Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
Dell1963
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 06, 2011 11:07
Zařízení: Dell Streak 5

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od Dell1963 »

Mám tento telefon teprve 14 dní (nový) a dnes se mi stalo, že se mi přístroj sám vypnul z důvodu vybití baterie. V normálním režimu (žádné letadlo) při hraní hry. Zapnul jsem tedy přístroj do nabíječky, ale baterie ukazovala 0 % a přístroj nenaběhnul. Když i po půl hodině nabíjení telefon stále hlásil 0%, začal jsem v lehké panice prohledával různá fóra, ale žádný návod jsem nenalezl. Nepomáhalo ani vyndání baterie. Ta byla po vyndání studená a bylo zřejmé, že se opravdu nenabíjí.
Nakonec jsem ještě zkusil telefon připojit k PC, což kupodivu zabralo a telefon se začal nabíjet. Nevím v čem je problém že se tak divně chová, spíše mě zajímá, zda neexistuje nějaký program, který by mobil vypnul, když se baterie vybije třeba na 3% kapacity.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od mike-biker »

Neexistuje. Mobily jsou konstruované v praxi tak, že se v určité fázi poklesu napětí vypnou, ale baterka nějakou zbývající kapacitu musí mít, jinak by se zničila. Ale u Streaka se mi to stalo taky, vím, že jsem vždy musel vyměnit baterku a jupí čerte, jelo se dál. 8-)
Xlendi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte říj 06, 2009 9:15
Zařízení: SG Note II, Lumia 640 XL LTE dual sim

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od Xlendi »

Mě na tuto "vlastnost" upozornili již při nákupu v obchodě. Řešení jsou dvě - nabít Streak přes USB z počítače a to pak půjde pustit buď hned nebo do 10 minut. Druhé řešení je druhá baterka a externi nabíječka. Já mám obě.
GainwarD
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 18:48
Zařízení: Dell Streak

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od GainwarD »

Presne tak...Mna tiez upozornili na to v predajni...Nieje to problem telefonu...Ale baterie...ako takej...Li-ionovym baterkam skodi ked ich nechate vybit uplne...ma to niaku hranicu...ak ju vybijes pod nu ... tak ju nenahodis silnym prudom z nabijacky len pomalsim z USB...Neviem preco ale je to tak...Vzdy moj Streak nabijam 4-5 % pri 4% uz signalizuje cervenu preskrtnutu baterku :)
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od Pipa »

tak moje zkusenost je presne obracena, pri tomto stavu jsem byl schopnej Streaka spustit pouze s origo nabijeckou - nic jinyho nefungovalo
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od mike-biker »

Každopádně je dobrá druhá baterka. Nebo baterku dobít externě. Vím, že mě to také trápilo. Podobné to je i na iPhone. Pokud ho vybiju, musím chvíli nabíjet, než mohu spustit. Chce to holt hlídat. Jenže Android je nevyzpytatelný, jel jsem půl dne, bylo 65% a najednou během hodiny KO! :-(
Xlendi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte říj 06, 2009 9:15
Zařízení: SG Note II, Lumia 640 XL LTE dual sim

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od Xlendi »

No, já se s něčím takovým setkal až u Streaka. U ostatních hraček, které jsem měl, nebo mám, se to nedělo. Ale je pravda, že s výjimkou notebooku, je Streak papírově i reálně nejvýkonnější. Každopádně jedna pořád nabitá neorigální baterka v aktovce a druhý kabel v práci mě docela uklidňují.
firerklauke
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 26, 2011 12:57
Zařízení: dell streak mini 5

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od firerklauke »

Taky mi nešel zapnout , a v kalibraci mit to napsalo že nejde zapisovat na int. kartu.
Musel jsem streaka rozebrat a dát novou .Rovnou ´jsem dal 4GB.
Twistter
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 18, 2014 8:03
Zařízení: HTC desire 500

Po vybití baterie nejde mobil zapnout

Příspěvek od Twistter »

Hele... tak teď jsi mě vyděsil :O večer se mi telefon vypnul při hraní hry a za celou noc ani jedno procento... aniž bych něco četl vyndal jsem baterku a byla celá studená... tak mě nenapadlo nic jinýho než to zkusit nabít přes PC... chvilku se nic neděla, ale jen co jsem si přečet tenhle článek, tak kouknu na telefon a 1% nabito... fakt děsivý :D
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů