SO7 x SGS

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Lukash
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 04, 2011 2:30
Zařízení: SGS

SO7 x SGS

Příspěvek od Lukash »

Zdravím. Pomalu mi začínají docházet nervy s Androidem, jeho častým problémům a nutným flashům i přes obrovské možnosti tohoto systému a uvažuji nad jeho výměnou za nějaký WP, protože jsem se různě dočetl a doslechl, že i odemčený a customizovaný WP má mnohem méně problémů jak podobný Android. Potřebuji prostě telefon vytáhnout a mít ho okamžitě na 100% k dispozici, což u Androidu není často dost možné, jelikož s plně oficiálním FW se nespokojím a neoficiální často v důležitých momentech zklame taky. Pokud už, rozhodl bych se právě pro Omnii 7, už kvůli konstrukci a displayi, to jsou pro mne dva velice důležité argumenty, nechci mít z telefonu hrkátko a jak jsem si jednou zvykl na SAMOLED, nechci jiný. Co mě ale zase na druhou stranu odrazuje, je známý velice laxní přístup Samsungu v péči o své produkty po SW stránce. Je to tak i u Omnie? Dále mám obavu z pozdější upadající podpory, kvůli spojení WP+Nokia, jestli má vůbec cenu pořizovat teď nějaký non-Nokia WP... dále mne odrazuje oproti Android Marketu malé množství aplikací, hlavně free, protože možnost platit kartou nedisponuji. (ano, telefon mám plný warezu...co už) :) snažím se však být plný optimismu a věřit v rozrůstající se vývojářskou podporu... :-D
somoant
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 04, 2011 15:40
Zařízení: Samsung Omnia 7

SO7 x SGS

Příspěvek od somoant »

S podobnych dovodov som si asi pred mesiacom obstaral tiez Omniu 7, je to vynikajuci tel. co sa tyka spracovania (a cena je teraz viac nez vynikajuca). Sam som presiel wm6.x -> android -> wp7. Z mojho pohladu je wp7 uz dostatocne vyspely system, sam, akosi nemam potrebu instalovat 86 verziu nejakej task, todo, weather, reader, atd... aplikacie. Kvoli dcere som naistaloval zopar blbosti - kaleidoskop, nejake hry, free app je dost, vela ich sice sa tvari ako platene ale v try mode funguju 100%. Podpora Samsungu je podla prekrapivo dobra, dufam ze sa dockame dalsich aktualizacii (Ak to Microsoft mysli vazne s WP7 tak ani nema inu moznost ako poskytnut dlhsi dobu supportu, porovnatelnu s Apple).
Najvacsi problem mam s dotykovym search tlacitkom, ktore sa casto aktivuje omylom a nabehne bing. Ikonky uz nechcem, zene kupujem asi omniu w, alebo nokiu 800...
Ak chces vediet nieco konkrtne pytaj sa ak budem vediet odpovioem
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

SO7 x SGS

Příspěvek od matoman »

Mam skoro rok omniu a vadia mi na tom:
* tlacidlo search - uz bol update, ktory vyriesil prechod z displaya na tlacidlo, ale opacne z tlacidla na display to znova aktivuje bing, skusal som to i prelepit :) ale to kapacitne tlacidlo reagovalo cez 10 vrstiev izolacky :) Takze cakam na dalsi update, ktory by to mohol vyriesit. Podobne, napriklad pri foteni je zasa pre mna tlacidlo zpet /-:
* kryt na baterku, staci malo tuknut do mechanizmu otvarania a je von, stava sa mi to casto pri vytahovani z vrecka - vyriesene izolackou :)
* display je strasne poskriabatelny, po tyzdni nosenia vo vrecku (prazdnom) sa na nom objavili skrabance, takze folia je nutnost (Moj HTC Hero, po dvoch rokoch jeden maly skrabnec od klucov, inac nic)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

SO7 x SGS

Příspěvek od mmme »

Tlacitko Search pruda je.
Ale kryt baterie drzi jak pribity, spis mam problem se k baterii dostat :-)
Foun pouzivam v prasnym prostredi a celkove mu davam slusne pokourit a nemam na displayi sebemensi skrabanecek :-D
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

SO7 x SGS

Příspěvek od jira80 »

Potvzuju odpověd mmme. K baterce se skoro nedá dostat a škrábanec nemám ani jeden, tlf nosím bez pouzdra v kapse. Je pravda ale, že klíče nosím radši v druhé kapse. Android jsem neměl, ale možnosti tam jsou asi větší. WP7 šlapou skvěle, ale je pár věcí, které dost ničí život. Klávesnice nemá šipky, některé Pdfka neotevřu, protože mají v názvu háčky a čárky, neběží tu Skype, při příchozím hovoru se zobrazí jen jméno a příjmení (ale už ne firma), nejde nahrát hovor, nejdou SMSkou přijmout kontakty... No a dostat do Omnie češtinu je práce na celý víkend :) Ale neměnil bych :)
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SO7 x SGS

Příspěvek od Krusty »

Plně souhlasím.. Omnii mám od konce prázdnin a nemám na ní sebemenší škrábanec (telefon v kapse, ale bez dalších předmětů jako klíče, peníze apod.) Jediné co mi chybí je snad přenos souborů skrze BT jinak nic..
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

SO7 x SGS

Příspěvek od amentma »

vyber OS je v poriadku, WP7 je top... na omniu 7 mam ale zmiesane pocity... na jednej strane AMOLED sa neda porovnat so ziadnym WP7 zariadenim z prvej generacie. na druhej strane mi ten telefon skratka nepadol do ruky, presiel som z HTC 7 Trophy a od zaciatku mi na omnii nieco vadi... pocitovo... skratka nesedi mi do ruky. ma nejak zvlastne tazisko, kovovy zadny kryt sa dost smyka, x-krat mi pri vytahovani z vrecka padla... oproti HTC s pogumovanym zadkom sa mi to proste horsie drzi v ruke.

s tymi skrabancami musim suhlasit, na to ze sklicko sa nazyva gorilla, mam tam uz seriozne skrabance a tiez sa mi zosuchla cierna farba z hrany okolo displeja, takze na telefone vidno dost opotrebenie. tiez mi po par padoch zacal hrkat zadny kryt, ma volu asi milimeter co tiez nie je prijemne... musim ale zdoraznit, ze chudak telefon dostava zabrat najma od mojich deti, pady a udery cudzimi predmetmi su na dennom poriadku :)

podla mna by si si mal omniu 7 vyskusat nazivo niekde v predajni, ci ti bude v ruke sediet... lacnejsia alternativa z prvej generacie je htc 7 trophy alebo mozart (za cenu horsieho lcd) pripadne z druhej generacie vyzera dobre htc radar alebo omnia w. a lumia 800 ani nevravim :)
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

SO7 x SGS

Příspěvek od Fixie »

Omnia 7 je v poměru cena/výkon top na trhu smartphonů, bez diskuze :)
L4RRY
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 21, 2011 12:23
Zařízení: HTC TP2

RE: SO7 x SGS

Příspěvek od L4RRY »

Sice se to rikalo, ale pokud vim tak omnia Gorilla Glass nema...

Sent from my 7 Pro T7576 using Board Express
Lukash
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 04, 2011 2:30
Zařízení: SGS

SO7 x SGS

Příspěvek od Lukash »

Samozřejmě kdybych si mohl dovolit Lumii počkám si na ni :D Co se týče konstrukce není SGS taky kdoví co...sice drží, ale vrže jak špatně namazaný vrata. No jak to tak vidím, z té starší generace má každý něco...samozřejmě žádný telefon není dokonalý. Pokud HTC, tak HD7, ten je mi vzhledově nejsympatičtější... zase display zamrzí. No vypadá to na dlouhé čekání než Lumie spadne s cenou trochu níž.
nocturneop15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: úte zář 06, 2011 13:13
Zařízení: Omnia 7

SO7 x SGS

Příspěvek od nocturneop15 »

amentma píše:AMOLED sa neda porovnat so ziadnym WP7 zariadenim z prvej generacie.
Jo, to opravdu neda. Kvalitativne srovnatelne jsou pouze STN pasivni matrice prehistorickych LCD displeju - pri zmenach obrazu jsou krasne videt ony zname "scanlines", otisky minuleho obrazu a dalsi chutovky. Ovsem citelnost na slunci je vynikajici, to se musi nechat. Barvy jsou absolutne mimo realitu, ale apson jsou dostatecne jasave a vesele, kdyz uz je ten podzim...

Musim se taky pridat k tem, kdo si stezuji na skrabance - odolnost "gorilla glass" je v pripade Omnie opravdu slaba, po jednom styku s klicema uz je na skle vryp...

Dalsi, cim moje Omnie trpi je kryt - 0.25mm vuleje vysmechem modernimu kovozpracovani, uz na ucnaku by to znamenalo za 5. Uzaviraci cudlik je z neznameho duvodu vystouply nad rovinu tela telefonu, takze pokud si poridite tesny drzak do auta jako ja, budete pri vyndavani neustale ta zas*** kovova zada telefonu lovit nekde potme pod nohama spolujezdce. Pokud budete mit stesti, bude to aspon spolujezdkyne, nicmene ani tento prchavy eroticky zazitek nevyvazi absolutni demenci designeru telefonu. Z casti lze eliminovat pilnikem nebo lepici paskou, podle vkusu a sikovnosti kazdeho trpitele.

Tlacitka - bezvyhradny souhlas se vsemi sprostymi i mene sprostymi negativy na adresu search tlacitka. Jednak je k nicemu, druhak prekazi.

Zvuk Omnie - zasumeny vystup, dan za integrovany zvukovy cip. Bida. Lepsi nez dva kelimky od jogurtu spojene snovarkem, horsi nez tranzistorak na dve tuzkove (BTW, radio ma Omnie taky, doporucuju vyzkouset, zataji se vam dech)

Moje nazory na WP7 jsou vesmes zname, je to absolutne tupa platforma s minimem moznosti, ale zit se s tim da. Na praci s maily je to dokonce to nejlepsi co kdy vzniklo, ale cokoli dalsiho nas vraci do dob davno minulych. Multimedialni schopnosti systemu jsou srovnatelne s Nokii 3110, jakakoli prace se soubory vyloucena, synchronizace s Exchange byla opravena po vic nez roce (!!!), sance na uzivatelske zmeny je prakticky nulova.
GUI je sice krasne plynule a ergonomicke, bohuzel designeri premysleli jen napul, takze barva kterou si nastavite je zaroven barvou pro zvyrazneni, coz cini napriklad tmave sedou naprosto nepouzitelnou.
Pokud zkousnete asi milion dalsich zcela nesmyslnych omezeni (nebo jste dokonce submisivne zalozen) je WP7 celku pouzitelny pro nektere cinnosti jako je telefonovani, psani SMS atp. Pocitejte zhruba s polovinou funkcnosti Windows Mobile, nicmene narozdil od nich je vse, co WP7 neumi, perfektne rychle a stabilni.

Omnia je muj nejvetsi omyl, nicmene vetsina z toho se da stravit - holt jsem se stal prukopnikem slepych ulicek. Nevyhnu se noseni druheho smartphone s WM6, ktery ma alespon nejake funkce...
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

SO7 x SGS

Příspěvek od VNavrátil »

nocturneop15: Občas si říkám to samý
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

SO7 x SGS

Příspěvek od jira80 »

No tak nevím, asi mám nějakou protekční Omnii. Zatím nejlepší zpracování i displej ze všech mobilů, co jsem kdy měl. Nevím, ale myslím, že fyzika je neúprosná a ani supersklo bych prostě do jedný kapsy s klíčema nedával... A co se týče minulých WM6.5 - tak z toho si pamatuju jenom stylus, kterým se dalo dobře rejpat v uchu :D
nocturneop15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: úte zář 06, 2011 13:13
Zařízení: Omnia 7

SO7 x SGS

Příspěvek od nocturneop15 »

Je to klidne mozny, po mechanicke strance staci par drobnosti - peclivejsi kaleni skla, silnejsi pruzinka u zamku deklu, trochu vic peclivosti pri jeho vyrezavani, jina sarze displeje - proste jina dodavka muze byt opravdu jiny telefon...vymyslet si asi nemame duvod ani jeden z nas...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

SO7 x SGS

Příspěvek od mimonaut »

Mě došly nervy s androidem už v říjnu, takže jsem switchnul zbpět na "blbou" nokii a čekal na výplatu. Po té koupil Omnii7 a Maximální spokojenost. Systém se mi od začátku listopadu nezasekl ani jednou, vše funguje kdykoliv to potřebuji a funguje to rychle a spolehlivě.
Jediné na co bych se připravil je nutnost po koupi omniie7 si rezervovat jedno odpoledne, pokud budete chtít telefon v češtině, na odemknutí a postupné aktualizování sw s občasnou nutností do tohoto procesu zasáhnout (přidání českého překladu pro kameru apod.) - tohle byla také jediná činnost, u které jsem si u telefonu párkrát zanadával, ne vždy to funguje, jak se píše na fórech. Nicméně po té, co jsem strávil toto odpoledne s telefonem, kompem a pár kousky software, ač spocen a unaven, radostně jsem držel odemčenou omnii7 s internet sharing, interop unlock, v češtině s plným nastavením foťáku, čili tak jak to má být. A od té chvíle je to perfektní telefon a už bych nic jiného nechtěl.
Jinak dvířka na baterii drží jako přibytá a telefon nosím bez futrálu a fólie v kapse a po měsíci ani minimální škrábaneček - sklo je zatím nejlepší, jaké jsem na displeji kdy měl..
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

SO7 x SGS

Příspěvek od jk001 »

ja ti nevim mám asi iný telefón používam ho už 7 mesiacov nosený vo vrecku a žiadne škrabance je pravda že tom vrecku kľúče ani mince nenosím , ale zase kto nosí telefón spolu s klúčami a mincami musí rátať z jeho opotrebím či už prednej alebo zadnej strany.
zadný kryt batérie je najdokonalejšie spracovaný zo všetkých telefónov čo som mal a videl u známych a rodine žiadna vôľa žiadne praskanie dokonale zapadne a ešte nikdy sa samovoľne neotvoril telefón je veľmi kompaktný a po stránke spracovania top a to platí pre všetkých 10 ks vo firme
keďže telefón slúži ako firemný a veľa jazdím zvuk reproduktora je dostatočný a čistý aj pre telefonovanie v aute mikrofón je tiež citlivý a nemusím v aute hulákať aby ma na druhej strane počuli
Obsluha v aute nemá konkurenciu ergonómia nič lepšie nie je listovanie v zozname prijímanie hovoru spustenie reproduktoru všetko intuitívne a ľahko ovládateľné
systém spoľahlivý rýchli bez pádov a reštartov čo je veľmi dôležité , aplikácii je čim ďalej viac a viac .
a kto píše o tupej platforme je sám ..... platforma sa neposudzuje podľa farbičiek na displeji a možnosti hrajkať so vzhľadom ale podľa toho ako pracuje aký je výkonný telefón nástroj . E-mail na jednotku , kancelárske aplikácie super , práca s pdf rýchla a stabilná , ergonomické ovládanie fotografovanie a správa foto je dokonalá integrácia skydrive a práca s nim je úžasná . načítanie foto a aplikácii s cloudu ukážkové(sgs II sa nechytá) . integrácia sociálnych sieti je neprekonateľná dcéra má mozarta s ebay za 130eur aj s dopravou potom ako ho priniesla do triedy na gympli najprv všetci applisti sa smiali a predviedla facebok a jeho integráciu všetci sánka dole a musel som zháňať na ebay ďaľšich 5 telefónov . Len toľko WP7 dopláca na averziu voči MS čo však nechápem lebo 99% percent má doma niečo od MS
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

SO7 x SGS

Příspěvek od VNavrátil »

Zrovna kancelarske aplikace mi prijdou hodne spatne. Na to ze je Office od MS je hodne spatne udelany. Scrollovani v dokumentu se seka, cele je to divne orizle na tenky pruh, nepodporuje to rovnice, takze do skoly naprosto nepouzitelny. A pdf od Adobe taky není dokonalý, priblizovani a oddalovani je obcas mordor.

Tim nerikam ze je wp7 hrozny, jinak se mi libi)
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

SO7 x SGS

Příspěvek od jk001 »

Tak ja mám fakt iný mobil PDF prehliadam aj 100 stranové dokumenty alebo celé stavebné projekty a dokumentácia v pdf
world aj 50stranové dokumenty obrázky a grafy vložené úplne v pohode bez sekania exel podporuje vzorce (finančné aj štatistické) mám asi 100 tabuliek aj databázu + knihu jáz exel ktorá všetko prerátava spotrebu aj km
rovnice som neskúšal napíš bližie aké
Všetky dokumenty sú na skydrive( pre dokumenty neobmedzenú kapacitu to ti len tak niekto zdarma neponúkne) a skydrive je v pc pripojený ako disk takže práca je pohodlná a rýchla zároveň ak potrebujem zmluvu alebo iné dokumenty zdielať môžem povoliť jednotlivo poslať odkaz a všetky zmeny v zmluve alebo inom dokumente vidím online
všetky dokumenty sú vytvorené MS office 2010 a v mobile zadávam hodnoti do tabuliek (už vytvorených) alebo prezerám dokumenty doplním zmluvy a pod...
čítal som že staršie verzie MS 97 alebo ešte staršie možno nie sú úplne kompatibilné .
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

SO7 x SGS

Příspěvek od VNavrátil »

Myslím rce z editoru rovnic ve Wordu:). Místo nich je tam obrázek aka Picture not found
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

SO7 x SGS

Příspěvek od jk001 »

tak to nepôjde ale poobzeraj sa aplikáciach nejaké na rovnice sú v marketplace zadaj do vyhľadávania equation záleží však načo to potrebuješ
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů