Android NAND na HTC HD2 (Leo) - diskuze

Fórum věnované diskuzi o ROM s Androidem pro HTC HD2
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od Rady »

Ja mam nainstalovany tento build http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898415" onclick="window.open(this.href);return false; s DATA PACKAGE 512MB od vcerejska a zatim spokojenost. Je velice hezky udelany a spotreba je stejna jako u NAND v pameti telefonu. Po celodennim pouzivani mam baterii na 68% a nejmensi spotreba je 3mA. Rychlost celeho systemu je take dobra.
Uživatelský avatar
Gorgos
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 19, 2008 13:57

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od Gorgos »

To: Rady
Dik.Pokud by jsi testoval delsi dobu,podel se prosim o zkusenosti...Preci jenom tech buildu je hromada,a ja zatim zkousim jen ty standartni NAND.Na kazdy si vyhrazuji tak tyden,takze to je docela problem vyzkouset vsechno,porad pribyvaji nove verze...

A pro vsechny ostatni.Mam dotaz ohledne toho Clockworku.Kdyz ho tam naladuju,neprijdu tim o stavajici ROMku?Nebo neco takovyho?A pokud ho budu pouzivat,muzu flashovat dal romky se standartni instalaci po kabelu?
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od t.prochazka »

to Clockworku: Ano, instalaci Recovery přijdeš o ROM v NAND, instaluje se stejně jako kterákoliv NAND verze přes DAF.EXE, podle mě ale stačí upravit flash.cfg, tedy přidat tam recovery ya|ro 5M, na správné místo. Viděl jsem minimálně jeden NAND build, který už má Clockwork v sobě. Podle mě jde totiž jen o to mít v NAND speciální 5MB oddíl, který ten Clockwork využívá. Vlastní kód a celé to menu pak bude v initrd a zimage. Cotulla chystá do MAGLDR 1.12 přímou podporu pro Recovery. MAGLDR 1.12 bude nekompatibilní se stávajícím, tedy po jeho instalaci bude nutné znovu flashnout ROM

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 07, 2011 6:29) --

Já se zatím trochu zdráhám jít tou cestou, že bych měl Androida v NAND a používal data.img na kartě, to asi když odpojím tu kartu, tak jde celý Android stejně do kytek. Více by se mi asi líbila možnost mít část těch nejdůležitějších aplikací v NAND a zbytek na SD kartě s možnosti tu SD kartu odpojit. S Rootem a A2SD je snad možné přesunou cokoliv, ne? Například v Titanium Backup je možnost hromadně přesunou cokoliv a dokonce si při backupu pamatuje kde co bylo a při obnově to zase vrátí na správné místo. Ale nejsem si moc jist, jak to bude s testováním nových ROMek, teď ve většině případů ponechám data.img a nemusím vše znovu obnovovat ze zálohy, prostě jedu hned dál. Zda by to tak šlo s aplikacemi na SD kartě je otázka.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 07, 2011 6:34) --

Já teď zkouším tohle:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=881937" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeden z těch hodně dobrých SD verzí a autor chystá i NAND
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od Rady »

to t.prochazka: Pokud ctu SD kartu pres Mass storage, tak android s data.img na SD karte bezi normalne dal. Dalsi moznost je jeste cist SD kartu pres bootovaci menu po restartu pristroje.
pavlis
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob lis 20, 2010 7:46
Zařízení: HTC HD2 (NAND Desire HD)

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od pavlis »

osobne se data.img na karte take branim. a2sd+ mi prijde vhodnejsi varianta bohuzel tech buildu moc zatim neni. Ale nijak me nic netizi takze neni ani duvod (stale jedu na HD NAND build 0.2) . kazdopadne odpojenim karty u data.img zbori system. u a2sd jde presunout app zpet
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od t.prochazka »

Pokud tomu dobře rozumím, tak a2sd+ využívá speciální oddíl na SD kartě. Je to tedy trochu něco jiného než standardní způsob jak Android přesouvá aplikace na SD kartu. Jsem doposud nevěděl, že jde SD kartě dělat oddíly. Mohlo by to ale být asi rychlejší než data.img na kartě, kdy se emuluje filestem na jiném filesystému. Vytvoření a hlavně přístup do toho oddílu s PC, kvůli záloze vyžaduje ale zřejmě Linux.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 07, 2011 9:20) --

A abychom měli na výběr definitivně, je tady ještě nový NAND boot loader jako konkurenci pro MAGLDR, ale OpenSource
http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=10351700" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od Rady »

pavlis píše:osobne se data.img na karte take branim. a2sd+ mi prijde vhodnejsi varianta bohuzel tech buildu moc zatim neni. Ale nijak me nic netizi takze neni ani duvod (stale jedu na HD NAND build 0.2) . kazdopadne odpojenim karty u data.img zbori system. u a2sd jde presunout app zpet

Nez vypustis nejakou dezinformaci, tak si to prvni prover zda to tak je ci ne. Ja na tomhle buildu jedu a po odbebrani SD karty pres menu nastaveni k zadnemu zborceni nedojde a dokonce i aplikace jedou normalne. Nakonec ted mam kartu pres menu odpojenou a odepisuji Ti pres sdileny internet s HD2 :)
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od t.prochazka »

Jestli nemyslel fyzické odpojení karty, tedy její vytažení z HD2. Například já, dokud jsem ještě měl WM jsem tam občas místo te SD karty dával kartu z foťáku a přes Resco Photo Manager uploadoval fotky.
pavlis
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob lis 20, 2010 7:46
Zařízení: HTC HD2 (NAND Desire HD)

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od pavlis »

Rady píše: Nez vypustis nejakou dezinformaci, tak si to prvni prover zda to tak je ci ne. Ja na tomhle buildu jedu a po odbebrani SD karty pres menu nastaveni k zadnemu zborceni nedojde a dokonce i aplikace jedou normalne. Nakonec ted mam kartu pres menu odpojenou a odepisuji Ti pres sdileny internet s HD2 :)
zkus tu kartu vyndat z tel. jestli ti vse pojede normal, moc bych se divil :-D . Netusim proc bych mel mit na mysli virtualni odpojeni pres menu? co bych tim ziskal? takze nejde o dezinformaci jen nepochopeni :wink:
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od Rady »

Rec je o odpojeni SD karty, nikoliv o jejim fyzickem vytazeni. Proc bych ji take mel vytahovat, kdyz k ni mam pristup pres kabel. To ze po vytazeni karty z pristroje system spadne s nainst. data.img je snad jasne kazdemu, to si nepotrebuji overovat. Priste se lip vyjadruj. Spousta mene zkusenych uzivatelu to pak chape ruzne.
pavlis
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob lis 20, 2010 7:46
Zařízení: HTC HD2 (NAND Desire HD)

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od pavlis »

v pohode, predpokladal jsem ze kdyz nekdo odpojuje kartu tak hlavne za ucelem fyz. vyjmuti, jiny smysl teto operace nevidim
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od Milan Pištělka »

Gorgos píše:To: Milan Pištělka

Prosim,nemohl by jsi zverejnit zkusenosti z testovani te RAFDROID HD 1.0 - NAND VERSION?
Docela by me zajimalo,jak to vypada co se tyce vydrze baterie a rychlosti a podobne...
Diky..
Drobnou zkušenost jsem popsal tady.
hil
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: stř lis 25, 2009 19:48
Zařízení: htc

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od hil »

No myslím, že WM končí. Chtěl jsem napsat, že je budu ještě potřebovat v dualbootu kvůli OBD. Potom jsem se podíval do Marketu a nestačil se divit. Tolik aplikací pro OBD, o tom si WM může nechat jenom zdát....
Takže ještě IGO8 pro Androida a bude to super, nechápu, že ještě nezareagovali....

-- doplnění předchozího příspěvku (sob led 08, 2011 10:20) --

Jaká je nejnovější / nejlepší stabilní verze pro NAND?
Edit:
hlava mi jde kolem, co vybrat.... http://android.hd2roms.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
pavlis
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob lis 20, 2010 7:46
Zařízení: HTC HD2 (NAND Desire HD)

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od pavlis »

hil píše: Takže ještě IGO8 pro Androida a bude to super, nechápu, že ještě nezareagovali....

iGO pro Android je v oklestene verzi Amigo, plna verze 8ky z WM asi ani nebude, ale Amigo neni spatne, na ovladani mi prijde i lepsi, ale neco holt nema
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od slawski »

:) Já teď aktuálně zkouším JDMS.7Z v NAND je rychlá, spotřeba energie dobrá, nema lokaci cz ještě chvíli s ní vydržím.. :lol:
hil
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: stř lis 25, 2009 19:48
Zařízení: htc

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od hil »

pavlis píše:
hil píše: Takže ještě IGO8 pro Androida a bude to super, nechápu, že ještě nezareagovali....

iGO pro Android je v oklestene verzi Amigo, plna verze 8ky z WM asi ani nebude, ale Amigo neni spatne, na ovladani mi prijde i lepsi, ale neco holt nema
Používám ve WM IGO8 s GJ skinem a zatím jsem nenarazil na nic lepšího. Zkusím Amigo....
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od t.prochazka »

Tak na WM je IGO 9, tedy IGO Primo a já doufám, že bude verze i pro Android
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od prcek15 »

Aktuálně testuji http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060" onclick="window.open(this.href);return false;. Nejčistší a nejlepší Gingerbread NAND na HD2. :)
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od slawski »

:)@prcek15
je lokalizace v cz?
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Android NAND na HTC HD2 (Leo)

Příspěvek od Rady »

Ano je :)
Odpovědět

Zpět na „Android na HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů