Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Zamčeno
speedysek
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv pro 08, 2011 20:52
Zařízení: HTC HD7

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od speedysek »

Zdravím,

Názorně jsem si přečetl snad všechny návody, ale stejnak z toho nejsem moudrý..

Moje aktuální situace je, že mám telefon s nejspíš nejnovějším systémem (viz foto), co jsem četl tak odemknutí i aktivování cz je možné pouze na nižším. Chtěl bych tedy poprosit, jestli by se tu někde našel nějaký podrobný návod ve smyslu body - stahni toto,zapni toto, klikni na toto a toto, všechny co tu jsou,resp co jsem našel jsou sice dobré, ale nikoliv podrobné. Děkuju

Unlock bych chtěl provést způsobem č. 3. "neoficialní unlock" + zabránění znovuuzamčení.

Mimojiné, nejlepší by bylo, pokud by se zde někdo našel v okolí Kutné Hory, Kolína,Čáslavi, Nymburka, Poděbrad a pomohl mi s tím konkrétně, klidně i tím placeným způsobem, samozřejmost je že se dostatečně domluvím.Pokud by to někoho třeba jen zajímalo, jakou bych nabídl odměnu at už finanční či jinou, napište PM (SZ).

Díky za všechny reakce, a rady. Učenej jsem z nebe holt nespadl..
007ToMMaS
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 21:07
Zařízení: HTC HD7 :)
Bydliště: Slovakia, Púchov :)

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od 007ToMMaS »

takže takto ako som si všimnul na fotke tak máš oficialnu ROM s aktualizaciou na mango...
myslím si že nahranie neoficlanej ROM by bolo v tvojom prípade jednoduhšie ako prpačka pár hodín s odblokovávaním a predieraním sa aktualizáciami... ale tak ak to chceš iba odblokovať na inštaláciu neofiko app tak si stiahni starú rom pre HTC HD7 7004 je tuším staršia a musí obsahovať číslo 401 vedčinu býva na konci súboru... keď si ju stiahneš a budeš si istý že si stiahol dobre tak vypni zune aj mobil odpoj ho od PC a stlač vol- a stlač power a drž to tak 3-5sekund... naskočí si bootloader v ktorom bude napísaná jeho verzia atď... na samom spodku bude napísaný serial... spusti si v PC to čo si stiahol teda tú ROM pripoj mobil a pokračuj podla pokynov čo ti dáva ten program na PC v žiadnom prípade neodpájaj mobil. asi pri 10% nahrávania ROM sa mobil reštartuje a pokračuje ďalej v nahrávaní...po úspešnom nahraní si nastav iba mail a wifi(z dôvodu keby nainštaluješ a všetko si nastavíš a nepodarí sa ti ho odblokovať nech to nemusíš robiť potom znova:D ) a potom postupuj podla návodu na odblokovanie. ;) nech sa darí ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od htcjirka »

Pozor,pokud ma verzi bootloaderu 5.10 tak uz downgrade takto lehce nejde..
007ToMMaS
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 21:07
Zařízení: HTC HD7 :)
Bydliště: Slovakia, Púchov :)

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od 007ToMMaS »

ja keď som mal ofiko rom tak mi downgrade šlo bez problémov..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od htcjirka »

Ano,ale posledni updaty uz prinesly i novejsi verzi bootloaderu s kterou nelze downgradovat.Resi se to i na xda jak downgradovat z echto novych bootloaderu.
007ToMMaS
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 21:07
Zařízení: HTC HD7 :)
Bydliště: Slovakia, Púchov :)

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od 007ToMMaS »

tak to pred tým ako pošlem HD7 na reklamáciu si to asi rozmyslím... lebo pravdepodobne sa mi potom vráti s novou verziou OS...
speedysek
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv pro 08, 2011 20:52
Zařízení: HTC HD7

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od speedysek »

007ToMMaS píše:takže takto ako som si všimnul na fotke tak máš oficialnu ROM s aktualizaciou na mango...
myslím si že nahranie neoficlanej ROM by bolo v tvojom prípade jednoduhšie ako prpačka pár hodín s odblokovávaním a predieraním sa aktualizáciami... ale tak ak to chceš iba odblokovať na inštaláciu neofiko app tak si stiahni starú rom pre HTC HD7 7004 je tuším staršia a musí obsahovať číslo 401 vedčinu býva na konci súboru... keď si ju stiahneš a budeš si istý že si stiahol dobre tak vypni zune aj mobil odpoj ho od PC a stlač vol- a stlač power a drž to tak 3-5sekund... naskočí si bootloader v ktorom bude napísaná jeho verzia atď... na samom spodku bude napísaný serial... spusti si v PC to čo si stiahol teda tú ROM pripoj mobil a pokračuj podla pokynov čo ti dáva ten program na PC v žiadnom prípade neodpájaj mobil. asi pri 10% nahrávania ROM sa mobil reštartuje a pokračuje ďalej v nahrávaní...po úspešnom nahraní si nastav iba mail a wifi(z dôvodu keby nainštaluješ a všetko si nastavíš a nepodarí sa ti ho odblokovať nech to nemusíš robiť potom znova:D ) a potom postupuj podla návodu na odblokovanie. ;) nech sa darí ;)

Skvely navod diky, ale jeste bych te poprosil olink kde bych stahnul spravnou verzi ROM ? A co ta cestina? Ta uz by byla v te rom? Ikdyz ona neni ani tak podstatna... Diky vsem za reakci!
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Cheetah007 »

Sr ale trochu mi tu schází odkazy na náviod...mám Verze je: OS7.10.7720.68
na krabici se tel tváří jako pro CZ trh ale nějak pol MS přestávám rozumět....offiko cestrina je jen pro nové telefony nebo i ty starsi stejneho modelu treba koupene z dr ruky ale pro cesky trh?stejne proc s tim delaji takove kraviny

Prosím proč se mi telefon hlásí jako HTC HD7 T9292,je to v about,při přip přes zune a jinde....htc nemívá taková označení a jeké je kódové označení pro HD7? htc mívá zajímavé nzvy,jako diamond,raphael DALŠÍ CO TENHLEá
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,ta oznaceni jsou uplne normalni.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Tak tak, každé HTC má samozřejmě i číselné označení.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Cheetah007 »

Jo deíky za info...hele tomáši funguješ ještě na mobilnaut cz? :) :wink:

Poradíte prosím jak co nejrychleji n´bez slož unlockování nahrát na moji rom viz. nahoře čistou customitz jen s přidanou češtinou?
Něco je zde a spoustu jinde jen nevím který způsob je nejvhodnější abych si neodpálil bl

Udelam dobre kdyz budu postupovat dle navodu na konci tohoto clanku: http://wmmania.cz/clanky/navody/cestina ... -zarizeni/" onclick="window.open(this.href);return false; proste jen nahrat cistou (snad) custom s cestinou a az bude pozdeji cas muzu i zkusit nejake vyladene
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1354836" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1271118" onclick="window.open(this.href);return false;
...hje fajn ze to u HTC vubec jde...custom treba u byvale omnie nevim proc mozne nebyly...patrne stakle neni odemceny bl.

Takze nejdriv downgraduji na uplne prvotni romku abyxch si schuberta neodpalil
http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-pre ... s-phone-7/" onclick="window.open(this.href);return false;
uplne....iodemceni hardspl se nedoporucuje pri nejaktualnejsim mangu offiko prews zune
http://wmmania.cz/clanky/navody/hspl-pr ... s-phone-7/" onclick="window.open(this.href);return false; pak uz to snad pujde tak mi drzte palce...http://wmmania.cz/clanky/rom/prehled-ne ... eni-s-wp7/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Cheetah007 »

PROSIM rad bych downgradoval z officialni posledni akt. mango pres zune abych mohl provest hardspl a potom custom rom s cestinou a ruzne z xda ale nedari se....pokousim se nahrat tuhle ruu_schubert_s_htc_europe_4.05.401.02_radio_5.69.09.29a_22.50.50.21_signed_schubert_release ale nepusti to...down se nedari vzdy to hodi chybu....postupuji dle navodu viz. vyse.

EDIT:V
diskuzi pod clankem jak flashovat je to casty problem a mam poicit ze to blokuje SPLko.....ted mam verzi .SPL-5.10.2250¨Zkusil bych downgrade pomoci tohoto http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nah ... s-phone-7/" onclick="window.open(this.href);return false; ale vysledek je nejisty.....na goldcar si ani netroufam delal jsem to jednou u TM G1 a celkem porod...prace na pul dne a spec karta ktera se s tim snese.
Dlouho jsem tyhle flashe nedelal naposledy s TREO WM750 a nejak jsem z toho vypadl

Mel bych snad najit vhodnou rom pro muj region ale ja netusim ktera to ma byt....pekne v tom zacinam plavat,mno zkusim ponizit SPL

1.Stáhněte starší RUU ROM pro Vaše zařízení. Původní ROM pro všechna HTC zařízení první generace v tomto článku: Jak přehrát ROM na HTC zařízeních s Windows Phone 7. (Stahujte vždy verzi ROM s nižším SPL)
2.Rozbalíte stažený soubor a získáte několik souborů, mezi nimiž najdete ten s následujícím jménem: RUU_signed.nbh – tento soubor smažete ze složky
3.Nyní spustíte zařízení v bootloader módu (vypnete, podržíte tlačítko pro ztlumení hlasitost a zároveň zmačknete tlačítko pro zapnutí – zobrazí se tříbarevná obrazovka), připojíte zařízení k PC (text v bílém rámečku se změní ze „Serial“ na „USB“)
4.Spustíte ROMUpdateUtility.exe jako administrátor (pravé tlačítko myši na souboru a spustit jako administrátor), zaškrtnete políčko a kliknete na Next.
5.Zařízení bude updatováno, ale jen SPL (cca 2 minuty času) a restartuje se. Jakmile zařízení naběhne všechna data budou vymazána a verze SPL se změní na starší.
6.Nyní můžete zařízení odpojit a znovu připojit, nastavit synchronizaci se Zune a nahrát zpět všechna data (případně použít zálohu, pokud máte).
7.Pokud jste udělali vše správně, máte nyní starší verzi SPL a můžete spustit instalaci RSPL/HSPL.
Potom nahrat prvotni verzi ROMky zde: http://wmmania.cz/soubor/1200/" onclick="window.open(this.href);return false; abych nešdopadl viz nizte a pak snad hardspl a potom custom rom volne...jsem zvedav,nejdriv se to zdalo lehke max na hodinkzu....uz vidim jak s tim ztas bulikoji atz do rana


POZOR !!! Pokud Však máte v telefonu stále Mango (i když s nižší SPL), není možné nahrát HSPL. Pokud by se tak stalo, zablokuje se zařízení do stavu, kdo ho již nikdy nebudete moci flashovat (tzv.halfbrick)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od htcjirka »

Bohuzel uz mas nove SPL a tam downgrade neni tak jednoduchy a navic nejisty,hrozi i zniceni zarizeni.
Bohuzel na toto nove SPL ti nepomuze stahnout starsi ROM,flashnout manualne pres Bootloader atd..jak jsi popsal.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Cheetah007 »

J,j...s tou 5.xx jsem asi v riti...delal jsem to nekolikrat krok po kroku popdle navodu ale snizit ho nejde....ta nova mrcha to zkratka nedovoli,zniceni bych se bal jedine kdyby se to povedlo a nahral ten hspl pres oficialni mango jak je cervene v kazdem navodu zvyrazneno....pak by patrne pomohl jen servis a mozna ze by byl cip s rom pameti odepsane nadobero kdo vi..nj ale co vcil?
Customizovana rom s takto vysokym SPL bude sotva....pocitam ze se jim to na XDA zatim nepovedlo prolomit a dolu nemuzu.....v servisu by to myslis udelal vim ze v mobilpohotovosti jsou kluci sikovni a maji jiste lepsi vybavu nez v dom podmninkach ale treba to vazne nejde.....snad jen o vikendu se mnorit s gold card ta by mohla z osmdesari procent zabrat jak to vidis ty?

Ted me napada mohu vratit posledni update pres zune zpet v clanku opisi ze to obcas vrati i spl...jak jsem jej prinesl domu bylo tam mango viz. verze co jsem uvedl tedy 7740 a pak zune nahral jeste neco treba to bylo prave to 5kovy splko....prest tim jsem do BL kombinaci power a vol down nevstupoval,zkusim zatim tohle a pak to necham navikend.....rANO PADIM DOST BRZY

edit:
tAK PODLE OCEKAVANI VRACENI PREDCHOZI AKTUALIZACE PRES zUNE splKO NEZMENILO....STALE 5.10.2250 ZKUSIM TO ODNEST V PATEK NA ANDEL TREBA TO SERVISAK ZVLADNE.
oHLEDNE GOLDCARD je nejaky nastroj ktery by to pachteni ulehcil a vytvoril ji nejak jednoduseji???

Neco je zde: http://psas.revskills.de/?q=goldcard" onclick="window.open(this.href);return false; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=887235" onclick="window.open(this.href);return false; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893152" onclick="window.open(this.href);return false; ale vubec netusim kde v telefonu zjistim vnitrni CID verstavene pameti tedy SD kartry pokud se nepúletu je slot s kartou jen zaslepeny tech 8GB....jo jak ji mohu bez rozebrani vyndat a dat vetsi treba 16-32GB???
speedysek
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv pro 08, 2011 20:52
Zařízení: HTC HD7

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od speedysek »

hm, tak ted už se ve SVÉM tématu tuplem nevyznám, když mi nějaký tupec sem cpe svoje problémy. Bože :/
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Vlasta W. »

Speedysku, tímhle jsi mě ale definitvně dožral. To, že nejsi schopen či jsi příliš líný podle existujících návodů a postupů všude možně na internetu dosáhnout toho, co chceš, jako my všichni ostatní, mi vadí. Ale to, že na veřejném fóru nerespektuješ ostatní, nadáváš jim a máš pocit, že tvé problémy jsou důležitější než problémy druhých, je opravdu vrchol.

Řeknu ti to asi tak: Pokud na hackování svého telefonu nemáš schopnosti, zkušenosti či ochotu se učit, tak to nedělej. Hackování mobilů vyžaduje a vždycky vyžadovalo určitou alespoň elementární technickou znalost principů fungování toho zařízení a rovněž schopnost dostatečně porozumět psanému textu. Ty nevykazuješ ani jedno z toho. Pokud se nadto hodláš chovat takto, tak rozhodně nečekej, že tu bude stát fronta lidí ochotných ti s něčím pomáhat.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Cheetah007 »

Vážený pane spedýsku,za prvé jsme spolu nepásli krávy,slony ani jinou zvěř a za druhé si vyprošuji tento tón v SZ o kterou jsem ani nestál a zaručuji vám pane že se TOTO již NIKDY nebude opakovat!!!!!!!!!!!!!!!!!
a jelikož jsem byl nazvaným Idiotem tupým (naštěstí jedním...) pokračuji taktéž v tomto stylu....p....ům a dalším jim podobným zásadně tykám.


To že jsi téma založil ty neznamená že máš výsadní práva sem přispívat a hrát si na moderátora či co....četl jsi pravidla fóra a víš vůbec co znamená "diskuzní fórum" prase jedno?
Uživatel (bohužel...) tohoto vjinak slušného fóra píše:
Re: Podrobné odemknutí a nahrání CZ.
Odesláno: pát pro 16, 2011 18:15
Od: Cheetah007
Komu: speedysek

:arrow: speedysek píše:
Předmět: Podrobné odemknutí a nahrání CZ.


Cheetah007 píše:
Sr ale trochu mi tu schází odkazy na náviod...mám Verze je: OS7.10.7720.68
na krabici se tel tváří jako pro CZ trh ale nějak pol MS přestávám rozumět....offiko cestrina je jen pro nové telefony nebo i ty starsi stejneho modelu treba koupene z dr ruky ale pro cesky trh?stejne proc s tim delaji takove kraviny

Prosím proč se mi telefon hlásí jako HTC HD7 T9292,je to v about,při přip přes zune a jinde....htc nemívá taková označení a jeké je kódové označení pro HD7? htc mívá zajímavé nzvy,jako diamond,raphael DALŠÍ CO TENHLEá

MŮŽEŠ MI LASKAVĚ ŘÍCT CO SE MI SEREŠ DO MÝHO TÉMATU? A CPEŠ TAM NAPROSTÝ SRAČKY? IDIOTE TUPEJ-----------------------------------
Vazeny pane mladíku netuším jakýmáte či řešíte problém ale vše se dá napsat s kliudem a slušně,TKŽE aby bylo jasno,později si popovídáme v tuto chvíli tě frajírku hlásím modum a čekej doufej DOČASNÝ BAN kamaráde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Cheetah007
Nováček


Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Soukromá zpráva


EDIT:

Tak čekám chlapečku :!: ....odpověz :arrow: ty hrdino,přes SZ máš keců jak opice toho tekoucího...co mi ještě povíš????
Já jen jediné: Dlouho mě takto nikdo nenasral a nedožral to mi věř......nechtěj abych tě potkal na jiném fóru nebo nedejbože v reálu...CHUDÁKUVýskyty jako jseš ty se mají hubit ještě v porodnici.
Normálně jsem slušný člověk ale tenhle tón kterým si mě dovoluješ otravovat soukromou zprávou mě dokáže vytočit do ruda
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Cheetah007 »

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 39#p235739" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě zarámovat a bude to skutekně výtekné jen co je pravda :arrow:


HTC HD7: Všeobecná diskuze

od speedysek » sob pro 10, 2011 18:32

Tak telefon jsem měl v ruce pár minut, měl jsem tam svou simkartu, a hned skoro po zapnutí mi přisla sms zpráva že mi odečítají peníze za Internet, můžu se zeptat kde bych to mohl zakázat? Aby se telefon NIKDY neřpipojoval k datové síti. Díky


PORADIM TI MILERAD KAMARADE.....JSES HLUPAK (styl tveho vyjadrovani odpovida tatramatce a to jeste vypnute) A KDYZ UZ JSI BLBEJ PLAT AT TI CHYTRI SI MNOU RUCE A VYMEJSLEJ PRO TEBE NOVE A NOVE NASTRAHY NEHGRAMOTE :P :P
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Podrobné odemknutí a nahrání CZ.

Příspěvek od Vlasta W. »

OK, zdá se, že je vše vyřízeno, zamykám, speedysek i cheetah obdrželi varování za své vyjadřování.
Zamčeno

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů