SMS účtovány jako MMS

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Odpovědět
szero
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 14, 2017 14:04
Zařízení: LUMIA 520

SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od szero »

Ahoj, nikde jsem nenašel podobný problém, manželka používá LUMIA 650(i nová SIM karta) cca 3 měsíce, před tím acer m220, LUMIA telefon všechny SMSky posílá jako MMS a tím pádem vše účtuje jako MMS, zkoušeli jsme vše možné nastavení, ale na nic jsme nepřišli, bohužel zjistíme až po měsíci na výpisu, že máme naúčtovánu 4 x vyšší částku než před tím, v prodejně ani u operátora nám nebyli schopni pomoct, vždy je vše účtováno jako MMS, prosím o pomoc, nechce se mi opět měnit telefon, WIN vyhovuje, jen zlobí
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od spellshaper »

O podobném problému jsem neslyšel. Jediné podobné nastavení je v nastavení aplikace zprávy, kde bych vypnul "skupinové MMS". Potom bych zkusil zrušit nastavení pro MMS zprávy, případně deaktivaci MMS u operátora, jestli pak budou zprávy fungovat.
Další věcí, co mě napadá, jestli do zprávy nevkládáte nějaký objekt, který se přes MMS přenáší (kontakt, obrázek, zvuk atd.).

Taky bych ověřil, že jde skutečně o MMS, například SMS zprávy s háčky jsou datově náročnější a lze s nimi poslat pouze 60 znaků (v nastavení lze háčky vypnout). Pokud tedy napíšete klasickou SMS s háčky, bude muset být 3x kratší nebo se automaticky pošlou 3 zprávy místo obvyklé jedné (3x60 = 180).
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od Jumbo78 »

Vsadil bych na emotikony
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od Proky_cze »

Řešil jsem to u kolegy v práci a mohly za to skupinové mms. Stačilo, aby poslal SMS skupině lidí a účtovalo se to jako mms. Navíc to některým z adresátů nepřišlo.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od veigy »

S těmi skupinovými MMS mám podobnou zkušenost, ale ještě z dob WP7.8, od té doby jsem to nezapnul... Stejně mám deaktivované MMS u operátora, abych to nemusel řešit...
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od peeeeta »

K čemu to nastavení Skupinové MMS tedy je?
Já bych to chápal tak, že je možné díky tomuto nastavení posílat nějaké Skupině MMS zprávy, ale to přeci neznamená, že všechny zprávy mají být zasílány jako MMS.
Chápu to tedy jako chybu WM/WP. Chápu to správně?
Díky za vysvětlení.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od veigy »

Těžko říct, co je ten spouštěcí mechanismus skupinových zpráv... Možná je to chyba. Ale divím se, že by přežila až do WM...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od htcjirka »

Jako chybu bych to neviděl, úplně přesně to má BB OS10.Tam při zadání skupinového příjemce je zpráva odeslána jako MMS.
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od peeeeta »

No, ale přeci jedna krátká SMS pro jednoho příjemce není Skupinová zpráva.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Re: SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od Misanekx »

Co znamená krátká zprava? Pokud obsahuje háčky a čárky tak musí mit do 70 znaku, jinak se uctuje další SMS a maximum SMS v jedné odeslané je myslím pet. Po te je uctovano jako MMS. Každopádně nekde se da nastavit kodovani (znaky) v SMS na unicode a pak to odesila bez diakritiky. Jen už zaboha nevím, kde je to u Lumii i když pouzivam 950XL. Každopádně i jak bylo jiz popsano. Smajlici to dokážou ořezat ještě vic. S tim jsem mel problem u S7 edge. Stačilo slovo + smajlik a ejhle odesláno jako MMS. Je to pouze a jen v tom nastaveni znaku (kodovani)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, není to zadna chyba nebo problém platformy.Kdo ma nastavenu plnou podporu znaku a ještě tam pere do toho barevne smaliky, nesmí se divit preformatovani na MMS.
Jinak je to v nastaveni - doplňky - sitove služby a sada znaku pro zprávy sms.
szero
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 14, 2017 14:04
Zařízení: LUMIA 520

SMS účtovány jako MMS

Příspěvek od szero »

Tak no a tohle je asi to co jsem nevěděl, po nastavení změny sady znaků, máme po měsíci již normální účet, díky moc
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů