Vydrž Omnie a verze systému

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Odpovědět
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Vydrž Omnie a verze systému

Příspěvek od Zawe »

Zdravim, chci se zeptat jakou máte verzi systemu a jakou mate výdrž a jestli máte nějaké neofiko úpravy. Já mám totiž na Omnii výdrž tak sotva den. Přes noc se vybije o 30% a to jsem vypnul i všechny aplikace na pozadí. Jinak mám 16 GB Omnii od německého T-Mobilu, ale přehrána ROM na britskou nebrandovanou. Telefon odemčem před NoDo a přechod na Mango Beta2. Teď mám 7.10.7720.68
firmware: 2424.11.9.2
hardware: 3.15.0.4
soft pro mobil. komunikaci: 2424.11.9.1
PDA: XXKI2
Phone: XXKI1
CSCXEUKI2
scoopitch
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:36
Zařízení: Samsung Ativ S, Lumia 640 DS

Vydrž Omnie a verze systému

Příspěvek od scoopitch »

Mám Omnii 8gb. Včera cca v deset večer nabito (nová neoriginální baterie 1500mAh). Většinu času vypnutá data, nějaká wifi, internet, nějaká ta hra (vše v řádech minut). Teď ve dvě odpoledne (cca po 16 hodinách) má baterka 65% a hlásí ještě 20 hodin provozu.
firmware: 2424.11.9.2
hardware: 3.15.0.4
soft pro mobil. komunikaci: 2424.11.9.1
oficiální mango 7.10.7720.68, odemknuté oficiálně Chevronem.
Conok
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 16, 2011 21:01
Zařízení: Omnia 7

Vydrž Omnie a verze systému

Příspěvek od Conok »

Momentálně mi telefon ukazuje tohle:
Čas od posledního nabití: 2 dny 17 hodin
Odhadovaný zbývající čas: 2 dny 9 hodin
Zbývající výdrž 69%.

Což jsou krásný hodnoty. Telefon jsem používal za ty dva dny - dejme tomu 20 minut telefonování, tak tři hodiny poslechu FM rádia, půl hodiny internetu přes wi-fi a asi další půlhodina na EDGE, několik mailů.

Pokud někam jdu a chci se připojit k internetu, tak používám zásadně jenom EDGE (wi-fi používám jenom ty který znám, tedy doma a v práci), 3G doporučuju vypnout a nepužívat, protože to zbytečně žere baterku a rozdíl v rychlosti načítání webových stránek přes 3G a EDGE je pro mě osobně těžko poznatelnej.

Mobilní datový přenosy zapínám jen když nejsu doma a nebo v práci, tam používám wi-fi, takže je telefon většinu pouze v pohotovostním režimu (vypnutej displej = vypnutá wi-fi) a když odemču displej, tak se telefon bleskurychle připojí k wi-fi. Samozřejmě mám vypnutý zjišťování polohy a další věci který na pozadí bez mého vědomí něco můžou dělat.

Jinak se výdrž podle mě o něco zlepšila po poslední aktualizaci (2424.11.9.2).

Nebrandovaná Omnia 7, 8GB, FW 2424.11.9.2, originální baterka

Pokud se ti přes noc vybije baterka o 30%, tak máš něco špatně nastavený. Nevím, mě to přes noc klesne když moc, tak o 5%.

edit: teď ještě koukám že mám v telefonu zakázáno odesílání zpětné vazby a u aktualizací mám vypnuto zjišťování přes mobilní data (nevím jak moc se to využívá, ale třeba to výdrži pomůže)
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Vydrž Omnie a verze systému

Příspěvek od Zawe »

mate povoleno najit muj telefon? No mam asi porad pustený IM+ pro, tak to by mohlo asi zrat baterku, ale zase to je divny, ptz to vlastne nejde vypnout :-)

EDIT: me to vytazeni z nabijecky ukaze odhadovany cas 18 hod :-(
Conok
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 16, 2011 21:01
Zařízení: Omnia 7

Vydrž Omnie a verze systému

Příspěvek od Conok »

V "Najít můj telefon" mám napsáno "Připojeno".
Jinak IM+ ani jinýho kecálka kterej je aktivně připojenej nemám, předpokládám že to bude jeden ze žroutů baterky.

EDIT:
Zawe píše: EDIT: me to vytazeni z nabijecky ukaze odhadovany cas 18 hod :-(
V tom případě ti nejspíš něco zrovna hodně žere baterku :) Co to zjišťování polohy? Nějaký počasí? 3G? - to jsou opravdu věci který člověk potřebuje jen občas a není potřeba je mít furt zapnutý.

Jenom pro jistotu připomínám že bílej motiv taky žere baterku víc jak černej.
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Vydrž Omnie a verze systému

Příspěvek od Zawe »

Zjistovany polohy vypnuto, 3G taky vypnuto, pocasi nemam. Mam cernej motiv. No nic, asi asi flashnu nejakou novou ROM ale nechce se mi prokousavat zase tim odemcenim :-(

EDIT: Tak mi to dela asi IM+, ale neco jsem tam vypnul a pomalu se mi prodluzuje vydz, uz jsem na 20 hodinach :-)
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Vydrž Omnie a verze systému

Příspěvek od vlasta »

Já si na výdrž stěžovat nemohu. Omnii mám týden, takže ji stále ještě zkoumám a různě si s ní hraju. Tedy žádné typické pracovní využití. Např. několikrát denně vlezu přes WiFi na Market a podobně. Vypozoroval jsem úbytek baterky 2 - 3 procenta za hodinu. :) Dva dny a jednu noc vydržím úpně v pohodě. Samozřejmě nemůžu si před spaním pustit dvouhodinový film.
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Vydrž Omnie a verze systému

Příspěvek od Zawe »

Ja uz jsem taky v pohode. V IM+ jsem vypnul aby bezela na pozadi a jsem v klidu na dni a pul. Sice se pak pomaleji spousti, ale to se da vydrzet.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů