česká klávesnice i slovník - Omnia 7 (Custom ROM?)

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Odpovědět
preclik
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:56
Zařízení: Galaxy Note

česká klávesnice i slovník - Omnia 7 (Custom ROM?)

Příspěvek od preclik »

Ahoj,

řeším věčný problém, jak do Omnie 7 dostat českou klávesnici i český slovník (který prý existuje, byl spatřen v jedné z betaverzí Manga pro Omnii 7). Na XDA jsem se toho moc nedočetl, tady jsem narazil jen na starší posty, kde si jen všichni stěžovali, že to prostě nejde (pokud jsme hledal špatně, budu vděčný za nasměrování do správného threadu).

Vyzkoušel jsem několik custom ROM s podporou češtiny, která bohužel ani jednou nezahrnovala český slovník. Existuje taková ROM vůbec? Nebo znáte jiný způsob, jak do Omnie 7 český slovník dostat?

Předem díky za odpověď.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

česká klávesnice i slovník - Omnia 7 (Custom ROM?)

Příspěvek od Paulos »

Český slovník je bohužel jednou z věcí, která je "napečená" přímo do ROMky a zatím nejde normálním způsobem přehrát, takže pokud to někdo dokáže, je to tvůrce custom ROMky. Na toho je třeba naléhat, aby český slovník zahrnul do svého výtvoru, a případně mu předat soubor se slovníkem.
EDIT: Nebo to jde i zvláštním CAB souborem, který se nahraje do telefonu, a proběhne prakticky aktualizace, kdy se přepíše daný systémový soubor. Ovšem takovou změnu lze provést právě a jen u Custom ROMky, kde jsou překonány různé ochrany integrity typu certifikáty a podepisování aktualizačních CABů. (Možná ne překonány, spíš obcházeny. :) )
preclik
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:56
Zařízení: Galaxy Note

česká klávesnice i slovník - Omnia 7 (Custom ROM?)

Příspěvek od preclik »

Díky za informace, ale to jsem zase tam, kde jsem byl. Zkusím napsat těm šikovným chlapíkům z XDA, co dělají custom ROM, jak velký problém by to byl.
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

česká klávesnice i slovník - Omnia 7 (Custom ROM?)

Příspěvek od Pacikx »

Pokud ti někdo z nich odpoví, mohl by si napsat na co přišli? Těž by se mi to dost hodilo (bohužel neumím dobře anglicky, takže se zeptat nemohu...). Díky
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů