Zkušenosti

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
~Kocur~
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte zář 15, 2009 17:43
Zařízení: Samsung Omnia Pro, SE P1i, Dell Streak
Bydliště: Ostrava

Zkušenosti

Příspěvek od ~Kocur~ »

Dobrý den,
už několik týdnů projíždím různé stránky, hledám a přemýšlím nad novým telefonem. Dříve než jsem tento Dell viděl u kolegy, jsem uvažoval nad Samsungem S2, ale když jsem měl tento telefon v ruce, velice mě zaujal. Jak cenou, tak svým displayem. Když jsem ale projížděl recenze a zkušenosti, narazil jsem na různé negativní ohlasy na slabý příjem Wifi a GSM signálu, nebo na velice často prasklé, uvolněné, nebo jinak i nechtěně, třeba jen trošku silnějším stiskem poškozené displaye. Přitom Dell svou reklamou říká, že na výrobu ochranného skla použil technologii Gorila Glass, které je tenčí avšak odolnější.
Proto se obracím na vás vlastníky toho zařízení a žádám o názory a zkušenosti ;) Mockrát děkuji.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

Ahoj, zkušenosti jsou naprosto parádní a vůbec nic z toho co popisuješ mne nepotkalo. Displej a Gorilla je super, Dellíka už vůbec nešetřím. Po třičtvrtě roce mne opustila přehnaná opatrnost. Nosím běžně v kapse u kalhot bez pouzdra, minulý týden dokonce nehezký pád na silnici. Vše naprosto super, displej v obdivuhodném stavu na kterém jsou jen dva vlasové škrábanečky které nejdou skoro vidět. Vždy jsem byl vysazený na stav telefonu ale u Streaka jsem si po delší době řekl, že si ho prostě nechám do roztrhání těla. Nemůžu si stěžovat absolutně na nic a mohu s čistým svědomím říct, že je to asi nej stroj co jsem kdy měl a že toho bylo dost. K dokonalosti mu chybí jen rezistivní displej a hw klávesnice. V tom mne ale neposlouchej jsem dost konzervativní a požaduji produktivitu před módou. Za mne mohu říct, jdi do něj pokud tě nepoznamenávají mediální masáže jako dvoujádra atd. Streak zvládá vše s přehledem a ten displej, ten je k nezaplacení. Až si zvykneš, nic jiného chtít nebudeš ;-)
~Kocur~
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte zář 15, 2009 17:43
Zařízení: Samsung Omnia Pro, SE P1i, Dell Streak
Bydliště: Ostrava

Zkušenosti

Příspěvek od ~Kocur~ »

Moc děkuji za tvůj příspěvek. Je rozhodně zajímavý a pro mě přínosný. Bohužel ty věci co jsem psal, jsem se dočetl na různých fórech ať už jde o české nebo anglické, koneckonců i na tomto fóru, proto se ptám. Mobil používám stále, nosím v kapse a zcela upřímně, zrovna ho nikterak nešetřím, takže očekávám že takové to normální zacházení vydrží a nemusím se k němu chovat jako k diamantu ;)

K tomu co si psal že ti chybí, mám stejný názor na HW klávesnici, proto je můj stávající mobil Samsung B7610 Omni PRO (Ale je s WM, o kterém po této zkušenosti musím prohlásit že je zlo). I když si troufám říct že jsem mladý tak mediální masáže mě opravdu nepoznamenávají a mobil používám hlavně na práci, nebo ve škole, jen občas na nějaké ty hry a na ty určitě bude bohatě stačit :).
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

Jasně. Já netvrdím, že co jsi četl není pravda. Já jen říkám, že mne to nepotkalo ;-) Ad citlivost na signál, mohu říct že je to určitý standard. Na firmě mám horší signál a Streak se s tím pere podobně ne-li stejně jako ostatní účastnící vesměs od Nokie ale i nějaký SonyEric, LG apod. WiFi nemohu potvrdit jak si stojí s konkurencí jelikož takto užívám vesměs pouze já, ostatní jen ví že to existuje :-) Mohu porovnat jen s Nokií manželky v domácích podmínkách a výsledky jsou opět cca stejné co se týče dosahu. Samozřejmě že dosah jako můj business HP book nemá ale to ani nemůže dle velikosti antén. Úbytek v režimu naležato nějaký je ale to je opět zcela normální. Nic drastického, naprosto k použití. Streak má jediný problém který mne párkrát docela dost pozlobil a sice, jezdec na displeji někdy nechce reagovat pro odemčení. Kluci tady na fóru snad vysledovali, že se to stává když máš streaka v kapse displejem k tělu. Já to nikdy neměl čas spozorovat. Stalo se mi cca 7x ta celou dobu. Cca 2x jsem musel kvůli tomu vytáhnout aku. Jinak fw naprosto v pohodě, stabilní. U 2.2.2 žádné samovolné restarty jako byly v minulých verzích. Záseky atd žádné. Víc mne nenapadá :-)
~Kocur~
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte zář 15, 2009 17:43
Zařízení: Samsung Omnia Pro, SE P1i, Dell Streak
Bydliště: Ostrava

Zkušenosti

Příspěvek od ~Kocur~ »

Děkuji za názor ;)
Zajímavé no, uvidím jak to třeba bude u mě, snad také nebudu mít takové problémy. :)
Uvidíme co třeba napíše ještě někdo jiný, ale děkuji :)

Ale jedna věc by mě ještě zajímala, jak je to s upgreadem na 2.3. Jestli bude nebude, chystá se apod. :)
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti

Příspěvek od Cleric »

Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

Gingerbread je zatím ve hvězdách.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti

Příspěvek od Cleric »

Zařízení jsem taky používal, sice jen několik měsíců ale i tak za tu dobu jsem si k němu vytvořil určitý vztah.
Měl jsem červenou variantu a za sebe můžu říci, aby jsi se jí vyhnul. Jak se ti jednou začne loupat barva nezastavíš to a kryt je na to docela drahý.

Ze začátku jsem měl dosti strach o display, ale časem mé obavy opadly. Když si s telefonem někam sedneš a budeš ho mít v zadní kapse stejně tě nic nezachrání a display praskne. Co se týče Gorila glass i ta se dá poškrábat.
S konektivitou jsem neměl problémy. Doma se mi zařízení na Wi-Fi chytalo okamžitě, jen když jsem zařízení držel v landscape občas mi trochu kolísal signál. Ale to jsem ho musel držet hodně pevně. S GSM jsem problém neměl a GPS FIX byl zpravidla do několika vteřin.

Co se týče updatu.
Dell po více jak půlroce zjistil, že nějaký Gingerbread existuje a teď se bude uživatelů ptát zda ho chtějí. A to v době kdy se ukazují první fotky chystaných zařízeních s úhlopříčkou displaye 4.5" a větší. Světlo světa má navíc snad spatřit i zařízení s 5.3" displayem + k tomu daleko modernější HW. Tady Dell podle mě zaspal dobu a snaží se dohonit vlak který mu už dávno ujel.
Osobně jsem taky doufal v update, který by hlavně celé zařízení zrychlil. Nakonec jsem zařízení prodal. Opravdu mě nebavilo čekat na Dell a jejich podporu.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Zkušenosti

Příspěvek od xtonda »

Mě přijde Android 2.2.2 na Streaku celkem v pohodě, 2.3 nepřináší nic zásadního aby mi stálo za to Streak prodat. A i celkově nemám se Streakem problém, ale nepoužíval sem jiné Android zařízení, takže nemám srovnání.

Nicméně Streak je přes rok staré zařízení a dneska bych asi pokukoval po něčem lépe vybaveném, větší rozlišení, více RAM, třeba něco z těchto http://pdadb.net/index.php?m=pdacompare ... 5&id7=2842" onclick="window.open(this.href);return false; bohužel úhlopříčky jsou "jen" 4.3 - 4.5.
Strejda2
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 22, 2011 15:57
Zařízení: Dell Streak

Zkušenosti

Příspěvek od Strejda2 »

Mám ho od doby kdy se začal prodávat, v červené verzi a jsem s ním spokojen, plně mi vyhovuje v mých nárocích na komunikátor. Mám jednoduché kožené pouzdro, takže je jako nový. Mám v úmyslu si ho ponechat do doby, kdy bude něco podobného na podstatně vyšší technické úrovni, tím nemyslím dvě jádra nebo NFC. Jen foťák stojí za bačkoru, to je jediné mínus. Už se dá koupit za 6999 Kč. Za ty peníze je to skvělá koupě.
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Zkušenosti

Příspěvek od Revin »

Já tedy s ničím uvedeným problém nemám, i když některé věci (např. kolísání signálu v landscape) jsem ani nezkoušel. Jediné, co mi teď vadí je ta podpora (custom roms - MIUI, CM7). Možná kvůli tomu bych teď koupil něco známějšího ale zase bych si už asi těžko zvykal na menší displej.

Na druhou stranu, možná bude aspoň Gingerbread nebo dokonce Honeycomb (i když bez podpory telefonních funkcí...)
aboutallcz
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned črc 31, 2011 17:58
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Androidov

Zkušenosti

Příspěvek od aboutallcz »

Ahoj,

mám ho pár dní, takže napíšu svůj názor po týdnu. Velký displej je sice parádní, ale po přečtení o výdrži a praskání ho jen opatrně přenáším. Velikost pěti palců je i dle mě doopravdy na hraně možného používání. Jako zbytek telefonů s Androidem je i u tohohle slabina v baterii, takže jsem podtaktoval procesor a čekám na neorig. baterii s kolebkou zda to zlepší mé používání. Samotný provoz mi nepříjde nijak špatný. Rootnul jsem to, smazal Oovoo, nahodil ištu z 2.3.3 a odemykání z 3.0 a jsem docela spokojený. Pokud o něj máš zájem klidně ti ho po týdnu přenechám i s širokým příslušenstbím, fakturou, zárukou (česká distribuce).
okzachorp
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 29, 2011 13:25
Zařízení: dell

Zkušenosti

Příspěvek od okzachorp »

Mám Ho dva měsíce a supr stroj měl jsm před tím e-ten potom htc koupil jsem ho v brně za 5990kč což je super cena Super stroj koupil jsem ho noví v Brně http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/255 ... black.html" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Z gigacomputer nejsou nove,jsou to bud vystavene nebo predvadeci kusy s ne plnou zarukou..
Xlendi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte říj 06, 2009 9:15
Zařízení: SG Note II, Lumia 640 XL LTE dual sim

Zkušenosti

Příspěvek od Xlendi »

Tak můj je určem pro britský trh a byl u nás prodán prostě proto, že se v GB neprodal. Záruka jeden rok je pro mě akceptovatelná. Jen samozřejmě nevím, jak by případná reklamace probíhala.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Jedine pres gigacomputer..gigacomputer ma vzdy jak mobilni pristroje tak notebooky ze zahranici a se zkracenou zarukou.
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů