Nexus S - pár drobností

Diskuzní fórum věnované komunikátoru Google Nexus One a Google Nexus S
Odpovědět
Mikser
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 25, 2011 9:20
Zařízení: Nexus S

Nexus S - pár drobností

Příspěvek od Mikser »

Dobrý den,
jsem od včera šťastným majitelem telefonu Nexus S a potřeboval bych poradit s pár věcmi, za prvé - nikde jsem v menu nenašel, jak nastavit "T9" klávesnici pro phone když ho mám na vysoko, sice se s tím také nepíše tak špatně ale na tento jsem zvyklý (můj první smartphone). Další věc - strašně se mi líbí taskbar/stavová lišta či jak to říci na telefonu HTC WildFire, je to vpodstatě už tak trochu zabudovaný task manager a v Nexusu mi to chybí, doporučíte mi na tyto věci nějakou aplikaci? Děkuji moc za každou odpověď.
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Nexus S - pár drobností

Příspěvek od jenda.69 »

Tu "t9" nastavíš přes Menu - Nastavení - Jazyk a klávesnice - Klávesnice Android.
Volbou Vstupní jazyky si vybereš jazyk(y). Dál jsou tam volby, který zapínají nabízení slov, případně automaticky vyberou nejpravděpodobnější variantu. Kdybys chtěl nějaké širší nastavení apod., tak jedině doinstalovat nějakou jinačí klávesnici.

S taskmanagerem na liště jako má Wildfire nejspíš nepomůžu.
Přítelkyně má Wildfire a v roletce nic podobného nemá, táta má Wildfire S a v liště má tuším jen napájení. To tam jde dostat třeba přes Widgetsoid, ale to pak nefunguje jako tlačítka, ale jako odkaz na aplikaci. Asi jediný způsob, jak tam dostat opravdová tlačítka je s alternativní ROMkou (jako třeba Cyanogenmod, který ale nedoporučuju, protože je příšerně nestabilní).
Jestli ti jde o aplikace, tak naposledy spuštěné aplikace se vyvolají podržením tlačítka domečku. O jejich ukončování se Android stará sám, s čímž nemám prolbém, takže jsem nezkoušel žádné opravdové taskmanagery.
Mikser
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 25, 2011 9:20
Zařízení: Nexus S

Nexus S - pár drobností

Příspěvek od Mikser »

Ok,
děkuji moc za vydatnou odpověď. Nevěděl jsem že v té liště jsou pouze poslední aplikace, zdálo se mi totiž že pořád aplikace běží jen na pozadí a nevypínají se. Rád bych také věděl, jestli je pravda že pro větší výdrž baterky mám nechat telefon několikrát po sobě vybýt až do posledního miliWatu? Děkuju za odpověď :).
Odpovědět

Zpět na „Nexus One/S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti