Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Odpovědět
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od Paulos »

Zdravím,
před pár dny jsem zkusil jednu docela nebezpečnou věc - změnu svého Live ID, aniž bych přišel o data z původního. Služba Live toto umí provést, ale je třeba počítat s několika věcmi:
  • Celá změna může trvat až dva dny, během kterých se postupně deaktivuje staré Live ID. Nové funguje okamžitě.
  • Původní Live ID po přesunu nebude nadále dostupné. To může být problém, pokud máte na původní Live ID nastaven váš Windows Phone 7 přístroj, neboť ten se s přesunem neumí vypořádat a pro další (smysluplné) používání je třeba udělat hard-reset.
  • Mění se opravdu jen Live ID, nikoliv region účtu ani jiné údaje. Ty zůstanou stejné.
  • A hlavní háček se zakoupenými aplikacemi: Nebuďte překvapeni, když vám telefon po přesunu a hard-resetu bude hlásit, že je ještě zakoupené nemáte a bude nabízet pouze volby "zkus/kup". Samozřejmě vše vám na účtu zůstalo zakoupené, stačí klepnout na buy (koupit) a zobrazí se obrazovka, že už jste aplikaci koupili a jestli ji chcete znovu nainstalovat. A i kdybyste ji neměli koupenou, koupi vždy předchází potvrzovací obrazovka, takže se toho nemusíte bát.
Adresa pro rychlý přehled a přeinstalaci zakoupených a stažených aplikací je https://www.windowsphone.com/cs-CZ/account" onclick="window.open(this.href);return false;.

Snad jsem tímto aspoň někomu pomohl a těším se na ohlasy. :)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od dwbmb »

Tlačítka vyzkoušet/koupit se objevují i po hard resetu bez změny LiveID, akorát po stisknutí Koupit se objeví hláška, že to koupený už máš, jestli to teda chceš rovnou nainstalovat. Tobě se po kliknutí na Koupit ukazuje co? (neměj strach, i v opačném případě je tam mezikrok, jestli si seš jistej, že to opravdu chceš koupit).
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od Paulos »

Aha! Fakt máš pravdu, ukazuje se mi to samé, já se jenom bál to zmáčknout; vlastně ani nevím proč :) Takže upravím svůj původní příspěvek. Dík za upřesnění.
Trochu se divím, že to nevěděl ten agent, který se mi snažil pomoct.
Uživatelský avatar
Hejlic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát kvě 27, 2011 19:25
Zařízení: HTC 7 Mozart, Kindle Fire (JB)
Bydliště: Praha

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od Hejlic »

Škoda, že už nejde změnit region. Před rokem migrace fungovala. Takhle se člověk hard resetu nevyhne.. :???:
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od Paulos »

Fakt to už nejde? :???: Právě před rokem jsem si měnil region z US na český a nebyl sebemenší problém, ten odkaz na změnu byl někde na spodku Zune nebo Xbox stránky, tak snad to nezrušili.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Mám k tomu pár dotazů- jakým způsobem změnit live id? Funguje to tak, že když mám současné LID např. [email protected] a chci nové [email protected], tak projdu popisovanou změnou LID, a budu fungovat na novém LID? Funguje to i pokud mám již to nové LID funkční a nastavené s nějakým regionem, nebo se automaticky přesune/ zkopíruje nastavení původního LID na nové? Jak je to s kreditní kartou, také se přesune, nebo je nutné zadávat znovu?
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od Paulos »

Přesně tak; změna se provádí na http://account.live.com, kde máš vedle svého Live ID nenápadný odkaz "změnit." Ale tuším si nemůžeš vybrat adresu live.com, musíš si vzít jinou. Mění se pouze Live ID, tedy e-mailová adresa přiřazená ke tvému účtu, vše ostatní bude zachováno. Tzn. region, maily, kontakty, aplikace i bankovní konto - nic se nesmaže, vsechno ti zůstane na novém Live ID.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Myslel jsem si to, že to nebude až tak easy - "Účet Windows Live ID nelze v tuto chvíli změnit." Bla bla, odkaz na možný způsob jak to vyřešit je ZDE. Díky za info :-)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od Vlasta W. »

Jen bych vás rád varoval, že změna adresy u WLID není až taková legrace, jak to tady vypadá.

Kdysi jsem to zkusil a celý ten postup je tím komplikovanější, čím víc využívate služeb na WLID navázaných. Já používám Messenger, téměř všechny WL služby, TechNet Subscription, tehdy ještě v Česku výjimečný Zune nákup hudby, mám tam MS points, registrace v beta programech MS atd.

Pro změnu adresy se doporučuje na TŘI dny se odpojit od Messengeru a až potom to změnit. To jsem udělal, ale můj účet zůstal i po týdnu čekání viset někde na půli cesty. Některé služby nefungovaly, kontakty v Messengeru mě samozřejmě hledaly pořád na staré adrese, prostě děs a hrůza. Support MS ze mě dělal idiota otázkami na úrovni "a máte počítač v zásuvce" a byl tradičně k ničemu. nakonec jsem to zachránil s pomocí lidí v české pobočce MS, takže se mi WLID vrátilo alespoň na původní adresu.

Od té doby to rozhodně nehodlám zkoušet znovu, přestože jsem si svou primární doménu kvůli tomu nemohl zaregistrovat do Windows Live Admin Center a používat na ní WL na vlastní doméně. Tady je totiž navíc úplně jiná kapitola - aneb jak vytvořit na vlastní doméně Hotmail účty, které již jako Live ID existovaly? Jednoduše, systém je prostě zdvojí, přestože podle dokumentace je má sloučit (přesunout) Fakt ne, nikdy více :-)
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od rybar73 »

Tak pripisu i ja svou zkusenost. Asi pred pul rokem jsem pomoci Xbox live zmenil svuj region na cz a konecne jsem si mohl pridat kartu a nakupovat aplikace. Bohuzel karta mi vyexpirovala tento mesic a ted i kdyz jsem stale vedene jako CZ tak uz nemuzu pridat novou (proste tvrdi spatne cislo karty,ktere je totozne jako to predchozi) :-(
Jako dalsi uskali se ukazalo registraci do App Hub pomoci tohoto LID. Zde mi ze supportu jiz bylo jednoznacne receno ze mi nezbyva nez si zalozit uplne novy ucet.

to Vlasta W: Mam svoje LID take propojene s mnoha sluzbami a taky bych hrozne nerad menil, myslis ze bys mi mohl poslat nejaky kontakt na nekoho z MS z ceske strany? Protoze se supportem ohledne uctu mam naprosto stejne zkusenosti :-(
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od Paulos »

Vlasta W.: A kdy přesně jsi to zkoušel? Uznávám, že samotný proces může být problematický vzhledem k množství služeb, které Microsoft provozuje, ale na druhou stranu se mi zatím nestalo, že by něco nefungovalo. A vzhledem k tvým dřívějším problémům to považuji za malý zázrak, neboť moje Live ID se také objevuje v mnoha službách, uvedu namátkou App Hub, MS Connect (včetně jedné malé tajné bety), MS diskuse, Live + Hotmail, Messenger, Xbox Live + Games for Windows. No, abych to zkrátil, všechno funguje i po změně LID.

Support MS je kapitola sama pro sebe. Ono se tuším automaticky předpokládá, že se ptá člověk, který o problematice vůbec nic neví a proto se řeší nejprve úplně banality, které nám připadají naprosto zřejmé. (Nebo tam sedí robot, který to automaticky zpracovává s určitým prodlením podle klíčových slov ve zprávě. :) ) Ale zase já jsem měl na support chatu Zune docela schopného človíčka, který o tom i něco věděl a nemusel jsem ho ničemu přiučovat.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Úskalí změny Live ID vašeho účtu

Příspěvek od Vlasta W. »

Už je to delší dobu, tři roky určitě. Ale husí kůži z toho mám dodnes. :-) Možná, že už to nějak vyladili, ale na pohled to vypadá pořád skoro stejně.

rybar73: Bohužel, nevím, kdo se tam tím teď zabývá.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů