Odemčení Lumie 800

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

Zdravím,
chtěl bych v mé starší Lumii 800 s WP 7.8 rozjet screenshoty a vím, že je k tomu třeba odemknout zařízení. Dříve byl projekt ChevronWP7, ale ten už asi nepůjde, ne? Našel jsem ale návod, kdy můžu mít několik aplikací (myslím, že 3?) zdarma nainstalováno, stačí si založit DreamSpark, stáhnout Windows Phone SDK 7.1 (a nainstalovat samozřejmě), zaregistrovat se do App hubu a odemčít telefon pomocí aplikace Windows Phone Developer Registration. Je tohle možné (tenhle návod jsem viděl v době, kdy byl ještě WP 7.5, ale nemyslím si, že by to nešlo)?
Další dotazy: Kolik .xap aplikací mohu nainstalovat se studentským účtem DreamSpark? Mohu při instalaci Windows Phone SDK 7.1 vybrat jako umístění jiný disk, než systémový (z důvodu, že to chci použít jen jednou a systémový na to nechci použít, protože je to SSD a tím tam toho dost zapíši - ano, asi ho moc šetřím, ale už jsem holt takový) a pojede to bez problému na Windows 8.1 x86 s DirectX9 grafikou a 2 GB RAM? Mohu poté .xap aplikace instalovat pomocí TOM xap installeru?
díky moc za odpovědi, případné podrobnosti milerád dodám. :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od tslany »

Stejně si to na Cčku zapíše dost věcí, řešení je ho na to Cčko prostě nainstalovat, vytipovat adresáře, které nechceš, hodit je na Dčko, a vytvořit jim symlinky, pokud ti jde o místo, jinak o životnost to nemá smysl mluvit, pokud máš zapnutý swap a vůbec cache v prohlížeči na disk, tak to udělá SSD daleko větší škodu než jedna instalace VS. "Dost toho nezapíšeš", jen nějakých 6GB to udělá, což je nic, já mám na SSD už zapsáno nějakých 2892GB, a stále žádnou degenerace nepociťuji :-)
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

Tohle je přesně to, o čem jsem se nechtěl bavit. Jsem prostě šetřílek a chci mít co nejméně zápisu. Pokud to ale jinak nepůjde, tak ano, nainstaluji to na SSD. Mám jej nějaký ten týden přes 2 měsíce a zapsáno 1729 GB - z toho 7 GB dnes. Ano, swap mám na SSD, to byl právě jeden z důvodů, proč jej koupit, protože když už to swapuje, tak ať rychle. Deska mi víc RAM nevezme. :) A cache mám jen tak pro zajímavost na jiném disku. ;) Takže tak k SSD. :lol:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od tslany »

Nechápu, jak tam můžeš dostat 7GB za jediný den :hm Ale to je jedno, pokud máš opravdu maximálně jen 2GB RAM, tak se na bod s provozováním systému vykašli, a prostě to nainstaluj na jiném PC a máš klid, ten swap na SSD tomu fakt moc nepřidá, to maximálně tak zvýší zápis a odejde ti rychleji, než můj bez swapu (ačkoliv mně je pro změnu líto roztáčet HDD když je v klidu, proto třeba čekám s prací, než se mi seskupí, a teprv poté jej roztočím :D

Jinak pokud máš odemčený bootloader, asi bych tam hodil již odemčenou ROMku, je to nejsnažší a nejspolehlivější způsob.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od veigy »

Omlouvám se za OT, ale když už jste tu rozjeli tu debatu o degradaci SSD, tak také něco přihodím... Máte docela starosti o zapsaná data, 2.8 nebo 1.7 TB není přece žádný objem... Já mám 250GB SSD asi čtvrt roku, dual boot, a ještě jsem od výměny ani nereinstaloval Win, pouze zapnul BitLocker a mám 3TB jak prd... Dnešní SSD vydrží bez problémů 30 - 150TB přepisů bez degradace výkonu a zapíšou klidně 500TB a uživatelsky možná ani rychlost nepoznáte... Vaše obavy se mi zdají dost zbytečné..
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od tslany »

Tak já mám 24GB, tam se to počítá přeci jen jinak, moc tam těch buněk není :tlem: Jinak ale dobrý seriál o tom byl napsal WIFT http://diit.cz/tagy/ssd-deep-hell" onclick="window.open(this.href);return false;
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

Máte pravdu, asi jej moc šetřím. A na 2 GB RAM to tedy nerozjedu? Nejde mi o vývojářské nástroje, ale opravdu jen o to, abych to odemknul. to opravdu nemá cenu ani zkoušet a mám rovnou shánět nějaký jiný komp, kde to udělám? Zda mám odemčený bootloader, to nevím, myslíte, že ano, když mám telefon z dubna roku 2012? Jak to případně zjistit (o to jsem se nikdy nezajímal)?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od veigy »

S tím developer odemčením bych to prostě vyzkoušel, buď to fungovat bude, nebo ne. Myslím si, ale že by to fungovat mohlo. S tím jestli máš odemčený bootloader ti neporadím, protože Nokie s WP 7 se my vyhly obloukem :)
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

Bohužel, bootloader mám uzamčen. Takže bych ty developerské appky měl nainstalovat v pohodě? To, že to zabere pár GB mi až tak nevadí..
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od veigy »

Jestli si zaregistrovaný jako developer, ať už student, nebo full, tak by ti to mělo fungovat bez problémů. Dokonce mam stále v PC kvalitní sbírku XAP :D

Jen BTW tslany: To zapínání HDD nějakým způsobem řídíš, nebo necháváš na automatice Windows např. na 1 min?
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

A ještě jedna otázečka, i když a i trochu hloupá: Když si nějakou .xap appku odinstaluju, pozná to systém a mohu instalovat další? Jde mi o to, že mám možnost mít nainstalované 3 appky, to znamená zároveň nebo celkově, že pak nemohu mít další, když nějakou odinstaluji? Díky
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od veigy »

Systém to pozná, v jednu chvíli nemůžeš mít víc jak 3 app přes XAP...
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

Díky moc, myslíte, že tam nějak rozchodím i Skype? Nějakou starší verzi? Protože Skype přes telefon jsem používal poměrně hodně a MS to pěkně podělal koncem podpory Skype pro WP7...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Odemčení Lumie 800

Příspěvek od veigy »

Tak to absolutně netuším, WP 7 uz dlouho nemám... Ale teoreticky to možné je, pokud MS neudělal nějakou blokaci na serverech..
MarcelL
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob pro 07, 2013 13:32
Zařízení: Ativ S

Re: Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MarcelL »

WP 7.x telefony půjdou vývojářsky odemknout jen do 31. prosince. Pak na nich ještě 2 roky půjdou testovat aplikace. http://m.windowscentral.com/microsoft-e ... ers-dec-31" onclick="window.open(this.href);return false;
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

Tak to abych si na to dal ještě vyšší prioritu. :) Jde mi hlavně o ty screenshoty a Skype, třetí pozici nechám volnou pro další appku, ještě štěstí, že na to mám 2 roky. :)
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

Ještě jedna otázečka, na kterou mi nebylo zodpovězeno: Projekt ChevronWP7 byl už ukončen?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od htcjirka »

Ano, projekt chevron jiz není delší dobu funkcni a byl definitivne ukoncen.
MichalK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2014 14:36
Zařízení: Nokia Lumia 800

Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MichalK »

Díky. :) Kolik by stál klasický developerský účet - platba jednorázově, nebo třeba každý měsíc? Vidím to ale na studentský účet, přecejen to je zdarma a 3 aplikace stačí. :)
MarcelL
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob pro 07, 2013 13:32
Zařízení: Ativ S

Re: Odemčení Lumie 800

Příspěvek od MarcelL »

Já použil účet založený zdarma pro přihlášení do developer preview. Funguje mi i pro odemčenî WP 7.x na HTC.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů