nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Odpovědět
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od vormen »

měl bych něco ohledně nastavení MMS. všude čtu, že prostě na WP není možné používat MMS bez zapnutých dat. já mám připojení na týden tj. 50kč plus 5 za MMS, dost drahý zprávy. jde to udělat i bez placení mobilních dat. stačí v nastavení přístupových bodů vytvořit nový, nastavit ho dle svého operátora pouze pro mms, uložit pod názvem mms a hotovo. následně přepnout tenhle účet jako aktivní a zapnout mobilní data. žádný data telefon stahovat nebude, internet nepojede, nic se tudíž neplatí, ale mms lze příjímat i odesílat. vyzkoušeno. to byla první věc, co jsem na telefonu udělal. mám lumiu 520 třetím týdnem a jsem pořád nadšenej.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od matoman »

este je moznost vypnut internet priamo u operatora, ak to teda dnes nejaky operator podporuje, a je po probleme. S tym APN je to dobry napad a jed fajn, ze je to oskusane a funguje to.
mceza

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od mceza »

Vypnutí internetu přímo u operátora je sice řešení, ale jen v případě, že na internet nikdy nejdeš. Jakmile by si chtěl třeba něco zjistit -> tj. zapnout data, kouknout, zaplatit třeba 20 Kč a zase vypnout, tak to nejde...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od relouth »

vytvoril som si bod mms nejak takto
prisupovy bod : o2mms
meno,heslo :prazdne
adresa proxy servre :10.97.1.11
port: 8080

ine veci som nemenil...

Mam tento pristupovy bod aktivovat ? deaktivuje sa mi ale pristupovy bod co tam ma vytvoreny o2..
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od vormen »

to se sice deaktivuje, ale jelikoz nechces vyuzivat mobilni data a platit za ne, tak je to ok. az budes jednou za cas ty data potrebovat, kliknutim na puvodni bod se zase nastavi on jako aktivni a jedou data i mms
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od relouth »

preco by som nechel vyuzivat mobilne data ? len som nechel,aby mi data za mms, stahovalo z datoveho tarifu..teda myslel som ze o tom je tato tema ..sry,zle som ta pochopil :wink:
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od vormen »

jj, tohle je navod pro ty, co nemaji tarif pro data a nepouzivaji je, ale MMS chteji pouzivat
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od relouth »

trochu ot,ale naco je takym ludom smartfon ? :)
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od HonzaBRR »

Stačí mít doma, v práci...u přátel wifi. Už skoro v každé restauraci se u oběda připojíš taky. Potom jsi kromě přesunů mhd/autem na netu pořád i bez mobilních dat. Takže jde to :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od relouth »

domam mam pc..a omedzovat mobilnost len na wifi straca mobil trochu zo svojej fylozofie mobilnosti..
Odporucil by som skor kupit najlacnejsi bet balik za 3€ s ktorym mate net aj po prekroceni limitu..sice pomaly,ale uplne dostacujuci pre chod systemu (chat,net,email..)
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od HonzaBRR »

Bez dat to ideál není, ale dá se. Ve městech určitě.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od vormen »

ja mam az ted po dvou letech internet v mobilu, ale neni to nutny, vsude kam jdu je wifi a kdyz jsem byl v situace, ze jsem ho potreboval jsem mel internet na den/tyden. a byl jsem spokojenej, ze zapnuty data nezerou baterku.
aldator
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 29, 2013 11:36
Zařízení: Nokia Lumia 820

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od aldator »

Ahojda tak sem zkusil vytvorit novy pristupovy bod i konfiguracni sms od operatora data mam zapnuty ale stejne ty mms nejdou tak nevim.Ono taky je nekolik verzi taho nastaveni na netu takze nemate prosim nekdo primo na nokii lumii 820 od t-mobilu?Je treba mozne ze by mito nejak komplikovala stara simka jeste pegasacka?Diky
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od jaroslavii »

Jo, dela to stara sim, ta data ani nic nepodporuje. Vymenit.
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

nastavení MMS bez aktivování mobilního internetu

Příspěvek od MAKU19 »

relouth píše: vytvoril som si bod mms takto
pristupovy bod : o2mms
meno,heslo :prazdne
adresa proxy server :10.97.1.11
port: 8080
adresa MMSC: http://mms.o2world.sk:8002" onclick="window.open(this.href);return false;
Nastavil som si takto nový prístupový bod pre odosielanie a prijímanie MMS na mojom a manželkinom telefóne Lumia 720 (Lumia 520) aby som nemusel platiť za data.Povolil som dátový prenos na oboch telefónoch.

Aktivoval som tieto nové prístupové body (iba pre MMS) a skúsil som poslať MMS z Lumie 720 a prijať na Lumii 520.
MMS bez problémov odišla z 720 a prišla na 520. Na 720 mi zobrazilo v spravách odoslanú MMS, na 520 prijatú MMS.
Ale za chvíľu prišla na 520 SMS od O2 že mi zaúčtovali 0,5€ za prenos dát 50kB. Prečo??? :twisted:

Edit.
Po chatovaní s operátorom O2 Slovensko mi bolo povedané že aj keď mám nastavený prístupový bod iba o2mms aj tak mi mobil sťahuje nejaké dáta pri prijatej MMS (50kb obrázok). Keď som sa pýtal ako je to možné že sa merajú prijaté dáta cez server o2mms na to som nedostal odpoveď. Ponúkli mi u nich zrušiť prístup na internet a mať príjem iba MMS ale pre znovu spojazdenie prístupu na internet by som musel u nich požiadať odblokovanie prístupu na internet :twisted:
Tak si myslím že je to vec operátora a nie operačného systému- :evil:
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů