Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
r3pel
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 22, 2011 19:53
Zařízení: Sony Xperia S, Samsung Omnia W
Bydliště: Praha

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od r3pel »

Pokud hledáš pouzdro pro běžné nošení, mohu doporučit pouzdra od Pierre Cardin. Nosím v něm svou Omnii a nemůžu si stěžovat.
Gyd
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon čer 25, 2007 8:10
Zařízení: Samsung Omnia Wonder
Kontaktovat uživatele:

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gyd »

Prave resim, jestli pouzdro nebo nejak silikonovy obal a folii na displej, vsechny svoje mobily jsem vzdy nosil jen v kapse a vytahovat z pouzdra na hovor je opruz.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dark_hood »

ja som svoju omniu hodil do koženého púzdra od Xperie X10 a sedí v ňom lepšie ako pôvodný telefón. len je na ňom nápis SE :-D
r3pel
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 22, 2011 19:53
Zařízení: Sony Xperia S, Samsung Omnia W
Bydliště: Praha

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od r3pel »

Me jsou ty silikonovy obaly hnusny na ohmat... Takze ma volba byla jasna:-D
Cisi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 11, 2012 9:26
Zařízení: Samsung Omnia W

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cisi »

Nevite nekdo, jestli je mozne si tento telefon osahat nekde v Brne? Uz jsem pevne rozhodnuty, ze do nej pujdu, akorat ho chci jeste videt na vlastni oci. Je to muj prvni smartphone, tak vybiram peclive a ty telefony prece jen vzdycky ve skutecnosti vypadaji jinak :wink:
Marek Hajn
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob říj 31, 2009 17:05
Zařízení: Samsung Galaxy S4 + recenzované telefony
Bydliště: Praha

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marek Hajn »

Testovaná Omnia W je perfektně zpracovaná a netrpí žádnými konstrukčními neduhy. Zadní kryt sedí perfektně.
Pravdou je, že ji lze označit za "plasťák", ale bavíme se o cenové kategorii kolem 6 tis. Kč, takže nelze čekat zázraky. A podívejte se, jak je zpracovaný jednou tak drahý Galaxy S II.
Osobně, kdybych si měl vybírat telefon v této cenové kategorii, zvolím právě Omnii W. Jsem z ní po týdnu víc než nadšen.
marhra
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát kvě 06, 2011 21:27
Zařízení: Lumia 820, omnia W, Incredible S,Touch PRo

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marhra »

Ahoj,rozhoduji se mezi omnii 7 a omnii w...Mel si moznost porovnat tyto telefony,co by si mi doporucil vice?Nektere prispevivatele do teto diskuze prave plastiky trochu odrazuji...Vyhodou tohoto mobilu je take gorilla glass...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Omnia 7 se mi zpracováním moc nelíbila, hlavní problém je krytka na baterku, která moc pevně nedrží. Dalším potom kluzký povrch kvůli kterému telefon lehce vypadne z ruky. To jen ze zkušenosti s Omnií 7, Wčko jsem neviděl.

Na druhou stranu mi spadl asi 50x (viz kluzký povrch), ale vždy to vydržel. Je tam jen pár dírek v hliníku. Ale na display mám folii.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

marhra píše:Vyhodou tohoto mobilu je take gorilla glass...
Výhoda to opravdu je, ale vůči O7 zanedbatelná. Omnia7 má totiž taky nějaké velmi odolné sklo. Po 2 měsících nošení v kapse bez fólie není na displeji ani škrábaneček.. dokonce ani ty malé drobné vlasové, které se třeba vyskytují na iPhonech.. Já po té, co jsem měl možnost si osahat Wčko, šel bych znovu do O7..
r3pel
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 22, 2011 19:53
Zařízení: Sony Xperia S, Samsung Omnia W
Bydliště: Praha

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od r3pel »

Jak už jsem tu několikrát psal, záleží na tom co preferuješ... Já už bych si dnes Omnii 7 nekoupil a to z toho důvodu, že je prostě stará a mám obavu o budoucí aktualizace. Mám Wčko a jsem nadmíu spokojenej. Oproti Omnii 7 se mi hlavně o mnoho lépe drží v ruce... Pokud s telefonem každý den neflákáš o zem, nebo ho nenosíš někde v terénu, tak určitě doporučím Wčko.
Marek Hajn
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob říj 31, 2009 17:05
Zařízení: Samsung Galaxy S4 + recenzované telefony
Bydliště: Praha

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marek Hajn »

2marhra: Já osobně bych šel do Omnie W. Přeci jen je novější a zpracování není tak hrozné, jak je tady popisováno.
Omnia 7 má větší displej a je prej lépe zpracovaná, to si já osobně nemyslím.
Takže jak říkám, volil bych Omnii W, je to příjemnější telefon.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Tenká (pod koberce) oboustranná lepící páska z tohodle plasťáčka udělala Dream Phone. Nejdřív jsem přilepil baterku k tělu telefonu. Měl jsem za to, že prudší pohyb nebo ráz vystřelí ven baterku, která s sebou vezme i ne příliš pevně držící kryt. Několika pádovými pokusy na deku položenou na tvrdé zemi se toto nepotvrdilo, kryt odpadával i samostatně. Tak jsem holt přidal ještě jednu pásku mezi baterku a kryt. Mám teď sice nerozebíratelnej telefon, ale jsem s ním už naprosto spokojen.
Někdo mi tu říkal, že mám vadný kus, ať reklamuji. Nemám. Upevnění krytu je prostě aušusové, osobně vyzkoušeno během pokusu o reklamaci na úplně novém přístroji - je to to samé. Spíš je to o způsobu používání. U mně neleží na stole (hned vedle pevné linky :) ) ale je neustále v pohybu, v kapse, v autě, na žebříku, na zemi pod žebříkem... mám jiné nároky na zpracování, které Omnia 7 splňovala, Omnia W ne. Tedy alespoň do teď :)
i4ei4e
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 07, 2012 23:34
Zařízení: Samsung Omnia W

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od i4ei4e »

To vypadá na dobrý nápad, vyzkouším.
Díky :)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Telefon je poskládaný na těsno, takže to opravdu musí být ta tenká oboustranka. Takovou tu levnou s bílou pěnou uprostřed tam nenarveš.
marhra
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát kvě 06, 2011 21:27
Zařízení: Lumia 820, omnia W, Incredible S,Touch PRo

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marhra »

Zdar chlapy na MNSHOPU nabizeji zadni kryt,plastové pouzdro (hard case) na omnii W.To by mohlo vyřešit Váš problém s otvíráním zadního krytu,v případě upadnutí mobilu se Vám nic nezničí...

http://www.mnshop.cz/zbozi-4230-plastov ... _i8350.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Majte sa...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Ten problém mám zcela zjevně jenom já, každopádně díky za tip, že něco takového vůbec existuje. Koupím na ebayi - budu to mít rychlejš, než za ty jejich 3 týdny :)
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Slyšel jsem, že baterka vydrží jen den... Od kolegy co W má...

Tak to mi přijde jako největší nevýhoda oproti Nokia Lumia 710 - podle Engadget testu dává den a půl naprosto v pohodě.

I zpracování mně u Nokie (naživo) dost překvapilo.

Zrovna jsem se nedávno utvrdil v názoru, že Omnia W za 6190,- nemá konkurenci... Ale 710 se ukázala být podstatně lepší, než jsem čekal...

Takže nakonec je z čeho vybírat i v nižších cenových relacích, což je pro WP kriticky důležitý.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fixie »

Co se té baterky týče, tak sem zvědavý, osobně jsem volil právě Omnii W kvůli vyšší kapacitě, i když je mi jasné že to nemusí znamenat větší výdrž. Nokie mi proti Omnii W hlavně přijde jako cihla, navíc to zpracování se mi vůbec nelíbilo, jestli omnie W vypadá jako plasťák tak o Lumia 710 se nemá smysl ani zmiňovat. Nicméně možná to někdo vidí jinak, to je mi jasné. Jako konkurenci ho chápat asi lze.

Já mám bohužel pro ně Nokia drive na staré 5800, která ale ve srovnání s WP7 verzí je mnohem propracovanější. Než bude funkčně Nokia drive shodná s tou Symbian verzí, myslím že už tady budou jiné generace nokií :)
Cisi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 11, 2012 9:26
Zařízení: Samsung Omnia W

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cisi »

Tak jsem si dneska taky poridil Omnii W a jelikoz je to muj prvni smartphone, tak se teprve rozkoukavam. Hlavne Zune byl pro me orisek, ale ted uz vim, jak na nej. Kazdopadne omluvte muj zacatecnicky dotaz: potrebuju k marketplace internet? To same k prihlaseni na Win Live ID. Rad bych tam najel, ale nerad bych, aby mi to neco sezralo :)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Samsung Omnia W: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Co myslíš, jak přihlášení k Live ID a stáhnutí tvého obsahu do telefonu probíhá?

A) Dělá to čaroděj
B) Telefon se přihlásí přes internet a obsah stáhne také přes internet
C) Microsoftu se podařilo nahrát přihlašovací informace plus veškerý obsah a data všech uživatelů do každého jednotlivého telefonu s kapacitou v řádu Petabajtů, takže po přihlášení se ti v telefonu zpřístupní jen tvá data. Nově příchozí emaily, nakoupené aplikace a veškerý další nový obsah poté do telefonu dodává čaroděj jako v možnosti A
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů