Omnia 7 zlobi WiFi

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
kaspik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 06, 2011 12:06
Zařízení: Omnia 7

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od kaspik »

Zdarec,

Pri pouzivani 3G se zapnutym wifi pripojenym na domaci sit (Asus RT16N + Tomato firmware) se nacitaji stranky dost pomalu, youtube funguje zridka, cele to je dost podivne. Rekl bych ze to zacalo zlobit po nedavnych updatech.
Je fakt ze jsem nezkousel vypnout radio, jestli to neni tim.
Nema nekdo podobne zkusenosti?
Diky,Kaspik
petrmasek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv úno 17, 2011 15:39
Zařízení: Nokia Lumia 925, Microsoft Surface RT
Kontaktovat uživatele:

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od petrmasek »

Mam uplne stejny problem. Drive to fungovalo perfektne, nyni se mi casto stava, ze si prectu par stranek a pak to najednou stranku nacita hrozne dlouho nebo se vubec nenacte. Stejne tak prochazeni Marketplace apod. Na stejne wifine mam pripojeny notebook a xbox a oboje funguje naprosto stabilne.

Budu velmi vdecny za kazdou radu, ktera to pomuze vyresit.
Uživatelský avatar
femx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 12:22
Zařízení: Samsung Omnia 7 Tango

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od femx »

Stejny problem mam i ja, cas od casu jakoby ta wifi proste nefungovala prestoze je aktivni a hlasi se pripojena, nicmene data jedou pres GSM/3G. Zkousel jsem to i v aplikaci ktera meri rychlost pripojeni a umi detekovat pres co je telefon pripojeny. Pri tehle problemech me hlasi ze je telefon pripojeny pres GSM, prestoze WiFi je aktivni.
Withman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv lis 17, 2011 22:33
Zařízení: HTC 7 Mozart -> Nokia Lumia 620

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od Withman »

Ahoj, potvrzuji podobný problém, ale s HTC 7 Mozart. Mobil je připojen do WIFI, ale přesto jdou data přes GSM. :( Chvilku to jde, pak zase ne.
Uživatelský avatar
femx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 12:22
Zařízení: Samsung Omnia 7 Tango

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od femx »

tak se to resi i na xda http://forum.xda-developers.com/showthr ... light=wifi" onclick="window.open(this.href);return false;
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od Paulos »

Můžu potvrdit úplně stejný problém i na své Omnii 7, někdy při současně zapnuté Wifi a mobilních datech se celé připojení na chvíli zasekne. Většinou mi pomůže pouze vypnout Wifi....
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od Flynn »

Dělá to i na mém (nejen) HTC Radar. Z toho bych soudil, že je to záležitost FW. Stačí vypnout a zapnout Wi-Fi v telefonu, jak uvádí můj předřečník. Poslední dobou mám ale dojem, že to už není tak časté.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od htcjirka »

U Titana musim zaklepat jsem to nezaznamenal zatim ani jednou..
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od Standa99 »

........
kaspik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 06, 2011 12:06
Zařízení: Omnia 7

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od kaspik »

Jeste ne napada, mate wifi tethering pres ofiko update, nebo rucne pres odemknuti telefonu a zmenu registru?

Ja mam wifi tethering pridany rucne...
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od herm »

Já tohle chování pozoruju od samého počátku, co mám WP (HTC 7 Trophy). Ovšem je to jenom na domácím APčku (Zyxel P-660HN-T3A). Chová se to tak, že někdy musím vypnout/zapnout WiFi na mobilu, aby se spojení obnovilo, někdy mi to jede třeba 20 minut bez problémů, jindy musím vypínat/zapínat skoro každých 5 minut. Přisuzuju to spíš ale tomu APčku, protože v práci, kde máme APčka od Cisca, tam ráno WiFi zapnu a navečer vypnu a chodí to bez problémů.
Podobně se mi chovalo domácí APčko, když jsem měl HTC Hero s Androidem. V tom případě jsem nahradil WiFi AP jiným modelem (bylo to něco od Linksysu) a rázem problém zmizel.

U Trophy mi připadalo, že po posledním oficiálním updatu přes Zune (teď někdy na začátku prosince) se to zlepšilo do té míry, že jsem nemusel WiFi pořád přepínat, ale za pár dní se mi ten problém jakoby vrátil. Tak nevím.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od Standa99 »

........
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od herm »

Tomu věřím, že ten zyxel nebude nic moc, ale zase na druhou stranu, notebooky různýho stáří a oper.systémů s ním choděj slušně. Ovšem stejně počítám s jeho výměnou. Problímy, co jsem měl předtím s tím HTC Hero, byly na APčku, který běželo na takovém tom ADSL/WiFi od Huawei, co tu distribuoval O2 (tuším Echofile HG520i).
kuca1982
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 16, 2011 8:46
Zařízení: Samsung Omnia 7 Custom Tango ROM
Bydliště: Praha

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od kuca1982 »

Mam na Omnii 7 uplne stejny problem. Ale zrejme jen doma na tplink tlwr 742. Wifi prestava fungovat, i kdyz se tvari,ze je pripojena. Zjistil jsem,ze kdyz necham sit otevrenou bez sifrovani,funguje. Pomuze pokud koupim kvalitni wifi router? Treba cisco? Nebo jaky byste doporucili? Diky!
kaspik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 06, 2011 12:06
Zařízení: Omnia 7

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od kaspik »

Ahoj, updatoval jsem firmware ( v registrech jsem zmenil operatora na TMO-CZ) a tvari se to ze to je v cajku. FW version 2424.11.9.4, radio 2424.11.9.1, Bootloader 5.9.3.0

Lepsi AP asi nepomuze.. Ja mam ASUS RT 16 nebo jak to je... Mam tam custom flash (tomato), fici to na vsech zarizenich co doma mam. Streamuju pres to HD. a jediny problem byl s mym tel. Manzelky Omnia W je OK.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od Paulos »

Zatím to také vypadá po updatu na veliké zlepšení, uvidíme, co bude dál, ale snad se to už nebude hro(u)tit. Samsung Omnia 7 od T-Mobile CZ, 7.10.8107.79, FW 2424.11.9.4, SW radio 2424.11.9.1, Bootloader 5.9.3.0

EDIT: tak neopravili nic! Zas...
kuca1982
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 16, 2011 8:46
Zařízení: Samsung Omnia 7 Custom Tango ROM
Bydliště: Praha

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od kuca1982 »

Zkusil jsem vypnout ty mobilni datove prenosy,jak bylo doporuceno, a wifi funguje. Vypada to opravdu na softwarovou chybu. Nez bude odstranena,budu resit takto :-). Jinak jsem s omnii7 max spokojen...
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od jk001 »

ja som mal neskutočné problémi s WIFI na domácom adsl routry edimax všetky tri PC šlapali v pohode aj nokia c3 aj nokia 5800xm ale ani jedným telefónom wp7 som sa nemohol pripojiť alebo sa stále prípájal a odpájal a išiel net neskutočne pomaly už som bol zúfali čím to je potom som sa rozhodol preskúmať všetky nastavenia wifi
a zistil som že sa líšia od nastavení čo mám v práci na adsl ASUS tak som zmenil nasledovné na
RTS Threshold 2347
DTIM Interval 1
Beacon Interval 100
Fragmentation Threshold 2346

a od vtedy žiadny problém wifi ide ako píla aj pri zapnutom 3G
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Už jsem to psal jinde - nesleduje někdo problémy po update nefunkční bluetooth? Mám originální BT HF, které se dodávalo k Omnii7 a nemohu ji ani za nic připojit, přitom s ntb a Nokií e52 funguje v pohodě.. :-/
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Omnia 7 zlobi WiFi

Příspěvek od mmme »

Deleted.
... tak takhle ne, zkus to napsat znovu a lépe.. ;-) mimonaut
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů