HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
Mong3R
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: pon lis 17, 2008 18:03
Zařízení: SGN II + Lumia 930
Bydliště: Ostrov (KV)

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Mong3R »

Nevím jestli je to problém Androidu nebo DZ, ale opravdu se mi to stalo dnes ráno :wink:
ivcv
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 28, 2011 13:37
Zařízení: Desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od ivcv »

O tom bugu o odesilani sms jinam se vi uz delsi dobu, ale nic moc se nedeje. Viz tady nebo tady.
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Tak pár zkušeností po necelém týdnu a hlavně zátěžový VIDEOTEST držáku TETRAX (co doporučoval Huddys pár postů zpět) při rychlejší jízdě po špatných cestách:

- výdrž baterie: při dosti aplikacích, synchronizacích všeho po 60 minutách, cca. 40 min. hovoru denně a asi 20 sms, pár juknutí krátkých na web, sem tam nějaké to hraní si ještě s vyladěním atd. = cca. 1,5 dne určitě... Když jsem ze 100% nabití poslouchal na pokerturnajích hudbu v čase cca. 6 hodin, zbylo mi ještě 44% baterky... Takže baterka jednoznačně spokojenost...

- pouzdro: doteď jsem žádné na žádném founu nepoužíval, ale tohle http://aukro.cz/gsmcorner-pouzdro-lux-c ... 32705.html" onclick="window.open(this.href);return false; se mi zalíbilo, tak jsem ho zkusil, a spokojenost. Perfektně padne.

- držák do auta: A jsme u toho hlavního, doteď jsem u všech founů používal penvý držák (buď origo u SE Pxx, nebo Brodit u HTC TP, SE Xperia X1 a HTC HD2). Ale každej foun jinej držák a spousta peněz a navíc auta mám dvě. Takže mě Tetrax hodně oslovil, jen jsem řešil pár problémů. Obě auta jsou sportovnější a tvrdší, naše silnice na ****, telefon těžší navíc s obalem (tím pádem Brodit padá), navíc ve Fabii RS ještě vyjížděcí obrazovka, takže klasické umístění na ventilaci prostřední nehrozí. Ale hlavně jsem se obávál, jak bude držet. Dražší varianta Xway s podporou ve formě X podpěry by asi neprošla díky obalu na foun, takže jsem to risknul a vzal levnější variantu GEO (která má být pro founy do 150g). Můj telefon má aktuálně 202g. Do obalu jsem si vyvrtal otvor na ten kovovej plíšek, takže navíc mi z telefonu nic nečučí a když ho položím na stůl, téměř se nekolébá, plíšek kouká ven naprosto miniaturně, podložit obal kouskem papíru tak se nebude kolébat vůbec. :grin:
A jak držák vlastně funguje? No, jak uvidíte ve videu, drží bez problémů. Naprosto. Ve ventilaci se telefon spodkem opře o palubku a tak ani není problém ho ovládat, takže pouze pokud by jste držák dávali někam úplně napevno, tak by byla lepší varianta XWAY aby to foun podepřelo, ale ve výdechu naprosto není třeba. Dal jsem si kolečko okolo Masarykova okruhu (kdo zná ví co je to za cesty - letitá silnice z kostek plná děr, okolo hlavní tribuny sice rovnější cesta ale v "havarijním stavu" zdravá na vymlácení tlumičů, a zadní cesta na Žebětín samá zatáčka a taky nic hladkého. V zátěžovém testu jsem to jel na plno s kvílením gum, a jediné co se stalo že v nejostřejší zatáčce se telefon mírně vychýlil ze svislého postavení o cca. 10% :tlem: (je to vidět na videu čas 0:50). :tlem: Takže držák jednoznačně OBSTÁL NA VÝBORNOU... A já jsem snad pomohl. 8-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mAKjk4IYqI4[/youtube]
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od hudyss »

tak jsem rad,ze jsi spokojen. Stejne jako ja :wink: A me se nevychyli ani o kousek :tlem:
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

Povedlo se někomu rozjet media pres wi-fi?

mobil vidi vsechny nazdilene mp3 ale videa nikoliv, ikdyz video nakopiruju do slozky s mp3 (abych vyradil problem v pc ze mam neco spatne zdilene) a v mobilu se prepnu z hudby do videa mobil zadne video nevidi :-(
franta147147
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 24, 2011 14:34
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od franta147147 »

Zkoušel jsem přehrávání z UPnP fotky jdou dobře, ale neměl jsem nahraný žádný video který by mobil podporaval, ale soubory byly normálně vidět akorát nešly přehrát.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

já když nakopíruju video do složky ze které v pohodě přehrávám mp3 a přepnu se do videa tak telefon žádný soubor nevidí, ale čeká mě ROOT tak to neřeším a uvidím jak to bude fungovat v nové verzi, jste už někdo po ROOT? jakou verzi jste použili?
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Ahoj všem,
po prvním dni jednoynačně spokojenost! To, čeho jsem se bál asi nejvíc - což je věčné propíraná konstrukce HW klávesnice mě hned po prvním otevření příjemně překvapilo. Opravdu žádný problém, síla pružin, poloha vůči displeji, tlačítka, prostě pohoda!
Android mi po dvou letech s WM přijde jako formule 1 a kvanta aplikací na marketu jsou vážně awesome :)
THC si vážně vyhrálo a je to na dílenském zpracování hodně vidět. První dojmy prostě super, snad se to nepokazí, jedu dál.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

THC asi né ale všici víme o čem je řeč, :-) mám mobil s jedné z prvních várek v ČR, klávesnici denně používám a kliub je stále jako po vybalení z krabice ;-)
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Když všichni víme o čem je řeč, tak proč to zmiňovat, že? ;-)
Update - po pár dnech používání mě trochu straší jenom baterka - průměrná výdrž je cca necelých 24 hodin a to nejsem permanentně připojenej ani k wifi/3G/gps. Párkrát za den zapnu 3G, zkontroluju maily, 10-12 sms, dvě, tři volání. Asi zbytečně plašim, pořád je to ještě o tom, že si s tim telefonem hodně hraju + ta svinská alza dodala telefon s verzí 1.34, takže po dvou updatech situace vypadá trochu líp.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od mist »

Nechal jsi system zkalibrovat na baterku?
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Ne, nikde jsem o tom nevidel ani zminku :-( Jak na to?
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od mist »

Je to takova neprijemna vec pro baterii ... musis zapnout telefon a nechat ji uplne vybit. System pak zna jeji hranice a vyhodnocuje jeji kapacitu spravne. Tohle ale delej jedine po koupi novyho telefonu nebo po wipe, protoze temto bateriim uplne vybiti skodi.
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Aha takhle, tuhle zalezitost jsem udelal hned druhej den po koupi. Myslel jsem, ze mas na mysli nejakou aplikaci pod rootem :)
Holt co se da delat, vcera jsem updatnul, takze uvidime, celkove to vypada, ze pri standartnim pouzivani, nic hardcore ten telefon cca 24 hodin vydrzi. S tim se da zit.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát úno 25, 2011 15:05) --

Btw ohledne tohohle mam dotaz. Je teda problém, když se ti telefon sem tam vybije úplně?(Třeba v situaci, kdy sebou nemám nabíječku) Dřív to bylo právě na opak, telefon se neměl nabíjet, pokud nebyl úplně vybitej, jelikož to snižovalo kapacitu akumulátoru. Ví někdo, co je na tom pravdy?
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Mě běžně 24 hodin vydrží, když nepouštím hry, ale i tak uvažuju o Mugen baterce - víc v tématu o výdrží baterie...
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

Wordfish píše:Btw ohledne tohohle mam dotaz. Je teda problém, když se ti telefon sem tam vybije úplně?(Třeba v situaci, kdy sebou nemám nabíječku) Dřív to bylo právě na opak, telefon se neměl nabíjet, pokud nebyl úplně vybitej, jelikož to snižovalo kapacitu akumulátoru. Ví někdo, co je na tom pravdy?
ZDROJ: wiki
Výhody
Může být vyrobena v různých tvarech.
Velmi vysoká hustota energie – 200 Wh/kg, 530 Wh/l – třikrát vyšší hodnota než starší typy jako Ni-MH.
Tím pádem můžeme mít baterii s relativně vysokou kapacitou a malým objemem a hmotností.
Téměř žádné samovybíjení (do 5 %).
Nemá paměťový efekt.
Není ji třeba formovat (nezaměňovat za NESPRÁVNÝ výraz FORMÁTOVAT, který označuje zcela jiný děj na zcela jiném zařízení) – několikrát nabíjet a vybíjet před prvním použitím.
Vysoké nominální napětí: 3,7 V
Životnost 500–2000 nabíjecích cyklů.
[editovat]
Nevýhody
Baterie stárne, tedy ztrácí maximální kapacitu nehledě na to, jestli je nebo není používána (již od výroby). Rychlost tohoto stárnutí se zvyšuje s vyšší teplotou, vyšším stavem nabití, a vyšším vybíjecím proudem/zatížením.
Nebezpečí výbuchu nebo vznícení.
Nelze snadno koupit pouze články bez čipu, tím pádem jsou dražší.
Vadí jí úplné vybití. Když se dostane pod napětí 2,8 V, je velmi těžké ji znovu „obživit“.
Proto baterie, která je dlouhou dobu ponechána vybitá, může „umřít“ (samovybít se pod přípustnou hodnotu).
[editovat]
Jak prodloužit životnost
Nenechávejte zbytečně dlouho plně nabité nebo úplné vybité baterie stát.
Optimálně skladujte záložní baterii v chladu (ne v mrazu) a při tak 40% nabití – více viz odkazy.
Nevybíjejte do úplného vybití. (Tzn. když zařízení hlásí vybitou baterii, nesnažte se ji zbytečně dále vybíjet.) Je mnohem lepší ji dvakrát vybít na 50 % než jednou na 0 %.
Kupujte „čerstvé“ baterie.
Preferujte málo hřející zařízení (jako notebook a mobil) a nenechávejte je v horkém autě.
Odkaz na WIKI.
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Ok, díky, už v tom mám jasno ;)
screpheep
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 26, 2009 21:46
Zařízení: HTC cruise

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od screpheep »

Zdravím, plánuji koupit desire Z a narazil sem na tuhle nabídku: http://www.1-2umobil.cz/shop/index.php? ... 83b33f6c58" onclick="window.open(this.href);return false;
neni to až něják podezřele levný? Můžu tomu věřit?
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Hele těžko říct, žádný odchylky v konfiguraci nevidím. Podezřelé levný to je :-)
Projdi si recenz obchodu.
http://obchody.heureka.cz/1-2umobil-cz/recenze/" onclick="window.open(this.href);return false;
screpheep
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 26, 2009 21:46
Zařízení: HTC cruise

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od screpheep »

Podle těch cen a recenzí se asi bude jednat o dovoz zahraničních distribucí, ale to snad neni na škodu, nebo jo?

EDIT: co tohle? http://www.mobilni-telefony-biz.cz/htc- ... _3940.html" onclick="window.open(this.href);return false; to už vypadá podle recenzí věrohodněji...
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů