Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak jsme se konečně dočkali prvního úniku Windows Phone 7 ROM určené přímo pro telefon (nikoliv žádný image pro emulátor). ROM s sebou navíc přinesla další odhalení v podobě doposud neznámého komunikátoru s kódovým názvem HTC Mondrian. Moderátor Xda-developers a velký WM guru známý pod přezdívkou Da_G už ROM dokázal dumpnout pomocí upraveného nástroje NBHImageTool, protože volně dostupné utility si ROM zatím neporadí. Ještě to bude chtít nějaký čas, ale je docela možné, že právě tahle ROM může posloužit jako velmi dobrý základ pro případné vaření neoficiálních ROM pro jiná zařízení. Vše ale záleží především na schopnostech borců z Xda-developers a kdo ví, třeba se časem dočkáme i neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2. A vůbec bych se nedivil kdyby to bylo ještě dříve, než půjdou první komunikátory s tímto systémem oficiálně na trh :-) .

obrázek

Kód: Vybrat vše

Model: HTC Mondrian (Cingular USA)
AKU: WindowsMobile_7_AKU_6176
Language: 0409_WWE
Diskuzi a odkazy pro stažení ROM naleznete na Xda-developers.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od mlndsk »

Otazka je, kdo to na HD2 chce...

Mno, za zkousku to asi stoji.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ja si myslím, že to spousta uživatelů HD2 bude chtít alespoň vyzkoušet :) a buď pak zůstanou nebo zpět flashnou WM6.5.
Stano
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv srp 13, 2009 11:35
Zařízení: HTC Desire

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od Stano »

som za každú zaujímavú novinku takže aspoň na vyskúšanie by som si to nahodil
S4crifice
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned pro 20, 2009 14:14
Zařízení: Xiaomi Redmi 1S + CM 11/12
Kontaktovat uživatele:

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od S4crifice »

Taky jakožto uživatel WM jsem si říkal jako první: A kdo by to asi tak chtěl? :)
Ale tak na zkoušku, proč ne ... :) Ostatně, Android na Raphaeli je taky super, akorát má pořád dostatek nedostatků, takže zatím vítězí WM, ale uvidí se časem :)
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Já bych třeba chtěl. Ale spíše bych se bál toho, že není Zune Sync připraven pro desktop a bez toho bych se asi jen tak neobešel... A aplikace by asi také brzy chyběly...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od bkf1 »

Jiří Hrma píše:Ja si myslím, že to spousta uživatelů HD2 bude chtít alespoň vyzkoušet :) a buď pak zůstanou nebo zpět flashnou WM6.5.
Nerozumim lidem, kteri by chteli zkouset takovy podprumer jako jsou WP7, aspon podle toho, jake info se o tomto OS zatim prosaklo (a dosti pochybuji, ze by WP7 byl o dost lepsi, nez jake jsou prozatimni informace). Chapu, ze nekdo chce zkusit Android, i kdyz v podstate na zadnem WM PDA nefunguje na 100% procent, ale nakonec stejne vetsina uzivatelu zustane na WM 6.5.3 (WM 6.5 je silny nedodelek a nevidim jediny duvod, proc se zabyvat timto paskvilem - jedine zarizeni, kde mi WM 6.5 nevadi je Omnia II, ale to je proto, ze Samsung vytvoril povedene UI, ktere v podstate plne prekryva OS na kterem bezi).
majkls89
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 19, 2008 9:15
Zařízení: HTC HD2

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od majkls89 »

HD2 ma taky dobre prostředí, které dodělalo nedodělky 6.5 ..
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od uni »

Samsungův Shell je rozhodně podařenější než od HTC, navíc Samsung díky tomu, že je výrobce telefonů a ne jen letovač švábů jako HTC má větší zkušenosti a více uvažuje "telefonicky".
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od htcjirka »

Nechci ti brat iluze,ale Samsung ma zatim nejen se svym shellem ale i s odladenosti systemu oproti HTC co dost co dohanet.
msv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: sob srp 15, 2009 15:33
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Liberec

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od msv »

Souhlas s Jirkou....
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od pejvl »

Jiří Hrma píše:Ja si myslím, že to spousta uživatelů HD2 bude chtít alespoň vyzkoušet :) a buď pak zůstanou nebo zpět flashnou WM6.5.
no nevím. co mám informace, tak po flashi na WM7 už není možné se vrátit k WM6.5 :wink:
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od Sir Sprice »

možná oficiálně né, ale to neznemená, že to nepůjde. "když to jde nahoru, jde to i dolu" :)
msv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: sob srp 15, 2009 15:33
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Liberec

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od msv »

JackalJackal - Nevím kolik přístrojů od HTC jste vyzkoušel, ale já jsem nikdy s žádným problém neměl. A i když teď mám ROM z xda, tak většinu času jsem používal oficiální ROM a bez problému. Přešel jsem pouze proto, že WM 6.5.3. jsou se startem dole a celkovou podobou lépe optimalizované pro ovládání prstem na tak velkém displeji jako má HD2. Netvrdím, že nějaké chybky se nemůžu vyskytnout, ale to si myslím je spíše náhoda kus od kusu, ale určitě ne pravidlo. Stejně tak, jako u pc, většina problémů vzniká mezi židlí a klávesnicí, tak i u WM, potažmo HTC se spousta věcí a stav systému odvíjí od způsobu zacházení a rozumu uživatele.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od radospol »

osobne si rad vyskusam WP7 aspon ziskam vacsiu predstavu o systeme nez z informacii a emulatoru. Potom budem lepsie vediet ci mi tento system bude vyhovovat. Takze ja pocin z xda len a len vitam.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od htcjirka »

JackalJackal píše:htcjirka: tak v tom bych ti oponoval. HTC aby fungovalo od prodeje, tak potřebuje známé fórum, jinak je to nedodělek, Samsung funguje od první koupě. Sám jsem měl několik modelů HTC, vím o čem mluvím. Odladěnost systému oproti HTC je skoro o třídu lepší.
Jelikoz jsem mel vsechny modely od prvnich MDA1 az po soucasne modely a mam vzdy soucasne minimalne dve zarizeni(nyni HTC a N900) pro porovnani nebo mam dva ruzne pristroje co se znacky tyce,ale se stejnym OS,takze nekoukam jednim smerem a nepreferuji jen HTC u ktereho me treba zase odpuzuje design.Ale vyrovnava to stabilita a vynikajici funkcnost.Zejmena posledni modely jsou vyborne odladene jiz se zakladni rom.Je to OS takze vzdy se muzou vyskytnou nejake chybicky,ale Samsung je dost mlady na to,aby umel tak dobre chodit ve WM.A zatim to umi napul.Uz jsem se hodnekrat presvedcil u znamych kteri nadavali jak je zarizeni spatne a 90% je problem u nich,bud pouzivaji prasacky napsane aplikace,kombinuji a instaluji mraky aplikaci az to neni pekne,nebo se neustale hrabou neomalene v registrech apod.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Souhlasím naprosto s Jirkou.
Slim84
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: sob bře 21, 2009 19:19
Zařízení: SGS2

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od Slim84 »

bohuzel musim take rict ze Samsung nikdy, otec ma uz druhej (bohuzel HTC sluzebni mit nemuze) a jen si stezuje (on do toho telefonu nic neinstaluje) porad mu zamrza je to pomaly. U Omnie prvni mu zase neslo nic naistalovat display reklamoval co dva mesice pac odesla dotekova vrstva, a bohuzel co sem se bavil s dalsima lidma ktery meli samsung telefon s WM tak si jen a jen stezovali. Jediny co chvalili byl fotak. A jak tu nekdo rikal ze z vyroby ma HTC spatny doladeni, asi pul roku sem bezel na tovarni ROMce a fungovala bez problemu a plynule.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od KVARK »

Musím se zastat Samsungu. Každý tu na něj plive, ale jen málo kdo tu měl v ruce jinou značku než HTC.
Já mám Omnii 2, z toho bratr a jeden kámoš má Omnii 1 a další kámoš má Omnii PRO :grin:
Oproti Diamondovi, nebo HDčku je to úplně jiná liga(oba jsem měl možnost dlouhou dobu testovat). Žádné záseky, žádné restarty, bez bugů a vše nádherně plynulé. S výjimkou HD2 se HTC výkonnostně nemůže se Samsungem vůbec poměřovat(nemluvě o akceleraci DivX). Software od výrobce je mnohem propracovanější, podpora ROMek z Modaca je stejně kvalitní jako u HTC - XDA. A navíc za stejnou cenu toho člověk dostane mnohem víc než u předraženého HTC.
Slim84
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: sob bře 21, 2009 19:19
Zařízení: SGS2

Unikla první WP7 ROM z tajného modelu HTC Mondrian

Příspěvek od Slim84 »

KVARK: bohuzel ja mel, jak Omnii 1 tak II. co se tyce jednicky, to byl zpackanej telefon, rikali nejrychlejsi WM zarizeni (zrejme diky optimalizacim), ve vysledku zatracene pomale pomalejsi nez HD a Diamond, display (neprijde mi normalni kazde dva mesice reklamovat display, protoze mu nejspis odesla dotykova vrstva). Omnii II mam doma mesic a zkousim a porad mi to neprijde to prave orechove, ano reakce sou plynulejsi, ale porad mi prijde ze je takova tezkopadna nez neco udela. Jinak ano HTC je vetsinou z vyroby nedoladene a muzeze se ohanet xda-developers, jenze aspon je nejaka vyvojarska komunita, ktera neco zlepsuje, pro samsung to byl problem, na Omnii 1 sem nesehnal zadnou ROMku. Co se tyce servisu to se nevyjadruji, protoze ceska lokalizace spackana. Mozna sem hloupej ale kdyz nekdo prejmenuje Storage Card na Paměťová karta tak je to sice hezké, ale ani nejnovější active sync se stim nedokazal poprat protoze nezvladal diakritku, cili 8GB pameti v telefonu super, avsak zaroven na nic protoze sem do nej z pocitace nic nenaistaloval, slou pouze pres caby, a ani v servisu nebyli schopny rict jak to udelat. Plus teda Omnie jedna tlacitko HardReset mit v systemu? Nepoveden kdyz se mi zadrhne telefon a nenabiha tak se ani do systemu nedostanu abych udelal HR. (Rikam mozna je to moje neznalost, ale ani po hledani na forech sem nikdy poradnou pomoc nenasel)
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů