Android TyphoonCyanogen MOD7 a Android MIUI - problém!!!

Fórum věnované diskuzi o ROM s Androidem pro HTC HD2
Odpovědět
Burrge
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 11, 2009 10:48
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Dojčland - Praha - rodný Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Android TyphoonCyanogen MOD7 a Android MIUI - problém!!!

Příspěvek od Burrge »

Zdravím boys! Po zkušenosti s TyphooN CyanogenMod 7 (Android 2.3.5, build 3.5.7, nejnovější - http://android.hd2roms.com/" onclick="window.open(this.href);return false;) mohu jen vřele doporučit, stejně tak MIUI ROMku (Android 2.3.5, build 1.8.5 nejnovější - http://forums.miui.us/content.php?12-ROM-Downloads" onclick="window.open(this.href);return false;) zde mám jistý radikální problém, který chce radikální řešení. U MIUI se mi líbí prostředí hodně podobné iPhonu, ale je to jen v angličtině, což někdy není na škodu, když všeci asi dobře víme, jaké jsou překlady do češtiny! ;-) Zde bych ale pánové skončil s jakýmsi vychvalováním Androidu z mé strany, dokud by mi někdo nedokázal odpovědět na mé nynější problémy! 1. Androida jsem si do své HD2 natáhnul někdy koncem ledna - začátkem února a to byla verze 2.3.2, která mi včetně GPSky fachala bez problémů asi do června, než jsem narazil na novou verzi Androidu a ještě jsem tam ani nestačil dát 2.3.3 a už 2. den vyšla 2.3.4 :-D Od 2.3.4 se potýkám s tím, že mi absolutně nejde GPS a stále si pohrávám s myšlenkou, jestli snad není problém v telefonu a já ho tak nemám zanést na servis :-( Nevíte někdo o nějaké aplikaci, která prubne GPS v telefonu nebo ukáže dostupné satelity přes tu GPSku? Nefunguje mi aplikace Google Mapy, GPS Essentials, Mapy.cz, Navigace a další asi 3 aplikace využívající GPS!!! :-((( De facto každý týden vychází nový build Androidu a tak si jej vždy stahuju a asi těch 200 aplikaček nahrávám znovu a znovu ;-) Tady mi ale vyvstává pokud opomenu tu GPSku ten radikální problém! Nevím proč (jen si domýšlím, že TASK29 nesmaže celý obsah telefonu!!!), ale po nahrání nového buildu mi telefon šlape jako hodinky jen do té doby, než na něj hodím pár aplikaček! To by ještě nebyl ani tak velký problém, ale ten nastane tedy až ve chvíli, když restartuju telefon! Ten se mi pak začne restartovat de facto neustále! Mám chráněnu SIMku PINem, takže po nahození jej zadám, uvidím úvodní plochu jak jsem si ji nastavil a do max 2min se mi sám restartuje a někdy třebas i za půl minuty! :-( Celý proces nahrávání Androidu dělám TASK29->RADIO 2.15.50.14->MAGLDR 1.13->CWM 4.0.0.0 (ještě 14dní zpět jen s 3.0.2.5) a pak ROMku. Za tu dobu od června do dnešního dne jsem toho Androida přeinstaloval alespoň 100x a to i včetně MIUI ROMky ve snaze, jestli ta něco na tom restartování změní, ale mám s tím stejný problém bohužel!!! :-((( Telefon šlape jako hodinky opravdu, jen když je absolutně prázdný po přehrání ROMky, ale běda jak na něj dám aplikačky a restartuju ho a nebo se restartuje sám kvůli uvolnění systémových prostředků. Setkal se s tímto problémem někdo z Vás prosím?! Rád bych touto cestou dostal nějakou odpověď! Jinak je pravdou, že od prvopočátku Androida 2.3.2 na mé HD2 do toho června mi to všechno fachalo jako na drátkách! Tam jsem instalace každý týden neprováděl, to až od června, když jsem viděl nové buildy Androidu, ale po restartu telefonu prostě vše šlapalo jako na drátkách a dokonce i náběh aplikací z SD karty byl rychlejší než teď! Dnes mi to brzdí systémovka ADWlauncher či kýho šlaka se to jmenuje!!! Zajímavé zkušenosti mám i s aplikačkou ROOTUninstaler, kdy i byť banální systémové věci, které člověk nepoužije a i když nejdříve vytvořím backup kvůli obnově dané aplikace, tak se to nějakým způsobem sesype a jedu odznova :-) Někdy systém naběhne ok, ale pak se začne pídit po té aplikaci a už je to konec ;-) To jen tak bokem pro případ, kdyby si náhodou někdo s ní věděl rady a měl seznam toho, co lze ze systému odinstalovat, aniž by se pak musel potýkat s jistými problémy. Díky za Vaše rady, kde je chyba v restartování telefonu!!!

P.S.1 - Problém s GPS nakonec vyřešen zde - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1100114 a funguje to de facto ihned, takže zase v klidu poběží GPSka, ale jen vyřešit problém s restartováním telefonu...

P.S.2 - Pokud se o utilitě TASK29 píše, že smaže celý obsah předchozího OS Android spíše telefonu, tak třeba např. nechápu pár drobností! První je už jenom to, že jsem si někdy 3 týdny zpět změnil tapetu, ale po každém přeinstalování OS ji mám vždy zpět a to samé se mi děje třebas i u nastavení jistých věcí v systému! Když prostě jdu po nainstalování nové verze OS či buildu (ten se aktualizuje nejčastěji!) do menu, kde chci jisté funkce jako je vibrování vypnout nebo dát na max jas displeje nebo zvuk, tak toto již tam je. Nemyslím si, že toto je už součástí nastavení nového OS či buildu. Buď se mi to nastavení, stejně tak i obrázek plochy synchronizuje a to je pak tedy v pořádku a pokud ne, tak prostě nedochází k úplnému smazání telefonu pomocí TASK29 a pak bych chápal i to, že se mi restartuje, pokud je něco již z dřívější instalace někde zapsáno v registru!!!
Vegan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: čtv lis 05, 2009 21:44
Zařízení: HTC HD2 ( Qtek 8310, Dell Axim 51v)
Bydliště: Moravska placka (Hana)

Android TyphoonCyanogen MOD7 a Android MIUI - problém!!!

Příspěvek od Vegan »

k PS2:

smazal si pres CWM cache partition ? ta se totiz dela na karte a tyto veci se ukladaji tam.

Pripadne pokud mas synchronyzaci na google ucet tak se ti tohle muze ulozit do google uctu
Burrge
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 11, 2009 10:48
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Dojčland - Praha - rodný Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Android TyphoonCyanogen MOD7 a Android MIUI - problém!!!

Příspěvek od Burrge »

Zdravím Synku ;-) Ne, nic takového jsem rozhodně nedělal a že by toto byl celý problém? Já měl za to, že formátováním (rychlým třebas i 10x) SD karty smažu vše na kartě, i to co nějak není vidět nebo to tedy není pravdou?! ;oI Samozřejmě že mám Google účet bez kterého bych nemohl stahovat z Android Marketu a synchronizovat kontakty, SMSky atd. Napiš prosím jak smazat tedy ten cache partition na SD kartě. To se dělá nějak přes menu v MAGLDR? Možná je toto ten problém a to uvidím až jak bych to přeinstaloval jak se to potom bude chovat!!! Díky za radu!

P.S. A když jsem teď restartnul telefon a přes bod myslím 7) Ad Recovery v MAGLDR jsem se dostal do pod menu, kde je nabídka WIPE CACHE PARTITION. Myslel jsi toto?! Je tam ještě WIPE DATA/FACTORY RESET a obojí jsem spustil jen jednou někdy dříve, ale už nevím v jaké fázi nového nahrávání Androidu a z toho co jsi mi napsal by ten WIPE CACHE PARTITION měl proběhnout hned po nahrání MAGLDR a před nahráním CWM co??? Pak je ještě v tomto podmenu, kde je WIPE CACHE PARTITION nabídka ADVANCED a v ní jsem po nahrání CWM spustil FIX PERMISSIONS, ale je zde ještě ohledně mazání nabídka WIPE DALVIK CACHE a WIPE BATTERY STATS.

-- doplnění předchozího příspěvku (11 srp 2011 08:21) --
Vegan píše:k PS2:

smazal si pres CWM cache partition ? ta se totiz dela na karte a tyto veci se ukladaji tam.

Pripadne pokud mas synchronyzaci na google ucet tak se ti tohle muze ulozit do google uctu
Takže je to bod 8) Ad Recovery a WIPE CACHE PARTITION atd. je možné provést jedině až po nainstalování CWM. Po nainstalování MAGLDR mě to do toho bodu 8) nepustí a napíše to něco o bootu či kýho šlaka! Takže jsem to celé od základu přeinstaloval a výše mnou popisované WIPY jsem udělal až po CWMku, ale po naběhnutí do systému stejně vidím tu tapetu, takže se to zřejmě synchronizuje s Google účtem jak jsem na začátku psal a teď uvidím až tam nainstaluju pár aplikaček a restartnu telefon, jestli se mi bude zase samovolně restartovat nebo prostě bude držet!!!

P.S.1 Takže stále tentýž problém! Telefon se samovolně restartuje, pokud jej buď já nebo on sám se restartuje a de facto běží tak max 2min než se to restartne! Hrozně dlouho nabíhá karta, což nedělal (ano, může to být i nainstalovanými aplikacemi), ale reakce displeje je hrozná, když ADWlauncher dlouho nabíhá (někdy mu dám i ukončit, když mě po klepnutí na displej zobrazí hlášení, že ADWlauncher neodpovídá a jestli tak chci na něj počkaj nebo jej ukončit, tak jej pro rychlejší naběhnutí i SD karty ukončím) tak je telefon absolutně nepoužitelný a když už ADWlauncher naběhne, tak se s telefonem nedá dlouho pracovat neboť se brzy restartne!!! :-( Jsem z toho nějaký něšťastný neb mám problém, který se dá vyřešit snad jenom tak, že do něj nedám žádné aplikačky a pak to pojede bez problémů! A co takhle do něj ještě natlačit WP7 a pak to zpátky předělat na Androida co?!

P.S.2 Kein ahnung co jsem pořádně udělal, ale po tom, co se mi stále jak jsem psal v P.S.1 restartoval, tak jsem jej nechal naběhnout do MAGLDR a udělal všechny WIPY, které jsem uváděl (tzn. nainstalované se všemi aplikacemi, které mám a nastavením jaké jsem měl!) a po restartu telefonu se mi nainstaloval opět Android, ale podle prvních známek tak, jak jsem čekal. Pozadí je fuč a objevilo se tam šedivé čtverečkované pozadí a běžícími čárami.

-- doplnění předchozího příspěvku (12 srp 2011 13:59) --

A co jsem se díval do menu, tak i nastavení telefonu se rapidně změnilo!!! (:-o) Vše teď musím zase hezky nastavovat od začátku, takže čekám zlepšení vůči tomu co jsem zde popisoval za problémy a dám vědět jak jsem dopadl!!!

-- doplnění předchozího příspěvku (12 srp 2011 17:56) --

Takže to šlape jako na drátkách a drží to SUUUPÉÉÉR!!! Pokusím se ve stručnosti sepsat bodově jak na to, aby to šlapalo tak jak nyní má.

1) Nainstalujte Task29.
2) Nainstalujte Radio 2.15.50.14.
3) Nainstalujte MAGLDR 1.13
4) Nainstalujte CWM 4.0.0.0.
5) Nainstalujte požadovanou ROM Androidu.
6) Po spuštění Androidu restartujte telefon a nechejte najet do MAGLDR. Vyberte možnost 8) Ad Recovery a z následující nabídky (mně se to takto osvědčilo!) vyberte "wipe cache partition" a až toto provedete, tak pro jistotu ještě spusťte i "wipe data/factory reset" a opět restartujte telefon.
7) Po dokončení předchozího bodu 6) Vám najede startovní obrazovka Androidu, kterou jistě všichni znáte, když si nainstalujete Androida a provedete jeho základní nastavení jako je jazyk, připojení k netu atd. znovu.
8) Tento návod je určen pro lidi jako jsem já, kteří si co týden nahrávají nový build či zkoušejí jednou Typhoon CyanogenMod 7 a po druhé zase MIUI a pak se jim stane něco takového jako mně to co jsem tu řešil a je to tedy tímto návodem vyřešeno!
9) A i načítání dat z SD karty je teď mnohem rychlejší...

Hodně zdaru v hraní si pánové ;-) Víte jak se to říká, kdo si hraje nezlobí že?! :-P
Odpovědět

Zpět na „Android na HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů