Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
minisuker
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 14, 2011 12:26
Zařízení: dell streak 5

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od minisuker »

Zdravím,
mám dotaz. Asi většina lidí bude 5"ku využívat na ležato, ale dá se obrazovka "locknout" na výšku? V nastavení jsem našel pouze polohu ležmo.
Dík

PS. klidně pomocí nějaké externí aplikace..
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od kome »

V lanuncher pro se homescreeen zamyka v poloze na vysku.
minisuker
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 14, 2011 12:26
Zařízení: dell streak 5

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od minisuker »

Launcher Pro mam, ale nefunguje, jak by mel (lock nejde).. Chtěl bych kompletní lock, psaní zpráv, kalendář.. samozřejmě kromě aplikací jako je navigace atp.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Bobanovicz »

Standartni cestou to nejde. Defaultne je Streak nastaven na landscape. V pripade locku jakekoliv app tak zustane pouze v landscape.
Tato orientace lze zmenit bud zmenou policy souboru (nutny root a znalosti prikazoveho radku) nebo lze flashnout pres custom recovery jiz pripraveny zip s upravenym souborem podle verze ROM a nebo muzes pouzit kompletni ROM od Spidly, ktera uz tento lock do portrait obsahuje.
minisuker
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 14, 2011 12:26
Zařízení: dell streak 5

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od minisuker »

tak s příkazový řádek mi něco říká, ale programátor nejsem (grafik), root samozřejmě mám. flashnout jsem kdysi něco zkoušel, ale postup mi přišel zbytečně složitý. ROM od Spidly je jaká? zda-li mohu položit tak hloupý dotaz (co obsahuje/neobsahuje/výhody/nevýhody)
díky moc
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Cleric »

Od Spidly je to tato ROMka http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1113256
Výhody - velice rychlá, podle mě jediná použitelná ROM
Nevýhody - žádné jsem nenašel.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Bobanovicz »

Postup flashnuti zipu neni slozity, jen musis mit custom recovery. Tu ostatne potrebujes i pro flash custom ROM.
Simple Streak ROM, je vycistena od vseho nepotrebneho balastu a app, s optimalizaci rychlosti a kernelu, samozrejme ROOTed.
Podrobnosti tady:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1113256" onclick="window.open(this.href);return false;
[ROM] Simple Streak 1.2 - Lite ROM

Edit: Souhlasim s Clericem, je to jedina pouzitelna custom ROM.
Pokud nechces flashovat tak zde mas navod pro zmenu orientace do portrait:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1084850" onclick="window.open(this.href);return false;
[Guide] Change default orientation to portrait!
minisuker
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 14, 2011 12:26
Zařízení: dell streak 5

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od minisuker »

již před nějakou dobou jsem zkoušel "na-hodit" custom ROM (nevím kterou), dělal jsem vše dle návodu na xda, každopádně to zamrzlo.
vše jsem pak vrátil do normálu a nahrál 351.

poradíš tedy, jak se vyvarovat zbytečné práci? Jsem v tomhle totální začátečník..
díky
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Bobanovicz »

Jakou praci mas na mysli. Mas tri moznosti jak zmenit orientaci displeje, musis si vybrat sam co preferujes.
Pokud nechces custom ROM tak je nejjednodussi flash custom recovery a pote flash zipu s upravenym policy souborem pro tvoji 351 ROM. Primo pro tuto ROM jsem ten zip co je na XDA delal ja, takze stoprocentne funguje.
A nebo je potom slozitejsi moznost, udelat to podle toho navodu na XDA, ale to musis aspon trochu vedet co delas.
minisuker
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 14, 2011 12:26
Zařízení: dell streak 5

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od minisuker »

nerikal jsem, ze nechci custom rom, pokud bych ji rozchodil, pouziji ji radsi nez retail.
simple streak 1.2 vychazi z 354, ne? asi bych tedy volil kompletni zmenu na custom rom od spidly..
jde mi ciste o to, abych neco udelal a kvuli neuspechu vracel zpet (zbytecna prace).

pokud je navod pro totalni loosery, tak sem snim :)
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Bobanovicz »

Pokud ti staci navod v EN tak zde je popsano vse i s odkazy jak flashnout custom recovery. Doporucuji pouzit StreakMod, ne Clockwork.
Az budes mit nahranou recovery, stahnes zip s ROM a flashnes z menu. Probiha tak i upgrade na novejsi verzi ROM bez HR a ztraty dat.
Přílohy
What you need to know about the Dell Streak - PDF.pdf
(606.03 KiB) Staženo 134 x
Uživatelský avatar
FoFik85
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: ned úno 20, 2011 0:18
Zařízení: Dell Streak 5, HTC Evo 3D
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od FoFik85 »

mam BIG PROBLEM !!! :( ... prosim o pomoc:

mel jsem na dellu 351 ROMku, ale rekl jsem si zkusim toho StreakDroida 1.9.1 od DJ_Steva, stahl jsem .zip, flashnul recovery ( recovery-v0.3.2.8-beta ), dal instal zipky z SD, pote reboot a konec, zastavilo se mi to na tom velikanskym logu STREAKDROID by DJ Steve ... takze ted nvm, jestli se o to mam pokusit znova, nebo mam zkusit 1.9.0. anebo proste zkusit dat z5 351 nebo 354 (klasicky zpusobem update.pkg ) ...

Update: tak zmena, asi po x-tem pokusu to nabehlo, ale mno, nvm, nema to CZ a celkove nvm, zkusim 1.9.0 a kdyztak navrat na 354

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv zář 08, 2011 18:36) --

mam dotaz, pri instalovani 1.9.1 je psano at hodim do rootu karty soubor install.txt a tam si zvolim nektere moznosti app pri instalaci, akorat se mi to tam nenaistalovalo, v tom .txt maji byt pouze ony mapr.: volboost,tabmail,bios, atd anebo mam napsat i ono code: a pod to teprve ony pitchoviny ?
Stormcourage
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 10, 2011 13:01
Zařízení: Dell Streak

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Stormcourage »

Zdravím všechny majitele Streaku..

Mám takový problém,pravděpodobně s napájením...když mobil "vypráskám" na 0% baterie tak po připojení na nabíječku se nenabíjí..zásuvky jsou v pořádku a když připojím USB k pc taky nic pouze svítí tlačítka..nabiječka je originál..baterie taky..klidně nechám i několik hodinu "nabíjet" a stále 0% baterie...nejdivnější je ,že po několika rozebráních(vyndání baterie,konektoru,nabíječky+neuspešných pokusech o zapnutí)najednou najede,ale s 1% baterie...dík z radu
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od kome »

Tohle si mi taky stalo ,nechal jsem ho pak asi dva dny bez baterie a pak jsem ho nabil a po nabiti teprve zapnul a od te doby bezel dal bez problemu
Uživatelský avatar
FoFik85
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: ned úno 20, 2011 0:18
Zařízení: Dell Streak 5, HTC Evo 3D
Kontaktovat uživatele:

Re: Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od FoFik85 »

chci se zeptat,jestli existuje nejaky zpusob jak zabranit samovolnemu spousteni nekterych app na pozadi, kdyz se mrknu napr. do app system panel,tak na pozadi bezi nektere app,ktere nemam primarne spustene,ale berou mi pamet,to same ukazuje i task manager od go, a i kdyz nektere z nich "killnu" tak se hned ukazou/spusti znovu ...
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Tonda512 »

Už jsem k tomu něco psal na mobilmanii, tak jenom kopíruji...


A co konkrétně tak strašně vadí? Máš pocit, že kdyby neběžely ty aplikace, že telefon vydrží o dva dny déle? Nebo že bude jednou tak rychlejší?
A vy opravdu pozorujete nějaké problémy kvůli těm zaplým aplikacím? Nebo to máte vsugerované z dřívějších zvyklostí na jiných OS?

A jinak nevidím důvod k používání task managera.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od xtonda »

Mě tedy štve, když mi sytém neumožňuje snadno vypnout aplikaci, kterou už nechci používat. Štvalo mě to na Windows Mobile a štve mě to na Androidu. Ta aplikace může být blbě napsaná a žrát baterku, může být někam zalogovaná a tahat data, což žere FUP i baterku. Třeba takový Skype po tom co ho spustím už nejde ukončit (krom poněkud nepraktické systémové správy aplikací). Problémy kdy konkrétní aplikace zhoršuje výdrž se vyskytují. Chci mít plnou kontrolu a nebo OS, který aplikacím prostě smrdět na pozadí nedovolí.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Tonda512 »

Mě to teda neštve. První dny s androidem jsem zkoušel killovat jak blázen, ale efekt žádnej. Výdrýž stejná, rychlost stejná. Někteří vývojáří doporučuíe task managery nepoužívat. I tady na fóru se dočtete, že je to blbost..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od htcjirka »

Me taky netizi co vsechno bezi na pozadi,nic nekilluju,problemy s vydrzi baterie namam.Problemticke aplikace clovek vetsinou uz vycucha na forech ze zkusenosti.Neinstaluji kazdou kravinu.Odmenou je me stabilni system bez nejakeho hlidani.Task killery jsou spis zlost nez pomocnik.
Crozz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: pát úno 23, 2007 18:54
Zařízení: Sony Xperia S a Samsung Galaxy Tab 2 7.0 3G
Bydliště: Praha

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Crozz »

mě nejvíc štve, že to vycucává RAMku, takže bych taky bral aby se vůbec nespouštěli...
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů