Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

P_L: jak muzes srovnavat papirove hodnoty vydrze s realitou? Tohle je naprosto irelevantni informace ktera mne vubec nezajima. Podivej se k ostatnim vyrobcum a zjistis ze je to prast jak uhod. Na tohle se vykasli a ver, ze 7.7 vydrzi na baterii celkem dost, zklamani to rozhodne neni jak pises. Jestli ti toto nestaci, dobre zarizeni pro tebe neexistuje a pockej si na nove technologie akumulatoru. To je vec co jsem nikdy nepochopil, ze nekdo pozaduje extremni vydrz, jezdis s tim pod stan? Samozrejme, ze je to tva vec, jen to beru ze sveho pohledu
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od P_L_ »

aeon101, HanysR: Odpovím najednou, snad si každý vyberete, i když je to zbytečné něco takového řešit. Skutečně 25 hodin a 29% považuju za špatný výsledek, je to ten úhel pohledu. Chápu, že jsou lidi, kteří si s tím celý den chtějí hrát a přes noc dobít a těm výdrží vyhovuje. A k tou srovnávání papírových hodnot. Opravdu se někomu zdá v pořádku, když se dočteš 1100 hodin a ono je to 100 hodin? A to si myslím, že můj nárok, o kterém jsem psal, tedy 1/3 těch papírových hodnot není zrovna přehnaný.

Mě zajímalo, jaké mají zkušenosti s výdrží ostatní, ne pocity, protože ty vycházejí z potřeb a očekávání. Srovnávám to s výdrží iPadu 2 a řekl bych, že soudruzi od Google nebo Samsungu někde udělali chybu. Nebylo by tedy třeba čekat na nové technologie u akumulátorů. Výdrž v provozu mi naopak vyhovuje, ale že bude za 3 dny nepoužívání v podstatě mrtvej mi vadí. Stejně jako u využití baterie 77% spotřeba v pohotovostním režimu :-(
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

Hele, to je ti úplně jedno, co komu vydrží, variabilita energetické náročnosti je tak široká...
Máš to vcelku jednoduché, telefon v pohotovosti něco vydrží. Vezmi si svou výdrž (u nového) telefonu a vynásob rozdílem kapacity baterie. GSM/3G modul žere obdobně (ovlivňuje radio FW). Podobně při telefonátu a poslechu hudby. Rozdíl ti vznikne při užívání displeje, kde vyšší kapacita baterie poměrně pokryje vyšší spotřebu zařízení proti telefonu, takže dle mě budeš na podobných (řády hodin) hodnotách.
Ale věci nevytěžující CPU/GPU (hry apod.) a nevyužívající displej/rozlišení mají provoz stejně náročný kdekoli, tedy to stojí a padá na kapacitě baterií. Řekl bych, že hodnoty výrobcem udávané v pohotovostním režimu nepostihuje provoz datových packetů, čili čistě příjem hlasu a SMS. S daty to asi vyděl tebou zmíněnými 100:-)
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od P_L_ »

Já mám právě pocit, že to, co žere baterku jsou hlasové služby, i když v tabletu nemám SIM kartu.

Jinak malé srovnání iPad 2 x GT 7.7 (obojí 3G verze, ale bez SIM)

Vybalím nové, nabiju, zapnu, nastavím poštu, WiFi, cca hodinu denně používání pro maily a web, iPad ještě hodinu hudba. GT brečel po dvou dnech, iPad až někdy příší týden.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

Áha, no tady bych asi vinil mizernou správu prostředků ze strany Samsungu/Google/nějaké aplikace, která zbytečně vytěžuje nějaký HW, zatímco iPad dělá co má, tedy nic. Ostatně, Google u Androidu 5.x slibuje právě optimalizaci (po kolikáté již?) pro vícejádrové procesory, takže tam mají očividně potíže... K tomu polotovar jménem Android 3.x na tabletech...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Jasne. Tak pokud to beres takhle tak to mozna jo. Preci jen, power management Androidu by mohl byt lepsi. Mne to ale nejak netrapi. Nemam tablet abych ho pouzival prubezne tyden. Pouzivam denne dost a v tom je OK. Ty to mas s tyvm obcasnym pouzitim blbe. Uprimne, kdyby byl iPad v 7 palcich, sel bych do nej. Jelikoz neni tak smula. Jinak je ale 7.7 fajn, az vyjdou nejake updaty popripade ICS, bude to mozna zase jine. Treba i horsi :) Vim jak to bylo u Galaxy Note - s postupnymi updaty se vydrz hodne zlepsovala
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

HanysR: jj, téma je pro asi většinu stále stejné, kdyby Apple kur** udělal 7" iPad:-)
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od P_L_ »

Zatím vypadá nadějně doinstalování Auto Airplane Mode. Je to sice jen záplata, ale mě by mohla vyhovovat. Jinak souhlasím s tím, že 7,7" iPad by byla vítězná volba. A to se vždy směju jablkománii při uvádění nových modelů :-)
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Nevím jak to má ipad, když se vypne obrazovka - režim spánku, vypne se i wifi? Nebo je zapnuto stále? U 7.7 jde nastavit obojí tak záleží co ti vyhovuje. Defaultně je nastaveno, že wifi je zapnuto i ve spánku což tobě nemusí vyhovovat když chceš dosáhnout max výdrže.
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od P_L_ »

iPadu WiFi běží a vypadá to, že trvale (podle připojených zařízení na AP). U GT sici můžu nastavit vypínání WiFi, ale hlavní spotřeba je někde jinde. Bylo to sice lepší, ale podle mě jsou příčinou neustále funkční telefonní služby, které vypnout nejdou a nevypnou se ani, když telefon nemá SIM. V režimu Letadlo by se vypnou a dokonce pak jde zapnout samotná WiFi, ale v takovém stavu nefunguje stahování pošty. Pořád hlásí chybu připojení. Přitom web jede a dokonce se dá nastavit i nový účet pošty (ověří se heslo ...) No nic, Android a Samsung má prostě mají co dohánět, třeba i v rychlosti a plynulosti UI, ale je otázka, jestli se o to pokusí a nebo jim stačí, že to nějak funguje.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Zas tak zle bych to nevidel :-D i kdyz mas v necem pravdu. iPad bych mit nemohl protoze zase neumi flash jsem si uvedomil. Je to sice obehrana pisnicka ale pro mne dulezita. Je to fakt o preferencich a svobodnem rozhodnuti. Ja jsem treba spokojeny maximalne. Pouzivam se SIM a nemam problem. Mezi me priority patri vydrz jeden den s velmi vysokym nasazenim. To splnuje. Zahod 7.7 a pouzivej iPad. Na svete pak bude zase o neco lepe ;-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

Tak já flash dohromady nepotřebuji, ale když jsem potřeboval, tak jsem se holt připojil na vzdálenou plochu k sobě do "PC-routroserveru" a udělal to tam, už ani nevím, co to bylo. Ale to skutečně není náhrada za denní užívání.
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od P_L_ »

HanysR píše:Zahod 7.7 a pouzivej iPad. Na svete pak bude zase o neco lepe ;-)
Nebýt toho závěru, tak bych nereagoval. Takhle mám pocit, jako bych dítěti pomluvil hračku.

Povídat si o tom, že mě flash nechybí a byl jednou z prvních věcí, kterou jsem vypnul nikam nevede. Zajímaly mě zkušenosti a případně řešení ostatních a napsal jsem své pro ty, koho to bude zajímat.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Ach jo, buď nemáš smysl pro humor nebo jsi přehlédl smajla na konci. Nejsem z těch co hájí jen to co vlastní viz i mé příspěvky v kterých píšu, že každý má své preference, potřeby apod. Trošku nadhledu neuškodí, víc se o tom bavit nechci. Nevím proč jsi to vzal z té opačné strany když jsem napsal, že s tebou i souhlasím a iPadem bych nepohrdnul svým způsobem. Teď už jen diskuzi o Tab 7.7 o kterém je toto vlákno
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od P_L_ »

S humorem si myslím problém nemám a sice občas něco přehlídnu, ale tentokrát to ten případ nebyl. Hlavně jsem reagoval na tu poslední větu, ale v kontextu jak se tu občas vedou diskuze, nic proti tobě. Když někdo něco řeší, tak se vše motá kolem toho proč to vlastně chce a ne jak, ale to by bylo na diskuzi u něčeho tekutého...

A pro ty, co by chtěli vědět kam GT zahodím: Našel jsem si řešení, kdy po posledních osmi hodinách ubylo 1% z baterek a přitom jsem si v klidu přečetl co jsem potřeboval. Maily sice nenaskakují průběžně a tablet na nové tedy neupozorní hned jako standardně nastavený iPad, ale to mi vůbec netrápí.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Nepiš jen co jsi vyřešil ale taky jak jsi to vyřešil. To případné čtenáře může zajímat. Nenechávej si to pro sebe. Jinak co se týče zaujatosti - tablet mám Android, telefon Blackberry, notebook Win a na stole mám iMac :-D to jen aby sis nemyslel, že jsem fakt jak to dítě s hračkou. To jsi mimochodem přehnal, protože malé děti mám tak vím co to znamená :-D :-D
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od P_L_ »

podívej se o kus zpět - pon úno 27, 2012 21:26
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

OK, já jen jestli je to ono nebo něco dalšího
juras_z
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 03, 2012 7:37
Zařízení: Samsung Galaxy Tab 7.7

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od juras_z »

Ahoj,
Já mám SG 7.7 zhruba něco přes týden, když jsem ho používal jen jako tablet s WIFI připojením, bylo vše OK, ale po vložení sim karty začínám narážet na spoustu problémů. Nevíte někdo, jak dosáhnout toho, aby dole v panelu s oznámením bylo wifi i mobilní operátor? Jakmile se připojím k wifi, je tam pouze indikátor wifi. Dále by se hodilo jednoduché odpojení sim karty (mobilní sítě). Myslím, že už to tu bylo, pokud se to provádí přes režim letadlo, je to dost kostrbaté. Další nepříjemností je absence profilů. Pokouším se to řešit doinstalací aplikací, ale po pravdě stále nemohu najít nic ideálního... Jinak ale celkově spokojenost.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Ahoj,
souhlas se vším co píšeš. Také mne překvapilo, že dole ukazuje jen wifi a operátora ne. Myslím, že by se to mělo změnit s příchodem ICS protože přeci jen, Honeycomb moc nepočítá s telefonními funkcemi. Je zajímavé, že to tam Samsung vůbec našrouboval. Připojení a odpojení dat je taky na pytel pokud nechceš používat Letadlo. Jedině nějakou app na profily kde půjde nastavit i toto. Vždy jsem používal aplikaci MyProfiles kde se dalo nastavit snad cokoli, na Honeycombu jsem to ještě nezkoušel tak nevím. Zkusím otestovat a dám vědět. Profily na Androidu obecně nejsou. Myslím v základu. 7.7 používám pouze jako tablet takže profily nějak neřeším.
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů