Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
pavelxy
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 09, 2011 23:19
Zařízení: i8700

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od pavelxy »

Ahoj, jak mohu ve Windows Phone nastavit vlastní vyzváněcí melodii?
geronimo_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte lis 03, 2009 2:39
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Liberec

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od geronimo_cz »

upravis si pisnicku tak, aby splnovala tydle kriteria :
39 sekund nebo kratsi
mensi nez 1 megabyte (MB)
ulozena ve formatu MP3 nebo WMA


pak si ji nasynchronizujes do ZUNE a do zanru napises Ringtone
pak synchronizace s founem a mas ji tam.. na upravu pouzivam Audacity 1.3 Beta

Obrázek
pavelxy
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 09, 2011 23:19
Zařízení: i8700

Vlastní vyzvánění

Příspěvek od pavelxy »

Díky......:)
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Vlastní vyzvánění

Příspěvek od jacek »

Tak jsem postupoval dle návodu a písničku ve founu nemohu přiřadit k osobě jako vyzváněcí tón. Ve founu je, ale mezi ringtones ne, co dělám špatně?
geronimo_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte lis 03, 2009 2:39
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Liberec

Vlastní vyzvánění

Příspěvek od geronimo_cz »

a nastavil si ji v zune zanr Ringone? jinac v nastaveni neukaze.. me to funguje.. de priradit i k jednotlivym kontaktum.. pokud ji tam nemas, tak este muze bejt chyba ve velikosti (max. to jedno mega) nebo dylce..
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Vlastní vyzvánění

Příspěvek od Paulos »

v Zune pravým tlačítkem na písničku, tam je tuším položka Edit, a do políčka Genre (Žánr) napíšeš Ringtone. Pak tu skladbu sesynchronizuješ.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Vlastní vyzvánění

Příspěvek od jacek »

Chlapi díky za přichytření, už ji tam mám a zvoní :) ......problém byl v pojmenování Ringtones
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od Manek49 »

Proč proboha jen 39 sekund? I ten nejhloupější telefon, kterej dokáže přehrát MP3 dokáže přehrát celou skladbu jako vyzvánění. Dost o WP uvažuju, ale tohle je neuvěřitelnej fail :roll:
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od sssugi »

Este sa mi asi nestalo aby telefon zvonil dlhsie ako 39 sekund :D
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od Manek49 »

Ne? Jestli ho nosíš s sebou i do sprchy, tak se nedivim :grin: Mě se to třeba stává celkem často, a o tom to stejně není, musíš tu skladbu upravit dvouma programama, aby to vůbec šlo :roll:. Proč to ty chytrý hlavy v Mrkvosoftu neudělaj jednodušší? Mr. Hulán a podobní tu pak vytrubují jak je to user-friendly oproti androidu a v něm je to přitom stokrát jednodušší. Ten systém se mi líbí a asi si sním nejakej ten foun i pořídim, ale nad některejma věcma mi zůstává rozum stát.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od sssugi »

V tomto mas ale pravdu :) Keby to zune vedelo automaticky upravit nic by som proti tomu nemal :)
Alah
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: ned črc 03, 2011 11:54
Zařízení: DELL Venue Pro

RE: Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od Alah »

no 39 sekund trva melodie vyzvaneni...ale telefon ji prehrava stale dokola...nez to volajici polozi

Sent from my Venue Pro using Board Express
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od Manek49 »

To jsem pokládal za samozřejmost :wink:
Uživatelský avatar
prdivous
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 20, 2008 16:42
Bydliště: Jih moravy

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od prdivous »

nevíte někdo jestli jde nějakým způsobem, třeba přes registy dát jiný zvuk na SMS, kromě těch co už jsou v telefonu přednastavené?
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od martintrojanek »

cau,
chtel bych se zeptat, kdyz mam telefon odemceny a mam advanced configuration tool 1.5.0 (na mangu funguje), daji se tam priradit i zvuky k sms, emailum, vybite baterii a pod... ale jak? :) zvuky co mam v telefonu pro vyzvaneni, upravene na RINGTONES pres zune, sice muzu priradit k vyzvaneni, ale v adv.tool videt stejne nejsou, tudiz je nemuzu dat k sms a pod... kam bych je mel nakopirovat nebo umistit abych je mohl pouzit? Da se to dat nekam pres usbstorageenabler? Nebo fakt sem na to neprisel, nabizi to vsechny zvuky z wp7 ale ty moje ne.. nebo to musi byt ve formatu wav? dikes Martin
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od martintrojanek »

Tak jsem na to prisel, ale je to porod!

Navod: (na omnia7 funguje takhle)

1) upravte si vyzvaneni na wma, velikostne do 1mb. Pouzijte tak 3,4 zvuky, vic se jich bude blbe hledat. Jde vlastne jen o sms, kalendar, email, a ja mam jeste vybitou baterii.
pr. Email.wma 92kB ...

2) Ted ty zvuky musite dostat do telefonu, ale ne do vyzvaneni, ale do slozky windows. K tomu pouzijte /UsbStorageEnabler,
zapnete Enable, a v pruzkumnikovy uvidite USb Samsung... disk, otevrete a nakopirujete soubory primo do Storage:, ne do zadnych adresaru. Odpojte. V zadnem pripade nepripojujte k Zune, zas by Vam ty soubory odebral.

3) Ted to nejlepsi :) Pres Wp7Roottools,Explore najdete ty zvuky v My Documents/Zune/Content/0100/00/ kde budou i vase jine zvuky kterym jste dali tag Ringtones, ovsem uzasna vlastnost wp je, ze nemaji Vase puvodni nazvy, tudiz se skladby jmenuji 2a.mp3, 4d.mp3 atd..., no a musite si najit ty vase zvuky, co jste ted pridaly do telefonu, zpravidla jsou to posledni soubory (u me f0.wma,f9.wma...), srovnejte si je podle velikosti v pc jestli jsou to ony, blbe se to hleda, protoze se to neda takhle prehrat. No nic, soubory jste nasli, takze je oznacite po jednom copy, a prejedete do slozky Windows, tam date paste. Takze, ty Vase zvuky mate ve Windows/**.wma... Restartujte telefon.

4) No a jelikoz ted nevime, kterej zvuk je kterej, kvuly nazvum, tak nam prave poslouzi Advanced Configuration Tool, kde v zalozce Ringtones zkusime zmenit treba zvuk na sms, a tam v seznamu uvidime i ty nase zvuky, napr. f0,b2,f9 atd..
Bohuzel, v AdvTool me nejdou tyto zvuky nastavit rovnou (zatim to asi neni funkcni na Mangu), takze si napiseme na papir, ktery zvuk je ktery, vc. presneho nazvu, a jdeme do registru.

5) Otevremewp7RootTools, a v registrech se preklikame do CurrentUser/ControlPanel/Sounds/ a vybereme zvuky, ktery chceme zmenit, napr. Email/Sms/BatteryLow/Reminder apod. Vzdy je tam hodnota Sounds a v te je cesta String k souboru, tudiz tu cestu nahradime za nas soubor, napr. /Windows/alert1.wma nahradime /Windows/f0.wma. (pouzivejte obracene lomitka)

6) restart ... a beha to. mam takhle namluveny email, sms a kalendar a baterii, docela dobry , jednoduchy navod ne :) lepsi nez si vybrat vyzvaneni v rolovacim seznamu :)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od Manek49 »

Tehdy jsem se SE Xperia X8 podstupoval i složitější návody :) Ale to se týkalo trochu složitějších operací než nastavení vlastní vyzváněcí melodie, prostě nedokážu pochopit, proč takovou banalitu nemá MS vyřešenou.
Uživatelský avatar
scubadiver
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 31, 2011 10:15
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black
Bydliště: Teplice

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od scubadiver »

martintrojanek píše:
Vlastni vyzvaneni k sms, kalendari, email a pod....

Tak jsem na to prisel, ale je to porod!

Navod: (na omnia7 funguje takhle)

1) upravte si vyzvaneni na wma, velikostne do 1mb. Pouzijte tak 3,4 zvuky, vic se jich bude blbe hledat. Jde vlastne jen o sms, kalendar, email, a ja mam jeste vybitou baterii.
pr. Email.wma 92kB ...

Tak za sebe mohu potvrdit, že to funguje. Mám HTC Mozart s neofico romkou DFT ROM V2. Jen ty svoje zvuky jsem nalezl v My Documents/Zune/Content/0100/02/. nevím, zda to není tím, že mám v přístroji nějakou hudbu...

Změnil jsem si zvuky jen pomocí Advanced Configuration Tool, žádné zásahy do registrů jsem nedělal. Pouze vybral ... A vše fachá... :banan: :banan:

Tím to dávám thx uživateli martintrojanek za dobrý návod!!! :smt023 :smt023
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od Cheetah007 »

Jelikož v ZUNE standartně zatím není nástroj k vytváření vyzváněcích tónů pro WP devices (délka pod 39s,pod1MB a formáty WMA či MPš) můžete zkusit tohle WP7 Ringtoner http://www.softpedia.com/get/Multimedia ... oner.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Vlastní vyzvánění ve Windows Phone - Zune software

Příspěvek od jk001 »

Odporúčam MP3Cutter_Portable veľkosť programu do 2 mg spustíš z umiestnenia v PC neinštaluješ
najlepšie výsledky sú keď nastavíš mono testoval som lepšie to znie, mobil ma len jeden reprák a zvonenie nepočúvaš cez sluchátká (orežeš pod 39 sek a do 1mb t) dĺžka toho celého procesu cca 15 sek a potom cez zune do mobilu a zmeniť gentre a je to nepríde mi to komplikované ani zdĺhavé
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů