Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Fixie »

Toť otázka, kterou chci tento týden vyřešit a rád bych se zeptal ostatních na názory. Já to mám zatím takhle

Omnia 7:
++ Kvalitnější tělo (více kovu)
+ Větší display
- Starší model
- Velikost

Omnia W:
++ Kompaktnější rozměry, nižší hmotnost
+ Gyroskop
+ Již mango v češtině(i když nepotřebuji), novější model
+ Rychlejší procesor
- Menší display
- Horší zpracování? (méně kovu, více plastu)
+ malé drobnosti (videokamera, rychlejší přenos dat, gorilla glass?, možnost natáčet v 720p/30fps)

Co řeším a co nevím a je pro mě relativně důležité: je v Omnii W stejný foťák, jako v Omnii 7? Přece jenom sem ho dost využíval, a lepší kvalitu bych považoval za velké plus. Megapixelově to sice sedí, ale nevím zdali mají stejné ohnisko, čip, apodobně. Nemáte někdo nějaké info?

Jinak ocením každou radu a každý názor. Dík
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Martin Suchan »

bral bych Omnia W, cenove je to tak na stejno a je to porad novejsi model :)

Jinak take je tu sance, ze pristroje prvni generace uz nedostanou Apollo, ale ty novejsi ano. Sice je to jen spekulace, ale zaver je z toho jasny
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od TomasSX1 »

Suhlasim s Necromanom.

WP prvej generacie by som uz nebral. Vykonovo nie su velmi rozlisne od druhej generacie ale su to uz vyse rok stare zariadenia. A ten cenovy rozdiel az taky velky nie je a mas nove zariadenie s aktualnym HWrom (v medziach WP)
hithx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 18, 2010 21:51
Zařízení: Nokia Lumia 1020
Kontaktovat uživatele:

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od hithx »

Už jen kvůli displeji bych bral Omnia7, ale musíš posoudit ty sám co je pro tebe priorita. Aktuální hardware mají oba a na Omnii7 se dá ušetřit i pár tisíc :wink: Druhá otázka je Apollo, ale to zatím nedokáže nikdo říct.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od mimonaut »

Já bych vzal 7 - "ohmatal" jsem si OmniiW na prodejně a to zpracování je o třídu níž, než u Omnie7. Omnia W je už takový spotřebák, kdežto O7 je luxusní telefon (však taky stál v době uvedení i 13k)
Ale záleží na preferencích - důležitá při rozhodování by měla být velikost - někdo má rád větší displej, někdo zase telefon co lépe padne do ruky..
když prolistuješ diskuse u obou zařízení, určitě se dozvíš víc..
Co je u O7 jisté, je že pokud chceš češtinu, musíš ji "instalovat" ručně, telefon odemknout atd..
Co je jisté u OW, momentálně krom vývojářského účtu (1000,-) není momentálně jak jí odemknout pro instalaci homebrew aplikací..
Ale chybu asi neuděláš ani s jednou..
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Fixie »

Dev učet mám, takže s tím problém nemám, češtinu taky nepotřebuji, používal sem Omnii 7 rok a neřešil to.

Ta velikost displeje, tam mám obrovský otazník. Přece jenom sem se hodně rozmlsal 4''. Na druhou stranu velikost byla kousek pod hranou únosnosti :).
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

RE: Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od dwbmb »

Souhlasím. Já na Omnii 7 nedám dopustit, ale kvůli rozměru jsem přesedlal na hůře zpracovanou Omnii W. Ta je ale bezpracná - co se u Omnia 7 muselo hackovat, to už má Omnia 7 v základu.
Sacho
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 09, 2012 11:02
Zařízení: Omnia 7

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Sacho »

Řešil jsem stejnej problém, a nakonec šel do Omnie 7, hlavně kvůli velikosti displeje. Čestina pro mě není rozhodující. Jo kdyby měla Omnia W 16GB paměti, tak asi není co řešit. Uvidíme, co updaty. Přinejhorším O 7 prodám a koupím něco novějšího.
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od vlasta »

Já jsem koupil Omnii 7 a vůbec nelituju. Angličtina mi nevadí, takže kolem češtiny kejklit nemusím a jinak všechny updaty úplně v pohodě. Myslím se, že velikost displeje 4 palce je pro tento typ zařízení, vzhledem k ovládání, minimum. Pak už je z toho jen telefon. A celkové zpracování je luxusní.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

RE: Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od mberdych »

Omnia 7 je super zpracovana, ale horsi fotak, chybejici predni kamera, kompas, podstatne horsi gpu by me vedlo k Omnii W.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Fixie »

Ještě by mě zajímalo porovnání baterií, které jsou zřejmě stejné, nicméně, Omnia W má jiný procesor a menší display, takže tam teoreticky může být celkem významný rozdíl.

- Je nový typ MSM8255 Snapdragon žravější než starší kolega?
- má velikost displeje významnější vliv na životnost baterie (obě s černým pozadím)
- mají tam vlastně stejné baterie? typově sem to nikde rozlišené nenašel :)
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od vlasta »

No nevím, ale já v Omnii 7 kompas mám. Jinak výdrž - každých 30 minut se mi stahuje pošta pod 3G, požívám jí jako hlavní telefon, nabijím ob dva dny.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Fixie »

Kompas mají obě, gyroskop pouze Omnia W
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od mberdych »

Omlouvam se, moje chyba. To nicmene nic nemeni na tom, ze Omnia 7 je hodne stary, vlastne prvni snapdragon, ma jen adreno 200, coz je velka bida, horsi fotak a chybejici druhou kameru.

Sam jsem ji chvili mel a dost zasadne mi vadilo: sice skvele zpracovani, ale hodne kluzky povrch (parkrat jsem ji zachranil od padu), hodne slabe sluchatko (v hlucnem prostredi jsem mel problem slyset), nic moc fotak (ne spatny, ale hodne prumerny) a do budoucna podle me slabe GPU (otazka jestli treba vyjdou nejake lepe vypadajici hry pro soucasne adreno 205, ktere je vyrazne lepsi. Na druhou stranu, Omnii W jsem nemel, takze porovnavam podle papiru. Na druhou stranu 4 palce urcite lepsi a EU verze se da sehnat se 16GB pameti a to je velke plus (ma ji treba max-shop.cz).

Je to na uvazeni, zda to je pro nekoho dulezite.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od mberdych »

Beru zpet, ted jsem koukal na par fotek co jsem s Omnii 7 udelal a jsou docela slusne. Takze v podstate jen ta kamera a lepsi GPU.
Mrzebra
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 04, 2012 14:37
Zařízení: samsung omnia W

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Mrzebra »

Mámke doma omnii 7 i omnii w a přijde mi, že W fotí líp a rychlejc, ale může to být můj klamný subjektivní dojem. ve výdrži baterie určitě nějak výrazný rozdíl nebude,
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od steelspace »

W podporuje nejen GPS, ale i Glonass, takže bude mít přesnější, rychlejší a citlivější navigaci.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Fixie »

Mrzebra píše:Mámke doma omnii 7 i omnii w a přijde mi, že W fotí líp a rychlejc, ale může to být můj klamný subjektivní dojem. ve výdrži baterie určitě nějak výrazný rozdíl nebude,
Díky moc, to sem potřeboval vědět. I když plasťák sem rozhodnutý jít do Omnie W, pokud neukecám šéfa na Lumii 800 :)
marhra
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát kvě 06, 2011 21:27
Zařízení: Lumia 820, omnia W, Incredible S,Touch PRo

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od marhra »

Mrzebra píše:Mámke doma omnii 7 i omnii w a přijde mi, že W fotí líp a rychlejc, ale může to být můj klamný subjektivní dojem. ve výdrži baterie určitě nějak výrazný rozdíl nebude,
Zdravim,take zvazuji jestli koupit omnii 7 nebo omnii w (nemam zadny mobil s wp7 a chci to zkusit)...Chtel jsem se zeptat jak je to s citlivosti kapacitniho displeje? V breznu minuleho jsem se rozhodoval mezi Desire HD a Incredible S (od Htc) a vyhral incredible,protoze mel uplne jinak citlivy kapacitni displej (psani na klavesnici bylo jistejsi)
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Kterou koupit: Omnia 7 vs. Omnia W

Příspěvek od Fixie »

Ja s Omnii 7 neměl vůbec žádný problém, obecně samsungy to mají výborně zpracované. Toho bych se nebál. To se raději ujisti, že chceš WP7, z androidu je to opravdu obrovský šok
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů