Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Další telefony se systémem Windows Phone
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Jiří Hanč »

Spolupráce dvou japonských korporací dala vzniknout zařízení s trochu krkolomným názvem Toshiba-Fujitsu IS12T. To se také nedávno dočkalo svého představení na konferenci WPC 2011 v Los Angeles a existuje vysoká pravděpodobnost, že právě IS12T bude prvním (volně dostupným) zařízením s Mangem. Není však zcela jisté, že se jej dočká již v srpnu. Z hardwarové specifikace je nám zatím známé pouze to, že disponuje 3,7 palcovým LCD displejem s WVGA rozlišením a vodě-odolným pouzdrem.

obrázek
Jedná se o zařízení, které je umístěno uprostřed. Lepší foto zatím bohužel není k dispozici.

Zdroj: WPCentral
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od dwbmb »

Velikost 3,9" mi na telefon připadá možná až hodně. Kdo chce větší, nechť si koupí tablet. Nosit celej den 5" v kapse u kalhot je mission impossible.
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od esaras »

nejvtipnejsi je na tom aktualne pridana bleskovka :D

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=112&t=25229
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

dwbmb píše:Velikost 3,9" mi na telefon připadá možná až hodně. Kdo chce větší, nechť si koupí tablet. Nosit celej den 5" v kapse u kalhot je mission impossible.
No protože je to mission impossible pro tebe, přece neznamená, že si kvůli tobě ostatní budou kupovat tablety ne? :-) Je spousta lidí, pro které je například těch 5" ideálních.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Stanley »

Standa: v poměru k ostaním to spousta opravdu není. Neříkám, že takový zařízení nemá na trhu místo, ale je to extrém, většina o tak velký telefon opravdu nestojí.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

No tak to pak jo. Zrušíme zařízení větší než 3.9", jen proto, že většina (které se vůbec netýkají a která své telefony má) o ně nestojí.
Je to sice primitivní názor, ale jste dva, tak asi máte pravdu. Nicméně jsem rád, že zrovna v tomto případě rozhodují výrobci, ne pár sebestředných zákazníčků :-D
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od DubyDu »

právě 4" telefon s 1cm tloušťkou se vejde do kapsy lépe, než dřívější 2,8"ky, které měli do tloušťky +-2cm...a na to, aby se držel v ruce dobře je tam ještě nějaká rezerva :)
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Stanley »

Standa: možná bys mohl vyzkoušet nový postup: přečíst příspěvek, pak pochopit a až potom reagovat. Chápu, že to pro tebe možná bude novinka, ale věř tomu, že to má své výhody pro tebe i pro ostatní.
Btw. termín sebestředný zákazníček si vymyslel sám nebo se to někde učí?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Až tak? Ok, pokud to bereš takhle, pusťme se do analýzy vašich příspěvků:
dwbmb píše:Velikost 3,9" mi na telefon připadá možná až hodně. Kdo chce větší, nechť si koupí tablet.
Ne. Já si koupím co chci. A nebudu si kupovat tablet jen proto, že někomu jinému a hlavně nezúčastněnému to nevyhovuje. Nebo ty se snad řídíš cizími potřebami Stanley?
Stanley píše:v poměru k ostaním to spousta opravdu není. Neříkám, že takový zařízení nemá na trhu místo...
Tuhle "informaci" myslíš vážně? To snad ví i méně inteligentní student druhého stupně ZŠ že v celkovém poměru to spousta není. Jenže já jsem nemluvil o poměru. Já jsem mluvil o absolutní hodnotě. A ta je zřejmě dostatečnou spoustou na to, aby pro výrobce byla zajímavá, když asi míní v produkci těchto zařízení pokračovat.
Čili hodnota této tvé poznámky = nula.
Stanley píše:...většina o tak velký telefon opravdu nestojí.
Nikde jsem nepsal o většině, ale o spoustě. Obě slova popisují množství, nicméně každé v úplně jiném významu (pokud bude zájem - můžu vysvětlit). A pokud zaměňuješ významy a slova, pak samozřejmě nechápeš.
Takže co se týče tebou doporučeného postupu...
Stanley píše:přečíst příspěvek, pak pochopit a až potom reagovat
První fázi jsi zvládl. Ovšem v druhé jsi naprosto propadl, a v tom případě jsi tu třetí nemohl ani správně dokončit. Obecně můžu doporučit čtení klasické literatury, je bohatá na slovní zásobu. Což je ale jen základ, pochopení a následná reakce pak už záleží na tvé inteligenci. O té ale já nic nevím, požádej o zhodnocení vlastních možností své blízké.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Tonda512 »

Asi tak.....je opravdu dost lidí, co stojí o 5" a větší displej...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od htcjirka »

Stanley píše:většina o tak velký telefon opravdu nestojí.
To se vubec takto neda rict,nemuzes jako samostatna osoba oznacit velikost a potrebu "vetsiny"..Ja jsem schopny se spokojit i s jen 4"palcovou uhloprickou ,ale vetsi velikost jedine vitam a neni sebemensi prekazkou ba naopak.
Ono par jedincu take rikalo ze 2,8" je dostacujici a vetsi je zbytecnost a jak se preslo na vetsi uhlopricky, jsou dnes jejich zastanci a na 2,8" uz by nekoukali..
Je jedine dobre ,ze bude z ceho vybirat a na velke uhlopricky se nezapomina a jen houst..
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od bkf1 »

Ja si myslim, ze hlavni vec, ktera zbytecne zvetsuje telefony je kapacitni technologie, ktera je proti rezistivni mnohem mene presna tzn. k pohodlnejsimu ovladani se museji jeste vice zvetsovat ovladaci prvky = zvetsuje se displej (i pres to, ze mnoho lidi na to v pohode vidi) = zvetsuje se cely telefon = jestli se nekdo nenarodil jako klokan, bude mit brzy asi problemy :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Jo, to je jeden z hlavních důvodů, proč mám rád velký displej - teprve pak se výhradně prstový telefon dá pohodlně ovládat. Pod 4.5" je to vždy utrpení, pokud to mám používat i na něco jiného než volání, čtení emailů a rss.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Stanley »

Standa: Ach jo, má tohle cenu? Nemá, ale budiž.
Znáš význam jednotlivých slov, fajn, ale stále nechápeš význam věty jako celku. Jinak si tvoji reakci opravdu nedovedu vysvětlit. Podsouváš mi tady svoje dedukce a významy, který v těch větách nejsou a dokonce i věci, který jsem ani nepsal. Já jsem pouze vyjádřil svůj názor. Že jsi ho nepochopil nebo dokonce bral jako osobní útok, kterýmž nebyl, je jen tvůj problém. Pokud ho vyřešíš psaním dlouhých, zbytečných příspěvků, klidně si posluž, ale já už se toho dále účastnit nebudu.


htcjirka: je pravda, že nemám v ruce objektivní průzkum prováděný na reprezentativním vzorku uživatelů, takže šlo spíše o můj názor podložený jednak mým okolím a dále faktem, že tu všichni už dávno nepobíháme s 6" telefonem v kapse. :)
Jinak každý zboží má svého kupce a já jsem ten poslední, kdo by kritizoval rozmanitost trhu, ale jak psal bkf1, nejsem klokan, takže pro mě osobně jsou ty 4" limit.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Stanley: za svym prispevkem si stojim. Pokud jsi neco myslel jinak, normalne zareaguj na jednotlive casti, proto jsem se rozepsal. Osobne nic neberu, jen jsem pouzil stejny ton jako ty. O nic vic neslo.
Napr. hned prvni otazka. Kdybys odpovedel ne, meli bychom na vec stejny nazor a dalsi reakce byly zbytecne, pokud bys odpovedel ano, bral bych to jako tvuj nazor a vic bych to neresil - v tomto pripade totiz objektivni pravda neexistuje. Tys ale neodpovedel vubec a snazis se me uvest do role cloveka, co vsechno bere osobne. Neberu. Takze vzhuru do odpovedi ;-)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od bkf1 »

Tohle je vyhoda WP7 (jestli se to vubec da nazva vyhodou :???: ), ze ma tak obrovske ovladaci prvky, ze se do nich snad neda netrefit :) Bohuzel, ale dokud tu s nami bude obycejna kapacitni technologie, tak obecne s ovladanim na mensich displejich bude problem, pokud se tedy budeme bavit o pokrocilejsich aplikacich, ktere samozrejme maji o to narocnejsi ovladani (= vice mensich ovladacich prvku)... porad cekam, kdy se uz konecne nekdo vytasi s tou hybridni technologii z tabletu, ale na telefonech. Tady by se hodil Apple - ten by rozsireni teto technologie dokazal zajistit v podstate celosvetove a v relativne kratkem case (= vsichni by zase kopirovali jak sileni, coz by v tomto pripade prospelo uplne vsem :wink: ).

TO Standa a Stanley:
Nejak ztracim nit, o cem se tu hosi hadate, ale ja bych rekl, ze drtiva vetsina lidi bude chtit, aby se jim telefon vlezl do SSK (standardni seriova kapsa :) ).
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od _iNTERFACE »

nejde mi dokopy maly display a porkocila aplikacia...to ako v pixare budu tvorit animaky na mobilnych displayoch? alebo mrakodrapy v dubai budu projektovane na mobile? nepopieram, ani nijeak nezhadzujem technicke vyuzitie, ci snad nejaky pokrok alebo moznosti a pocet vyuzitie...ale male displaye uz nebudu a tak isto aj rezistivny display nebude, pokial by taka technologia nefungovala na nehybnom skle, co asi nemoze, kedze pri rezistivnych dispalyoch je potrebny tlak...ci? :???: :wink:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

bkf1 píše:ja bych rekl, ze drtiva vetsina lidi bude chtit, aby se jim telefon vlezl do SSK (standardni seriova kapsa :) ).
Jiste, tohle nikdo nezpochybnuje. Velikost do kapsy je vetsinovou prioritou, takze male displeje 3.5-4" budou v nejblizsi budoucnosti nejprodavanejsi. Nicmene to prave nebylo tematem. Ze zacatku nekdo psal, ze kdo chce vetsi telefon, at si koupi tablet. Coz je kravina, a to jsem taky napsal.

Jinak na hybridni technologii taky cekam jako na smilovani.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od bkf1 »

TO _iNTERFACE:
Kdyz do extremu, tak s _iNTERFACE :) Budu to zjevne muset vysvetlit... pokrocilou aplikaci s drobnejsimi ovladacimi prvky myslim treba nejaky podrobny organizer (kde je treba mozne rucne pohybovat udalostmi mezi dny nebo editovat jejich delku atd. BEZ nutnosti otevirat konkretni den, otevirat konkretni polozku, zadavat konkretni datum apod. zdlouhave operace, ktere lze zladnout jednim presunem a jednim roztazenim... mame samozrejme vice aplikaci, kde by byla VELICE vhodna milimetrova presnost jako napr. web obecne) nebo, kdyz zabrousime do her, nejakou strategii, ktera ma ovladani a ovladaci prvky pribuzne PC (proste kdyz se budeme bavit o lepsich hrach), kde je samozrejme maximalne presny ovladaci prvek - mys. Jelikoz jsem narocnejsi uzivatel, bavim se o narocnejsich aplikacich, ALE ROZHODNE jsem nemel na mysli NAROCNE PRACOVNI aplikace, jako napr. CAD, Photoshop, InDesign apod. ve kterych se samozrejme na telefonu delat neda (osobne vidim nesmysl i ve Photoshopu na tabletu - jednak mala plocha a druhak je ten, ze by mi dost chybel druhy monitor na paletky a o vernem barevnem podani nejakeho takoveho displeje se bavit radsi ani nebudu, protoze to je k smichu uplne nejvic).

TO Standa:
Ano souhlasim s tim, aby byla na trhu i nabidka tableto-telefonu (proste vetsi telefon, ale jeste ne tablet), ALE ne na ukor "telefonu ktere se jeste vlezou do kapsy", to by se mi teda nelibilo, jelikoz si takovy telefon proste koupit nemuzu :???:
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od dwbmb »

-Pavel- píše:
dwbmb píše:Velikost 3,9" mi na telefon připadá možná až hodně. Kdo chce větší, nechť si koupí tablet. Nosit celej den 5" v kapse u kalhot je mission impossible.
Velikost 3.9" je pro mě osobně startovací velikost pro dotykové telefony. Pro jejich plné využití je potřeba displej a něco na něm vidět. To je osobní názor. Všeoběcný názor je, že na co mám chuť a náladu, to si koupím. Pokud někdo preferuje displej menší velikosti, koupí si displej pod 3.9". Sto lidí, sto chutí. :wink:
To kazdopadne. Ale je to ted tak velka moda, ze my, kteri chytry telefon opravdu cely den nosime v kapse (ja kvuli praci i 2), pomalu nemame z ceho vybirat. Jak tu jeden z tech hadajicich se spravne poznamenal, ze ti, co chteji maly telefon, uz ho maji - jo mam male HD mini, ktere me ale uz dost stve. A v obchodech sou samy padla. Ja v praci kvuli telefonu obri kapsace nosit nemuzu.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů