Zaostřeno na HTC Trophy: Render a upřesnění specifikace

Diskuze věnovaná komunikátoru HTC 7 Trophy
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Zaostřeno na HTC Trophy: Render a upřesnění specifikace

Příspěvek od Jiří Hrma »

Z mého staršího článku už víte, že společnost HTC na první polovinu roku 2010 připravuje několik Android komunikátorů a pár zařízení se systémem Windows Mobile 6.5. Mezi ně bude patřit HTC Trophy, které bude lákat především na vlastní QWERTY klávesnici umístěnou hned pod displejem. Nepůjde o smartphone, ale o Pocket PC; nabídne tedy plnohodnotnou verzi systému Windows Mobile 6.5 pro přístroje s dotykovým displejem. Ten bude mimochodem kapacitní s VGA rozlišením (480×640 px) a úhlopříčkou 3 palce. Pod ním najdeme několik systémových tlačítek a malý joystick nebo rolovací kolečko (to se zatím z nekvalitního renderu příliš poznat nedá).

Bleskovka

Další čtyři řady budou obsazeny klasickými klávesami s několika sekundárními znaky, které se budou vyvolávat přes klávesu Fn v levém dolním rohu. Srdcem bude procesor Qualcomm MSM7227 s frekvencí 600 MHz. O přísun energie se postará Li-Ion baterie s kapacitou slušných 1400 mAh a líbivě vypadá také tloušťka, která je jen 11 milimetrů (další rozměry zatím zveřejněny nebyly). Dočkáme se 3,5 mm výstupu na sluchátka, FM rádia, Bluetooth, Wi-Fi a samozřejmě i GPS navigace, a pokud vše půjde podle plánu, objeví se HTC Trophy na pultech obchodů někdy v průběhu měsíce května. Osobně tomuto telefonu fandím, protože tohle řešení hardwarové klávesnice se mi velmi zamlouvá a podobných přístrojů s Windows Mobile bohužel není mnoho.

Zdroj: WMPowerUser
Uživatelský avatar
webspider
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 30, 2009 12:17
Zařízení: HTC Touch HD, Nokia N95, Iphone 3GS 16GB
Bydliště: Praha 4, Kamýk

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od webspider »

trošku my to připomíná zařízení od Blackberry Bold 9000
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od Standa »

Noo, pokud ta věc bude opravdu mít směrový ovládací prvek, stavovou diodu a foťák bude s diodou a autoostřením, bude to snad první plnohodnotný WM telefon s pevnou klávesnicí v historii. Fandím taky.
Zároveň uspokojí i touchisty kapacitním displejem a oblíbeným levným lesklým vzhledem (i když tlačítka tomu dodají na "vážnosti") . Konečně si budeme moct vybrat všichni :-)...
Uživatelský avatar
locomachine
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 05, 2007 15:50
Zařízení: Sams. Gal. Note
Kontaktovat uživatele:

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od locomachine »

Nevím jak Vám, ale mě to jako landscape orientace displaye nepřipadá.
edit by admin: Ano, máš pravdu, je to portrait ;-) upraveno.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

kapu

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Tak tento komunikátor si vzal to nejlepší z více zařízení.
Škoda toho levného procesoru, ale to už teď nemá smysl řešit.
Toto zařízení se mi líbí a klidně bych ho používal.
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od landov »

Uz pri prvom renderi tohoto PDA som vedel, ze tade vedie moja cesta...a som o tom cim dalej tym viac presvedcenejsi. Uz aby tu bol 05/2010.
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od Jiří Hanč »

Kapacit. a to CPU - bolestná ztráta...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od tslany »

Být vámi zaměřil bych se spíš na ROM, přeci jenom minimálně půl roku po jeho puštění na trh nebude možno flashovat neoficiální ROMky, tudíš budete musel používat tu, kde bude 150MB neefektivních, zato však efektních aplikací
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od nofxsak »

i když zařízení s kláveskou pod displejem nejsou můj šálek kávy, tak tento kousek vypadá hodně povedeně :) kapacitního displeje bych se nebál, ale rozhodně bych si ho nejdříve vyzkoušel... osobní zkušenost s ním kromě iphonu nemám

líbí se mi, že se konečně prosazuje trend ztenčování zařízení, jak jsem si tak na to u diamonda zvykl, tak už se mi jaksi nechce odvykat... a zde to navíc nebude na úkor baterie jak u diamonda
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od Pistolník »

Dlouho jsem používal dvě zařízení současně. Služební Blackberry a osobní dotykové WM. A moje vysněné přání - spojit tyto dva telefony dohromady - se splnilo. Paráda.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od YAMATO »

Skoro super zařízení, i ten poměrně malý display bych překous, ale musel by mít ovšem odporový display a stylus.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od RDT »

Nemyslím, že má smysl považovat procesor za újmu na atraktivnosti zařízení. Zatím jsme se s Qualcommem MSM7227 neměli možnost setkat, možná půjde o něco nového. Už jenom frekvence 600MHz je podezřelá. Uvědomme si, že 1GHz Snapdragon není jen 2x rychlejší než starší 528MHz MSM720XX, podporuje třeba OpenGL ES 2.0 a má spousty dalších inovací. Kdyby byl chip MSM7227 "podtaktovaný Snapdragon", byla by to paráda.

Dokumentace nebo bližší specifikace chipů od Qualcommu je ovšem nedostupné zboží :-(.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od carnero »

MSM7227 je jen lehce vylepšený čipset MSM7225, který mnozí znají více než důvěrně. Namátkou byl k nalezení v HTC S740, Snap, Touch2, Touch Cruise, Tattoo nebo v ořezaném Palmu Pixi (Palm Pre ma výkonnější čipset)... tedy ve smartphonech a low-endech. O jeho (MSM7227) výkonu se tak dá velmi úspěšně pochybovat.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Jak píše carnero, tento procesor je šmejd a nic lepšího od qualcommu už neočekávám. Asi se stěmito procesory budu muset smířit a časem je začít používat, že tslany. :-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od tslany »

Tak ono pokud je vyladěná ROMka a drivery (což HTC vskutku neumí, viz. HD2 a jeho OpenGL ES) tak se to i dá používat. Třebá já sem si na to už i zvyknul že je to tročku pomalejší, ale třeba OGL-ES hry, videa ve WVGA rozlišení s velkým bitrate co nežerou moc baterku, to ani Uni neuměl :-) Jediný, co mi zatím schází je CorePlayer, nemá tu někdo náhodou po ruce TG01?
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Zaostřeno na HTC Trophy: Nový render a upřesnění specifikace

Příspěvek od RDT »

carnero píše:MSM7227 je jen lehce vylepšený čipset MSM7225, který mnozí znají více než důvěrně.
...
Dokonce mají úplně to samé CPU :-D (ARM1136EJ-S). Dobře, no. Chvíli jsem si chtěl namlouvat, že o 72MHz vyšší frekvence značí něco nového. Neznačí.

Přesto stojím za tím, že to nejsou špatné chipy. Ale jestli ještě někdo řekne slovo "drivery" ve spojitosti s nimi, naštvu se. Představte si, že máte u stolního počítače výkonnou grafickou kartu, která HW akceleruje pouze OpenGL. Většina her a grafických aplikací pro Windows samozřejmě vykresluje pomocí DirectX. A vy byste se neskutečně vstekali, jak výrobce neumí vyladit drivery.
kubisz
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte pro 12, 2006 13:10
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Zaostřeno na HTC Trophy: Render a upřesnění specifikace

Příspěvek od kubisz »

trochu falmewar:

nejsou spatne cipy? od doby kaisera nejsou schopni vymyslet neco, co melo fungovat jiz v te dobe...vyzkousejte si vedle sebe postavit samsung ci intel a tady tento "hybrid" a pak obhajujte...Vas primer k Win a OGL je naprosto zcestny a hlavne uzivatele to asi prilis nezajima, ten chce mit za penize vykon a ne "kecy"...

QC ma asi dobry marketing a hlavne vybornou smlouvu s HTC, ktera ho cpe, kde muze, jinak by tohle asi nemohlo prilis projit...optimalizace Sense pro dany cipset NENI znamkou vykonu daneho cipsetu...ach jo

sorry za FW
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Zaostřeno na HTC Trophy: Render a upřesnění specifikace

Příspěvek od IkE Blaster »

QL je levný a o to šlo... Jinak se mi to moc líbí a i ten CPU bych nějak překousl. Přeci jen i TD byl oproti Kaiserovi propastná změna při dá se říct identickém HW.
RobertP
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 07, 2009 15:02
Zařízení: BlackBerry Bold 9000

Zaostřeno na HTC Trophy: Render a upřesnění specifikace

Příspěvek od RobertP »

Pokud bude mít Trophy stavovou LED na oznamování událostí (hovory, maily, sms apod.), klávesnici podobnou jako Bold, na foťáku i blesk diodu a silnější procesor než tu šunku Qualcomm 600 MHz, tak asi půjdu zpět od BlackBerry k Windows Mobile a koupím is ho. Původně jsem zamýšlel přejít na Palm Pre, ale než tu u nás začnou prodávat model Palm pre Plus, půjdu do důchodu :) Hledám něco ve stylu BlackBerry, ale s větším displejem. 2,4 palce mi jaksi s přibývajícími roky přestávají stačit :wink: Ale kvůli OS bych BlackBerry neměnil nikdy, skvělý telefon.
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Trophy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů