HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Společnost HTC uvede zítřejším dnem na tuzemský trh nejnovější přírůstek do svého portfolia chytrých telefonů. HTC 7 Pro s operačním systémem Windows Phone 7 a výsuvnou pětiřádkovou QWERTY klávesnicí si oblíbí zejména firemní zákazníci, nabízí však také spoustu multimediálních funkcí pro chvíle oddechu. Pod velkým dotykovým 3,6" WVGA displejem s rozlišením 480 x 800 px se ukrývá výsuvná QWERTY klávesnice s ergonomicky navrženými klávesami pro komfortní a rychlé psaní. Předností je pátá řada kláves, vyhrazená pro numerické znaky. O svižný chod přístroje se stará rychlý procesor na frekvenci 1 GHz a s operační pamětí 576 MB. Vnitřní paměť telefonu o velikosti 8 GB zajistí dostatečný prostor pro ukládání dokumentů, aplikací i multimediálního obsahu. Zařízení je dále vybaveno fotoaparátem s rozlišením 5 Mpix, automatickým ostřením, bleskem a podporou natáčení videí ve vysokém rozlišení 720p.

obrázek

Plná podpora dokumentů sady Microsoft Office a implementace poštovního klienta Microsoft Outlook zaujme zejména manažery, kteří nyní mohou prostřednictvím HTC 7 Pro plnohodnotně pracovat i na cestách. Kancelářské funkce HTC 7 Pro doplňuje také bohatá multimediální výbava pro chvíle odpočinku s pokročilými technologiemi jako Dolby Mobile™ či SRS WOW HD™. K pohodlnému sledování videa lze po vysunutí klávesnice naklopit displej a v této poloze jej zafixovat.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lf7EaGsV0qI[/youtube]

Nové generace mobilního operačního systému Windows Phone 7 nabízí uživatelské rozhraní složené z tzv. „dlaždic“ a Hubů. Systém nabízí např. People, Pictures, Games, Music & Video, Office nebo Marketplace Hub. Uživatelé zvyklí na prostředí HTC Sense si oblíbí aplikaci HTC Hub, příznivci hraní potom pestrý výběr her služby Xbox Live.

A teď to nejdůležitější na závěr - nový model HTC 7 Pro bude dostupný od úterý 25. ledna 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 12 999 Kč. Pokud si HTC 7 Pro pořídíte, můžete se pochlubit s prvními dojmy v našem fóru.

Technické specifikace
Rozměry (mm): 117,5 x 59 x 15,5
Váha (g): 185 s baterií
Displej: 3,6 palcový multidotykový kapacitní, 480 x 800, WVGA rozlišení
Vnitřní paměť: 8 GB
ROM: 512 MB
RAM: 576 MB
Baterie: 1500 mAh Lithium-ion
Fotoaparát: 5 Mpix s autofocusem a bleskem, 720p HD video
Konektivita: 3G, GPRS, EDGE, Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 EDR
Další vybavení: G-senzor, digitální kompas, proximity senzor, světelný senzor, A-GPS přijímač, 3,5 mm audio vstup

Zdroj: tisková zpráva
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od StepanP »

Skvělá zpráva. Rozhodně potěšila ta cena 12 990Kč. Čekal jsem cenu někde kolem 14 500. Zajímalo by mě co HTC představí na MWC v Barceloně. Na nástupce řady HD7 si asi ještě budeme muset počkat, ale zase pokud nepředstaví něco s Tegrou 2, tak ostatní výrobci budou mít vybavenější telefony i když s Androidem. Možná ukážou dlouho očekávaný tablet.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Vlasta W. »

Jo! Jo! Jo! Je to tady :-) Ještě porovnat cenu s Německem, zjistit, jestli se tam případně nedá koupit bez lokalizace a počkat do výplaty. Tadá!
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od elcrys »

Už je vyřešeno překlápění obrazovky při vysunutí klávesnice? Nebo bude až s nějakou další aktualizací? :tlem:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Jiří Hrma »

elcrys: Mám pocit že stále není a při vysunutí obrazovky se hlavní obrazovka s dlaždicemi nepřeskládá :-/ také doufám, že to brzo dají do pořádku, ale ta únorová aktualizace to zřejmě ještě řešit nebude.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Radek Hulán »

Osobně počkám na Dell Venue Pro. Větší displej, slot pro microSD a klávesnice pod spodní částí (nikoliv boční) dává u WP7 větší smysl.

Obrázek
tomogo
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv srp 13, 2009 9:21
Zařízení: FSC 720 a Nokia E52
Bydliště: 110 00 Praha 1, V Jámě 699/5

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od tomogo »

hm... co s tou briketou? Možná zatopit. To se mi taky víc líbí Dell Venue Pro.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od JanHavlicek »

Hm, co myslíte, bude umět zadat webovou adresu pomocí HW klávesnice? :-D

2 Radek: Aby ses taky někdy dočkal...
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od premikkoci »

Slot pro SD karty bude mět význam pouze s rychlýma kartama. Jinak rychlostně bude lepší pouze NAND paměť
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Radek Hulán »

JanHavlicek píše:2 Radek: Aby ses taky někdy dočkal...
O prázdninách bude, a dříve nemá WP7 v ČR smysl, pokud člověk nechce dělat UK účet / UK regional id / UK platební kartu opičárnu. A doufám, že bude i nějaký TomTom / Garmin či Sygic.
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Radek33 »

Dell je fakt vymazlenej mobil, ale... Osobně nechápu výhodu klávesnice na kratší straně. Zaprvé se hůř drží a hůř píše (stejně mizerně jako na BB) a zadruhé dávám přednost když vidím širší řádek při psaní než více řádků.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od JanHavlicek »

To já to docela chápu, jsem zastáncem BB konstrukce, sám mám 2 roky E71 a přemýšlel jsem nad E72. Ale hlavně kvůli tomu, že klávesnici není nutno vysouvat. A také se na ní dá psát v nouzi jednou rukou. Řešení od Dellu už mi taky tak sympatické nepřijde.

S tou rychlostí NAND/SD souhlasím, bude v tom určitě nějaký háček. Proč by měl Microsoft zrovna Dellu dovolit používání výměnných karet a riskovat tak problémy s rychlostí telefonu? Sice vím, že se to nedá úplně porovnávat s jakousi betou WP7, ale je to dobře vidět i na té HD2, kde na kartě velice záleží a s většinou karet jsou problémy, přitom z NAND paměti to běží vyloženě jako z praku
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od AtoM. »

Kéž by se tahle konstrukce objevila někdy na androidu.

U Dell Venue Pro bych měl strach jak se bude psát na vrchní řadě klávesnice. Ten displej by mohl dost překážet. Ale musim potvrdit, že tenhle styl klávesnice kterej byl například u starejch UIQ telefonech (M600, P1i) je asi nejlepší se kterym jsem se kdy na mobilech setkal.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Radek Hulán »

Já měl dva různé mobily od HTC s QWERTY klávesnicí a vždy mě hodně vadilo, že na napsání jedné SMS či krátkého emailu jsem musel mobil nejen otevírat, ale i otočit o 90 stupňů a pak čekat než se přetočí obrazovka. To je opruz a nakonec jsem stejně většinou psal na SW klávesnici. Ten Dell Venue Pro to řeší, psát se na HW (i relativně malé) klávesnici bude určitě výrazně rychleji než na SW, vysunuje se to snadněji a nemusí se nic otáčet. Pokud člověk nechce psát "román", je to lepší řešení, protože bych je asi používal výrazně častěji. Taky WP7 a veškeré aplikace jsou dělané na výšku, ne šířku.
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Radek33 »

Všechny aplikace, kde se píše text (sms,email,word,excel) se velice svižně obracejí. Protože mám HTC 7 Trophy, vím to.
Osobně při psaní telefon vždy otočím (pokud teda nechci napsat opravdu krátkou sms), telefon se v ruce lépe drží a pro psaní dvěma prsty je to rychlejší. Ale vše je jen o zvyku.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od jerry_stolarik »

Hi,

Radku Dell Venue Pro nema přístupný slot pro SD kartu.. Na začatku se proslýchalo že ho mít bude ale nakonec tam neni.
Uživatelský avatar
sorento
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát pro 10, 2010 17:33
Zařízení: iPhone 4, iPad 2

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od sorento »

Zdravím,
klient z US má Dell Venue Pro a musím říc, že bych určitě volil ten. Perfektní zpracování na klávesnici se píše parádně a jednou rukou, displej na jedničku ( nedá se rovnat s mým HD 7 ) jen ta váha je daň. Jinak kartu tam má 16GB.
Michal Javůrek

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Michal Javůrek »

O HTC 7 Pro jsem kvůli klávesnici hodně přemýšlel, ale nakonec se mi nechtělo čekat a pořídil jsem si Zetko... ale dobrá zpráva, že už je konečně dostupný v ČR.
Uživatelský avatar
Johnyx
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 17, 2010 19:02
Zařízení: HTC Sensation XE, Asus N75S, AKG K430
Bydliště: Slovensko - západ

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od Johnyx »

Pekné zariadenie, ale myslím, že kým WM7 nevyrastie z plienok, nebudem nad ním ani len uvažovať. Dlho som sa napríklad bránil Androidu a držal som sa zubami nechtami WM6.5. Potom som to v sebe zlomil a šiel som do DELL Streaku. Teraz už iba krútim hlavou, že som do Androidu nešiel už skôr. V každom prípade chcem tým povedať iba to, že keby HTC urobilo toto zariadenie s OS Android, neváham ani sekundu, nehovoriac o tom, že HTC7 PRO má 8GB pamäť a nemá slot na mikroSD kartu - to čo ako je za business device????????? :(
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

HTC 7 Pro se zítra začne oficiálně prodávat na českém trhu

Příspěvek od DubyDu »

na HTC 7 Pro se těším až vyzkouším :) Dell bude určitě bomba, jsem ale zvědav kdy se dočkáme něčeho s displejem o velikosti jak HD7 s výsuvnou klávesnicí na bok (jestli někdy vůbec). Měl jsem Trea s klávesnicí na výšku i HTCčka s vysouváním na šírku, v mém případě bych se přimluvil spíše k druhému případu, když už psát - tak na velkých tlačítkách.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů