HTC Radar: Majitelé a všeobecná diskuse

Další telefony se systémem Windows Phone
Odpovědět
Mikrotom
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 01, 2011 21:22
Zařízení: HTC Radar

HTC Radar: Majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Mikrotom »

Ahoj všem,
dnes jsem si z HTC shopu přinesl nový Radar (Omega / C110e). Nahradil můj iPhone 4, který jsem používal poslední rok a docela mi vyhovoval. Přesto jsem chtěl zkusit těsnější integraci s Office 365, kam jsme před časem zmigrovali firemní maily. A také mě lákalo vyzkoušet OS Windows Phone, na který slyším samou chválu. Původně jsem dokonce uvažoval o Titanu, ale je to hrozné pádlo. Radar bohatě postačuje, zvláště když na web a delší použití v kavárnách používám iPad 2.

Vykročil jsem z prodejny na Poříčí, vsunul SIM kartu, zapnul ho, prošel krátkým setupem, zadal svůj email Office 365 a než jsem nastartoval auto, byl telefon plně synchronizovaný a připravený do služby - maily, kontakty, kalendář i přístup do sharepointu s dokumenty. Bravo! Ovládat jsem ho začal během další půlhodinky a v zásadě dělá vše co od něj očekávám + se pěkně ovládá. Takže u mě dobrý! Co u vás?
Uživatelský avatar
Tutok
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob říj 22, 2011 13:39
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Bratislava

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Tutok »

Funguje ti HW kompas? t. skúšal si inštalovať Locations, prípadne SW Kompas od HTC, prípadne nejakú navigáciu?
Mne vypisuje že zariadenie nemá podporu HW Kompas. Už som to dal aj ako nový príspevok. Je to v ovládačoch alebo nejaký HW problém?
mrkvi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 15, 2011 22:31
Zařízení: HTC Desire

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od mrkvi »

Ahoj, už jsem se ptal jinde, ale bez odpovědi a tak ty otázky zopakuji i zde. Jak to máš s výdrží? A co kvalita fotoaparátu? Používáš nějakou navigaci? Nakonec jsem se i bez odpovědí na ty to otázky rozhodl a Radara jsem si objednal, dorazí zítra..Budu ho měnit za HTC Desire a už se na tuto změnu moc těším :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Zrovna u Radaru se na nejakou kvalitu fotoaparatu neteste,je to takovy lowend mezi WP telefony.
mrkvi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 15, 2011 22:31
Zařízení: HTC Desire

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od mrkvi »

No osobně si myslím, že ten foťák bude podobný, né-li stejný jako má Desire a ten mi vyhovoval...na to občasné focení to stačí, ale stejnak jsem se chtěl zeptat majitelů, dřív než to zjistím zítra sám :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Pokud ti vyhovoval ten v Desire tak si ani nepolepsis ani nepohorsis.Osobne kvalitu jako v Desire uz bych dneska nesnesl..je to hodne podprumer.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Jiří Hrma »

Co se týče kvality fotografií, mrkněte do tohoto článku, je tam několik snímků pořízených Radarem.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Robert Varga »

Mikrotom píše:dnes jsem si z HTC shopu přinesl nový Radar (Omega / C110e)
Ahoj, gratuluji, a supr že jsou tvé první dojmy pozitivní. Chci se zeptat na (co do Radaru) evergreen otázku: opravdu vypadá ve skutečnosti kvalitnější než na fotkách? Všichni na to narážejí, že ve skutečnosti to není žádný plasťák jako na fotkách.

Je z hliníku, že? I Trophy takový byl (Radar je jeho pokračovatel) - kolega si celou dobu myslel že je z plastu, pak mu spadl na betoně a mimo to že to naprosto v pohodě přežil bylo v rýze vidět, že jde o pořádný kus tvrdého a lehkého hliníku.

Nicméně předpokládám že proti iPhonu to zpracování nebude takové, ale určitě jsi věděl proč do něj jdeš...

//Koukám, že má i přední kamerku... Výdrž - den/dva? Radar mě zajímá kvůli polovičce :grin:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Flynn »

Ahoj, i když ses neptal mě, mohu ti odpovědět, protože Radar mám již 10 dní. Ano, tělo je vcelku a je z hliníkové slitiny. Někde na webu jsem dokonce viděl obrázek tohoto dílu. Povrch je matovaný a já ho mám v barvě tmavě stříbrné (chceš-li šedé, případně v současnosnosti módní titanové). Kryt fotoaparátu a dolní kryt SIM karty je plast, opatřený softlakem (to je takový ten pocitově pohumovaný povrch) v titanovém odstínu. Spíš bych proto nazýval Radar raději Titanem a obráceně, je to příznačnější přirovnání. Sklo displeje je příjemně kluzké a ve srovnání s iPhone 2G bych řekl, že hladší - prsty lépe kloužou po povrchu. Zdá se, že se ani tolik neupatlá, jako iP. Zpracování je špičkové a řekl bych, že lepší než u iPhone 2G. Není to pouťově nablýskané, ale sympaticky matové. Líbí se mi i horní přední mřížka reproduktoru, kde jsou skryty informační diody. Jediná dvě tlačítka jsou kovová, horní Sleep v barvě titanu, boční pro fotoaparát je stříbrný dural, případně chromovaný výlisek z plastu ABS. USB zásuvka je bez krytky. Viděl jsem i bílý model, ale ten se mi tolik nelíbí. Tento titanový má lepší technický look. Pokud jde o funkce, byly mnohokrát popsány a jsou bezchybné.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Robert Varga »

A jak je to s těmi chybějícími senzory?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Flynn »

Přiznám se, že nevím, o jakých chybějících senzorech mluvíš. Ani jsem se o tom nikde nikdy nedočetl.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Robert Varga »

No ten HW kompas, koukám je zmíněný i výše. Web HTC je dost tajemný a v recenzích se o tom člověk nedočte.

Asi je to nějaký FUD, to by se asi provalilo ve velkém...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Flynn »

Zkusil jsem nainstalovat několik kompasů, ale žádný nefunguje. Objevují se upozornění, že toto zařízení nepodporuje kompas. Víc jsem to neřešešil, tato věc mě příliš nevadí, nevím, kdy bych kompas využil. Faktem je, že e-shopy mají ve svých popisech Radaru uvedeno i to, že obsahuje kompas, ale beru to tak, že jeden opisuje od druhého.
EDIT: App Locations a vůbec zaměřování na mapách funguje spolehlivě jak podle místa, kde se nacházím, tak podle hledání adresy. Např. jsem jel tramvají a bylo pěkné sledovat, jak terčík s mým umístěním poskakuje po kolejích a to dost přesně Obrázek
Google mapy jsou pro naše území již moc staré, nejnovější jsou Mapy.cz (cca z loňského léta), o něco starší pak mapy ve Zlatých stránkách (2 roky staré). Používám fotografické zobrazení.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Robert Varga »

A co ta baterka, den maximum, nebo dva?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Flynn »

To nemohu říci, protože telefon je nový, zatím si s ním víc hraji než by bylo běžné, tak i baterka jde dolů. V podstatě ji nabíjím vždy, když se připojuji k PC, ale i tehdy, když vidím, že klesla cca o 1/3. To ale nedělám nijak cíleně. Nerad nechávám tento typ baterie vybít nadoraz, i když se to jednou za čas má dělat. Spíše je vhodné nabíjet kdykoli, kdy je v dosahu nabíječka, neškodí jí to, netrpí paměťovým efektem.
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od jjiirrii »

Koupil jsem Radar manželce (dostane ho na vánoce). Škoda jen že v česku není k sehnání právě v té výše uváděné bílé barvě. Jen šedo stříbrný. Bílý sice seženu, ale je to neofic dovoz např. brand T-Mobile z německa bez cz lokalizace a pod. což jsem nechtěl. Tak si na to dejte bacha když jej budete objednávat. Např. Datart uvádí na webu barva bílá, tak jsem tam fičel a ona byla šedo stříbrná. Někteří prodejci na tento důležitý "detail" neberou vůbec ohled.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Flynn »

Je to otázka vkusu a toho, co se komu líbí. Asi pro ženu bude líbivější bílá varianta, mně osobně více imponuje tmavě titanově kovový a matovaný design. Připadá mi to "strojovější", techničtější. Bílá působí příliš plastově. Byl mi v obchodě nabízen také a jak říkáš, byl to údajně kus, který sloužil k předvádění, neměl v sobě češtinu a byl o něco levnější. Ani chvíli jsem neváhal a sáhnul po tmavém modelu.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Flynn »

Právě mi byla nabídnuta aktualizace FW HTC Radar. Proběhly celkem dvě aktualizace, celkový čas cca 35 - 40 min. Nová verze FW má číslo 1600.2200.10902.401 (původní měla 1600.2200.10803.401). Zatím jsem nezjistil změny, jen mi připadá trochu rychlejší, ale to může být jen sugesce.
Uživatelský avatar
Tutok
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob říj 22, 2011 13:39
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Bratislava

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Tutok »

Potvrdzujem. Chová sa svižnejšie, zatiaľ som neprišiel na iné zmeny. Jedna otázka, bolo by vhodné resetnúť systém na továrne nastavenie? Dúfam že upgrade zostane, len sa zmenia nastavenia.
Uživatelský avatar
Tutok
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob říj 22, 2011 13:39
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Bratislava

HTC Radar - majitelé a všeobecná diskuse

Příspěvek od Tutok »

Po krátkom testovaní som zistil, že pribudla funkcia pripojenia-odpojenia 3G siete, jednoznačne sa zrýchlil systém a výdrž baterky.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů