Stránka 1 z 1

SMS účtovány jako MMS

Napsal: úte úno 14, 2017 14:15
od szero
Ahoj, nikde jsem nenašel podobný problém, manželka používá LUMIA 650(i nová SIM karta) cca 3 měsíce, před tím acer m220, LUMIA telefon všechny SMSky posílá jako MMS a tím pádem vše účtuje jako MMS, zkoušeli jsme vše možné nastavení, ale na nic jsme nepřišli, bohužel zjistíme až po měsíci na výpisu, že máme naúčtovánu 4 x vyšší částku než před tím, v prodejně ani u operátora nám nebyli schopni pomoct, vždy je vše účtováno jako MMS, prosím o pomoc, nechce se mi opět měnit telefon, WIN vyhovuje, jen zlobí

SMS účtovány jako MMS

Napsal: úte úno 14, 2017 15:09
od spellshaper
O podobném problému jsem neslyšel. Jediné podobné nastavení je v nastavení aplikace zprávy, kde bych vypnul "skupinové MMS". Potom bych zkusil zrušit nastavení pro MMS zprávy, případně deaktivaci MMS u operátora, jestli pak budou zprávy fungovat.
Další věcí, co mě napadá, jestli do zprávy nevkládáte nějaký objekt, který se přes MMS přenáší (kontakt, obrázek, zvuk atd.).

Taky bych ověřil, že jde skutečně o MMS, například SMS zprávy s háčky jsou datově náročnější a lze s nimi poslat pouze 60 znaků (v nastavení lze háčky vypnout). Pokud tedy napíšete klasickou SMS s háčky, bude muset být 3x kratší nebo se automaticky pošlou 3 zprávy místo obvyklé jedné (3x60 = 180).

Re: SMS účtovány jako MMS

Napsal: úte úno 14, 2017 20:34
od Jumbo78
Vsadil bych na emotikony

SMS účtovány jako MMS

Napsal: úte úno 14, 2017 21:36
od Proky_cze
Řešil jsem to u kolegy v práci a mohly za to skupinové mms. Stačilo, aby poslal SMS skupině lidí a účtovalo se to jako mms. Navíc to některým z adresátů nepřišlo.

Re: SMS účtovány jako MMS

Napsal: úte úno 14, 2017 23:37
od veigy
S těmi skupinovými MMS mám podobnou zkušenost, ale ještě z dob WP7.8, od té doby jsem to nezapnul... Stejně mám deaktivované MMS u operátora, abych to nemusel řešit...

SMS účtovány jako MMS

Napsal: úte úno 14, 2017 23:46
od peeeeta
K čemu to nastavení Skupinové MMS tedy je?
Já bych to chápal tak, že je možné díky tomuto nastavení posílat nějaké Skupině MMS zprávy, ale to přeci neznamená, že všechny zprávy mají být zasílány jako MMS.
Chápu to tedy jako chybu WM/WP. Chápu to správně?
Díky za vysvětlení.

Re: SMS účtovány jako MMS

Napsal: stř úno 15, 2017 0:55
od veigy
Těžko říct, co je ten spouštěcí mechanismus skupinových zpráv... Možná je to chyba. Ale divím se, že by přežila až do WM...

SMS účtovány jako MMS

Napsal: stř úno 15, 2017 7:16
od htcjirka
Jako chybu bych to neviděl, úplně přesně to má BB OS10.Tam při zadání skupinového příjemce je zpráva odeslána jako MMS.

SMS účtovány jako MMS

Napsal: stř úno 15, 2017 8:16
od peeeeta
No, ale přeci jedna krátká SMS pro jednoho příjemce není Skupinová zpráva.

Re: SMS účtovány jako MMS

Napsal: stř úno 15, 2017 15:38
od Misanekx
Co znamená krátká zprava? Pokud obsahuje háčky a čárky tak musí mit do 70 znaku, jinak se uctuje další SMS a maximum SMS v jedné odeslané je myslím pet. Po te je uctovano jako MMS. Každopádně nekde se da nastavit kodovani (znaky) v SMS na unicode a pak to odesila bez diakritiky. Jen už zaboha nevím, kde je to u Lumii i když pouzivam 950XL. Každopádně i jak bylo jiz popsano. Smajlici to dokážou ořezat ještě vic. S tim jsem mel problem u S7 edge. Stačilo slovo + smajlik a ejhle odesláno jako MMS. Je to pouze a jen v tom nastaveni znaku (kodovani)

SMS účtovány jako MMS

Napsal: stř úno 15, 2017 20:27
od htcjirka
Presne tak, není to zadna chyba nebo problém platformy.Kdo ma nastavenu plnou podporu znaku a ještě tam pere do toho barevne smaliky, nesmí se divit preformatovani na MMS.
Jinak je to v nastaveni - doplňky - sitove služby a sada znaku pro zprávy sms.

SMS účtovány jako MMS

Napsal: čtv bře 16, 2017 22:57
od szero
Tak no a tohle je asi to co jsem nevěděl, po nastavení změny sady znaků, máme po měsíci již normální účet, díky moc