Mango downgrade

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Odpovědět
m1ch3l
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 17, 2008 17:36
Zařízení: Lumia 735

Mango downgrade

Příspěvek od m1ch3l »

Zdravím, je někde zevrubný návod, jak udělat downgrade z Manga na verzi, kde bude fungovat Chevron unlocker a poté opět update na mango, ale aby zůstal telefon otevřený? Co jsem koukal tak jsem našel pouze na staré verze a nebo na telefon, který je otevřený jako developer phone...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Mango downgrade

Příspěvek od Vlasta W. »

Vyplň si v profilu, jaký máš telefon.
m1ch3l
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 17, 2008 17:36
Zařízení: Lumia 735

Mango downgrade

Příspěvek od m1ch3l »

Samsung Omnia 7
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Mango downgrade

Příspěvek od Vlasta W. »

Pohledej tady ve fóru, majitelé Omnie to tu řešili.
m1ch3l
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 17, 2008 17:36
Zařízení: Lumia 735

Mango downgrade

Příspěvek od m1ch3l »

Někdo, kdo ví kde co a jak prosím? Projel jsem to tady a nic...
Našel jsem pouze starý návod...
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Mango downgrade

Příspěvek od jk001 »

treba nahrať ROM s verziou 7004 označenie je I8700XENJK1 aspoň ja som to robil s ňou návodou je veľa na nete
podmienka je aby tvoj mobil podporoval Download mode inak budeš potrebovať USBJIG

poslal som aj SZ je tam link na návod
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Mango downgrade

Příspěvek od Cheetah007 »

Ahoj mám Samsung OMNIA 7 původem od německého TM.
Přes zune jsem udělal update na mango je samozřejmě bez češtiny.

V about mám následující:

OS version: 7.10.7740.16
Firmware revision number: 2424.11.9.4
Hardware revisionn number: 3.15.0.4
Radio software version: 2424.11.9.1
Bootloader version: 5.9.3.0
Chip SOC version: 0.36.2.0

Poprosím buď sem nebo SZ polopatický návod jak přehrát na verzi a odkazy která umožnuje odemčení,úupravu registrů a přes zune aktualizaci zpět na oficiální verzi mango kde bude přítomna čeština a zda tato po dalším oficiálním updatu či hardresetu v přístroji vydrží,že se po updatu přístroj znovu zamkne vím četl jsem o tom.
Zde http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=26456" onclick="window.open(this.href);return false; píšete že je možnost bezplatného unlocku přes Chevron WP7 ale jen na verzi 7008 díky.

Edit: našel jsem tento návod je to ten který potřebuji?
Pokud čtu správně zároveň telefon i debranduje od customizace TM Deutschland
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Mango downgrade

Příspěvek od Jiří Hrma »

Cheetah007: Ahoj, ano, podle toho návodu by to mělo fungovat. Případně ještě doporučím tento.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Mango downgrade

Příspěvek od Cheetah007 »

Dobře ty návody zkombinuji nahraji 7004 down mode můj telefon podporuje,ještě poprosím ohledně češtiny,nainstaluji nějaký regeditor doplním onu "magickou" hodnotu a pak můžu normálně nahrát oficiální update přes zune? měl by mít po dokončení označení 7.1.7720 které je u nebrandovaných přístrojů.

EDIT:
Jiří Hrma
Ten návod na mmanii je dobrý ale poměrně zdlouhavý,je možné že bych to udělal jen pouze tohoto jak jsem postoval v minulém příspěvku : http://wmmania.cz/clanky/navody/samsung ... 05ddd6ec2e" onclick="window.open(this.href);return false;
Nejspíš se po updatu na oficiální mango 7.1.7720 přes zune telefon opět zamkne,to by mi vůbec nevadilo jen aby tam potom čeština zůstala...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Mango downgrade

Příspěvek od Vlasta W. »

Čeština zůstane.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Mango downgrade

Příspěvek od Cheetah007 »

Děkuji to jsem potřeboval vědět,takže provedu downgrade na ROM 8700XXJK1 ## 2010 November CSC_Cetus_Europe_I8700XENJK1 (s WP7 verze 7004) soubory\ mám stažené jen to nahrát.
Udělám to tedy návodem z wmmania,požádám vás co tu jste ještě o odkaz a stručný návod na ten Chevron WP7 (bezplatný) s popisem jednoduchého unlocku,poté upravím registry a přes ZUNE aktualizuji vše co nabídne,snad tam ta čeština potom bude.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Mango downgrade

Příspěvek od premikkoci »

Pokud si dobře pamatuju, tak T-mobile blokuje download mode.
Btw. na wmmania.cz máš vše co potřebuješ!
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Mango downgrade

Příspěvek od Cheetah007 »

Nevím ten německý možná ne...já se do něj dostal a už jsem downgradoval podle návodu z wmmania na 7004 8-)
Teď zbývá unlock viz. odkaz zde:http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-odb ... -aplikaci/ a nahrání češtiny: http://wmmania.cz/clanky/navody/cestina ... -zarizeni/" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT:
Snažím se o ten unlock viz. zde: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-odb ... -aplikaci/" onclick="window.open(this.href);return false; ale asi něco dělám špatně,v telefonu iu PC mám čas posunutý ale...po spuštění Chevron WP7 se zobrazuje chybová hláška jak je v odkazu...editace hosts nepomáhá ten text v souboru ani není
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Mango downgrade

Příspěvek od kalmia »

Já jsem dělal nedávno kvůli češtině tentýž unlock (u mě druhý unlock v historii mého telefonu) celé odpoledne a už jsem fakt nevěděl, co bych měl ještě změnit a stejně se mi to nepodařilo. Tak jsem to vzdal a přitom první unlock pomocí stejných SW prostředků byl téměř bez problémů. A jak se tak dívám po fóru, mám dojem, že problém mají především Samsungy Omnia 7.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Mango downgrade

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak unlock pomocí návodů z wmmania co jsem dával link http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-odb ... -aplikaci/" onclick="window.open(this.href);return false; přes Chevron WP7 se povedl,ta chybová hláška byla moje hloupost neměl jsem instalované Windows Phone Developer Tools,spustil jsem Tom XAP Installer,nainstaloval wp7roottools_0.7_alpha.xap ,pomocí tohoto návodu http://wmmania.cz/clanky/navody/cestina ... -zarizeni/" onclick="window.open(this.href);return false; updatoval pouze na verzio NoDo (7.0.7392.0) přidal do registru patřičný klíč a potom tedy stáhnu a nechám instalovat všechny updaty související s přechodem na WP7.5 Mango co nabídne Zune na PC.(původně jsem to udělal tedy opačně nejdřív registry a až pak NoDo snad to nebude vadit)
Po tom všem pro jistotu udělám HR abych se zbavil registry editoru a .cert a doufám že tam ta čeština zůstane,pevně věřím že ano.

Pokud tomu rozumím správně,ona úprava registru udělá pouze to že "řekne" zune že připojený telefon je nový a určený pro český trh a ten pak na oplátku pošle update ve kterém je čeština natvrdo.
Ona v mangu čeština je ale jen tzv. "malá",tedy názvy dnů,měsíců,měna atd. samotné prostředí ne.

EDIT:
Děkuji všem kteří pomohli zde na fóru,wmmanii a xda developers za návody a nástroje bez kterých by se mi to sotva povedlo.
Nejdříve jsem downgradoval na 7004 a poté co jsem udělal unlock a úpravu registrů nechal ZUNE provést potřebné updaty v tomto pořadí 7008, 7392, 7403 až k finální 7.1.7720.68 (před updatem zune ukáže označení update a totéž jsem kontroloval po jednotlivých updatech v info-about v telefonu).
Po tomhle všem zune ještě nainstaloval další dva updaty přičemž ten druhý povýšil stávající 7.1.7720.68 na verzi 7.10.7740.16 tedy tu kterou jsem uváděl v prvním příspěvku,ovšem teď po přepnutí na češtinu je mango plně lokalizované a bez jakékoliv customizace.
Jakmile zune veškeré updatování dokončil provedl jsem obávaný hard reset a vše v pořádku,čeština zůstala,zmizel ChevronWP7.cer a wp7roottools_0.7_alpha.xap to pro jistotu aby to časem nedělalo nějakou neplechu.
To že už nejspíš nemám unlock (dělal jsem jen tu dočasnou variantu ale možná že zůstal nevím) je mi známo a snad jej nebudu ani potřebovat,spokojím se s tím co je na marketplace.

Screeny

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po update na mango HR naběhne telefon (necustomizovaný) s červeným tématem které jsem později změnil na zelené a střídám s modrým ty jsou asi nejlepší.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Mango downgrade

Příspěvek od Vlasta W. »

Unlock nezůstane.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Mango downgrade

Příspěvek od Cheetah007 »

Je to tak po updatu na poslední verzi mango jej již nemám,možná že později třeba o víkendu celý včerejší postup od downgradu na 7004 a dál zopakuji a ten unlock udělám trvalý....bude to asi fuška ale když bude čas proč ne.
Ohledně češtiny mi také chybí podrobnější nastavení fotoaparátu viz. tady: http://wmmania.cz/clanky/navody/cestina ... -zarizeni/" onclick="window.open(this.href);return false; ale jak to pročítám unlock bude nezbytný už jen kvůli přepisování či doplnování sys. souborů a zpřístupnění WP zařízení jako flash disk,jen tento článek na vašem serveru není byl by možný správný odkaz prosím? http://wmmania.cz/clanky/navody/windows ... -usb-disk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Popravdě by mi ale nastavení fotoaparátu ani moc nechybělo,defaultní hodnoty jsou nastavené všechny na max. kvalitu,rozlišení a tak,což jsem zkontroloval přepnutím prostředí na EN.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Mango downgrade

Příspěvek od Vlasta W. »

Než budeš zpřístupňovat Mass Storage, měl bych tě upozornit, že se ti tak zpřístupní JEN složky, kam synchronizuje data Zune. Nedovedu si představit, co bys tam chtěl cpát, co neumí Zune, když to platí jen pro ten počítač, na kterém to uděláš (je to hack Windows, ne mobilu), takže data nebudou přenosná. Navíc WP7 vědí, jaká data v systému mají být a data nahraná neoficiální cestou můžou způsobit nestabilitu systému.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Mango downgrade

Příspěvek od Cheetah007 »

Hele možná to vyznělo tak že se chci v telefonu rochat ale není to tak,fotky,video,hudbu a snad i dokumenty sync tam a zpět přes ZUNE který mi vyhoje i víc než itunes--iDevices (iPhone jsem míval),aplikace si vystačím s táím co je uvnitř a co je na marketplace,všemožný fíčurinky s nimiž jsem si hrál na W či Androidu jsou hezký ale vesměs s minimálním využitím a na hraní nemám poslední dobou vůbec čas,pasoval jsem se do role normálního uživatele a budu používat postupyx a nástroje které dop. MS,stabilita je pak jistá stejně jako u iOS a co chtít víc ne?

Ten MassStor je ale nutný k opravě menu fotoaparátu http://wmmania.cz/clanky/navody/cestina ... -zarizeni/" onclick="window.open(this.href);return false; a nevím dvě věci,je nutný unlock a druhou nastavení se po HR předpokl smaže což nevadí,jestli jhe unl potřeba není problém....stejně se o víkendu chystám udělat dle návodů ten trvalý až bude čas.

EDIT:
Ted je to už jedno ale škoda že u samsungu (patrně bootloader) není zatím možné nahrát libovolnou custom rom s lib. jazykem jako u HTC na konci článku viz. odkaz nahoře...
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů