Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Cheetah007 »

Zakládám nové téma o této aplikaci a reaguji tím na příspěvek od tomvalve: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 96#p238596" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozorný telefon (Attentive phone)

Pokud máte HTC HD7 a poslední ROM s OS 7774.16,v menu nastavení tato funkce může ale nemusí být dostupná a v marketplace v sekci "HTC Apps" či hledáním ji také nenaleznete.
Závisí to také patrně na verzi ROM kterou používáte,třeba u prvotní 7OO4 s WP7 jsem ji našel stejným způsobem ale nešla stáhnout.
Aplikace se však nechá normálně stáhnout z hlavní obrazovky kliknutím na"HTC Hub" (Počasí,zprávy,akcie atd.)
Mám tuto poslední oficiální rom,nainstalovanou a se zaplou češtinu přes cab sender,app lze stáhnout s českým popisem bez problémů.
Některé custom romky ji mají integrovanou ale většinou nechodí korektně a v některých zase nejde stáhnout (ukáže to že není pro daný region a operátora dostupná)

Je funkční na HTC HD7 a předpokládám i u ostatních WP devices s polohovým senzorem a senzorem který při přiblížení k uchu vypne kapacitní displej.
Nezkoušel jsem tedy všechny funkce nemám čas ale přepnutí na hlasité repro při hovoru otočením telefonu displejem dolů tedy vodorovně či položení na stůl chodí!!

Jak tedy tuto aplikaci která funkci přidá do menu nastavení získat?

Není na tom nic složitého

1) Mějte nahranou poslední ROM s OS7740.16

2) Po prvním spuštění telefonu,se přepněte na naistalovanou češtinu (cab senderem),restartujete,nastavte vše potřebné podle průvodce,nastavte wi-fi,přihlaste se k live id účtu

3) Přejděte do "HTC Hub",doporučuji v něm nebo z mp htc apps HTC Hub preventivně updatovat na poslední 2.3 (Build 2121.38311)
Nechte aktualizovat počasí a nabízené aplikace,posuňte se tažením prstu po obrazovce s počasím vlevo do "nabízené",sjeďte úplně dolů,klikněte na "Získat další..." a přesuňte se doprava na "aplikace",položku "Attentive Phone" by jste měli mít pátou odshora skoro vespod.

4) Klikněte na ní a nainstalujte,popis funkcí je v češtině.
Po instalaci se nelekněte že ji v telefonu nebudete mít v seznamu aplikací,hned se sama zařadí do menu nastavení,kde ji najdete na zcela poslední řádce dole.
Aplikace nejde běžným způsobem odinstalovat a pokud by jste se jí chtěli přeci jen zbavit,tak jedině hard resetem.

Postujte zde zda vám vše chodí a uveďte samozřejmě telefon a verzi OS pokud je nemáte v profilu či podpisu,doufám že tohle někomu alespoň trochu pomůže.
Napevno instalovanou tutro funkci mívají některé telefony přicházející s předehraným mangem,u "nás" je to trochu složitější ale vpřípadě HD7 a věřím že i dalších funkční.

Chvíli po napsání příspěvku jsem googlením objevil i tohle,app je jen pro HTC a snad se nechá stáhnou i přes zune (marketplace v telefonu ale nic nenašel)
Tento postup jsem nezkoušel.
http://www.addictivetips.com/mobile/att ... -htc-only/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://social.zune.net/External/LaunchZ ... 8c4f36ce80" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Funkce "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od htcjirka »

předpokládám i u ostatních WP devices s polohovým senzorem a senzorem který při přiblížení k uchu vypne kapacitní displej.
Originalni romky HTC tuto funkci-aplikaci obsahuji standardne.Je urcena jen pro HTC zarizeni,na Omnii,LG ci Nokii to nefunguje,lze nainstalovat ruznymi zpusoby,ale fukcni neni.
Pokud clovek ma originalni rom,nemusi podstupovat nejaky slozity zpusob ziskavani,to jen pro upresneni,aby to nekoho nematlo.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Cheetah007 »

Jasně ale v HD7 v základu i v EN není,mp ji nenajde a v něm pod HTC Apps taky není,dávám to proto že je přístupná jen skrze HTC Hub a to ještě pořádně schovaná,z příspěvku to myslím vyznělo.
Stále mluivím o první generaci WP devices,nové by to měly mít již v sobě o tom v příspěvku píši,recenze na TITANa hovoří z vše a u radara snad bude také nemám možnost to ale pochopitelně odzkoušet.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od htcjirka »

V HTC HD7 s originalni romkou ta aplikace porad je,drive byla mezi seznamem aplikaci,po Mangu se prestehovala do nastaveni.HD7 tu mam primo pred sebou,tato ficura je tam od vyroby a vzdycky byla.I na HTC 7 PRO byla.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Cheetah007 »

Příspěvek jsem doplnil máš pravdu mrkni na něj.
Ať jsem nahrával ROM 7720-40 přes zune (7740 ani jinak nejde) nebo Ruu Update nikdy jsem ji v nastavení neměl,opravdu.
V marketplace můžeš zadat klíčové slovo attentive nebo pozorný a nenajde ji,klidně to zkus.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Gater »

Ono to tam od výroby totiž nikdy nebylo, muselo se to dodatečně stahovat v HTC Apps. Mně to nejde nainstalovat ani přes HTC hub, vůbec nic se tam neobjeví.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od htcjirka »

Před mangem ano,ale po mangu tam jiz je,ted to zkousim na HD7(mam tu jednu s rozbitym displejem)
Udelal jsem HR a po prvotnim nastaveni site a ostatnich veci tam po nabehnuti je.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Gater »

Tak to neznamená, že je to tam z výroby přece. To tam máš nějak dohrané, buď tam máš tu novou romku, nebo to tam zůstalo po updatu na Mango. Já jsem to tam dřív taky měl, ale když jsem udělal update z NoDo bez Attentive phone, tak to tam není.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od htcjirka »

Neni to dohrane,HD7 je flashovane originalni flasherem na originalni posledni rom.Je to tam stejne jako u Titanu,bez nejake dalsi doinstalace.Takze to neni ani zbytek z predchozim updatu.Vzdy zarieni flashuji natvrdo,nemam rad updaty.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Gater »

Myslis tu ROM, co jsi tu postoval ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od htcjirka »

Ne,uz je davno novejsi.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Gater »

Tak je to asi v té ROMce, ne ? Tak to není z výroby, špatně se vyjadřuješ. Když uděláš update přes Zune, tak to tam nebude.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od htcjirka »

Pred Mangem ano,to se musela stahnout z Marketu jak spravne podotknul Gater.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Cheetah007 »

-Pavel- píše:Já jsem tuto funkci na svém HD7 nikdy neměl, ani před mangem, ani po. Musím jí doinstalovat a pak vleze do nastavení systému. :wink:
Takže už ji máš chodí? mě ano,příchozí hovor zkusím později ;-)
Jak jsem psal na marketplace v telefonu není,ani pod řádkem htc apps a ani na PC http://www.windowsphone.com/cs-CZ/searc ... tive+phone" onclick="window.open(this.href);return false; jako by to nebylo určeno pro níáš region ale přesto chodí....zase nějaká kulišárna,co si člověk neudělá sám....

htcjirka :arrow:
Jak jsem psal je jedno jakým způsobem jsem 7720-40 nehrával,Ruu Update nebo zune,nikdy po spuštění v menu není,nevím pro jaký trh telefon máš já pro český 8GB,Hardware revision 0002
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od htcjirka »

Gater píše:Tak je to asi v té ROMce, ne ? Tak to není z výroby, špatně se vyjadřuješ. Když uděláš update přes Zune, tak to tam nebude.
Ale bude,ty RUU soubory originalnich rom jsou ty same co pak jdou i jako update pres Zune.S tim ze kdyz preflashujes natvrdo RUU tak prijdes o vsechny data..
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Gater »

Mně to nejde, jak jinak :grin: Myslíte, že je to jen pro HD7 ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od htcjirka »

-Pavel- píše:Cheetah007: jasně, že mám. V základu v ROM po Mangu nebyla, ale doinstalovat lze tak jak jsi to popsal a je v češtině a funguje, to je hlavní, je to šikovná aplikace. :wink:
Je sikovna,uz na HTC7 Pro jsem si ji oblibil,mit jinou znacku tak by me to chybelo.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Cheetah007 »

Gater
Nevím jak jsem psal na HD7 jede takže pište komu dalšímu a na jakém modelu.
http://www.addictivetips.com/mobile/att ... -htc-only/" onclick="window.open(this.href);return false; tady píší HTC Only ale které modely už ne....jakou máš ROM?
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Gater »

Mám oficiální 7740 přes Zune. Mně se v HTC hub neobjeví vůbec žádná aplikace. Když to spustím, tak tam jsou na chvilku vidět, ale hned se to přepne na počasí a pak už tam nic není.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Dohrání Funkce: "Pozorný telefon" (Attentive Phone)

Příspěvek od Cheetah007 »

Musíš bud přeject prstem po displeji do strany,nebo je dole taková šipka.
Tohle v updatu htc opravilo,v dřívějších verzích byly zobrazené nabíézené aplikace na obrazovce počasí po spuštění stále a ikony zůstaly i v náhledu na start titulní obrazovce.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů