Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od htcjirka »

Objevil jsi ameriku a warez,gratuluji..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od htcjirka »

Ne,ani po ni netouzim a ni tam nepatri,newarezim.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od GreenArrow »

Jj warez mi opravdu chybí na WP.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od tslany »

Warez? Kde? Já tu vidím jen instalování aplikací od jiných výrobců, které jsou zdarma. Nebo nedělal jsi snad Jiří to stejné v dobách Windows Mobile? Mám za to, že jsi měl HTC Shift, a v něm odemčenou WM ROM, není-li pravda? Pak v tom případě jsi taky warezák.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od htcjirka »

Here Drive + na Ativ S neni zdarma,ale plati se pokud se dava na jiny telefon,takze to warez je.Je to placena aplikace.
Mám za to, že jsi měl HTC Shift, a v něm odemčenou WM ROM, není-li pravda? Pak v tom případě jsi taky warezák.
A tam rom byla originalni testovaci betou rom primo z dilny HTC,na zfunkcneni vlastni GPS,kterou Shift disponoval,takze to nema s warezem a aplikacemi nic spolecneho ty popleto.

Toto evidentni warez je,instalace aplikaci licencovane pro Nokii,ktere nejsou urcene pro ostatni.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od tslany »

Dobře, tak z toho vypusťmě HERE Drive +, který mi stejně na Ativ nainstalovat nešel, ať jsem dělal, co jsem dělal. Ale ten zbytek?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od htcjirka »

Ten zbytek tez,jsou to aplikace vytvorene a ve vlastnictvi nokie,jsou free,ale jen pro Nokie,jsou licencovane pro Nokie,obchazenim a instalaci na jina zarizeni je to evidentni warez jak vysity a moderator jej podporuje.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od tslany »

A za dobách WM to nebyl warez? Jelikož jsi se toho sám aktivně účastnil. Navíc, kdy např. nějaký výrobce (SE) přibalil do ROM plné verze placených aplikací, a někdo je aktivně šoupl do ROM pro jiného výrobce. Úplně identická situace.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od htcjirka »

Rom s plne placenymi aplikacemi jsem nikdy nemel/neinstaloval.Mel jsem rad osekane ciste rom bez balastu navic,jeste z dob WM mam stale veskere veci zakoupene,vcetne Tom Tomu a mraky jinych aplikaci od Handy apod.
Odbihas od veci a snazis se to "zmatlat",podporujes warez,ktery je tu zakazany.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od tslany »

Nejde jen o plné verze placených aplikací, to byl jen příklad. Ale např. takové ovladače pro grafiku, různé control applety, vychytávky v podobě různých utilit, nebo součásti TouchFLO různých verzí... Opravdu mi netvrď, žes nikdy nic takového neměl. V každé custom ROM pro WM (pokdu ji nedělá nějaké vyloženě kopyto způsobem, že veme ROM, změní témátko, a hotovo) byla vždy minimálně jedna věc, která tam opravdu nepatří a porušuje licenční podmínky. Klidně i novější verze WM (6.1.4 vs. 6.1, co tma byla původně, atd.)

Sám dobře víš, že warez na WP8 nejde. Prostě ne. Placené aplikace do systému zdarma nedostaneš. Takže warez na WP8 neexistuje.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od Simon »

Bože robíte tu ako keby si nikto nikdy z vás nestiahol trebárs nejakú java hru ha Symbian a podobne.
Samsung za WP v Ative zaplatil MS/Nokii, tým pádom si iba stiahol nedostupnú aplikáciu na WP telefón.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od htcjirka »

Ne,vzdy osekane na morek kosti.Touch Flo bylo peklo a zlo.Jel jsem jen na free vecech,ktere byly free primo od autoru.Nesnaz se zastirat tento warez ala Nokia aplikace.Netahej sem rom z dob WM,ktere nikdy zadnym warezem nebyly.
Samsung za WP v Ative zaplatil MS/Nokii
Samsung nezaplatil za Nokia aplikace,ktere jsou jejim samostatnym a vlastnim vytvorem.Here Drive + lze dokoupit,ostatni jen pro Lumie.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od tslany »

Dobře, napíšu to takhle - WP8 je natolik zabezpečený, že do něj nedostaneš placenou aplikaci zdarma. Myslíš, že kdyby MS chtěl, tak by to byl pro ně velký problém udělat lepší zabezpečovací mechanismus pro OEM aplikace? Nechce podporovat warez, aplikace jiných výrobců instalovat jdou, GDR3 ani s nynějším updatem nic nezměnil, tudíž mu to nevadí, za warez to nepovažují, a je to legální. Pokud by se Nokia cítila nějak zneužita, tak by mohla implementovat do aplikací mechanismus tak, jak to udělala když začínala u WP7, kdy aplikace se prostě nespustí na ne-Nokia zařízení. U některých to má, u některých ne. Opět - funguje aplikace? Pokdu ano, jedná se o legitimní způsob.

A srovnání s WM zde je místě - pokud se ovladače a utility jiných výrobců mohly používat v té době, a ty je nepovažješ za warez, proč toto ano? Kdo tím příchází o zisk? Pokud Nokia prodá jeden telefon, tak z toho, že uživatel používá nebo nepoužívá aplikace, už nic jiného nevydělá. A nebo mi snad chceš říct, že tím, že si do své Lumie 620 nainstaluje Samsung AppFolders (nebo jak se to jmenuje), přišel Samsung o nějaký zisk?

A i ROM osekaná na kosti obsahuje stále různé applety v nastavení či ovladače. Přece bys v Touch Pro nepoužíval oficiální mizerné HTC ovladače na grafiku, když v Xperiích byl ovladač daleko kvalitnější, a není žádný prohlém ho dát i do té nejvíce überlite ROM - prostě jím nahradíš ten od HTC. A ejhle - zaplatilo snad HTC Sony Ericssonu za tento ovladač? Můžeš dle tvé logiky tedy pužívat warez, ani o tom nevíš.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od GreenArrow »

tslany je warezák, ví to o něm všichni.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od Jakub Karásek »

Já jsem taky proti warezu a za aplikace a hry platím, jsem rád, že na WP warez není. Ale jako bývalý majitel HTC jsem si také instaloval Nokia aplikace a jako warez jsem to nepovažoval. To bych musel považovat jako warez každou custom rom. Pokud ta aplikace jde nainstalovat bez jakéhokoliv hackování a jailbreakování, tak proč toho nevyužít?
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od GreenArrow »

jakub.karasek: Tak to potom na androidu není warez nic, podle tvého názoru :-D
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od chmeldas »

tslany:"Opět - funguje aplikace? Pokdu ano, jedná se o legitimní způsob." Tvoje logika dost pokulhává. Jedná se o "Nokia only" aplikace a ty nebyly pro jiné výrobce oficiálně uvolněny. Instalace se provádí nestandardní cestou a to rozhodně není legitimní způsob! To, že něco jde neznamená, že je to legální. Nebo mi snad chceš tvrdit, že když ti ukradne třeba auto, protože to jde, tak je to legitimní způsob jak k němu přijít?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od mimonaut »

Souhlasím že to warez je, i když nikomu nevzniká přímá škoda - nepřímo ovšem ano, Nokii. Protože ztrácí výhodu, do které musela investovat (byť asi za přispění MS - ale to je jedno) nemalé prostředky..

Tyhle věci toleruji, ale nevidím rád.. Když někdo chce aplikace od Nokie, má si koupit Nokii.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od tslany »

chmekdas - Nevytrhávej, prosím, věci z kontextu. Věc se má tak, že pokud ti ukradnou auto, ale ty ho napříště i tak nezabezpečíš (zamknout, vytáhnout oknaapod), tak jsi vůl. Ovšem Nokia a MS mají auto v soukromé, zamčené a hlídané garáži, takže jim ho nikdo ukrást nemůže.

Ikdyž celá ta diskuze má jeden zásadní háček - ti, kdo to označují za warez, zkusili jste ty aplikace nainstalovat? Ty klíčové (HERE Drive+, Nokia Camera, Beats Audio) prostě na jiné značce nepojedou, zatímco ty ménědůležité (Samsung AppFolders) mají ve Store nemálo alternativ od vývojářů, tudíš je jejich přínos diskutabilní.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Samsung Ativ S:Jak instalovat exkluzivní (OEM) aplikace všec

Příspěvek od mimonaut »

Promiň, ale tohle už vůbec nechápu. Jako že warez je to jen v případě, že je ta aplikace důležitá a nemá na Store alternativu? :-) Na tom přeci nezáleží.. A ne, já třeba obejít exkluzivitu nezkoušel.. Ale je pravdou, že jsem k tomuhle postoji taky musel dospět a když jsem byl ve tvém věku, vůbec jsem licence software neřešil (i když v té době prakticky nebyla jiná možnost - ale i kdyby byla, stejně bych to neřešil) :-)
Jakub.karasek: ale on to je "hack", nic jiného. Hack je prostě využití chyby a obejití zabezpečení. Je poměrně jednoduchý, ale čistokrevný.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů