Dell Streak nechce bootovat

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
crystalprofile
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 13, 2011 9:50
Zařízení: Dell Streak 5

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od crystalprofile »

Ahoj, po zapnutí pří stroje se objeví logo Dell, ale už nenaběhne systém. Stalo se to po provedení factory resetu. Poradí mi někdo co s tím?
Daag
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte srp 21, 2007 2:12
Zařízení: Dell Streak Mini 5, černá

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od Daag »

No, me se obdobna vec stala hned po koupy, jsem na skype a pak uz jen po zapnutí logo a nic. Po pátém zapnutí logo a zrnění (jako dřív bývalo v TV) tak jsem jim to odnesl, že oh chci vyměnit. Není nad CZC.
aboutallcz
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned črc 31, 2011 17:58
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Androidov

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od aboutallcz »

Postup jsem mu napsal na androidforum.cz kam položil stejnou otázku - ve zkratce nahraje na kartu http://mirror2.streakdroid.com/manii/St ... 609_00.pkg" onclick="window.open(this.href);return false;, přejmenuje to na update.pkg a pak přes fastboot dá recovery.bin z http://mirror2.streakdroid.com/manii/351/recovery.img" onclick="window.open(this.href);return false; - tak snad se s tím kluk popere :-)
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od Pipa »

stalo se mě něco podobného, protože jsem předtím odinstaloval všechny možný vestavěný sračičky včetně dell launcheru, takže když to mělo naběhnout tak se to seklo, protože to evidentně chtělo načítat launcher kterej to nemělo
takže následoval nový flash :d
crystalprofile
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 13, 2011 9:50
Zařízení: Dell Streak 5

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od crystalprofile »

Pipa: Můžeš mi napsat jak jsi postupoval při flashování?
aboutallcz
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned črc 31, 2011 17:58
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Androidov

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od aboutallcz »

Vzdávám to, uživatel lítá z fora na forum, návod jak to flashnout má už dávno sepsaný, marná snaha.
crystalprofile
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 13, 2011 9:50
Zařízení: Dell Streak 5

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od crystalprofile »

aboutallcz: Podle tvého prvního návodu to nešlo. Podle tvého druhého návodu už by to možná šlo, ale nyní nemohu se dostat do fastbootu (tlačítko power + camera nefunguje).
aboutallcz
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned črc 31, 2011 17:58
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Androidov

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od aboutallcz »

To slyším prvně, že by se nešlo dostat do fastbootu. Nj když tam rveš kdo ví co...nevím.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od Pipa »

jestli se ti objevi logo, tak foun reaguje takze neco by se po zmacknuti camera + power dit melo
ten factory reset jsi delal ze spusteneho founu nebo pomoci power+volume up+volume down?
crystalprofile
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 13, 2011 9:50
Zařízení: Dell Streak 5

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od crystalprofile »

Nefunkční fastboot jsem vyřešil factory resetem.
Dále jsem postupoval podle návodu uživatele aboutallcz. Při instalaci updatu z karty nastala chyba "fota model name mismatch" a tel. se restartoval. Myslím, že to bylo způsobené nepodporovanou verzí tel.
Hledal jsem tedy dál a nakonec se mi podařilo do telefonu dostat Streakmod recovery (Clockwork nefungoval) a Streakdroid 1.9.0.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od Pipa »

a cos tam chtel dostat puvodne?
jestli ofiko romku tak musis naflasovat origo recovery a pak romku
aboutallcz
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned črc 31, 2011 17:58
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Androidov

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od aboutallcz »

Vždyť jsem mu to psal, jenže pán nemohl počkat a musel experimentovat, cituji:

351 i recovery.bin ( http://mirror2.streakdroid.com/manii/351/recovery.img" onclick="window.open(this.href);return false; ) přes install-recovery-windows.bat stejným postup jako když děláš Clockworkmod (jen jsem v rozbalené složce nahradil původní *.bin za to z odkazu výše). To udělaš tak, že zapínáš s power a tlačítkem foťáku vedle a na bílé obrazovce kam se dostaneš dáš pak Fastboot: http://ilikemygooglephone.com/2010/10/0 ... id-2-12-2/" onclick="window.open(this.href);return false; Jo málem bych zapomněl, abys to úspěšně připojil musíš mít na pc google-usb_driver ( http://www.uloz.to/9967501/google-usb-driver-zip" onclick="window.open(this.href);return false; ), tzn. ty zapneš telefon s tím tlačítkem foťáku, dáš Fastboot, pak mobil spojíš s usb, na Windows ti najede neznámý hardware a ty vybereš, že sám zadáš ovladač z toho zipu, který rozbalíš. Pak už jen spustíš install-recovery-windows.bat a mělo by to být oukej. Já to teda raději dělal přes cestu přes příkazový řádek, cd do složky kde mám fastboot a recovery.bin a pak příkaz fastboot -i 0x413c flash recovery recovery.img, ale i ten první postup by měl fungovat.
crystalprofile
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 13, 2011 9:50
Zařízení: Dell Streak 5

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od crystalprofile »

Pipa: Původně jsem chtěl ofiko rom.
aboutallcz: Vždyť jsem postupoval podle tvého návodu a skončilo to výše uvedenou chybou.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od Pipa »

pokud jsi mel spravne recovery.img tak to muselo fachat
aboutallcz
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned črc 31, 2011 17:58
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Androidov

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od aboutallcz »

Přesně co píše kolega, dělal jsem to asi 10x krát, kdybys dobře nahrál img musí to jet.

Bíla obrazovka musí vypsat že to bylo nahráno successful, ty vyndáš baterii, zapneš a pak to update.pkg veme.
crystalprofile
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 13, 2011 9:50
Zařízení: Dell Streak 5

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od crystalprofile »

"... kdybys dobře nahrál img musí to jet." - Předpokládám, že pokud bych to udělal špatně, tak to nenapíše Recovery done. Tudíž toto jsem provedl dobře podle tvého návodu a to, že instalace balíku update.pkg byla přerušena chybou "fota model name mismatch", nebylo způsobeno tím, že bych něco udělal špatně, ale zrejme proto, ze tel. mel puvodne build 6941, tedy zarizeni urcene pro O2 UK a update na ktery jsi odkazoval byl urceny pro jiny model.
aboutallcz
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned črc 31, 2011 17:58
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Androidov

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od aboutallcz »

Nic jako 6941 neexistuje. Můžeš si to najít na:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Dell_Streak#Official
Odkazoval jsem tě na romku 351 a img 351, což je Latest Retail rom (latest - poslední).


Img i romka byly stejné verze, takže prostě fungovat musí ikdybys tam původně měl poštovního holuba, tečka.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od Pipa »

nestudoval jsem kolegovi odkazy, ale obecne, pokud nahrajes original froyo recovery tak musi fungovat flash z pkg. pokud nefungoval tak nejspis recovery byla jina nez bylo potreba
~Kocur~
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte zář 15, 2009 17:43
Zařízení: Samsung Omnia Pro, SE P1i, Dell Streak
Bydliště: Ostrava

Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od ~Kocur~ »

Dobrý den,
Omlouvám se, ale z návodu který jsem zde našel, nejsem moc chytrý, sice jsem se dostal až do fáze fast bootu, kdy se mi na obrazovce mobilu, připojeného k PC objevila tato hláška, ale dále se mi nepovedlo už dostat. Ovladače, na které je zde odkaz se mi nepovedlo skrze Windows najít, takže jsem stáhl jiný program s ovladačemi, ten mi je nainstaloval a ve windowsu se objevilo že zařízení je připojeno, ale nedaří se mi na něj nijak dostat a spustis zmíněný soubor. Takže to nikterak nepomohlo. Prosím o podrobný návod jak postupovat, mám OS Windows 7 32-bit nebo Windows Vista 64-bit a Dell Streak aktualizovaný na nejnovější verzi koupený cca před 4 týdny, udělalo mi to při psaní SMS, kdy začal hlásit chyby s Dell launcherem. Tak jsem ho vypnul, že ho restartuji a při startu zůstal už jen u Loga Dellu.

Předem děkuji za pomoc.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Dell Streak nechce bootovat

Příspěvek od Bobanovicz »

Stahni si posledni retail ROM ve formatu pkg, prejmenuj na update.pkg a umisti na SD kartu do rootu, spust Streaka drzenim Volume +- a Power, po vstupu do recovery vyber volbu update.pkg a proved tim reflash ROM.
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů