Omnia W obecne otazky

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od ellhonza »

Ahoj premyslim nad timto telefonem ....a zajima me o nem ..

Kolik se do nej vejde napr. serialu (dilu) futurama jako .avi na PC ma jeden dil cca 170mb a kdyz to nejak zkonvertuju apod. snad nekdo konvertuje apod ...
Kolik by po konverzi mel napr. pirati z karibiku 4 (4,7gb v pc)
Jak resit problem jenom s 6,5gb cca mista ?
Jak je na tom baterka ?
A co kvalita zpracovani ?

DÍKY !!
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Flynn »

Jen tak mezi řečí, podle toho, k čemu ho chceš používat - tedy jako přehrávač filmů a seriálů - tak abys nosil na zádech malou elektrocentrálu. Proti gustu žádný dišputát, ale tohle nějak rozumově nezvládám. Obrázek Obrázek
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od ellhonza »

V noci se chci divat na filmy ,ve škole rat hry a ruzne aplikace a prochazet internet , fotit ...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Flynn »

OT: Nic mi do toho není, ale myslel jsem, že do školy se děti chodí něčemu naučit. Závidím ti, že už všechno znáš a nemusíš se nic učit.
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od ellhonza »

Myslím spíš přestvávky , hlavne volne hodini a treba hudebka , vytvarka nudaaa :-)

A pak bych mel takuvu otazku jak dlouho by drzela plne nabita kdybych porad hral nejakou naracnou hru :)
a porad plati 1.otazky a hlavne jak resit jenom 6,5gb mista ;)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Flynn »

S velkou výdrží baterky moc nepočítej, přeci jen je to hlavně telefon. Kdybys pročetl fórum, jistě bys našel i zkušenosti s baterkou. Vycházej z toho, co se píše o běžném používání telefonu, jak dlouho je rozsvícený displej atd.
Pokud jde o paměť, nijak ji nezvýšíš, ale nemusíš snad mít v telefonu 5 dílů seriálu a několik pokračování filmu. Stejně budeš koukat jen na jeden. Tak si tam vždycky natáhni film, který chceš příští den skouknout a pak ho zase vymaž a nahraď jiným, když už to tedy musíš sledovat v téhle mrňavé kvalitě.
Broody
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 07, 2012 18:26
Zařízení: Samsung Omnia W, Nokia Lumia 620

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Broody »

Z baterky Omnie W nejsem moc nadšený - jsem vděčný, že vydrží od rána do večera, ale to mám nonstop zapnuté 3G data, push mail, lokaci a tak. Během čtyřhodinové cesty autobusem, kdy jsem si s telefonem hrál na můj vkus hodně (brouzdání, čtení, IM), se mi podařilo baterku srazit ze 100% na 30%... Ale výdrž je zřejmě stigmatem většiny smartphonů.

S výdrží na filmy, hudbu či hry bohužel neporadím, protože to na telefonu neprovozuji. Pozor taky na to, že se do telefonu zřejmě nedá nahrát jen tak libovolné AVI - musí se to přes speciální software (Microsoft Zune), který to celé konvertuje, takže otrava navíc, a pokud má člověk starší PC, pěkně se načeká. Ale pravda je, že jsem to fakt nezkoušel.

Jak již zaznělo, 6.5GB je limit, který nelze zvětšit (a proklamovaný Skydrive v tomto ohledu vůbec nepomůže). Co se týče zpracování, někteří mu zazlívají, že jde o "plasťák", ale mně osobně se líbí - jak vzhledem, tak tím, že je menší a dobře padne do ruky.

Jinak nevím, jestli je Windows Phone na multimédia dobrá volba - kdybych já chtěl nosit v kapse sbírku AVI, asi bych si raději pořídil něco s paměťovými kartami a systémem, který ji zvládne přehrát tak, jak je, a nic nemusí konvertovat...
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od ellhonza »

Tak vidím ,že by me zacal po case stvat ,ale moc bych chtel windows phone asi budu muset pockat dalsi muj kandidat byl lumia 800 ,ale precijenom jako nevydelavaji nemohu utracet tolik penet za mobily ;)
Romi
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 04, 2012 19:29
Zařízení: Samsung Omnia W

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Romi »

Ahojte tak mi dneska dorazil telefon. Prve poznatky:

Kedze som mal live ucet, ale bol nanho nastaveny cesky market tak som si rovno v telefone regol novy live ucet a nastavil ho na slovensky market. Hovorim si fajn.

LENZE:
- Neni tu xbox live, to by som este prezil
- Samsung zone zahadne na slovenskom ucte hadzala chybu, nieco v zmysle nelze pripojit a volaky kod chyby. Nepomohol restart telefonu ani nic.
- Problem so synchronizaciou, Zune volako nechcel synchronizovat, bol volaky pomyleny. Asi preto, lebo Zune si mysli, ze na Slovensku market nieje ale telefon vie, ze je.

RIESENIE:
- spravil som restore, hodil cesky ucet.
- Samsung zone uz ide
- objavil sa Xbox live
- Funguje aj webovy market

Takze kym ten slovensky nespravia normalne a nie len tak narychlo pozliepany, tak nema zmysel to pouzivat.
A este jednu vec som si vsimol, ked som pripojil k Zune telefon so slovenskym uctom tak sa v Zune nedalo prihlasit, zmizla tam ta polozka. Ale to suvisi stym, ze Zune nevie, ze je slovensky market.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od karelchadim »

Takže skoro stejná funkčnost telefonu jako u nás než v česku spustili marketplace oficiálně s možností migrace účtu. Je škoda, že Microsoftu všechno tak dlouho trvá. Bohužel pro Slovensko s tou migrací jsme měli výhodu, že bylo možné převést eng. účet a neztratit tak ID (i když i s tím byly problémy). I tak u nás stále chybí zune pro nakupování hudby i když u konkurence tohle už funguje, takže nějaké výmluvy, že to u nás nejde neberu.
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od rulezzzor »

Broody píše:Z baterky Omnie W nejsem moc nadšený - jsem vděčný, že vydrží od rána do večera, ale to mám nonstop zapnuté 3G data, push mail, lokaci a tak. Během čtyřhodinové cesty autobusem, kdy jsem si s telefonem hrál na můj vkus hodně (brouzdání, čtení, IM), se mi podařilo baterku srazit ze 100% na 30%... Ale výdrž je zřejmě stigmatem většiny smartphonů.

S výdrží na filmy, hudbu či hry bohužel neporadím, protože to na telefonu neprovozuji. Pozor taky na to, že se do telefonu zřejmě nedá nahrát jen tak libovolné AVI - musí se to přes speciální software (Microsoft Zune), který to celé konvertuje, takže otrava navíc, a pokud má člověk starší PC, pěkně se načeká. Ale pravda je, že jsem to fakt nezkoušel.

Jak již zaznělo, 6.5GB je limit, který nelze zvětšit (a proklamovaný Skydrive v tomto ohledu vůbec nepomůže). Co se týče zpracování, někteří mu zazlívají, že jde o "plasťák", ale mně osobně se líbí - jak vzhledem, tak tím, že je menší a dobře padne do ruky.

Jinak nevím, jestli je Windows Phone na multimédia dobrá volba - kdybych já chtěl nosit v kapse sbírku AVI, asi bych si raději pořídil něco s paměťovými kartami a systémem, který ji zvládne přehrát tak, jak je, a nic nemusí konvertovat...

me vydrzi wifi...ale je pravda ze pouzivam jen wifi a 2g sit....co se tyka výdrze tak jsem mega spokojeny ;]
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od rulezzzor »

jinak to ze je to plastak mi prijde spis za vyhodu lepe se mi drzi v ruce a nepoti se mi tak z toho kovu...
jinak s mistem mi je to fuk....mobil na filmy fakt nemam....
Romi
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 04, 2012 19:29
Zařízení: Samsung Omnia W

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Romi »

Ja som ho nabijal vcera vecer odvety nie. A to mam aňzapnute vsetko co tam je od lokacie, glonass, presnejsia lokacia... proste vsetky tie kravinky :D a stale mam este 35 %. A to som chatoval dneska a bol na nete.

BTW: Predtym som mal ZTE Blade tam bol clovek rad, ze sa mu cez noc zahadne volakou aplikaciou nevybil telefon :-D
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od rulezzzor »

Obrázek

kdo neuvidi neuveri....ů)
Romi
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 04, 2012 19:29
Zařízení: Samsung Omnia W

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Romi »

Neviete niekto preco Omnia W nevie zaostrit pocas nahravania videa a Omnia 7 to vedela ? Dost ma mrzi, ze to nedokaze. :x
angryman
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 04, 2012 9:12
Zařízení: Samsung Omnia W

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od angryman »

Jen dotaz ohledně jednoho detailu, kterého jsem si všiml včera. Funguje vám odemknutí zamčeného displeje prostředním tlačítkem (s logem Windowsu), pokud telefon držíte naležato? :)
Romi
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 04, 2012 19:29
Zařízení: Samsung Omnia W

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Romi »

Ano funguje hociako polozeny skusal som vsetky polohy :tlem:
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Robert Varga »

rulezzzor píše:Obrázek

kdo neuvidi neuveri....ů)
WTF... Jsi měl vyplý data a GPS + leželo to v šuplíku, co? :-)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od matoman »

no podla obrazku si sam zapol sporic baterie.... nieje zly napad... maily si obnovim sam, a pocasie tiez kuknem po kliku... to by mohlo usetrit mrte dat aj baterky :)
Broody
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 07, 2012 18:26
Zařízení: Samsung Omnia W, Nokia Lumia 620

Omnia W obecne otazky

Příspěvek od Broody »

Jen dotaz ohledně jednoho detailu, kterého jsem si všiml včera. Funguje vám odemknutí zamčeného displeje prostředním tlačítkem (s logem Windowsu), pokud telefon držíte naležato? :)
Odemknutí tlačítkem Win nefunguje, když je zakrytý proximity sensor (takové to, co detekuje, zda máte telefon u ucha nebo v kapse). Ale trvalo mi dlouho, než jsem přišel na to, proč to občas jde a občas ne.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů