Dell Venue Pro

Další telefony se systémem Windows Phone
Odpovědět
Uživatelský avatar
batt
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 08, 2006 19:12
Bydliště: Praha

Dell Venue Pro

Příspěvek od batt »

To Květináček: Oficiální aktualizace na Mango už je - volitelná aktualizace přes Zune. Po aktualizaci Manga zatím není v nabídce plná česká lokalizace systému, na výběr je pouze částečná, ale už je možnost přepnout na českou lokalizaci klávesnice.
To nofu: Proč by pro DVP neměla být oficiální CZ lokalizace? To přece není věc Dellu ale MS a ten postupně rozšíření lokalizací uvolňuje pro všechna doposud prodávaná zařízení. Jestli pro Dell bude zítra, za týden nebo za měsíc je otázka jiná. Pochopitelně že oficiálně nepůjde CZ lokalizace pro jinou než EU destinaci, např TM US atd., ale i tam nakonec určitě doinstalovat půjde.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od nofu »

Já jsem zatim nečetl o jedinym přístroji z NoDo co by měl po aktualizaci možnost volby čestiny, a ani sem nečet že MS něco uvolňuje. Kde o tom najdu informace?
Uživatelský avatar
batt
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 08, 2006 19:12
Bydliště: Praha

Dell Venue Pro

Příspěvek od batt »

Chce to větší intenzitu při hledání instalace lokalizací do WP7, už více jak půl roku před spuštěním Manga se psalo, že pro Mango budou postupně spouštěny jazykové lokalizace. Jestli se spekulace naplní jako v případě Manga (prognoza červenec - srpen), tak další lokalizace by se mohli objevit do konce roku, nejpozději v 1/4 r.2012. Ale že budou i pro Dell tak na to si můžeš vsadit. Až budeš mít DVP z pošty doma a nebudeš v něm mít Mango tak porovnej rozdíl ve výběru lokalizačních možností před a po update. Kromě jiného jak již jsem psal tak přibyla česká lokalizace pro klávesnici, český Marketplace, no a české Zune je k dispozici už pár měsíců, předtím vše bylo jenom EN, takže trpělivost......
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od nofu »

Co jsem četl, tak politika MS je uvolnit jazykové lokalizace pouze do telefonů v kterých už bude rovnou Mango. Pro starší přístroje ne. To že je český Market či Zune s tím nesouvisí.
Uživatelský avatar
batt
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 08, 2006 19:12
Bydliště: Praha

Dell Venue Pro

Příspěvek od batt »

Tvrzení o politice MS je rok staré, od té doby se hodně změnilo i díky komunitě okolo WP7, takže rozšířená lokalizace pro starší zařízení byla před Mangem a bude i po něm....
http://www.intomobile.com/2011/07/07/wi ... d-layouts/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak Zune jsem dal jako příklad, česká klávesnice je konkrétní důkaz uvolnění lokalizace, no a český marketplace pro zařízení používané s nastavením CZ destinace nebylo ještě před pár týdny k dispozici.... Chce to trpělivost
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od nofu »

Nechápu jak souvisí česká lokalizace s českou klávesnicí? V anglických windows můžeš mít českou klávesnici ale wokna budou furt ENG.

K tomu odkazu, z něj jsem akorát pochopil, že bude Mango a že bude obsahovat jazyky. Mango je, lokalizaci obsahuje pro druhou řadu WP telefonů (třeba HTC Titan), telefony z první řady ji nemají a podle všech informací co mám, ani mít oficiální cestou nebudou.
Uživatelský avatar
batt
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 08, 2006 19:12
Bydliště: Praha

Dell Venue Pro

Příspěvek od batt »

Váš názor vám neberu, tak respektujte můj a nechme tomu čas, podobných diskusí na toto téma za rok už proběhlo neurékom a vždy to nějak dopadlo. Každopádně čeština a další mutace pro Mango a další update na zařízení prodávaná před spuštěním prodeje s WP7.5 bude a je jedno v jaké formě.
Ještě ke klávesnici, resp. k tomu co nechápete, před Mangem nebyla možnost nastavení klávesnice kromě pěti základních jazyků, a nyní už je k dispozici dalších 29, takže to je to nové co Mango přineslo a o čem píši.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od nofu »

Nebyla možnost klávesnic, teď je, nebyla možnost jazyků, stále nejsou - to nechápu jako argument k tomu, že by se něco mělo v příštích updatech změnit.

btw. jde DVP nějak vypnout, když je v nabíječce?
Uživatelský avatar
batt
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 08, 2006 19:12
Bydliště: Praha

Dell Venue Pro

Příspěvek od batt »

Nejen Dell ale ani ostatní zařízení s WP7 nejdou vypnout když se nabíjí. Já když večer nabíjím tak dávám režim letadlo....
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od nofu »

Myslel sem si to. Asi si taky oblíbím režim letadlo :)

-- doplnění předchozího příspěvku (pát říj 21, 2011 11:11) --

Přišel někdo na to jak psát české znaky na harwarové klávesnici? Prozatím jsem přišel jen na to, že ji musím zasunout, napsat český znak na softwarové klávesnici a zas vysunout :(
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Dell Venue Pro

Příspěvek od Standa »

Já mám vedle tlačítka "fn" diakritické tlačítko, a za písmenem, které chci oháčkovat nebo očárkovat, ho použiju.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od nofu »

Sem blbej, eště sem na to tlačítko včera koukal a řikal si, k čemu by tak mohlo asi sloužit :oops:
Díky!
kunasch
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 25, 2011 19:57
Zařízení: DELL Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od kunasch »

Ahoj všichni! Mám Venue Pro chvíli a s mojí chabou angličtinou jsem rozběhal poměrně vše. Jen mi nejde rozběhat při psaní návrhy slov a opravy pravopisu. Musím vše datlovat a při psaní zpráv to docela zdržuje. Díky za odpověď J.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Dell Venue Pro

Příspěvek od Vlasta W. »

Windows Phone nepodporují českou XT9.
kunasch
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 25, 2011 19:57
Zařízení: DELL Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od kunasch »

Dík za odpověď :)
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od nofu »

kunasch píše:Ahoj všichni! Mám Venue Pro chvíli a s mojí chabou angličtinou jsem rozběhal poměrně vše. Jen mi nejde rozběhat při psaní návrhy slov a opravy pravopisu. Musím vše datlovat a při psaní zpráv to docela zdržuje. Díky za odpověď J.
Co konkrétně jsi rozběhal?
kunasch
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 25, 2011 19:57
Zařízení: DELL Venue Pro

Dell Venue Pro

Příspěvek od kunasch »

Myslel jsem vše podtatné, aby telefon byl funkční. Takže nejdříve nastavení telefonu, kontaktů, mailu, připojení k netu, běh všelijakých aplikací atd.! Docela jsme byl překvapený, když jsem přístroj zprovznil s připojením k internetu a synchronizoval jsem kontakty Ksichtbůkem a Gmailem, jak je to vymakané a usnadňuje komunikaci s rodinou a přáteli. Jen je mi divné, že při psaní není podpora predikce, když tady se o ní píše: http://www.microsoft.com/windowsphone/c ... tcuts.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; ??? Možná, že někomu nevyhovují živé dlaždice na úvodní obrazovce, ale pro mě je to docela praktické. Taky jsem přišel na to, jak přiřadit vyzvánění k jednotlivému kontaktu (docela krkolomné a bez připojení k PC prakticky nemožné). Jen jsem byl zvyklý na vlastní tón k příchozí SMS, ale to nastavit nelze :-( .
Pokud by ale byla čeština i pro setting telefonu, tak bych se nezlobil :P !!!
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Dell Venue Pro

Příspěvek od Standa »

Tak, když už jsem si pomalu zvykl na nekvalitní foťák a tudíž jeho částečnou nepoužitelnost, všiml jsem si dalších problémů. Velmi často mi nefunguje tlačítko snižování hlasitosti, a naopak - když trochu rychleji zasunu displej, hlasitost sama sjede až na nulu a nahoru už ji nedostanu. Musím telefon tlačítkem uspat a probudit, pak už nahoru jde. Řešil bych to samozřejmě reklamací, ale co to - můj service tag neexistuje. Kupodivu - stejně jako špatný foťák, tak i neexistující service tag je už docela známý problém u DVP.
Takže za mě: krásný telefon a krásná konstrukce, ale jinak sázka do loterie. Příští můj telefon už Dell rozhodně nebude, pokud nebudu mít možnost si jej aspoň týden osahat. Betatestera už jsem dělal u XDA Flame, a znova to podstupovat nemíním.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dell Venue Pro

Příspěvek od htcjirka »

Tak nadherny kousek a takove problemy,jsem rad ze jsem se Dell Venue Pro vyhnul obloukem..sam vis ze jsem o nem trochu uvazoval..
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Dell Venue Pro

Příspěvek od Standa »

Jo, a dobře jsi udělal. Já jsem to zkusit musel, i přes všeobecně známé problémy, protože DVP je skoro jediný sexy telefon na trhu. Bohužel se mi opět potvrzuje má stará konspirační teorie, že co má v oboru dotekových zařízení s OS nadprůměrnou výbavu a vzhled, bude mít katastrofální problém jinde: marketing (i-mate), drivery a hw (XDA Flame), hw (DVP) atd. atd.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů