5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Jiří Hrma »

Server PocketNow zveřejnil pět tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž, pojďme si je tedy představit.
1) Pokud máte zařízení se Super AMOLED/AMOLED displejem, nastavte si tmavé schéma vzhledu systému (nebo ponechejte výchozí). AMOLED displeje fungují oproti klasickým LCD panelům odlišně a čím více tmavé barvy zobrazují, tím menší je jejich energetická náročnost.

2) Pokud je to možné, používejte pro připojení na internet raději Wi-Fi než datové přenosy přes 3G. Rovněž v nabídce Settings/Wi-Fi odškrtněte volbu "Notify me when new networks are found", čímž zamezíte neustálému kontrolování, zda jsou dostupné nějaké sítě.

3) Omezte počet e-mailových účtů v zařízení na 2 a případně nastavte delší intervaly pro kontrolu nového obsahu. Může to znít trochu divně, nicméně Brandon Miniman, šéfredaktor serveru PocketNow, provedl několik testů a zjistil, že zařízení se dvěma aktivními schránkami vydrží déle nabité než telefon, kde měl nastavených více mailboxů (vzhledem k nastavení pravidelných kontrolo nových zpráv je to pochopitelné).

Obrázek

4) V nastavení systému vypněte položku Location services. Tím se v aplikacích pro určení vaší pozice přestane používat GPS. To nahradí klasická triangulace (BTS), která sice není tak přesná, ale pro potřeby vyhledávače a poskytování relevantních výsledků k vaší pozici postačí.

5) V nastavení systému vypněte položku Feedback. Tahle funkce reportuje Microsoftu případné chybové hlášky, které se na telefonu během používání mohou objevit (zejména pak při spouštění aplikací).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BvS8DRJh-Uo[/youtube]
Pokud máte nějaké další tipy, jak ušetřit baterii u WP7 zařízení, můžete je napsat do komentářů. Lepších hodnot můžete mimochodem dosáhnout při nastavení manuální regulace podsvícení displeje (hodnota Medium).

Zdroj: PocketNow
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od jerry_stolarik »

Na noc vypninat... :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Jiří Hrma »

Což mi připomíná, že je docela škoda, že WP7 neumějí "hibernaci", jako HTC Desire HD a Z s Androidem. To by bylo na místo nočního vypínání mnohem více užitečné.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od hujer »

No noc není třeba vypínat celý stroj, stačí zapnout Flight-mode, čímž se vypnou všechny datové služby EDGE/3G/WiFi a taky GSM modul (odhlášení od sítě). Spotřeba je pak zcela minimální - otestováno -3% za noc tj. cca 9 hodin.

PS. Samozřejmě můžete třeba Wifi kdykoliv sami ručně zapnout atd. i když jste ve Flight-modu.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Balrog »

Jde o to jestli kvůli 3% se to vyplatí?
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Balrog »

Pochopil jsem to a 3 % ze 100% za 9 hodin je docela malá hodnota na to abych byl v noci offline.asi mám něco ze svou omnií 7,protože na ní skoro nic nedělám a moc nevydrží.
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od pejvl »

vypínat Location mi přijde už jako zbytečně drastické ořezávání funkcí telefonu. bez týhle funce pak nefungují mapy, počasí, apod... ale jak kdo chcete. mě nepřijde, že by vypnuté locations mělo na výdrž nějaký zásadní vliv.
Uživatelský avatar
Henatko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv srp 05, 2010 21:06
Zařízení: BB Q10 , N95
Bydliště: Liberec

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Henatko »

Panebože nechápu davat tel na noc do letadla.Snad chci nebo nechci aby se m nekdo dovolal.a když tak ho vypnu uplně ne? Na noc tipnu data ať neruší mail a hotovo.
Uživatelský avatar
Henatko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv srp 05, 2010 21:06
Zařízení: BB Q10 , N95
Bydliště: Liberec

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Henatko »

To chapu co je letadlo :-D ( nejsem ... ) ale kdyz zalehnu radeji tel off-nu jako dat letadlo. Ja osobne musim byt zaplej aby se dalo dovolat ... vec nazoru ;)
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od starik »

Tohle se mi hodí. Podle mého pozorování při vypnutém telefonu nefunguje budík. A nechávat ho zapnutý se mi nechtělo, kvůli vybíjení baterky a nechtěnému buzení zvoněním. Letadlo zdá se řeší oba problémy.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Balrog »

Nechtěného buzení zvoňením?To u tebe nejde si dát zvonění jen na čas a dny které chceš ty? :roll:
Jikoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: sob srp 29, 2009 16:59
Zařízení: Nokia Lumia 1020, HTC 7 Trophy na prodej
Kontaktovat uživatele:

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Jikoun »

On myslel nechtěného buzení zvoněním jakožto příchozích hovorů či sms, nemyslel budík, ne?
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od starik »

Přesně tak, zvonění budíku je pro mě budění chtěné, nebo alespoň zamýšlené, zvonění sms a hovorů při spaní nechtěné. (Třeba takové O2 posílá SMS o zpomalení po překročení týdenního datového limitu bez ohledu na můj spánkový režim.) Snad už zde nezbývá prostor pro další nejednoznačnosti.
007ToMMaS
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 21:07
Zařízení: HTC HD7 :)
Bydliště: Slovakia, Púchov :)

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od 007ToMMaS »

raz sa mi stalo že sa mi za noc vybilo HD7 zo 100% na 0 že nešlo ani zapnúť..... vybili ho nevypnuté app.... ;) od kedy vypínam všetky app tak je výdrž dlhšia... cez noc neodpájam od operátora čiže neprepínam do leteckého módu.... ;) a za noc si zoberie 2%alebo 1% ako kedy
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od hujer »

od kedy vypínam všetky app tak je výdrž dlhšia...
A jak to prosím tě děláš, můžeš být konkrétnější. Prostě tlačítkem Back?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Ja aplikace nevypinam a vydrz je porad stejna.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od morro »

Jsem také velice spokejen s výdrží, ale občas mi přijde, že na pozdadí běží aplikace, které by nemuseli a tím pádem se baterka rychlejš vybijí, ale něják jsem to podrobněji nezkoumal.
007ToMMaS
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 21:07
Zařízení: HTC HD7 :)
Bydliště: Slovakia, Púchov :)

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od 007ToMMaS »

hujer píše: od kedy vypínam všetky app tak je výdrž dlhšia...
A jak to prosím tě děláš, můžeš být konkrétnější. Prostě tlačítkem Back?
hej hej idem tlačítkom back stále až pokial som neni na úvodnej obrazovke.... ;) vždy keď čosi zapnem tak sa vždy vrátim na úvodnu obrazovku.. neprekáža mi to a šetrí to bateriu by som povedal... síce on aplikácie uzavrie alebo skorej uspí... a potom keď sa vrátite naspäať tak ich znova spustí.... ja som dnes urobil zmenu v registri pre multitash(app na pozadí ktoré bežia a neuspia sa) a je vracám sa aj tak pre istotu... :) aspom mám istotu že mi nič nebeží :)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Cheetah007 »

U mě se v závislosti na tom jak s telefonem pracuji pohybuje výdrž 2-3dny což se slušná hodnota a platí pro většinu chytrých telefonů na trhu.

Osobně používám toto:

Stahování mailů na manuálně
Na noc zapínám režim "Letadlo"
Prodleva před vypnutím displeje 30sekund
Jas nastaven na hodnotu "Automatický"
Zpětná vazba vypnuto
Aktualizace telefonu vše odškrtané tedy vypnuto,pokud nějaká bude odkáže mě to stejně na PC-Zune a k tomu se čas od času připojím.
Zjišťování polohy mám zapnuté
Sdílení internetu vypnuto nepoužívám
Bluetooth vypnuto
Mobilní sít/datové připojení-vypnuto jedu přes wifi
Připojení 3G vypnuto viz. výše
Výběr sítě-zruším automaicky a vyberu si svého operátora ručně,zda to má vliv nevím ale pro jistotu aby to nehledalo další...

Ještě vyzkouším zapnout "Spořič baterie",podle popisu zruší auto příjem mailů (to už mám ale nastavené) a patrně vypne multitasking....když aplikace nepoběží na pozadí jak je v popisu.

Pokud jde o zapínání letového režimu,bluetooth či wifi používám z marketplace aplikaci s názvem Connection Tiles či Toogle vřele doporučuji,na start vám vytáhne dlaždice všech sys. přenosů co si zvolíte (pin to start),vyberete si ikonku,popis a pak spokojeně používáte.
Na marketplace je těchhle aplikací víc,třeba daší jsou Shortcuts Tiles,WP Shortcuts tiles,Connectivity shortcuts,ConnectivityDashboards všechny free.

Osobně používám je a doporučuji pouze tyto dvě:
Connection Tiles http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/ ... ed54847aad" onclick="window.open(this.href);return false;
Toggle http://www.windowsphone.com/cs-cz/apps/ ... wsignin1.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Z hlediska funkcí a možnosti přizpůsobení jsou ze všech nejlepší!
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

5 tipů, jak u Windows Phone 7 zařízení zvýšit výdrž

Příspěvek od Flynn »

Měl by sis opravit chybu v názvu, není to Toogle, ale Toggle. Taková aplikace se pak špatně vyhledává.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů