Dell Streak vs. HTC Sensation

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od aeon101 »

Chlapi, Dell Streak mam od lonskeho srpna a dneska rano mi to nedalo a predobjednal jsem si HTC Sensation...jaksi u mne porad vyhrava velikost displeje, kde je Streak jasnou volbou. Sensation me ale v celku laka, tak mam cas minimalne do konce kvetna s rozhodnutim, ci zmenit, nebo zustat. Cekal jsem na nastupce Streaku- Opus One, ale jaksi zadne relevantni info zatim neni na obzoru, pouze nejasna vize pristiho roku. Co vy, jak vas Streak drzi? Jsem casto na cestach a jedna se mi hlavne o kvalitni sledovani filmu, net, hry, foto+video a hudbu. Na necele 2 mesice jsem si na zacatku roku vyzkousel SG Tab, coz byl paradni zazitek, ale opravdu jsem mel problem s nosenim. Pokud nedostanu do 2 mesicu potvrzene info, ze se nastupce Streaku nekona, tak asi do HTC skocim. Vase nazory?
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od Mauik »

Zdravim,
som na tom podobne. Streaka mam cca pol roka a 5" je luxus, ktory by mi pri vymene za iny model chybal asi najviac. Ale kazdodenne nabijanie baterie ma prestava bavit. To uz je asi nejaky zvrateny standard pri takmer vsetkych hi-endoch. Preto sa mi coraz viac pozdava Samsung Galaxy S 2. Tam by som mozno 2 dni vydrzal. No a ostatne fičury ma tiez zaujimave. Alebo mozno kupim nejaku silnejsiu bateriu na Streaka a hotovo. Hladam ideal, to jest 4,5 az 5 palcov v tele maximalne 13x6cm, slusny vykon a aspon 2 dni vydrz... Alebo zeby iPhone 5? :wink:
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od HanysR »

Jojo, máme pánové všichni stejný problém ;-) bohužel nic takového se asi nechystá. Jediné světýlko na konci tunelu byl nástupce Streaka o kterém se totálně přestalo mluvit a uniklá Road Map ukazovala něco až příští rok. Upřímně, kdyby měl iPhone znatelně větší displej čemuž moc nevěřím, šel bych do něj. 3,5" v kombinaci se sw klávesou je pro mne smrt, nepoužitelné. V dnešní době už mu totiž nechybí skoro nic.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od Standa »

Pro mě má Streak dvě velké nevýhody: jako hlavní telefon se dost blbě nosí, a komfort známý z menších telefonů je ten tam, a za druhé, díky velikosti na sebe všude poutá dost pozornosti. Nemůžu si ani napsat sms, aby se někdo nepřitočil a neptal se co to je.
No a na druhou stranu, 5" je takový luxus a návyk, že předchozí dvě nevýhody jsem ochoten obětovat. A když někdo z kamarádů vytáhne Galaxy, iPhone 4 apod., připadají mi směšně nepoužitelné. Takže pro mě Streak díky 5" vyhrává.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od HanysR »

Je to přesně tak jak píšeš Stando. Příšklebky ostatních mne ale nezajímají, žiju jen v práci a doma se dá říct a že sem tam si o mne někdo cizí řekne, že jsem magor, na to kašlu. Úplně s tebou souhlasím ohledně té ergonomie. Ta stojí opravdu za prd když to člověk chvíli používá jen třeba na hovory. Kvůli 5" se dá odpustit fakt vše. Je to ta hraniční velikost na nošení a denní užívání. Čet jsem jak Yamato chce Galaxy Tab na běžné nošení. Včera jsem to viděl a chtělo se mi smát. S tím už existovat fakt nelze... naproti tomu, s iPhoním 3,5" i 4" Galaxy se zas nedá seriozně nic dělat.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od Standa »

To já se Yamatovi nesměju. Pokud zjistí, že mu takové zařízení může vyhovovat (záleží na stylu života), tak dosáhne svého a bude spokojený. Odměnou mu bude lepší ruční psaní poznámek, kreslení, a vlastně prohlížení čehokoli.

No ale k tématu: Streaka jsem si pořizoval jako velmi mobilní tablet k BlackBerry. Ale luxusní displej, který je přesně na pomezí velikosti a mobility převážil vše (např. i to že BlackBerry OS mám mnohem raději než Android) a Streaka mám teď jako primár. Tuhle přeměnu názorů jsem od sebe nečekal, takže bych prostě koupil HTC Sensation a uviděl bych, co bude po pár týdnech vyhovovat víc.
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od laco73 »

Aeon, kde si objednaval Sensation?Alebo pre ostatnych, kde sa da predbezne objednat Sensation?dik.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od HanysR »

Standa: já se nesmál Yamatovi! Smál jsem se tomu když jsem viděl Galaxy Tab, taky to tak píšu. Pobavila mne představa, že bych to já nosil pořád sebou a telefonoval s tím u hlavy pokud to lze. Yamato ať si nosí co chce, je to jeho volba a nemám právo to soudit. 5" uhlopříčka se mi líbí a je škoda že výběr je tak malý. Sensation ale asi bude super pokud zmizí chyby které byly u Desire HD a musel jsem kvůli nim toho zbavit. Jediné omezení bude menší displej. Bohužel, to je ta asi nejdůležitější věc.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od Standa »

V pohodě, blbě jsem to pochopil :-). Ohledně 5" nemáme výběr malý, ale téměř žádný... buď Streak nebo nic :-(. I tak ale téměř nemám, co bych Streakovi vytknul. Spíš se bojím, že do budoucna je to poslední pětipalec.
štěpán4321
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob bře 26, 2011 18:18
Zařízení: Nokia Lumia 800

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od štěpán4321 »

Tak kdybyste se někdo chtěl zbavit svého Streaka mám zájem o koupi
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od aeon101 »

To laco73: Od vcerejsiho rana se da predobjednat v Sunnysoftu...

-- doplnění předchozího příspěvku (ned dub 17, 2011 18:24) --

Ano panove, to je presne to- proste zalezitost displeje. Momentalne na trhu opravdu chybi vetsi portfolio zarizeni s min.4.3 palci. Kdyz to v rychlosti shrnu:
HTC HD7 (je ted za babku, ale ani nahodou, WP7 mozna nekdy v polovine pristiho roku...)
HTC DHD (uz je starsi telefon se znamymi chybami, takze ne)
SE Xperia Arc (ok- 4.2, ale po ukazce tragikomedie s Xperia x10 mam obavu a urcite ne)
Acer (neee)
HTC Sensation (nejprijatelnejsi volba)
Samsung Galaxy SII (nepomuze ani dvojjadro a nelibi se mi)

Co se tyka pouzitelnosti 5`- je to opravdu na hrane prijatelnosti na ukor operativy a funkcnosti. Ale jak jsem rikal, ze jsem temer 2 mesice pouzival SGTab (byl to opravdu unikatni zazitek a pomer cena a vykon je naprosto super). Kdyz jsem ho pak poslal pryc a nastartoval Streaka, pripadal mi hrozne maly...
Dell marketingove urcite vidi jasnou diru v segmentu 5 palcu, respektive je sam a proto s upgradem nespecha. Kdo chce vetsi displej a 7` je moc, je tu proste pouze Streak...
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od Mauik »

inak ak by mal niekto hroznu chut na viac ako 5 palcov a nechce opustit streak, v UK sa uz predava Streak 7 za celkom slusnu cenu :)
http://www.dell.com/uk/p/mobile-streak-7/pd?ref=hbn

hrozna skoda tej ubohej baterky a slabsieho rozlisenia. Ak by tieto dve veci poriesili lepsie, tak by to mohol byt celkom fajn stroj v kombinacii s nejakym miniaturnym mobilom len cisto na telefonovanie a sms :)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od xtonda »

Srovnání Android telefonů s úhlopříčkou displeje 4.3 - 6 palců a evropským 3G je zde:

http://pdadb.net/index.php?m=pdacompare ... &id15=2211" onclick="window.open(this.href);return false;

Z množství 4.3 zařízení s WVGA a QHD zařízení vybočuje pouze Streak a Acer Iconia Smart (1024x480 na 4.8")

-- doplnění předchozího příspěvku (pon dub 18, 2011 10:18) --

Mauik, to tedy nevím, ale WVGA na 7 palcích mi přijde o ničem, když těch 7 placů tak už 1024x600.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od mike-biker »

Já taky hodlám zkusit HTC Sensation, ale spíše doufám, že bude někdo osvícený u Dellu a přijde kýžený Opus, s lepším rozlišením na HC3. Vždyť to není tak neskromné přání - rozlišení min. 540x960, baterka 2.000mAh, notifikační dioda a slušný foťák. 5Mpix stačí, ale s trochu lepší a světelnější optikou a větší svítivostí přisvětlovacích diod. ;-).
Ani ten Dual core to nemusí mít. Když tam bude 1GB RAM a 1GB vnitřní paměti, tak budu více než spokojen. 8-)
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

Dell Streak vs. HTC Sensation

Příspěvek od Mauik »

no to sa zial nikdy nestane, lebo by to bol dokonaly fon a nekupovali by sme si furt ine a teda by z nas nemali tolko prachov :D
A este doplnim, displej velkost a rozlisenie suhlasim, potesil by AMOLED :wink: Ale hlavne k tej velkosti, keby sa novy streak podarilo skratit o cca 1cm, nevadilo by mi to. a mozno klasicke microUSB a nie tento mimozemsky konektor... Jo a este jedno hardverove tlacidlo na navrat na hlavnu obrazovku, pripadne kombinovany s Dpadom :) Sakra, uz toho chceme asi fakt prilis :grin:
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů