[Samsung] Wifi tethering

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Odpovědět
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Radek Hulán »

A je to tady - jediná zásadnější chybějící funkce - sdílení internetu přes Wifi, v Mango nechybí. Nyní už žádný rozumný člověk nevzdechne po Androidu či iOS :)
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1233612" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak Omnia7 umí i sdílení internetu přes USB - http://myego.cz/item/windows-phone-7-5- ... c-pres-usb" onclick="window.open(this.href);return false;, i další věc - bere si internet z PC když je připojený telefon k Zune. Tedy veškeré možnosti plní na 100% :)

Obrázek

Obrázek
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Wifi tethering

Příspěvek od Martin Suchan »

Jen škoda, že všechny tyto advanced triky fungují většinou jen na Samsung telefonech a ne na HTC... třeba do teďka neexistuje postup, jak u Mango HTC telefonu jen s Dev unlockem odemknout InteropServices (tj povolit instalaci třeba OnDevice ProvXML) Snad ale kluci z XDA brzo na něco přijdou :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Wifi tethering

Příspěvek od Radek Hulán »

V tomto případě je důvodem to, že Samsung má pro Wifi router ovladače a chipset, HTC (minimálně jedno z toho) ne. Nové telefony jej budou mít 100%, Omnia naštěstí taky. Nicméně Mango obsahuje tethering a jde povolit, aniž se musí čekat na operátora, což by v případě českého O2 byla věčnost...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Vlasta W. »

Četl jsem zatím dvě rozporuplné informace. Jednak že HTC oznámilo, že podpora wi-fi routeru bude doplněná aktualizací firmwaru. A naproti tomu že současné HTC telefony to hardwarově nedokážou. Otázkou je, čemu věřit, když pro současné telefony Microsoft tvrdí, že hardwarově není možné např. DLNA.

** Upravil jsem název tématu. Platforma se nám bohužel s příchodem Manga tříští kvůli lepší hackovatelnosti Samsungů
preclik
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:56
Zařízení: Galaxy Note

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od preclik »

Výborně, teď už mi toho na Omnii 7 opravdu moc nechybí.

Nicméně si musím rýpnout, na svém Touch Pro 2 jsem si pouštěl aplikaci Wifi Router, díky které jsem byl schopný internet sdílet z PC do telefonu a z telefonu dál přes wifi jinému počítači. Pokud vím tohle zatím není možné ani na Androidu, na WP7 samozřejmě ani omylem.
hippopetr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 09, 2011 10:04
Zařízení: Samsung Omnia 7 16 GB

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od hippopetr »

Velmi se omlouvám za tento příspěvek, ale potřeboval by jsem poradit, jak přesně postupovat, aby jsem měl podporu tetheringu v telefonu. Včera jsem provedl update na Mango, ale tuto funkci zaboha nedokáži zprovoznit.
Musím mít odemčený telefon? Předem moc děkuji za rady a ještě jednou se omlouvám za tento zbytečný příspěvek /třeba pomůže i ostatním, kteří si nevědí rady/. IDeální by byl nějaký "blbuvzdorný" návod :-)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Radek Hulán »

Ano, je potřeba mít odemčený telefon a pak nejsnáze pomocí DiagProvXML:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1238519" onclick="window.open(this.href);return false;
hippopetr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 09, 2011 10:04
Zařízení: Samsung Omnia 7 16 GB

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od hippopetr »

Dekuji moc za tip, vypada to ze si stejne nebudu vedet rady :-) Mam jiz nahranou aktualizaci Mango a nasel sem pouze clanky, stim jak odemknout zarizeni pred aktualizaci na Mango /nikde neni po aktualizaci/ :-(
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Radek Hulán »

Po aktualizaci na Mango, a bez downgrade na nižší verze, jen oficiální metodou - vývojářský účet. Pro studenty je ale zdarma, pokud tam spadáš..
hippopetr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 09, 2011 10:04
Zařízení: Samsung Omnia 7 16 GB

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od hippopetr »

Tak to mám tím pádem smolíka. No nedá se nic dělat. Pokud by měl někdo nějaký tip, jak na to jít jinak, budu velmi vděčný. Děkuji moc i tak Radku.
Uživatelský avatar
Tealc_EU
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte črc 19, 2011 8:26
Zařízení: Honor 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Tealc_EU »

Radek Hulán píše:Ano, je potřeba mít odemčený telefon a pak nejsnáze pomocí DiagProvXML:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1238519" onclick="window.open(this.href);return false;
Ahoj Radku,
moc děkuji za Tvoje články, už mockrát jsem se díky nim dostal k tomu co jsem potřeboval. Rád bych si aktivoval i toto omezení ale narazil jsem na problém. Mám taky Omnii 7 a odemčel jsem si ji po aktualizaci na Mango znovu přes studentský unlock. Chtěl jsem si tam nahrát tento nástroj ale vyhazuje to chybu 0x81030120. Moc prosím nenapsal by jsi nějaký další "blbuvzdorný" návod jak jsi to u své Omnie vyřešil ?

A ještě bych se zeptal i na ten Tvůj návod na ten foťák. Je napsaný na neoficiální Mango, dá se použít i na to oficiální ? Nechápu proč vyhodili nastavování foto/video. Rad jsem fotil i na Makro a u videa jsem si občas přepínal HD a normální a teď mohu tak maximálně rozhodovat o blesku :-( I když možnost zaostření na konkrétní bod dotykem mě potěšila :-) Ale jinak mě to přijde jako krok zpět :-(

Moc děkuji za odpověď za všechny Tvoje články :-)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Radek Hulán »

Ten hack na Mango funguje i na finální build, soubor je identický.

Co asi potřebuješ je INTEROP UNLOCK:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1271963" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Tealc_EU
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte črc 19, 2011 8:26
Zařízení: Honor 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Tealc_EU »

Asi ano ale moje angličtina je tak mizerná že se v tom malinko ztrácím :-( Snad někdo udělá nějaký odzkoušený překlad :-)


... vůbec netuším co mám dělat "4. Uninstall the Samsung Diagnosis app." jak to odinstaluji a kde nainstaluji tu novou ? ...Jak říkám ztratil jsem se v tom :-/
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Her Mister »

Zdravim, omnii mam asidva tydny ale teprve ted jsem potreboval sdileni i nternetu, a pote co jsem to povoll tak me vyskoci (NYNI NELZE SDILET ZADNE MOBILNIDATOVE PRIPOJENI.ZKONTROLUJTE NASTAVENI MOBILNI SITE A SIGNAL A ZKUSTE TO ZNOVU)...jinak internet me v poho jede...nevite cim to muze byt?
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Her Mister »

asi je potreba si s tim pohrat jeste?

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1233612" onclick="window.open(this.href);return false;

tady nevim proc tam pise ze v cestine mu to blbne?

jeste jeden navod

http://wmmania.cz/clanky/navody/zapnuti ... u-omnia-7/" onclick="window.open(this.href);return false;
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od dwbmb »

Chci se zeptat, jak bylo zmíneně v odkazovaných článcích a fórech, stále je problém s Wi-Fi tetheringem na česky lokalizovaném teleofnu nebo už je to nějak dořešené, nevíte?
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od Her Mister »

mam na mobilu ted wp 7,8 urceny pro nokie a tam me to funguje bez problemu, i v cestine
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[Samsung] Wifi tethering

Příspěvek od dwbmb »

To je hezké.
Má tu někdo Omnii 7, s češtinou a aktivovaným Internet Sharing? funguje to v pořádku? na foŕu XDA i autor zmiňuje nějaké problémy při použití s češtinou.
Bez custom ROM.

EDIT:
Tak jsme to už nevydržel, zatnul zuby a zkusil to. No, zatím to vypadá fungujícně, tak doufám, že se neobjeví nějaké bugy :)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů