Sluchátka k Omnii 7

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
AlphaKubik
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 15, 2012 22:30
Zařízení: Samsung Omnia 7

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od AlphaKubik »

Zdravím,

půl roku jsem používal originální sluchátka k Omnii 7, která přišla v krabici s telefonem. Sluchátka ale dosloužila a já marně sháním nová. Vyzkoušel jsem pár sluchátek, ale bud neseděl zvuk (hrálo jen jedno sluchátko, nebo nebyly slyšet hlasy...) nebo nefungoval panel pro ovládání hudby a přijímání hovorů.

Mohl by mi prosím někdo doporučit sluchátka s panelem pro přijímání hovorů, ovládání hlasitosti a hudby (přepínání písniček) plně kompatibilní s Omnií 7?

Děkuji za odpověď.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Flynn »

Možná by to vyřešil BT headset, např. od Nokie, viz např. zde http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 11#p243443" onclick="window.open(this.href);return false; Já mám BH 111 a funguje mi na HTC Radar. Více se o tom dočteš, když zagoogluješ.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od karelchadim »

a co prostě koupit znovu originální sluchátka?
Uživatelský avatar
Maledict
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 30, 2011 19:56
Zařízení: Xiaomi Mi4C, Surface Pro 4

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Maledict »

Tohle právěže originální sluchátka k Omnii nejsou, tahle jsou k Galaxy SII. Ta k Omnii se v ČR snad ani sehnat nedají (osobní zkušenost).

Jediná v prodeji dostupná sluchátka, kterým funguje ovladač na kabelu, jsou Nokia Monster Purity, jenže ta jsou cenově jinde.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od karelchadim »

Sorry já Omnii nemám, na jednom eshopu bylo v popisu že jsou s Omnií 7 kompatibilní, tak jsem v tom dál nešťoural.

znáte někdo přesný typ těch sluchátek? já narazil ještě na tyto EHS48 nebo tyto EHS44
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od miaggi »

já bych doporučoval také spíše bluetooth headset s možností připojení stereo sluchátek. Mám i originální, ale ta svoboda je prostě fajn.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od matoman »

OT: no neviem ci je bt sluchatko sloboda, je to tazke, clovek to musi nabijat, neni to na dlhe cesty... proste neslobodne :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od mimonaut »

OT: ..no, měl jsem skládací BT headset od MSI, takový ten záhlavní, a nejen že hrál (za ty prachy - cena kolem 650,-) výborně, ale hlavně měl výdrž až 20h přehrávání hudby.. Nabito za cca 2h přes USB. Nemohl jsem si stěžovat.. Pak jsem si omylem rozšlápl a štve mě, že už ho nemůžu sehnat.. nicméně pokud máš přístup k elektrice k nabíjení telefonu, nevidím problém ani s BT sluchátky.. Navíc se dají používat třeba na kole atp, prostě všude, kde překáží kabel..
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od miaggi »

@matoman: aktuálně mám tohle http://goo.gl/hWRuL" onclick="window.open(this.href);return false; Nabíjím jednou, někdy dvakrát týdně a trvá to max hodinu. Svoboda to je, nebot při strkání mobilu do kapsy ti nic nepřekáží. Nyní, ale uvažuji o tomhlehttp://goo.gl/eX6ac" onclick="window.open(this.href);return false; a k hmotnosti: 10g se ti zdá těžké? :O
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Flynn »

miaggi: tak tohle už vůbec ne, já mínil tohle http://www.alza.cz/nokia-bh-111-cerna-d248858.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , anebo něco podobného. Nokia vyrábí víc typů. Já mám právě tenhle model (mají různé barvy).
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od miaggi »

Flynn: j viděl jsem. Já ty bluetooth stereo sluchátka dostal k mobilu. Ale až doslouží nebo budu chtít upgrade tak bych šel do těch BH-505. Ovšem to tvoje řešení nakonec vypadá ještě lépe. Možnost po vybití bluetooth odpojit sluchátka a jet drátově vypadá lákavě.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Flynn »

Ano, to je jedna z výhod a další je ta, že tam připojíš libovolná sluchátka, která ti vyhovují. Ta in-ear sluchátka, co jsou k tomu zase tak špatná nejsou a já je používám, přestože mám špičková AKG in-ear.
Pravda je, že jsem nezkoušel přes tento headset telefonovat, ale někde jsem tady i jinde četl, že to funguje spolehlivě.
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Opravdu nikdo nemáte žádnou zkušenost se sluchátky plně kompatibilnímy (panel na ovládaní hlasitosti a hudby) s Omnii 7? Nejlépe nějaká in-ear a NE-BT. Myslíte že by fungovaly Nokia Purity WH-920 včetně ovládacího panelu?

Ikdyž jak tak na to koukám tak asi nebude jiná možnost než koupit nějakej BT modul a k tomu zvlášť nějaký kvalitní sluchátka :)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od dwbmb »

Nebo normálně popros, ať ti je někdo věnuje. Lidí, kteří je opravdu používají, je imho minimum. Já je mám někde ještě v krabici ve fólii, až to najdu, klidně věnuju.

Btw teď jsem koukal na sluchátka k Omnii W, který mám přímo tady (taky ještě v pytlíku), ale ty nemají ovládání hlasitosti, jenom jedno tlačítko.
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Omlouvám se že píšu hned další příspěvěk ale měl bych dotaz na majitele Nokia BH-111. Nemám žádnou zkušenost s BT sluchátky tak by mě zajímalo jak to celé probíhá. Předpokládám že zapnu v telefonu BT a zároveň nějak zapnu ten modul od Nokie, telefon jej vyhledá a spáruje a potom normálně pustim hudbu v zune a hudba bude hrát v přopojených sluchátkách. Snad jsem to pochopil spávně. Dál bych se zeptal zda-li fungují bez problému všechna tlačítka i regulace hlasitosti. Děkuji


A k příspěvku nade mnou. Je tu někdo z Kutné Hory, Kolína či Pardubic kdo by byl ochoten věnovat či za nějaký menší obnos prodat originální sluchátka k Omnii 7? :)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od dwbmb »

Na většinu BT Handsfree ti poletí jen hovory, ne hudba. Na poslouchání hudby jsou právě takové headsety, jako tebou zmiňované Nokia BH-111. Vždy hledej v popisu, jestli je výslovně uvedeno, že umožňují i poslouchání hudby. V opačném případě je to jen handsfree.

BH-111 (i jiné BT Audio gadgety) fungují s Omnií W, dám klidně ruku do trouby za to, že nebude problém ani s jinými WP7 telefony.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Flynn »

Ano, zmíněný headset se spáruje s telefonem (NEBO s čímkoli jiným, ale ne TAKÉ - čili je možno jej spárovat jen s jedním zařízením) a mohou se používat. Na modulu BT, kam se připojují sluchátka jsou reliéfová (vystouplé symboly) tlačítka pro zapnutí/vypnutí modulu, play/pause, next/previous (podržením převíjení). Regulátor hlasitosti není klasický potenciometr, ale poměrně jemně strmé nekonečně se otáčející kolečko. Já ho používám zřídka, zřejmě funguje tak, že se musí zatlačit dovnitř a otáčet vpřed/zpět. Pouhé otáčení mi zvuk nereguluje.
Po spárování zapneš v telefonu BT a na modulu podržíš tlačítko ON/OFF dokud se neozve pípnutí ve sluchátkách a krátká vzestupná melodie (vypínání se provádí stejně, ozve se sestupná melodie) ze tří tónů. Pokud máš spuštěno přehrávání hudby v Zune, hraje ti z reproduktoru. Jakmile stiskneš Play na modulu, repro se vypne a hrají sluchátka. Zvuk je rozdílný než přímo z telefonu, protože modul má vlasntní zesilovač, netvrdím, že je horší. Možná bych řekl, že je lepší - alespoň na mém Radaru.
Už jsem psal, že nemám odzkoušeno přijímat a provádět přes BT hovory, ale jak je všude uvedeno, funguje to.
Pokud modul nepoužíváš cca půl hodiny, tak se sám vypne kvůli šetření baterie. Jinak vše nalezneš v podrobném návodu v několika jazycích včetně češtiny.
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Děkuji za vyčepávající odpověď :) Mohl bych se na závěr zeptat jak často BH-111 nabíjíte popřípadě jakou máte zkušenost s délkou výdrže při přehrávání?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Flynn »

To nedokážu říci přesně, je to různé, uvádí se 6 hodin výdrže, ale já to zatím neřešil. Když tam občas zapípalo, dal jsem to po návratu domů na nabíječku. Vybít jsem to ale nikdy úplně nenechal. Neposlouchám v jednom kuse, vlezu do obchodu a vypnu přehrávání, vylezu ven, zapnu ho. Předcházející model uváděl výdrž 8 hod, ale ten pochází z roku 2009 a je podstatně tlustší, čili tam může být větší baterie.
Uživatelský avatar
Maledict
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 30, 2011 19:56
Zařízení: Xiaomi Mi4C, Surface Pro 4

Sluchátka k Omnii 7

Příspěvek od Maledict »

Lukáš Křepelka píše: Myslíte že by fungovaly Nokia Purity WH-920 včetně ovládacího panelu?
Co se týče Nokia Purity, ovládací panel funguje na 100% (osobně odzkoušeno). Ovšem zdali se ti za tu cenu vyplatí, je jen na tobě. Hrají dobře, ale cenovku 1800 Kč si nezaslouží.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů