První zkušeností s HTC 7 Pro

Diskuze věnovaná chytrému telefonu HTC 7 Pro s hardwarovou QWERTY klávesnicí
Odpovědět
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

První zkušeností s HTC 7 Pro

Příspěvek od tom028 »

Hezký den,
posílám prvních pár postřehů k mému HTC 7 Pro.

WP7 ještě je co vyvíjet a ladit. Jen vypíchnu: nemožnost konfigurace Bluetooth - připojení se k WiFi, která má skryté SSID - sdílení internetu - připojení zařízení jako disk - a řada dalších věcí... Nicméně systém má dobře našlápnuto.

Teď k zařízení samotnému. Výtečné zpracování. Jsem velmi háklivý na různé vůle, či měkké ne snad praskající platy. Zde není co vytknout. Zařízení působí v ruce velmi kvalitním dojmem. Mechanizmus vysunutí klávesnice má dobrou tuhost a přesnost. Možno by chtěl trošičku kápnout olej do kolejničky, lehce to šouchá... Klávesnice je mírně utopená a psaní není vždy přesné. Snad je to jen o zvyku. Podsvícení klávesnice je rovnoměrné a intenzita velice příjemná. Na starém PDA jsem měl problém, že klávesnice hodně svítila, což ve tmě bylo nepříjemné. U HTC 7 Pro jsem naprosto spokojen.

Výkon přístroje je dostačující. Občas je znát mírné zaseknutí přístroje, například při načítání her, ale snad se to updaty postupně vylepší.

Display a tři dotekové klávesy (back, home, search) Nevím čím to, ale vždy když koupím u Sunnysoftu nějaké HTC má vadné pixely. Stalo se mi to u HTC Kaiser, HTC HD, HD2 a nyní u HD 7 Pro. Podle mě má v tomto HTC největší rezervu. Takže aktuálně mám asi tři vadné pixely, bíle svítící, což v černém tématu je chtě nechtě patrné... Na reklamaci to není, takže co nadělám...
Displej je dobře čitelný, při pohledu ze stran však zkresluje barvy (Při používání si toho nevšimnete...). Co mi však vcelku vadí, a opět je to možno jen zvyk, je velká citlivost displeje. Stačí být prstem mírně nad ním a už reaguje. V nešťastné kombinaci s SW klávesami (B, H, S) se mi často stává, že v aplikaci kliknu na Home a celou aplikaci shodím... Doufám, že citlivost sníží ochranná fólie. Pokud budete mít větší štěstí na kus, tedy nebudete mít vadné pixely, tak budete dá se říct spokojeni.

Rozhodujete se koupit tento stroj? Já jsem velmi náročným uživatelem. Dávám záležet na tom, zda mám dobrý pocit z materiálů a zpracování. V tomto ohledu se jedná o velmi dobře zpracované zařízení (až snad jen na vadné pixely, ale možno je to jen problém já a Sunnysoft :) ) Co se samotného WP7 týče, tak záleží na vás. Po vyhrávání si se všemi předchozími MS systémy pro mobily je to velmi příjemná změna. Obdivuji čistou grafiku a doufám, že výrobci aplikací se jí budou držet. Jinými slovy ideální by pro mě bylo, kdyby každý používal default UI. Nedostatek řady funkcí v systému, na které jsem byl zvyklý je otázkou času a zvyku. Tak trochu budeme objevovat již objevené... ale asi je to trend viz například Apple...

Jsem spokojený uživatel, který čeká, čím je další update systému mile překvapí :wink:

06.02.2011 Doplnění 1
Byl jsem včera omezen vybíjející baterií na notebooku, takže jsem se nerozepisoval.

Příslušenství dodávané k telefonu
Zapomeňte na obal, či ochrannou fólii. Za 12000 Kč dostanete pouze telefon, nabíječku a sluchátka. Hodnotit kvalitu nabíječky asi nemá moc cenu. Sluchátka nehrají špatně, ale když si chcete vychutnat hudbu, připojte si raději Kossy, Sennheiser, či jiná kvalitní sluchátka. Naštěstí můžete, protože HTC své stroje a 7 Pro nevyjímaje vybavuje 3,5mm konektorem. Rozhodně doporučuji dokoupit obal a fólii na displej.

Zvuk
Zvukový výstup do sluchátek je kvalitní a pro ty, kteří mají rádi basy je možná softwarová korekce pomocí equalizeru. Integrovaný repráček má lehce plechový zvuk. Zde je vidět, že HTC tento telefon řadí do kategorie business přístrojů. A lidé z businessu mají především pracovat a né dívat se na videa :D

Rádio
Integrované rádio, které je funkční po zapojení sluchátek hraje překvapivě hezky a čistě. Při porovnání s HTC Touch HD je 7 Pro rozhodně lepší. Horší je už SW zpracování programu pro ovládání (Když si uložíte do oblíbených položek svou stanici nemůžete ji pojmenovat například Český Rozhlas... Zobrazí se pouze uložená frekvence.), ale zde se jedná o vlastnost WP7, takže opět... čekejme, snad nás překvapí... Snad?

Fotoaparát
Nepatřím mezi ty, kteří pokládají fotoaparát u mobilního zařízení za klíčový. Takže z mého pohledu to fotí dobře. Bez potíží vyfotím čitelně dokumenty, venku udělám hezkou fotografii a když je šero pomůže přisvětlovací dioda... Pokud chci kvalitní fotky, mám na to zrcadlovku. Pokud chci něco rychle zachytit, HTC 7 Pro je naprosto dostačující. Problémy s růžovou bílou jsem nezaznamenal.
Pro 7 umí také zaznamenat video. Pro mě rozhodně druhořadá funkce. Video je však plynulé. Zvuk postrádá výšky a je lehce zastřen. Naštěstí však není přepálený (výšky, basy).

GPS
Těžko hodnotit. Zatím není pořádná navigace na WP7. Odzkoušel jsem na mapách, které nabízí Microsoft a GPS funguje ... Fix byl za cca 20 sekund.

Závěr
Máte li nějaký dotaz k tomuto telefonu, klidně se zeptejte, rád vám odpovím. Chcete-li si ho koupit, rozhodně doporučuji. Zde vyzdvihnu kvalitu dílenského zpracování. Uvažujete-li o přechodu z platformy WM 6.X, tak nechám rozhodnutí na vás, protože má to řadu pro a proti... Jsem si však jist, že je to otázka času, než bude WP7 blíže nám uživatelům. Určitě je však systém velice svižný. Avšak co ze svižnosti, když schází funkčnost...

Malá rada na konec:
Pokud půjčíte svůj stroj partnerce, neinstalujte hru Flowers... Děsně návyková hra. Já se pak divím, že mám pořád vybitou baterii... z toho důvodu jsem její výdrž nehodnotil, protože telefon je téměř pořád zapnutý :D ...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

První zkušeností s HD 7 Pro

Příspěvek od GreenArrow »

To budeme objevovat objevené jsi napsal hezky,moc hezky..
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

První zkušeností s HD 7 Pro

Příspěvek od sotrava »

Ahoj,mohu se zeptat kde si koupil tenhle hezký kus hw?
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

První zkušeností s HD 7 Pro

Příspěvek od martintrestik »

sotrava:Má tam psané, že u Sunnysoftu
Jinak hezky napsané… Jsem rád, že má HTC 7 Pro taktéž pevnou konstrukci je to po těch dobách vrzání příjemná změna zase :D
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

První zkušeností s HD 7 Pro

Příspěvek od tom028 »

sotrava píše:Ahoj,mohu se zeptat kde si koupil tenhle hezký kus hw?
Ahoj koupil jsem u Sunnysoftu http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/041ZHT ... -gold.html Doporučuji jít na prodejnu a pořádně prozkoumat pixely, případně přes internet, obrnit se trpělivostí a vracet vadné kusy bez udání důvodu... (Na tohle už bohužel nemá tu trpělivost, chci a potřebuji přístroj plně používat.)
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

První zkušeností s HD 7 Pro

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Něco pro vás...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E9c46zchbKA[/youtube]

Je to fakt nádherný telefon. Nejvíc se mi líbí ten kloub na display... fakt se to povedlo. :)
Uživatelský avatar
Rodsten
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 23, 2008 13:06
Zařízení: HTC TyTn II Kaiser, HTC 7 Pro

První zkušeností s HD 7 Pro

Příspěvek od Rodsten »

Tak jsem ho dnes objednal a zítra jej budu mít doma. Bral jsem poslední kus v Sunnysoftu, tak snad budou pixely OK a nebudu jej muset vracet...
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

První zkušeností s HD 7 Pro

Příspěvek od sotrava »

Já si ho taky objednal v sunnysoftu a vše je v pořádku (pixely).Rozhodně nelituji koupi,mobil mám na práci a hardwarová klávesnice je supr,rozhodně doporučuji
Uživatelský avatar
Rodsten
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 23, 2008 13:06
Zařízení: HTC TyTn II Kaiser, HTC 7 Pro

První zkušeností s HTC 7 Pro

Příspěvek od Rodsten »

Tak mi ho hned ráno DPD přivezlo a musel jsem to testnout. Vše proběhlo naprosto bez problému, pixely vypadají všechny OK, základní test telefonu taky bez sebemenšího telefonu.

Hodně dlouho jsem zvažoval mezi HTC 7 Pro a HTC HD7. Můj současný mobil byl HTC Kaiser, takže velikostně, vahově jsem věděl, do čeho jdu a pak jsem tedy dal přednost větší baterii, kovovému zadnímu krytu a HW klávesnici před větším displejem. Mám dost mohutné prsty a hned první setkáni s HTC 7 Pro ukázalo, že na SW klávesnici bych těch překlepů měl více než dost.

Jinak mně mile překvapila jedná věc a to, že jsem v IE vkládal URL adresu z klavesnice v zobrazení naležato. V recenzích WP7 jsem toto právě četl jako kritiku, že URL jde vložit pouze v režimu nastojato, tak nevím...., ale potěší.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

První zkušeností s HTC 7 Pro

Příspěvek od htcjirka »

Tak zpracovani tohoto HTC je na vybornou,vse licuje uplne na jednicku a HW klavesnice patri mezi spicku je na tom jeste lepe nez TP2.
(Když si uložíte do oblíbených položek svou stanici nemůžete ji pojmenovat například Český Rozhlas...
Ale vzdyt funguje RDS,takze se neulozi jen frekvence ,ale rovnou nazev stanice.
jirin
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 24, 2011 20:07
Zařízení: HTC 7 PRO

První zkušeností s HTC 7 Pro

Příspěvek od jirin »

Omlouvam se ze bez hacku a carek ale nemam cestinu, pokud man zapnutou a aktivni WiFi a datove pripojeni od operatora. Pripojim se k internetu, uprednostnuje telefon WiFi? Aby se nepripojil na operatora a zbytecne jsem neplatil stazena data. Nebo se to musi nekde nastavit? Nikde jsem to nenasel. Dik
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

První zkušeností s HTC 7 Pro

Příspěvek od Vlasta W. »

Ano, při zapnutém Wi-Fi ji telefon upřednostňuje.
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů