pomoc s androidom v hd2-jke

Fórum věnované diskuzi o ROM s Androidem pro HTC HD2
Odpovědět
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od matelkoxxl »

Zdravím.
Som úplný začiatočník s androidom. Doteraz som mal WM 6.5 a to sa mi zdalo jednoduchšie, hlavne nahrávanie nových ROM.
V HD2-jke som mal pri kúpe nahodený android, ktorý beží z NAND. Je tam verzia 2.3.2 a našiel som nejaké novšie ROM-ky (či ako sa to u androida volá) a chcel by som vyskúšať tie, ale neviem vôbec ako na to. Neviem ani či je ROOT-nutý :grin:
ROM tam je asi táto, len staršia verzia - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951" onclick="window.open(this.href);return false;
Má s ňou niekto skúsenosti,alebo mi vie odporučiť nejakú lepšiu???
Vedel by mi niekto pomôcť s flashovaním atď.? V menu som našiel niečo ako ROM manager a tam bolo niečo ako nainštalovať ROM z SD karty a také veci, tak neviem či postačí stiahnuť ROM-ku a hodiť ju na kartu a cez to nainštalovať? Skúsil som ten ROM manager, ale tam mi nechce samo vyhľadať novšiu verziu ROM, lebo potrebujem Premium. Ale je tam aj install z SD karty, tak stačí mi stiahnuť ROM, hodiť na kartu a už to pojde nainštalovať? Som z toho jeleň...

A ešte, keďže som mal doteraz WM 6.5, dá sa nejako preniesť celý telefónny zoznam a tiež sms do androida?
Vďaka za pomoc, možno to pomôže aj niekomu inému...
hil
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: stř lis 25, 2009 19:48
Zařízení: htc

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od hil »

Je to jednoduché:

0. Předpokládám, že tam máš HSPL. Připojení k PC vždy přes USB.

1. Podržet při zapnutí tlačítko DOWN hlasitosti.
Instalovat z PC - TASK 29 s Radiem 2.15.50.14 - vyčístí vše a nainstaluje radio.


2. Podržet při zapnutí tlačítko DOWN hlasitosti.
Instalovat z PC - MAGLDR113_DAF - spustit rovnou ROMUpdateUtility.exe, jinak z mého PC DAF.exe nereaguje.


3. -Podržet při zapnutí tlačítko zapínání. Volbou USB Flasher pokračovat instalací z PC.
Instalovat z PC - MAGLDR_CWM_Recovery_v3.0.2.5_for_NexusHD2_135M.
-Pokud je u ROM přiložen jiný, použít jej.


4. Flashnout ROMku
-nahrát příslušný zip s ROM na SD kartu.
-ze ZIPu na SD kartě pomocí MAGLDR a volby 8 - AD RECOVERY nainstalovat.

5. Hardreset pomocí MAGLDR (není až tak nutné pokud jsi udělal TASK29).

HOTOVO

Telefonní seznam přenes pomocí SIM karty.
S účtem u Googlu (a Gmailem) se potom o to už nemusíš starat vůbec. Po přihlášení se kontakty synchronizují samy.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od matelkoxxl »

Vďaka za odpoveď, tak to dnes vyskúšam, dúfam, že sa mi to podarí.
Kontakty cez SIM? Iný spôsob nieje? Lebo ked to bude kopírovať na SIM, tak to bude bordel, lebo pri viacerých kontaktoch mám aj 2-3 čísla a na SIM mi to určite nebude vedieť takto skopírovať. A SMS sa nedajú prehodiť?
Ešte k ROM-ke, pozerám že máš BOYPPC a videl som na fóre, že ju má viac ľudí. Je dobrá?
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od matelkoxxl »

A čo je lepšie, robiť to cez MAGLDR, ktorý tam už asi mám, lebo pri štarte mi vyskočí ako prvé MAGLDR 1.12, alebo cez to CLK? Môžem to robiť cez CLK, aj keď tam mám teraz MAGLDR? Prípadne musím dávať novší MAGLDR 1.13, alebo mi stačí nechať 1.12?
Pepa 3
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: sob lis 07, 2009 13:38
Zařízení: HTC HD2

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od Pepa 3 »

Magldr 1.13, ale je dobrý už předem mít Romku na SD kartě nakopírovanou, aby si nemusel kartu z telefonu vytahovat a pak hledat,jak a na čem to překopíruješ.

Ještě jednou doplním postup:


Instalace ROM Aneroid Nexus 234 místo WM

1. SD kartu smazat,naformátovat a na ni nakopírovat Android Rom Nexus 234.Ginger.

2. instalace HSPL 4 připojit USB přes active synchro a v PC spustit exe
soubor HSPL a vybrat verzi 2.08. SPL-je opět uzamčení

3. instal Task 29 kompletní smazání paměti:
Z Androidu:
Vypnout tel. Podržet tl. Hlasitost dolů + tl.ukončení hovoru,(nebo
vyjmout a znovu zasunout baterii) a držet tl.hlasitosti dolů.
3 barevná obrazovka, připojit USB a v PC
spustit exe.soubor. Po ukončení vyjmout baterii, zamrzne na
bílé obrazovce.

4. instal Radio Rom 2.15.50.14 3 barevná obrazovka, připojit USB a v PC spustit exe soubor.

5. instal MaGLDR v.13 3 barevná obrazovka, USB připojit a v PC spustit exe.
Soubor MaGLDR (Rom update utility exe)

6. instal Clockwok Mód (záloha,obnova) Zapnout tl.položení hovoru a držet,naběhne
MaGLDR, tl.hlasitosti vybrat bod 4. USB Flasher, tl.
zvednutí hovoru potvrdit, připojit USB a spustit soubor
DAF exe. MaGLDR CWM (recovery)

7. instal rom vypnutý tel.zapnout a držet tl.položení hovoru,naběhne
MaGLDR, vybrat bod.8 – AD recovery, naběhne recovery, tl.
Hlasitosti vybrat instal zip from SD card (choose zip, from SD
Card.vybrat soubor rom a spustit tl. zvednutí hovoru

Záloha - vstup do MaGLDR, AD recovery, Back UP.
Obnova – AD recovery, restore, vybrat zálohu z SD karty a spustit.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od matelkoxxl »

Ďakujem za postup, ale nakoniec som to nejako zvládol podľa návodu z xda-dev a robil som to cez to cLK. Nakoniec to bolo vcelku jednoduché.
Akurát stále pátram ako dostať z WM 6.5 kontakty a sms do androida. Neexistuje nejaká jednoduchá aplikácia, alebo návod, kde netreba inštalovať kopec ďalších aplikácií do compu a tiež do telefónu???
hil
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: stř lis 25, 2009 19:48
Zařízení: htc

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od hil »

A přes tu simku ti to nejde? Nebo jich máš tolik, že se na ni nevejdou?
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od matelkoxxl »

Mám ich do 200, ale cez SIM som to nechcel kopírovať, lebo pi viacerých kontaktoch mám viac ako 1 číslo a to mi neuloží na SIM. Nakoniec som kontakty vyriešil iným spôsobom a to týmto - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 44#p194044" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte pátram ako presunúť SMS???
Burrge
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 11, 2009 10:48
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Dojčland - Praha - rodný Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od Burrge »

hil píše:Je to jednoduché:

0. Předpokládám, že tam máš HSPL. Připojení k PC vždy přes USB.

1. Podržet při zapnutí tlačítko DOWN hlasitosti.
Instalovat z PC - TASK 29 s Radiem 2.15.50.14 - vyčístí vše a nainstaluje radio.


2. Podržet při zapnutí tlačítko DOWN hlasitosti.
Instalovat z PC - MAGLDR113_DAF - spustit rovnou ROMUpdateUtility.exe, jinak z mého PC DAF.exe nereaguje.


3. -Podržet při zapnutí tlačítko zapínání. Volbou USB Flasher pokračovat instalací z PC.
Instalovat z PC - MAGLDR_CWM_Recovery_v3.0.2.5_for_NexusHD2_135M.
-Pokud je u ROM přiložen jiný, použít jej.


4. Flashnout ROMku
-nahrát příslušný zip s ROM na SD kartu.
-ze ZIPu na SD kartě pomocí MAGLDR a volby 8 - AD RECOVERY nainstalovat.

5. Hardreset pomocí MAGLDR (není až tak nutné pokud jsi udělal TASK29).

HOTOVO

Telefonní seznam přenes pomocí SIM karty.
S účtem u Googlu (a Gmailem) se potom o to už nemusíš starat vůbec. Po přihlášení se kontakty synchronizují samy.
Jen k tomu Tvému bodu 2). Já jsem na tom absolutně stejně a DAF.exe nelze spustit a to ani jako administrátor, protože i když mám na Win7 vypnuté hlášení o povolení práv k instalaci jakéhokoliv softu, tak vždy pravým tlačítkem kliknu na ROMUpdateUtility.exe, případně u CWM na DAF.exe a spustím to jako admin a bez problémů. Ty se mi sice vyskytly při RADIO, když mi Comodo Firewall blokoval spuštění (ne úplně, první 2 kroky šly, ale pak už nekomunikoval s telefonel a hodil ERROR!) a tak jsem celou složku dal mezi povolené soubory a mohu to tak spouštět, aniž bych na Comodu vypínal DEFENSE +.

-- doplnění předchozího příspěvku (10 srp 2011 16:51) --
matelkoxxl píše:Ďakujem za postup, ale nakoniec som to nejako zvládol podľa návodu z xda-dev a robil som to cez to cLK. Nakoniec to bolo vcelku jednoduché.
Akurát stále pátram ako dostať z WM 6.5 kontakty a sms do androida. Neexistuje nejaká jednoduchá aplikácia, alebo návod, kde netreba inštalovať kopec ďalších aplikácií do compu a tiež do telefónu???
Chlape, já se s tím taky potýkal, když jsem začátkem roku přecházel na Androida a přesně Ti neporadím jaká je to aplikačka, ale pro WM něco funguje, co Ti sesynchronizuje kontakty, kalendář a snad i zprávy (možná jen emaily) s Google účtem! Zkus to vygůglit a uvidíš ju? Teď mě jen tak i napadá, že možná to šlo nějak dokonce snad přímo i z telefonu, ale opravdu už nevím jak, takže gůglit, gůglit a zase gůglit a narazíš na to prosím ju?!
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od matelkoxxl »

Už som to vyriešil, podarilo sa mi skopírovať aj kontakty (tu som napísal aj návod - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=110&t=25561" onclick="window.open(this.href);return false;) a tiež som nakoniec našiel návod aj na export/import sms správ.
Burrge
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 11, 2009 10:48
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Dojčland - Praha - rodný Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od Burrge »

Díval jsem se na návod a pak tedy v pohodě. Já vím, že jsem to dělal úplně jinak a myslím, že to šlo přímo z telefonu bez jakékoliv aplikace, ale hlavně že si to dostal pryč :-P
reveal9
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 04, 2011 0:57
Zařízení: HTC HD2

pomoc s androidom v hd2-jke

Příspěvek od reveal9 »

zdarec, facha ten nexus 234 aji v cestine? jesti ne tak udelam aby jo?
Odpovědět

Zpět na „Android na HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů