Kamera (Fotoaparát)

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od quick »

Zdravím.
Omlouvám se, že vytvářím nové téma a nepíšu spíše do řešení všeobecných problémů. Zdá se mi ale, že si toto samostatné téma zaslouží.

Má někdo z vás ověřeno, že čip fotoaparátu Streaka (zadní) je opravdu 5Mpx?? Ano vím, že fotografie mají správný počet bodů na šířku i výšku. Nicméně ta otřesná kvalita fotografií je parodií na i nejhorší mobil s fotoaparátem nad 1,3Mpx, co jsem kdy viděl... :(

Mám takové obavy, že vlastní čip nemá více než 2,1Mpx (maximálně) a výsledného rozlišení 5Mpx je vytvořeno interpolací do vyššího rozlišení a to ještě možná nějakým špatným algoritmem... Když se k tomu ještě přidá čočka, pravděpodobně z recyklované PET lahve, tak je výsledek takový jaký je.

Takže ještě jednou: Máte někdo ověřen typ čipu ve Streaku?? Případně možnost jeho výměny za jiný typ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od htcjirka »

Uz se to tu mnohokrat resilo,Streak foti bohuzel tragicky a na vymenu cipu za jiny zapomen,tak trivialni to opravdu neni.Nic s tim nenadelas.Bud se s tim smiris anebo si zakoupis jine zarizeni pokud je pro tebe foceni priorita.
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od quick »

V žádném případě pro mne není focení priorita, ale říkám si co je moc, to je moc... v tomto případě spíš málo :)
Jen by mne zajímalo, jak je vůbec možné, že fotoaparát s těmito papírovými parametry, fotografuje nesrovnatelně hůře, než pět let starý mobil... :( Před Streakem jsem měl HD2 s papírově stejným fotoaparátem a když porovnávám fotografie pořízené s ním, s těmi ze Streaka, tak to opravdu vypadá na 2Mpx a interpolaci do 5Mpx... Napadá mne jestli by to třeba taky nemohl být podvůdek, ze strany výrobce a tím pádem pro některé nespokojence důvod k vrácení peněz. Ale jak říkám, jen mne to zajímá... Třeba někdo pátral... Případně zda třeba neexistují jiné revize s opravdu 5Mpx čipem...
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od Bobanovicz »

No uz vidim jak si DELL dovoli uvadet nepravdive parametry zarizeni. Nesmysl.
A dalsi nesmysl je si myslet, ze cim vic bodu na cipu tim lepsi fotky. To je zalezitost hlavne optiky a softwaru ne rozliseni mezi 2 a 5ti Mpx.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od htcjirka »

Drazdi to vice lidi i na zahranicnich forech,nic nez nad tim mavnout nezbyva..
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od quick »

Bobanovicz píše:No uz vidim jak si DELL dovoli uvadet nepravdive parametry zarizeni. Nesmysl.
A dalsi nesmysl je si myslet, ze cim vic bodu na cipu tim lepsi fotky. To je zalezitost hlavne optiky a softwaru ne rozliseni mezi 2 a 5ti Mpx.
Nikdo neříká, že více pix = lepší fotky. Jde o rozlišení fotografií, které prostě deklarovanému neodpovídá a to i přes správný počet bodů výsledného souboru - fotografie. Jinak s těmi uvedenými parametry by to nebylo ani tak uvedení nepravdivého parametru, jelikož Dell uvádí pouze kolik Mpx má fotoaparát a ne vlastní čip. Pokud imterpolací natáhneš 1,3Mpx na 5Mpx, tak se bohužel bude jednat o 5Mpx fotoaparát i když se z hlediska tvého, nebo mého může jednat o podvod. Fotografie - soubor prostě bude mít 5Mpx i když bude mít fotografie menší rozlišení. Dříve se jednalo o zcela běžnou praxi.

Nejdříve jsem si myslel, že za mizernou kvalitu může přepálená komprese, ale fotografie (soubory) mají přibližně správnou velikost (stejnou jako fotografie z HD2), pouze rozlišení je prostě menší, fotografie jsou mnohem méně detailní a čočka je zřejmě také stejná, takže problém bude asi jinde.
tomik65
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: sob říj 30, 2010 23:17
Zařízení: dell streak

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od tomik65 »

Nedivím se, že si tady lidi stěžují na foto, video u Streaka.Také mě trvalo hodně dlouho, než jsem se s tím smířil.Když jsem an to přišel a porovnal s jinými zařízenímí, tak jsem Streaka chtěl dát hned pryč.Fotím tedy dost často a vidina dva v jednom...ach jo...Ale pak jsem si říkal, ž ostatní parametry, vybavení je nadstandardní, tak jsem ho vzal na milost.A čekaám, zda něco podobného 5-6palcového nevyjde a i s pořádným fotákem.
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od quick »

Taky mi nezbylo nic jiného, než se s tím smířit. Nicméně nic mne nepřesvědčí, abych přestal hledat řešení.
S tím souvisí má vůbec první otázka: Má někdo z vás představu o jaký čip fotoaparátu se jedná, jaké má fyzické rozlišení?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem byl foťákem také relativně nepříjemně překvapen, zejména fotky za šera a tmy jsou děsné. Ale toto je jediná vada na kráse. Zase tak často nefotím, i když se přiznám - mrzelo mě to. Doufejme, že se Dell při uvedení nástupce poučí... :?:
Crossbiker
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36
Zařízení: Dell Streak

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od Crossbiker »

U mňa celkom slušne pofotil na dovolenke ale tam bolo slnečno. Za šera je to ovšem slabé. Ešte som zrovnával fotky medzi Strekom a HTC HD a fotky v exteriery mal slabšie HD čo som sa divil lebo ma 8MPX a v recenziach ho dosť vychválili ako fotí. Interier fotil HD už lepšie ako Streak
Xlendi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte říj 06, 2009 9:15
Zařízení: SG Note II, Lumia 640 XL LTE dual sim

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od Xlendi »

Nevidím důvod proč to skrývat - z mého pohledu je Srreak 5 naprosto ideální přístroj, fotoaparát ale má téměř nepoužitelný.

Běžně fotím na kompakty od Sony (nyní HX9V). To samozřejmě srovnávat vůbec nedá. Po kapsách ale nosím i Nokii E71 a Samsung D880. Oba zmiňované telefony fotí lépe než Streak. Dokonce i za idálních světelných podmínek nejsou fotky ze Streaka nic moc. Vizuálně srovnatelné fotky jako Streak dělalo snad tak Treo 650 a to mělo tozlišení 640x480 (tj. jestli se nemýlím asi 0,3 MP). Prostě kvůli foťáku si Streak skutečně nidkdo nekupujte.
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Kamera (Fotoaparát)

Příspěvek od quick »

A pod to se podepisuji :)
Bohužel jsem před Streakem měl HD2, a ten fotil proti Streakovi naprosto luxusně...
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů