Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od YAMATO »

Sakra, to už i Android díky dodatečné aplikaci CalendarSnooze umí (v kalendáři, u budíku to asi taky nějak půjde, to jsem zatím neřešil).
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od Standa »

Mně se ty vzhledy kalkulaček atd. taky líbí. Vzhled těchto základních funkcí ve WP jsem nesledoval, ale přesně takto jsem si je představoval.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od radospol »

co riesite,ved aj vo WM robil microsoft aplikacie a dizajn uplne zakladne,aby dal priestor pre vyvojarov. To plati aj u WP7.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od YAMATO »

Tak to já doufám, že se vývojáři přidrží základního vzhledu WP7.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od KVARK »

radospol píše:co riesite,ved aj vo WM robil microsoft aplikacie a dizajn uplne zakladne,aby dal priestor pre vyvojarov. To plati aj u WP7.
U WM to chápu, ale u WP? Jak se tak všude dočítám, že freeware bude omezován na minimum... tak nakonec aby si člověk zaplatil ještě pěknej obnos navíc, aby vůbec dostal alespoň pár funkcí na úrovni, které základ opět postrádá.
Jinak musím souhlasit s bfk1. Ten budík i kalkulačka jsou na tom dost uboze. Nechci žádnou super aplikaci s milionem funkcí, ale když tam chybí tolik základních věcí...

Možná je můj komentář zbytečný. Asi už prostě nepatřím mezi cílovou skupinu MS... :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od Vlasta W. »

To nastavení budíku na screenech výše je dosti realistické, u Zune se takto nastavují hodiny. Nutno říci, že je to poměrně ergonomický způsob i u zařízení bez klávesnice. S klávesnicí to bude zase úplně jinde. Jinak sdílím některé zde uvedené obavy z omezenosti Windows Phone 7. Nerad bych vyklopil balík za telefon a za pár měsíců zjistil, že novější verze WP7 či HW třeba podporují plnohodnotný multitasking apod. Zároveň příliš nedoufám v takovou jednoduchost kuchtění alternativních ROM, protože třeba firmware Zune je kryptovaný a nikomu se jej zatím nepodařilo prolomit a upravit. U WP7 by to díky existenci emulátorů pro vývoj aplikací mohlo být jednodušší, ale vzhledem ke zkušenosti s touto platformou a chováním MS (zejména tedy vývojového týmu Entertainment & devices, kam spasá WP i Zune) si nedělám přílišné iluze.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od bkf1 »

Me to vsechno kolem WP7 pripada jak "situace se zelenym parkem" :) Jedni tvrdi, ze parek je zkazeny a jiny zase hodnoti originalni napad vyrabet pistaciove parky :lol: Ja jsem jednoznacne na strane prvni a podle me MS chce jen prodat neschopnost svych zamestnancu stylem Apple - nedostatek vydavat za zamer a vyhodu. Jen kdyz se mrknete na tu grafiku, tak kazdeho, kdo ma aspon trochu predstavivosti (a treba neco nekdy i programoval) napadne, ze na vytvoreni neceho takoveho neni potreba zadnych schopnejsich grafiku ani programatoru a pritom to bude maximalne rychle, protoze jde jen o plne cerne popr. barevne plochy, ani pruhlednosti tam nikde nejsou... samozrejme vsechno tohle je podlozeno vsemoznymi argumenty... pravda ze s dobrymi argumenty se da okecat i velky nedostatek...
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od All.Os »

Už abychom měli na trhu reálná zařízení a já si mohl vyzkoušet nějaký WP7 vs. Desire Z. Zaujímám k Androidu smířlivější postoj, ačkoli to pořád není ono...
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od Paulos »

KVARK píše:
radospol píše:co riesite,ved aj vo WM robil microsoft aplikacie a dizajn uplne zakladne,aby dal priestor pre vyvojarov. To plati aj u WP7.
U WM to chápu, ale u WP? Jak se tak všude dočítám, že freeware bude omezován na minimum... tak nakonec aby si člověk zaplatil ještě pěknej obnos navíc, aby vůbec dostal alespoň pár funkcí na úrovni, které základ opět postrádá.
Jinak musím souhlasit s bfk1. Ten budík i kalkulačka jsou na tom dost uboze. Nechci žádnou super aplikaci s milionem funkcí, ale když tam chybí tolik základních věcí...

Možná je můj komentář zbytečný. Asi už prostě nepatřím mezi cílovou skupinu MS...
Cože? Freeware že bude omezován na minimum? 5 bezplatných aplikací na jednoho autora (nebo skupinu) ti připadá málo? (Navíc jich můžeš mít ještě víc... za $99. :-D ) Více freewarů od jednoho autora už by byly pravděpodobně pouze zmetky. A když se jich naskládají stovky, tak věř, že bude z čeho vybírat. Trial verze se mezi freeware nepočítají, to jsou zkušební verze placených produktů. (A navíc své rozhodnutí může MS kdykoliv přehodnotit.)

Navíc, řekl bych, že mnoho autorů se zdráhá aplikace zpoplatnit, protože se domnívají, že by o ně lidé ztratili zájem. Máme tady několik jasných případů, kdy je to holý nesmysl. Za dobrou mobilní aplikaci lidé rádi dají třeba $2 nebo $3. (A já se řadím mezi ně.)

Systémová kalkulačka mě pravda mírně zklamala. Myslel jsem, že v horizontálním modu toho bude umět víc. Ale co když se dá přepnout ještě do jiného režimu? Nicméně tomu sám nevěřím.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon zář 20, 2010 14:57) --
bkf1 píše:Me to vsechno kolem WP7 pripada jak "situace se zelenym parkem". Jedni tvrdi, ze parek je zkazeny a jiny zase hodnoti originalni napad vyrabet pistaciove parky :lol: Ja jsem jednoznacne na strane prvni a podle me MS chce jen prodat neschopnost svych zamestnancu stylem Apple - nedostatek vydavat za zamer a vyhodu. Jen kdyz se mrknete na tu grafiku, tak kazdeho, kdo ma aspon trochu predstavivosti (a treba neco nekdy i programoval) napadne, ze na vytvoreni neceho takoveho neni potreba zadnych schopnejsich grafiku ani programatoru a pritom to bude maximalne rychle, protoze jde jen o plne cerne popr. barevne plochy, ani pruhlednosti tam nikde nejsou... samozrejme vsechno tohle je podlozeno vsemoznymi argumenty... pravda ze s dobrymi argumenty se da okecat i velky nedostatek...
Ten zelený párek je ve skutečnosti okurka. Vypadá tak a vlastně tak i chutná :-D

Ne, vážně, já teď programuju aplikaci pro WP7 (I-RSS) a věř mi, že na takovém prostředí se musí pracovat hodně, aby nebylo nepřehledné, dalo se na něj koukat a bylo uživatelsky přívětivé. Počítají se i hlouposti typu velikost písma (či je o pt větší nebo menší, v tom je celkem rozdíl), mezery mezi písmeny a prvky... Zcela jistě Microsoft neobjevil Ameriku, ale dovezl chutná koření z exotických zemí.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od bkf1 »

Paulos píše:věř mi, že na takovém prostředí se musí pracovat hodně, aby nebylo nepřehledné, dalo se na něj koukat a bylo uživatelsky přívětivé
Veril bych ti to u jakehokoliv mobilniho OS, ale u WP7 ti to verit proste nemuzu... Bavim se o jednotlivych komponentach WP7 tzn. o zakladu, ne o tom, co je mozne (samozrejme je jasne, ze pro WP7 je mozne vytvorit program mnohem vyssi urovne nez je zaklad).
Paulos píše:Zcela jistě Microsoft neobjevil Ameriku, ale dovezl chutná koření z exotických zemí.
Koreni hmm... kdyz se podivam na WP7 napada me akorat sul a pepr... to neni moc exoticke :o)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od Paulos »

(Bohužel právě ten bod "aby se na něj dalo koukat" je velmi subjektivní, proto se musím zalíbit většině a ne těm, kterým svůj názor do hlavy nenatluču ani kladivem :-D A taky se nemusím řídit většinou, prostě zaplním mezeru tím, co tu chybí a nevypadá jak omalovánka z PS.)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od bkf1 »

Mno prave z toho hlediska, ze WP7 ma byt urcen vetsine uzivatelu (tzn. pro klasicke WM maniaky neni) a jeste ma odlakat uzivatele iPhone (coz mi pripada primo jako vtip tohoto tisicileti). Vetsine se libi "chrome" design UI (ten ma v podstate i toto forum - obloucky, prechody, ale pritom prehledne a privetive), tak v tomto nechapu zamer MS? Komu se tedy chteji zalibit?
EDIT: Zaplnit mezeru se jim tedy rozhodne podarilo ;o) a myslim ze takovym zpusobem, ze je ani nikdo nebude kopirovat :o)
PS: Stale mi neni jasne, komu ma byt WP7 urcen, kdyz na me pusobi tak beztvarym dojmem, jak kdyz jdete po ulici a rikate si "byla to zenska nebo chlap?" :o) aneb jak jsem psal jiz drive, pusobi na me ciste koncepcne, neco jako hrube rysy (a to hodne hrube...).
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od Paulos »

Zaplnit mezeru se jim tedy rozhodne podarilo ;o) a myslim ze takovym zpusobem, ze je ani nikdo nebude kopirovat :o)
A copak MS chce, aby je někdo suše kopíroval jako iZařízení? Myslím, že máte pravdu, tohle se nebude kopírovat - ale z toho důvodu, že jinde by se takový vzhled prostě nehodil. Nijak bych se nedivil zaměření tohoto smartfounu na manažery, jelikož na to vypadají i uniklé telefony s tímto systémem. A já, ač nejsem člověk omezený (homo dementus), pokládám design WP7 za kvalitně provedený s ohledem na příjemné detaily. Nikde nic neruší, žádný pitomý chromovaný prvek, prostě čirá jednoduchost a použitelnost; tím ale nemyslím nedostatek funkcí, které jsou jen šikovně (chytře) skryty!

Kostky na homescreenu jsou opravdu ryze subjektivní, ale i tady jsou pěkné detaily: čísla nepřečtených zpráv/nevyzvednutých hovorů se na kostkách změní až po odemknutí (odsunutí obrázku nahoru), čili si jich lidi lépe všimnou. Tohle se mi osobně velmi líbí.

Další věcí je, že jiné systémy rády ohraničují několik položek za sebou nějakou oddělovací čárou (nejlíp ještě antialiasovanou), ve WP7 je to vyřešené větší mezerou mezi položkami - a špatně to nevypadá! Dál si myslím, že díky tomu, že se toho na displej vejde méně, si lidé ty položky aspoň zběžně přečtou. :tlem:

Jak se ale říká, každý pes jiná ves. Z toho důvodu je poměrně těžké přesvědčit člověka jako vy, kterému se prostě něco takového nezamlouvá a vidí to jako nedodělek. (A když se tak dívám na některé návrhy rozvržení stránek a podobně, nebyly někdy ty původní kostkované návrhy nakonec lepší než chromovaný výsledek?)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od Standa »

bkf1: mně připadá, že jsi profesionálně deformovaný :-). Ano, prostředí ve WP7 je řemeslně snad nejjednodušší možné. Ale proč ne? Dneska jsou všechny dotekové telefony o načančanosti, tak proč by nemohl jeden z nich být z hlediska grafické řemeslnosti naopak jednoduchý? Co když někdo chce dotekový telefon, ale zároveň nechce být prudce stylový? Mně třeba vůbec nevadí, že jedna položka menu ve WP7 znamená pro grafika 37 sekund práce, kdy "natáhne" čtverec a vyplní jednou barvou.
Já si počinu Microsoftu cením, protože konečně se trh rozšířil i na druhou stranu. Microsoft jediný se odvážil jít na druhou stranu. A i když docela potřebuje zabrat místo na trhu, aby úplně nevymizel, nedal se na cestu podbízivosti zkostnatělým, konzervativním (pardon - stylovým) zákazníkům.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od bkf1 »

Paulos píše:Nikde nic neruší, žádný pitomý chromovaný prvek, prostě čirá jednoduchost a použitelnost
Chromovane prvky se daji udelat tak, aby nerusily... nevim ale mam pocit, ze si vsichni pod pojmem "chrome" predstavuji, ze to musi zarit blikat tancovat a predvadet vselijake jine kycovite kejkle...
PS:Tobe tohle forum pripada graficky neprehledne a rusive?

TO Standa:
Trochu? Ver mi, ze ja jsem hodne profesionalne deformovany :o) Kazdy detail dokazu rozlozit pomalu na atomy, kdyz je nekde nerovnost o velikosti jednoho pixelu, tak to proste vidim na prvni pohled atd. :o) Ohledne umisteni WP7 na trhu jsem si myslel, ze chce oslovit nejsirsi skupinu uzivatelu dotekovych telefonu, ale dokaze tuhle skupinu oslovit takovy minimalismus? Takovy Android sel take cestou "chrome" grafiky, jako ostatni a kde je ted? iOS uz dosti zasadne slape na paty...
PS: co rikas na takove MeeGo?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od Standa »

Jasný... z hlediska co největšího záběru trhu by měl MS grafiku otočit o 180°. A možná si svým originálním designem způsobí vlastní smrt. Ale je známý fakt, že věci, které se příliš vymykaly střednímu proudu, upadly v zapomnění. A Microsoft uhnul pořádně. I když k mé potěše.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od bkf1 »

Standa píše:Ale je známý fakt, že věci, které se příliš vymykaly střednímu proudu, upadly v zapomnění.
To je pravda, ale podle me zalezi na provedeni... veci se mohou vymykat i zasadne, ale zalezi na tom, jak je to provedeno... Co se tyce obchodu, tak podle me kdyby MS udelal jednoduchy OS v grafice Windows 7, tak by sklidil mnohem vetsi uspech a verim, ze by "ukradl" mnoho zakazniku Applu a Android by take urcite utrpel nejake ztraty. Nevim, ale MS si v soucasne situaci nemuze moc dovolit experimentovat, zvlast po "uspechu" KINu...
PS: Rozhodne si nemyslim, ze kdyby do grafiky byly zarazeny sem tam nejake obloucky a lehke prechody (lehke = ne z bile do cerne apod. :o) ), ze by ztratilo Metro punc originality a i kdyz by to bylo "chrome", tim padem zivejsi, tak by to stale bylo MNOHEM cistejsi nez jsou UI u konkurence a stale natolik jine, ze by se to nedalo zaradit do hlavniho proudu "libivosti" ;o) Kdyz uklizim, taky prece nemusim mermomoci vyhazovat z bytu uplne vsechno ne (i kdyz pravda na mensi kontejner by to bylo) ? :lol:
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Video: Uživatelské prostředí HTC Sense pro Windows Phone 7

Příspěvek od Paulos »

bkf1 píše:
Paulos píše:Nikde nic neruší, žádný pitomý chromovaný prvek, prostě čirá jednoduchost a použitelnost
Tobe tohle forum pripada graficky neprehledne a rusive?
Jaj, moje věta vyzněla trochu jinak, než jsem chtěl :-D Samozřejmě, že proti nerušivým chromům nic nemám, stejně tak mi nevadí na tomto fóru. Jen mám pocit, že do WP7 v této podobě by chromy asi moc dobře nezapadly.
bkf1 píše:To je pravda, ale podle me zalezi na provedeni... veci se mohou vymykat i zasadne, ale zalezi na tom, jak je to provedeno... Co se tyce obchodu, tak podle me kdyby MS udelal jednoduchy OS v grafice Windows 7, tak by sklidil mnohem vetsi uspech a verim, ze by "ukradl" mnoho zakazniku Applu a Android by take urcite utrpel nejake ztraty.
Nemyslím si, že stylem "všechno do rozmazana" by Microsoft získal nějaký podíl na mobilním trhu. :tlem:
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů