Nexus S - zkušenosti, rady, problémy

Diskuzní fórum věnované komunikátoru Google Nexus One a Google Nexus S
Lafi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 04, 2011 11:33
Zařízení: Galaxy Note

Nexus S - zkušenosti, rady, problémy

Příspěvek od Lafi »

To Tmaska:

Ahoj, nevím, nakolik ti to pomůže, ale měl jsem před časem Desire S a ze začátku mi přišel jako úplně super. Konstrukce, android atd. (měl jsem TMOB G1, takže přechod na novou verzi droida byl celkem dost znát). Časem mě začalo hodně štvát prostředí SENSE, které do telefonu HTC dává, k tomu se přidal problém s restarty, kdy se několikrát denně hlavně po ukončení hovoru telefon sám vypnul a baterka nebyla taky žádná sláva. (co jsem zkoušel GALAXY S2 tak to prostředí o nic větší sláva, ale to je subjektivní) Znechutilo mi to celej android, a na chvíli jsem měl WP7 a symbianovou nokii E7. No Stejně jsem se nakonec vrátil "domu" a mám Nexus S a celkem si chrochtám. Čistej android je možná pro někoho blbost, ale naprosto mi vyhovuje, jede to rychle stabilně a baterka je podle využití. V týdnu kdy hodně využívám internet atd. to večer mám cca na 30%. Teď víkend od pátku bež štávy a 50% ale je to 1-2 hovory za den nějaké ty sms a gmail. Tak snad to nějak pomohlo.....
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Nexus S - zkušenosti, rady, problémy

Příspěvek od jenda.69 »

Zdravím vás!
Pořídil jsem Nexuse S, už tam mám root a zatím jsem se snažil rozjet ad hoc na wifi úpravou souboru "/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf".
Problém je ten, že teď když vypnu a zapnu telefon, tak mi nejde spustit wifi a vždycky to v nastavení ukáže akorát "Chyba". Divné ale na tom je to, že ty soubory, co jsem upravoval, jsem vrátil z původní zálohy. A ještě divnější je to, že když si otevřu wpa_supplicant.conf, něco v něm upravím (třeba nějaký číslo u "priority"), tak pak wifina jde zapnout! WTF? (Při dalším restartu to musím zopakovat a zase něco změnit, klidně i tu "priority" zase zpátky...)

Ale říkal jsem si, že bych to rozřešil tim, že nahodim Cyanogenmod. K tomu mám dva dotazy. Zálohování původní ROMky prý je přímo v ClockworkMod Recovery. Ale jde nějak zálohovat i původní recovery? Nebo ještě jinak, při rootování jsem použil příkaz "fastboot boot recovery.img", který CWM spustil, ale neuložil do telefonu. V návodu na instalaci Cyanogenu je příkaz "fastboot flash ...", tak mě napadlo, jestli by taky nestačil jen ten "fastboot boot ..."?

//edit: odpovím si sám: flash recovery není třeba, stačí boot, jen se pak nedá plně využívat ROM manager v Cyanogenu.

Díky za rady :-)
rendulka93
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 10, 2012 11:07
Zařízení: Samsung nexus s

Nexus S - zkušenosti, rady, problémy

Příspěvek od rendulka93 »

Ahojky, mám problém s Nexusem s, před časem jsem ho aktualizovala na novější verzi 4.1.1 a poslední dobou mi nexus hází, že přestala fungovat klávesnice. Klávesnice mi nevyskočí, tudíš mi nejdou psát sms ani nic podobného. Nevíte někdo co s tím? Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
locomachine
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 05, 2007 15:50
Zařízení: Sams. Gal. Note
Kontaktovat uživatele:

Nexus S - zkušenosti, rady, problémy

Příspěvek od locomachine »

Já bych zkusil klávesnici přeinstalovat a pokud by to nepomohlo tak vrátit telefon do továrního nastavení a znovu nainstalovat všechno. Nezapomeň si zálohovat co je třeba. Mimichodem, wipe(návrat do továrního nastavení) se doporučuje po každé aktualizaci OS. Ještě mně napadá, že možná prácě ta klávesnice, kterou používáš má s JB problém, zkus jinou.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nexus S - zkušenosti, rady, problémy

Příspěvek od TMASKA »

prosim o smaznuti tohoto postu .
Odpovědět

Zpět na „Nexus One/S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů