ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Milan79
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř pro 02, 2009 22:57
Zařízení: HTC HD2

ASUS PRIME

Příspěvek od Milan79 »

Musel jsem založit nové téma pro PRIME. Uživatelů/majitelů tabletů přibývá a není se s kým podělit o zkušenosti.
Takže prosím, směřujte sem své postřehy a nápady.
Já osobně jsem PRIMEM nadšen. Kupoval jsem ho s vědomím, že je bez 3G, ale vzhledem k mnoha AP WiFi jak na pracovišti, tak doma či u přátel je to nepodstatné. Navíc vlastním ještě HTC HD2, takže ho používám jako "router" pokud náhodou potřebuji 3G.
S WiFi jsem spokojen (četl jsem několik komentářů, že WiFi je slabé, toto ale nepociťuji)
6m od AP signál -46dBm, 9m a to za zdí 30cm cihla -52 dBm, při stahování z internetu nepociťuji změnu
GPS - zde doufám ještě v nápravu firmw. V současné době, pokud nastavím souřadnice doma s WiFi, pak naviguje s drobnými výpadky celou cestu.
Ale v terénu po zapnutí se nechytá.
Tak velký tablet je do auta asi nevhodný a pro navigování mám navigaci, ale může se přece jen hodit.

Jaké máte zkušenosti vy ostatní? :
Vystřídal jsem zařízení již několik s WIN5,6 a 7, s Androidem je to má pouze 14 denní zkušenost.
Mpr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob zář 23, 2006 11:08

ASUS PRIME

Příspěvek od Mpr »

Dobrý den,

jsem na tom zcela stejně - mám HD2 nastavenou pro pracovní účely a chtěl bych si ještě koupit tablet- uvažuji ale spíše o Samsungu 10.1 právě kvůli fci 3G. Pro pracovní nástroj považuji absenci telefonní části za extrémně omezující- jinak by Prime byl perfect volbou i díky SD slotu a klávesnici s baterií, škoda:-( Chtěl bych se ale zeptat na jednu věc- jakým způsobem teď synchronizujete data? Jde mi primárně o Outlook- appointments a tasky. Mám velkou obavu, že díky dvěma rozdílným systémům budu mít v synchronizaci dříve či později bordel (který kalendář tedy platí:-) ), a že tedy budu muset buď na HD2 flashnout Android nebo si koupit nový telefon... Jak pls řešíte tohle issue? Díky
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

ASUS PRIME

Příspěvek od dwbmb »

Já tedy existenci takového "issue" vůbec nepozoruji. Používám telefon s Androidem a Windows Phone, tablet s iOS a PC s Outlookem a vše běhá tak, jak mám -všude jsou naprosto identická data. Musíte být konkrétnější - co vám přesně nefunguje?
Mpr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob zář 23, 2006 11:08

ASUS PRIME

Příspěvek od Mpr »

Mám na mysli nutnost vícenásobné synchronizace (Activesync, Kies etc)- spíše to je o nepozornosti uživatele, že si musím dát pozor abych synchronizoval všechna zařízení (btw jde to dělat na jednou? tj. mít připojené jak HD2 tak třeba ten tablet?). Vede mne to k tomu, že bude mít lepší zařízení se stejným systémem...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

ASUS PRIME

Příspěvek od dwbmb »

Samozřejmě, snad bys nečekal, že ta ostatní zařízení dycky vypínám a zapínám synchorinizaci :D Tu naopak vůbec nezapínám, protože na všech zařízení běží neustále (respektive direct push). Co je ten Kies ale vůbec nevím. Používám jen exchange účty.
Milan79
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř pro 02, 2009 22:57
Zařízení: HTC HD2

ASUS PRIME

Příspěvek od Milan79 »

Takže napravuji info o GPS.
Po aktualizaci jede GPS naprosto spolehlivě. Jen jsem doma musel načíst přes WiFi polohu a pak s vypnutou WiFi jsem venku chytil a hlavně provedl FIX cca za 18 až 28 sec. Ozkoušeno 4x a to na dvou navigacích/tabletech PRIME.
A to při hustém sněžení 11 satelitů !!!!!!!!
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

ASUS PRIME

Příspěvek od aeon101 »

No nevim, jestli se tomuhle da rict naprosta spolehlivost...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

RE: ASUS PRIME

Příspěvek od dwbmb »

Přes 3G aktualizaci provést nelze? Nutnost WiFi je EPIC FAIL... Oh wait, ono to nemá 3G :D

Sent from my GT-I8350 using Board Express
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

ASUS PRIME

Příspěvek od georgie6 »

chci se zeptat jak je na tom prime s přehráváním HD videí 1080p? popř. propojení s tv přes hdmi? přemýšlím o koupi buď prime nebo starší jedničky a nemůžu se rozhodnout (z důvodu ceny). nevím jestli nepočkat až cena prime trošku spadne :-( díky za názory
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jerry_stolarik »

Hi,

Asus Eee Pad Transformer Prime prehrava .mp4 a .mkv v 1080p rozlyseni. Ale co jsem cetl na netu tak .mkv nefunguje tak skvele jak se na prvni pohled zda. Pokud jenom vezmes BR-RIP ve formatu .mkv ktery ma datovy tok nejakch 10 mb/s tak video nepojede moc dobre. Je pry treba prevadet filmy na .mp4 format.

Pripjeni k televizi pres HDMI funguje paradne. Tam asi neni co vytknout.
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od georgie6 »

díky za info :-) btw. vyšla nová verze primu (tf700) s full hd rozlišením a menšíma drobnostma. snad se ta starší bude prodávat levněji.
Milan79
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř pro 02, 2009 22:57
Zařízení: HTC HD2

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Milan79 »

Tak s GPS jsem jásal asi předčasně. Bude zřejmě nějakou opravu Firmware ještě potřebovat.
Po poslední aktualizaci se navigace (SYGIC) chytne do 30 sec pouze po restartu tabletu.
Pokud jsem aktualizoval počasí a využíval některé aplikace, pak ani jeden satelit ani po 5 minutách.
Mám v něm mnoho aplikací. Chtělo by to zkoušet, která z nich si "uzurpuje" právo na GPS, pokud nejde o chybu OS nebo ..??
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jerry_stolarik »

Snad to ješte půjde opravit. Aby to nebyl HW problém. Samsung Galaxy S na tom byl podobně. Taky pro něj vyšlo pár SW updatů ale GPS to nikdy 100% neopravilo.

Rozhodně by to stálo za testování. Dělají to i jiné aplikace? A jiné navigace? Zkusit změnit pořadí atd.
Milan79
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř pro 02, 2009 22:57
Zařízení: HTC HD2

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Milan79 »

Vy co máte PRIME, podělte se o info. které aplikace používáte, jak jste s nimi spokojeni a jak fungují na tabletu ?
Mám už jich několik odzkoušených ale byly psány spíše pro telefony.
Já používám
ES Správce souborů
ezPDF Reader
MX Video Player
QuickMark - čtečku kódů
TV Program
iDnes
ElectroDroid
Wifi Analyzer
Fing-Network
iKatastr a AKatastr
Memory Booster V3.7
dále pro agličtinu zatím nejlepší slovník ColorDict

z nainstalovaných často používám Polaris Office (pokud máte odzkoušený Office lepší, dejte vědět)

a MyCloud mi zatím nejede
jardas
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned led 29, 2012 21:31
Zařízení: HTC Diamond, NOKIA Lumia 920
Bydliště: Praha

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jardas »

Pokud otevřu v Polaris Office soubor xls vytvořený na pc , který obsahuje makra a ruzné výpočty v buňkách, jdou editovat data ? Jaká je celková kompatibilita s office z pc ?
mickey
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 29, 2012 23:19
Zařízení: asus

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mickey »

Asus Prime má problém s okopírovanym hliníkovým tělem . Android weby píší , že vzniká jev připomínající Faradayovu klec a antena wifi je stíněná tím hliníkovým krytem stejně tak GPS nikdy softem nevychytaj . Asus odstranil z popisu GPS profesional device . Co k tomu dodat . Jabka dali antenu za jedinej plastovej kus co tam maj . Ja mam Asus starši a na dovolený s partičkou jabkařů si pripadám jak trouba . Oni maj zkrátka signál silnější . Pokud je stroj samotný v životě na to nepřijdete . Zpět k Prime jediné co bohužel vypadá jako řešení je znova čekat na Asus 700 a tento Prime poslat zpět . Oni je zpět berou , věděj že jde o problém . Zadejte do Google . Send it back asus prime . A pokud rozumíte Anglicky rychle pochopíte co se stalo . Nenechte se napálit recenzemi . 3G Prime v prodeji není .
Uživatelský avatar
klausik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 28, 2008 14:42
Bydliště: Praha

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od klausik »

Ahoj,
me by zajimalo to prehravani HD videi. Chtel jsem si Prime koupit i jako prehravat HD filmu k telce. A jak to vypada - spatny napad.

To testovaci (referencni) HD video Samsung ...?Ocean Life? ... ci jak se to jmenuje ... asi neda, co?

Co na to majitele?
Milan79
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř pro 02, 2009 22:57
Zařízení: HTC HD2

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Milan79 »

Krom ASUS PRIME vlastním HTC HD2.
Proto že jsem se vždy snadno připojil se svým notebookem přes HD2 WiFi router k síti 3G, doufal jsem, že toto nebude problém ani s tabletem PRIME.
Ale zatím jsem nepřišel na to JAK????
Potřebuji k tomu nějakou aplikaci??
Pokud to někdo víte, dejte prosím vědět.
Dík
Hanys
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob úno 18, 2012 11:35
Zařízení: iPhone 5s, Surface pro 3

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hanys »

Prez wifi hotspot v telefonu prime normalne pripojis, pripojuju se tak prez galaxy S. Uzivatele MICKEY neposlouchejte, spamuje vsechny fora a diskuze a pise vsude to same, je to trapne decko, ktere ten tablet ani nemelo v ruce. Na tabletu funguje wifi uplne normalne jako na kazdem zarizeni, zadny slabsi signal jsem nezaznamenal, gps to je jinam ano ta blbne ale s wifi zadny problem. ICS nepada, nelaguje nic, pokud ano nemate aktualni FW nebo mate nejaky vadny kus. Tablet muzu jen doporucit, a kdo by o nem chtel vedet vic, klidne mi piste na hanys.cz(zavinac)seznam.cz
Milan79
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř pro 02, 2009 22:57
Zařízení: HTC HD2

ASUS Eee Pad Transformer Prime: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Milan79 »

Takže, pro spojení HD2 s tabletem PRIME je nutné aby v tabletu ANDROID měl povolen ad-hoc.
Ten bohužel ani po aktualizaci zatím nefunguje.
Proto ho HD2 vidí všechny notebooky s WIN ale androidí PRIME ne.
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů