Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
code
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon čer 07, 2010 9:09
Zařízení: Xperia X1

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od code »

Dokázal by někdo rozchodit na Dell Streaku Ad-hoc připojení? Mám Symbianový telefon (Nokia E71) ve kterém mám simku a program JoikuSpot, který mně vytváří Ad-hoc připojení (čili routuje data operátora přes wifi na další zařízení).

Jenže Dell Streak se nechce připojit a to i přes to, že jsem si stáhl a nahrál hack/wpa_supplican utilitu:
viz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=754961" onclick="window.open(this.href);return false;

Po nahráni utility už vidím ve správci WIFI připojení AD-hoc připojení, ale když se k němu chci přiopjit tak mně to pořád píše: "Obtaining IP adress" a Streak se nechce nepřipojit.

Přitom notebook se na Adhoc připojení vytvořené Nokii v pohodě připojí, čili je chyba ve Streakovi.

Děkuji za rady!
winand
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 18, 2010 19:55
Zařízení: Samsung tab 7 plus
Kontaktovat uživatele:

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od winand »

Stahni si programek connectify. Je to free. Instalace pomerne jednoducha. Android standartne sam AD HOC neumi.
code
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon čer 07, 2010 9:09
Zařízení: Xperia X1

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od code »

Ten program je mně na nic, protože je jen pro WIN.

Každopádně problém je spíš v Androidu, možná by pomohlo nějak jinak upravit ten soubor WPA suplicant přímo na míru Dell Streakovi? Ale jak?
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od xtonda »

Vypadá to, že Android má skutečně problém s připojením k Ad Hoc sítím, respektive s tím, že nenabídne Ad Hoc sítě v seznamu dostupných sítí.

Nějaké info je tady:

http://szym.net/2010/12/adhoc-wifi-in-android/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=754961" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale jako nejjednodušší by bylo přehodit SIM karty, Android vytváří normální AP a Nokia by se na něj měla být schopna připojit.
code
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon čer 07, 2010 9:09
Zařízení: Xperia X1

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od code »

xtonda: Díky za odpověď, ale poslal si mně odkaz co jsem uváděl v prvním příspěvku.

SIMky přehazovat nechci, protože Nokiu chci používat jako telefon a Streak jako multimediální mašinku..
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od Tonda512 »

V Androidu to nebude. možná spíše ROM v Dellu. Večer vyzkouším připojení svého Streaka na Desire. Opačně to funguje v pohodě.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Mě pomohl soubor z tohoto threadu.
code
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon čer 07, 2010 9:09
Zařízení: Xperia X1

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od code »

Jinak kdy to vezmu kolem a kolem, tak nejjednoduší se mně zdá nahrát nějakou ROMku co má ten wpa_supplican už pořešený a odzkoušený, což dost často mívají Cyanogenmody..
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od uni »

První co bych si zjistil je, jestli vůbec WiFi karta v daném zařízení podporuje Ad-Hoc režim... Což bohužel u Android přístrojů není samozřejmost (viz. můj HTC Desire Z). Klasický bordel Androidu přístrojů Žádná záruka čehokoli.
code
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon čer 07, 2010 9:09
Zařízení: Xperia X1

Ad hoc wifi připojejní - neřešitelný problém?

Příspěvek od code »

No a to zjistíš jak? Standardně pokud se nepletu tak žádný původní (distribuovaný od výrobce) Android neumí Ad-hoc (co se týče softwaru). Což je padlý na hlavu, protože Nokia uměla Ad-hoc v roce 2005. Blackberry 9900 Bold to stejný neumí Ad-hoc..
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů