problém-Resetování systému

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
totzauer
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 30, 2012 16:57
Zařízení: Dell Streak

problém-Resetování systému

Příspěvek od totzauer »

Ahoj Delláci,
vlastním tento tlfn již nějakou chvilku, nyní se mi začíná poměrně pravidelně stávat, že načapám tlfn, jak se vyresetoval a čeká, až zadám PIN(zjistím to pokaždé, až když se na tlfn chci podívat). Druhý případ je, že ho dám na nabíječku a po chvíli k němu přijdu a tlfn je zcela vypnutý, že nejde ani zapnout-musím vyndat a zase zandat baterii, a pak ho zapnu. Nevím, čím by to mohlo být. Verzi androidu jsem neměnila ani jsem nikterak nezasahovala do systému. Nemá někdo s touto vadou zkušenosti? Napadlo mě, jestli to nezlobí kvůli aplikace Messenger, která po těch posledních aktualizacích dělala poměrně neplechu s tlfn a co jsem zjistila od okolí, tak jsem nebyla jediným případem. Nicméně ji zkusím odinstalovat, jestli nastane nějaká změna. Nebo jestli je to tlfn, nebo jestli začíná být špatná baterie...
Díky za tipy a rady.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

problém-Resetování systému

Příspěvek od koumes »

Ja bych hlavne udelal aktualizaci systemu.V nastaveni info o a kontrola aktualizaci.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

problém-Resetování systému

Příspěvek od Pipa »

Vzhledem k tomu, že poslední ofiko aktualizace je cca 1,5 roku stará, tak to asi nepomůže, protože předpokládám, že telefon tuto ROM má a navíc jak je psáno tak to donedávna fungovalo.
Zkotroloval bych zadní kryt jestli není špatně nandaný nebo tam nedochází ke ztrátě kontaktu a tím i k resetování, další si vzpomenout co bylo naposledy instalováno a zkrátka se těchhle věcí zbavit. Když nic nepomůže tak zkusit po zazálohování dat dát telefon do základního (továrního) nastavení - master reset. Pokud nepomůže ani to, tak ......... potěš koště :d
totzauer
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 30, 2012 16:57
Zařízení: Dell Streak

problém-Resetování systému

Příspěvek od totzauer »

...díky moc za tipy...vypadá to na problém s wifi. Vypnula jsem ji a od té doby se mi tlfn ani jednou neresetoval. Že by přetížení?! Ale je to zvláštní, průběžně kontroluji spuštěné aplikace atp a co vše je v aktivním režimu a nebylo to o nic navíc.
tak nevím, proč to najednou začalo zlobit.
scarabeus
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 23, 2011 13:02
Zařízení: Dell STREAK Mini 5 -> Samsung Galaxy Note II

problém-Resetování systému

Příspěvek od scarabeus »

Já jsem také začal mít se Streakem problémy. Přišly výpadky sítě, samovolné restarty a navíc mi nějak blbne baterie. Ať tam mám kteroukoliv ze tří, které k němu mám, tak se telefon nabíjí, ukazatel ukazuje třeba 28% a ihned po odpojení telefon vyhlásí vybitou baterii a 1%. :( Rom používám aktuální DSC (v1.7) a baterie jsou různě staré, ta poslední je cca tři měsíce nová.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

problém-Resetování systému

Příspěvek od xtonda »

Zkusil bych flashnout stock recovery a stock ROM, pokud to nepomůže, tak se asi odebírá do křemíkového nebe.
scarabeus
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 23, 2011 13:02
Zařízení: Dell STREAK Mini 5 -> Samsung Galaxy Note II

problém-Resetování systému

Příspěvek od scarabeus »

Taky si to myslím. Už jsem zkoušel jiné ROMky a stále nic. Naštěstí mám doma ještě jednoho Streaka s prasklým displayem. Tak asi proběhne transplantace. Viz téma "Bezbolestný transfer" ...
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

problém-Resetování systému

Příspěvek od Pipa »

Co kabel? Zkušel jsi různé kabely. Mě blblo napájení a přišel jsem na to , že byl špatnej kabel.
scarabeus
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 23, 2011 13:02
Zařízení: Dell STREAK Mini 5 -> Samsung Galaxy Note II

problém-Resetování systému

Příspěvek od scarabeus »

To jsem zkoušel, bohužel, efekt stejný :(
scarabeus
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 23, 2011 13:02
Zařízení: Dell STREAK Mini 5 -> Samsung Galaxy Note II

problém-Resetování systému

Příspěvek od scarabeus »

řeším podobné, i když tak trochu horší, problémy se Streakem. Problém, proč zařízení rebootuje může být způsoben vadnou SD kartou uvnitř Streaka. Nemyslím tu běžně přístupnou ale tu, která supluje interní paměť. Viz.: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1959479
scarabeus
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 23, 2011 13:02
Zařízení: Dell STREAK Mini 5 -> Samsung Galaxy Note II

problém-Resetování systému

Příspěvek od scarabeus »

Ahoj.

Tak jsem nahodil CM7. Bohužel jsem tím problém, který jsem chtěl vyřešit, nevyřešil. Streak se pořád resetuje. Dokola a dokola. Jednou za dvacet minut, někdy jednou za hodinu. Mám chuť s tím šlehnout z okna. Dělal mi to i ten předchozí (u toho jsem rozbil displej). Vyzkoušel jsem několik ROM a nic nepomohlo. Takže jsem z toho novějšího vzal displej a dal ho do toho staršího. Nainstaloval DSC ROM a byl asi tak čtrnáct dní klid. Teď se rebooty opakují i na tomhle Streaku. Jsem bezradný. Podotýkám, že za účelem vyřešení problému jsem provedl následující úkony:

- Výměna základní desky
- Výměna baterie
- Výměna obou SD karet
- Změna ROM
- Tovární resety
- Wipe Dalvik Cache a vlastně všeho co šlo včetně dat baterie

Poslední co mi zbývá je to vzteky rozšlapat a koupit si vysněný Note. Ještě zkouším znovu procházet použitý software ale pochybuju že by to dělal některý z nainstalovaných programů. Často zmiňovaný Widget Locker nepoužívám...
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

problém-Resetování systému

Příspěvek od xtonda »

Jak už jsem psal, prostě je po něm. Mě se poštěstilo Streaka rozflákat už v Červnu. Ještě ten den jsem si došel pro Note a oproti Streaku je to paráda, nejen displej ale i nekravící a nezasekávající se wifi.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Re: problém-Resetování systému

Příspěvek od Pipa »

Mě se Streaka podařilo včas vyreklamovat a díky neschopnosti servisu dostat zpět peníze, takže Nota mám už cca rok. Restarty jsou bohužel častým problémem tohoto jinak na svou dobu super stroje. Takže asi nezbývá než varianta rozšlapat a jít do Nota.
Ale třeba se ti povede najít příčinu. Tu interní kartu - zkoušel jsi víc typů? Co jsem četl tak tahle karta byla poměrně často důvodem různých problémů.
scarabeus
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 23, 2011 13:02
Zařízení: Dell STREAK Mini 5 -> Samsung Galaxy Note II

problém-Resetování systému

Příspěvek od scarabeus »

Zdravím dámy a pánové.

Tak jsem asi objevil jádro pudla. Je to WiFi. Jakmile je vypnutá telefon je takzvaně "Rock solid". Bohužel na to abych ho rozdupal a koupil Note nemám, šetřím na nové letní gumy na Accorda (3k za jednu :( ), takže spolu se Streakem budeme muset ještě nějakou dobu vydržet. Bez té wifi se nějak obejdu a když jsem potřeboval něco postahovat tak to drželo. Ale jakmile jsem nechal cihlu ležet bez dozoru tak si dělal co chtěl. Tak snad to takhle zůstane...
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

problém-Resetování systému

Příspěvek od Pipa »

tak s tím se dá žít, je to sice trochu vopruz, ale zase ti to vydrží déle na baterce
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

problém-Resetování systému

Příspěvek od xtonda »

Já sem tedy používal stock ROMky nejprve Android 2.2 (první OTA update už si nepamatuju číslo, později další OTA update v. 351) a pak Android 2.3 (v. 407) pro Olleh a wifi blbla, odmítala se připojit a sekala se, ale restarty celého systému to nezpůsobovalo. Ale může to být konkrétním wifi chipsetem, pamatuju si, že doma to blblo jinak než v kanceláři.

Bez wifi je to tedy pruda, to chce dobrý datový tarif.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

problém-Resetování systému

Příspěvek od Pipa »

je fakt, že se řešili i kanály na kterých wifi právě komunikuje
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

problém-Resetování systému

Příspěvek od xtonda »

Jo, u prvního Androidu 2.2 fungovaly pouze americké kanály 1 - 11.
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů