Duplikované mp3 zvuky

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
ivcv
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 28, 2011 13:37
Zařízení: Desire Z

Duplikované mp3 zvuky

Příspěvek od ivcv »

Mám vyzvánění atd. na kartě ve složkách media/audio/alarms (resp. notifications, ringtones). Ale všechny moje zvuky v mp3 se v nabídkách zobrazují dvakrát. Po smazání, restartu a rescanu pomocí SD Rescan z nabídek zmizely, po nakopírování, restartu, rescanu jsou zase všude vidět dvakrát. Wavy to nedělají, jen mp3. Má někdo nějaký nápad?

-- doplnění předchozího příspěvku (pon led 31, 2011 14:04) --

Tak jsem to asi vyřešil sám. Zjistil jsem, že v seznamech jsou mp3 zobrazeny taky podle ID3 tagů. Když je soubor bez tagu, tak je v seznamu dvakrát. Když se liší název souboru a jeho tag, jsou zobrazeny oba názvy. Když se smaže soubor s tagem, po rescanu zůstane v seznamu jeho tag a zmizí až po restartu. Takže jsem všecm zvukům v mp3 doplnil tagy podle názvů souborů a po restartu jsou zobrazeny jen jednou.

-- doplnění předchozího příspěvku (sob úno 05, 2011 19:40) --

Tak doplnění číslo dvě: zvuky jsou zase zobrazeny dvakrát, přitom jsem s nimi nic nedělal. To vážně nikdo nemá tenhle problém?

-- doplnění předchozího příspěvku (pon úno 07, 2011 15:55) --
ivcv píše:Tak doplnění číslo dvě: zvuky jsou zase zobrazeny dvakrát, přitom jsem s nimi nic nedělal. To vážně nikdo nemá tenhle problém?
Sice si tu povídám sám se sebou, ale třeba se někomu tenhle problém taky objeví a já snad už našel řešení.
Zvuky jsem do mobilu kopíroval přes Wi-fi přímo do složek ringtones atd... přes MyPhone Explorer. Problém zmizel, když jsem zvuky nahrál do složky MusicFolders, kterou používá PowerAMP na hudbu a kterou systém neskenuje. Pak pomocí ES File manageru zvuky překopíroval do konečných složek ringtones,...
Takže duplikace asi nějak způsobuje MyPhone Explorer při přenosu do mobilu.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Duplikované mp3 zvuky

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

A co vyzkoušet osvědčené .nomedia ? Je to tu popisované víckrát.
ivcv
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 28, 2011 13:37
Zařízení: Desire Z

Duplikované mp3 zvuky

Příspěvek od ivcv »

Jj o tom jsem četl a nejenom tady. Jenže to by nevyřešilo můj problém duplicity souborů v nabídkách. Já nepotřebuju skrýt zvuky ve složce ringtones :-) Ty zvuky jsou na kartě fyzicky jednou, ale v nabídkách se zobrazovaly dvakrát. Tím dvojtým transferem se to snad vyřešilo, už je mám jen jednou.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů