Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od sotrava »

Ja mám taky datové úložiště na Synology a neměl jsem žádný problém...
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od quick »

Nejde o to, že bys měl nějaký problém. Jde o to, že z něj přímo nepřehraješ video, hudbu, nebo fotografie. Nebo ano?

-- doplnění předchozího příspěvku (stř úno 02, 2011 17:47) --

To mech1
MyPhone Explorer šlape vpohodě. Jen asi nepřenáší obrázky kontaktů.
Pedro111
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 30, 2010 14:45
Zařízení: HTC

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Pedro111 »

Potřebuji radu. Nemohu se připojit s HTC DESIRE HD k MyPhoneExplorer. Prostě to nejde. Poprvé se mi to povedlo dost. Díky za radu. :oops:
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od quick »

Musíš přepnout USB do režimu ladění.
mech1
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 31, 2011 12:31
Zařízení: nemam

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od mech1 »

Tak ho mam doma na nabijecce. Pomalu se do neho pustim.
Moc dik za to potvrzeni te synchronizace, to nakonec pomohlo rozhodnout :-D
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od quick »

Nezapomeň taky přepnout USB do režimu ladění, jinak to nebude fungovat!! Docela jsem si s tím pohrál, než jsem začal hledat na webu proč to nefunguje... Cvak a bylo to... :)
mech1
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 31, 2011 12:31
Zařízení: nemam

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od mech1 »

Che che pomalu na me :-D Ja mam Droida prvne, max. sem si s nim hral pres vikend. Ani presne nevim, kde se to dela :-D
Ale dik, budu na to myslet ...
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od xtonda »

Jo, to chce čas, pro mě byl (a pořád trochu je) přechod z WM na Android docela šok, rozhodně větší než při přechodu z PalmOS na WM.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř úno 02, 2011 23:11) --

A teď k tomu od mého posledního postu.

YAMATO » ned led 30, 2011 14:34 - Mě se z Beejive taky neozvali, ani přes fórum ani ze supportu. Ať si to strčej za klobouk.

mech1 - MyPhoneExplorer jsem zkoušel, přes USB to nějak synchronizuje, není to tak hladké a nevyžadující pozornost jako AS, ale dá se. Současná verze je první s podporou Androida, takže to má svý mouchy, nesynchronizuje to některý položky a pár jich to blbě mapuje, ale je v plánu to opravit více asi viz. jejich fórum. Stejně je to asi nejlepší bezplatná alternativa pro USB sync. Jak moc historické Outlooky to ale podporuje netuším. Pěkný přehled možností synchronizace je zde: http://syncdroid.net/" onclick="window.open(this.href);return false;. Z komerčních řešení se dá slušně vybrat. Kontakty ze SIM se dají naimportovat do PIM, přímo ze SIM se v adresáři nezobrazují.

Nevím co si mám představit pod pojmem "Internetová propust", kterou má HTC Android a nikdo jiný? Streak umí zpřístupnit své připojení pro PC (tzv. tethering) přes USB a WiFi v základu, přes Bluetooth se dá doplnit aplikací třetí strany. Zpřístupnění internetu z PC do Androida jako to dělal automaticky AS je problém, našel (ale nezkoušel) jsem jeden divoký návod, který obnášel rootnutí Streaka, použití ADB a ICS v počítači.

Záleží na aplikacích, některé v některých částech jsou jen portrait, Omezení pro aplikace je max v tom, že některé prostě budou v portrait. Zapínáni 3G/wifi lze GPS si řídí aplikace, instalovat manuálně i na SD lze, to další je vše otázkou SW třetích stran. TomTom sice není, ale navigací na výběr je dost.

A neodpustím si jazykovou poznámku, ale o medvědí službu bys asi nestál :-) http://www.zbynekmlcoch.cz/info/co_znam ... sluzb.html" onclick="window.open(this.href);return false;
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od quick »

To xtonda
Internetova propust v podání HTC je ta opravdu zpřístupnění internetu z PC do zařízení.
Pokud to umí HTC, nevidím důvod proč by to nemělo jít stejně jednoduše kdekoliv. Je to jen otázka přístupu. Pokud bude mezi uživateli zájem, někdo vymyslí stejně jednoduchý způsob. Dost možná že už je vymyšlen, jen ho najít.
Nicméně stále platí, že z Androida dostane maximum jen ten, kdo používá všechny služby Google. Tomu i Androud nejvíce přinese a přechod z jiné platformy bude nejméně drhnout (jako u mne).
mech1
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 31, 2011 12:31
Zařízení: nemam

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od mech1 »

Zatim to vidim stejne, ze mi to drhne :-C Musim si zvyknout. Vidim ze za par let se vratim k WP7, pokud naroste komunita ...
Prvni co asi udelam je, ze si najdu jinej Launcher (zatim tapu jak), protoze tenhle kvuli Landscapu ma v Portrait desne malo ikon a ja sem ze SPB zvyklej, ze mam na 3 strankach vsechno ...
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od quick »

V tom případě mám dobrou zprávu. Vyzkoušej si jaký launcher chceš a počkej si na SPB Mobile Shell pro Android. Už je ve stádiu betatestu.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od xtonda »

Jaký je přesný anglický název té funkčnosti "internetová propust" na Androidech od HTC? Chtěl bych trochu pohledat a něco si o tom zjistit.
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od quick »

To je teď už problém. HTC už nemám abych to zjistil. Snad něco jako "Internet Gateway". Ale koukám, že se tvé myšlenky ubírají stejným směrem jako moje. Zkus požádat někoho s HTC ať na chvíli přepne do EN a koukne se.
mech1
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 31, 2011 12:31
Zařízení: nemam

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od mech1 »

Na WM to znamenalo: pripojis WM k PC (kde je Inet) pres USB/BT a automaticky mas, po dobu pripojeni, na WM internet.
Bylo to super, mel sem nastaveny vsechny aplikace, aby se pri tomhle spojeni stahli aktualizace. WiFi nemam a mit nebudu.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od xtonda »

Jasně, já to znám, sám sem WM přes 5 let používal, jen mě mátl termín "Internetová propust". V době kdy tuhle funkčnost MS do AS dal PPC zařízení neměly datový telefonní modul a často ani WiFi, tak to mělo smysl. Dneska je většina prodaných PC notebook a když má někdo doma internet, tak je celkem běžné, že si vysílá doma i přes wifi, zvlášť když APčko dneska stojí pětikilo. A když je Telefon se sám připojit k síti, tak už nemá takový smysl řešit to přes PC. A i data přes mobilní síť jsou běžná věc, takže sdílení připojení z PC po kabelu se stává okrajovou záležitostí a tak se to Google a někteří výrobci rozhodli neimplementovat.
mech1
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 31, 2011 12:31
Zařízení: nemam

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od mech1 »

Mas naprostou pravdu, ja rozumim tomu proc to tak je i tomu co rikas. Nicmene ja si WiFi doma strilet proste nechci a mam nejaky veci roky uzpusobeny k nejakymo modelu fungovani, takze mi ta funkcnost proste chybi zvlast, kdyz jinej vyrobce ji do Androida dodelal. Zel bohu ale jejich nejvetsi zarizeni je to nejmensi, co ja bych chtel :-D

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv úno 03, 2011 17:23) --

Trosku jsme teda zapasil s USB driverem, ale podarilo so mi o vykuchat z Dell Mobile Sync, aniz bych ho pustil :-)
MyPhoneExplorer na me pusobi dobrym dojmem, jak psal xtonda neni to automaticka pohoda jak s WM, ale aspon ze to jde.
Snad se mi podarilo vypnout sync Streaku do Googlu uctu a to vcetne nainstalovanych aplikaci.

Zatim me teda silne rozciluje ten spoustec, ale taky Telefon. Jsem zvykly z dob XDA, ze psanim jmena na numericke klavesnice se automaticky hleda a tak to dela i Desire HD. Budu muset dohledat zrejme jinou telefoni aplikaci :-C
Nemate nekdo nejaky tip?

Posledni vec, ktera mi neni jasna ... kdyz mam cisty device, jak spustim APK z SD karty?
Nemam pristup k netu a mam ciste restleho Streaka ...
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od quick »

Aplikaci z karty spustíš prostým poklepáním na ni a zvolením "otevřít ve správci aplikací" a je to. Samozřejmě si nejdříve musíš nainstalovat nějakého správce souborů z Marketu. Já preferuji Astro.
Jinak Google zprovoznil webovou verzi marketu, která má zjednodušit stahování a instalace aplikací právě pro lidi jako jsi ty. Stáhneš na PC, pošleš do zařízení a instaluješ. Jinak, až budeš mít nainstalováno všechno co potřebuješ, natažené kontakty a kalendář, zazálohuj si celý přístroj na SD kartu aplikací Streak BackUp, která je součástí Streakova Androidu. Aplikace ti potom pomůže obnovit vše, včetně aplikací.
Tady je link na ten market...
https://market.android.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Bobanovicz »

Na to vyhledavani kontaktu psanim pouzij Dialer One, umi i diakritiku.
vivago
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon pro 27, 2010 16:09
Zařízení: Dell Streak

Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od vivago »

Zase problém a nevím, zda je to počasím nebo aplikací a nevím, jak na to přijít. 100% jistota je, že když vyjdu ven a někdo mi zavolá nebo odemykám telefon, tak je to prostě zamrzlé. Tak po 15 sekundách to odemknu, ale nejradši bych s ním fláknul o zem. Stává se mi to ale občas i v interiérech.
Koukám na spuštěné služby:
Skype (nová verze, děje se to i bez něj)
SlideIT
RingoPro
Battery Notif

Jinak nemám žádné živé tapety, žádné widgety, pouze synchronizaci gmail/exchange v rámci standardně spuštěných služeb
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Dell Streak: Všeobecná diskuze a řešení problémů

Příspěvek od Bobanovicz »

Nenos telefon v kapse displejem k telu :)
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů