HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Šedivka to je bez diskuse, problém bude v případě reklamace (což u dnešního SPOTŘEBNÍ elektroniky je skoro jistota že něco bude). Pokud obchod bude existovat, měl by to vyřešit (otázkou je jak rychle a jak spolehlivě - často se tomu vyhýbají všemožně a svalují to na spotřebitele, např. že v tom najdou zatečenou tekutinu a uživatel těžko prokáže že mo do founu nezateklo). V horším případě už eshop ani existovat nebude, což taky dnes není problém přeměnit firmu, pak už se člověk nedovolá vůbec ničeho, takže je to risk, a otázka ušetřených peněz. Jiný problém v tom určitě není (telefony ze zahraničí jsou stejné jako naše a nechápu popis že je bez CZ menu, protože Android sám o sobě už je ve většině jazycích automaticky)... Já každopádně radši připlatil za Sunnysoft, dle mých i cizích zkušeností prakticky nejspolehlivější partner na mobily v ČR...
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

tento e-shop patří na blacklist, nedodává zboží a dodává již jednou prodané a vrácené zboží... určitě nebrat!!!
screpheep
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 26, 2009 21:46
Zařízení: HTC cruise

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od screpheep »

Dobře a odkud teda brát co nejlevněji abych měl nějákou tu jistotu?

Edit" co zohle? http://www.mobilni-telefony-biz.cz/htc- ... _3940.html" onclick="window.open(this.href);return false; to už vypadá trochu věrohodněji podle recenzí...
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Jednoduše - co je do nějakých 10,5-11 tisíc je velmi rizikové, otázkou je jestli to bude risk či zisk. Mě ty cca. 2 tisíce za případný problémy rozhodně nestály, Tobě třeba stát budou...
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

Mé všechny PDA pocházejí od SS (sory za reklamu), reklamoval jsem jednou (HTC Kaiser) a vše proběhlo v pořádku. Když dávám za něco víc jak 10k tak mám rád jsitptu že když jeproblém tak o mě bude dobře postaráno ;-)
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Naprostý souhlas. Nekupuju telefon za 3-4 tisíce, takže nechci dostat něco použitýho, vrácenýho, z pochybného zdroje nebo čínskou kopii. Smartphonama jsem prošel několika za poslední roky a všechny krom Xperie X1 (kterou jsem vydražil týden starou na aukru a byla od O2CZ) jsem měl od SS. A teď u Desire Z jsem koukal na různé dodavatele (Alfacomp, operátoři, atd.), a SS byl překvapivě nejlevnější, takže nebylo co řešit. Holt je to stále firma, která u Windows Mobile a dalších dělá pro výrobce telefonů pro různé země jazykové mutace a překlady systému, což samo o sobě o něčem svědčí.
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Taky souhlas, u takových obchodů ta ušetřená tisícovka, nebo dvě sice potěší, ale jak nastane průser, budeš rád, že sis připlatil, ze spolehlivej servis. Moje rada: Vykašli se na to, v poměru k celkový ceně to už je stejně jedno. Radši jistotu.
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Mimochodem trošku offtopic, když jsme u toho připlácení za kvalitu, se musím pochlubit, včera mi došla Mugen baterka. ;-) Více v topicu o výdrži baterky. ;-)
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od mist »

Ja mam zase skvele zkusenosti s oficialni prodejnou htc v praze. Maximalne mi vysli vzdycky vstric, vcetne napriklad zapujceni jineho telefonu po dobu reklamace. Se sunnysoftem jsem se take jeste nespalil. Naopak co jsem zazil v Alza.cz me utvrdilo, ze tam uz nakupovat nikdy nic nechci.
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Ja zajímavý, jak se ty názory na Alzu liší. Někdo tvrdí, že už nikdy víc a někdo, že na ně nedá dopustit. Snad to nebudu muset zjišťovat :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od uni »

Ad Alza, ta jede na maximalizaci obratu, její přístup je tomu podřízen, relativně na hranici tolerance, ale v pořádku. u CZC je "lidštější" přístup, každý si vybere podle toho, co mu vyhovuje. Rozhodně není třeba na Alzu házet špínu, jen prostě se s tím tak "nepářou".
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od mist »

Ja prave presel k czc. S alza jsem byl spokojen dokud jsem nemusel neco reklamovat. Jen si zkuste byt 10 minut na reklamacnim oddeleni a poslouchat - je to jako bitevni pole. Alza naschval najima takove ty hadave typy, co se nedaji kolikrat ani kdyz je pravda na strane zakaznika. Toto mi naprosto znechutilo tento obchod a nastesti existuje konkurence. Nakupoval jsem tam desne dlouho, jeste kdysi kdyz meli sklad v garazi naproti. Na druhou stranu neznam jiny obchod, ktery ma tolik veci skladem.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

Asi bych ukočil tento OFF TOPIC tím že cena od 11k výš je 100% oficiální český distribuce a jedná se o kvalitní české E-shopy, u těch levnějších se připrav na tuhý boj a řekni jestli ti to za to stojí ;-) jak jsi mohl číst tak skoro nikomu tady to za to nestojí ;-)
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Wordfish »

Ámen :-)
Lublon
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 12, 2009 19:14
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Lublon »

Možná se ptám hloupě, ale přesto: měl jsem HTC TP2 s WM, po čtyřech reklamacích mi vrátili peníze a já teď vybírám co dál. Můj dotaz: potřebuji mít v tel. k dispozici Excel a World a toto synchronizovat na PC. Jak moc to Android umí? Případně jde to nějak řešit (převodem nebo jiná aplikace) ? Máte nějaké zkušenosti? Díky.
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Všechno naprosto bez problémů. Já jsem velmi dlouho váhal nad přechodem na Android z mnoha WM telefonů, a nakonec musím uznat, že aspoň pokud jde o Desire Z není vůbec nad čím váhat... A synchronizace s Outlookem naprosto bez problémů...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od uni »

Jinými slovy, Word/Excel je v Desire Z editovatelný přes QuickOffice, soubory je možné synchronizovat pomocí HTC Synch. Vše součástí balení/stažení.
Lublon
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 12, 2009 19:14
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Lublon »

Díky za odpověď, teď už se jen rozhodnout mezi Desire Z nebo Desire HD. Z toho další dotaz - jelikož je zde kapacitní displej, jak se vám pracuje v Excelu s buňkama, jde se trefit prstem bez problémů? Na HTC TP2 byl stylus, takže přesnost zaručena, ale nevím jestli prstem vždy trefím to co chci a nosit s sebou kapacitní stylus nemůžu (= protože bych jich potřeboval vagon, pořád bych ho někde zapomínal).
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od uni »

V základním 100% zobrazení je zobrazeno 20 řádků, vybrání konkrétní buňky mi nečiní problém (někteří s tím očividně ale problémy mají, zvláště ti, co musí ťuknout na odkaz v prohlížeči a potřebují na to stylus), takže je to trochu o cviku/motorických schopnostech/volume pod kůží. Aplikace pak podporuje multitouch zoom, což je IMHO naprosto nejlepší funkce v podobných situacích, než přes menu honit zoomy, takže je dílem okamžiku přiblížit/oddálit pohled od cca 10ti řádků po 40.
JE také možné použít stylus pro kapacitní displeje, pak je pohodlnější práce, pokud je třeba ovládat větší část displeje.
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Trefit se i na menším Z dá v pohodě a navíc Z má výhodu trackpadu nebo jak se tomu říká. :-D
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů