HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
romec
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 13, 2010 11:59
Zařízení: HTC

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od romec »

Je fakt, že ho teď máme novej a každej zkouší všechny funkce, ale jak jste spokojeni s výdrží baterie. NA noc ho nevypínám. Mám ho od pátku a už byl 3x na nabíječce. Bere si nějakou energii baterka, když je celodenně zapnutá mobilní síť.
Arcao
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Arcao »

Momentálně ho mám rootnutej a podtaktovaný při screen off na 245 MHz. Co jsem tak četl na XDA-developers foru, není problém ho taknout až na 1.7 GHz. Při 1.4 GHz to prý s nastaveným podtaktovani při screen off žere daleko míň.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=831636" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit:
Dnes po 10 hodinách jen dvě čárky pryč, pro mě naprosté překvapení. Proběhl jeden 10 minutovej hovor, zapnutá neustálá kontrola e-mailů po 30 minutách + cca 8x provedeno přečtení obsahu e-mailu, několikrát zkontrolován FB, poslány dva Tweety + několikrát zkontrolován Twitter, 3x checknuto na Foursqare. EDGE/GPRS stále zapnuto; 3G, GPS, BT vypnuto.

A co tak sleduju, tak se mi zdá, že největší zabiják baterky je aktivovaný datový FUP.
ReVoL
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:26
Zařízení: SE P1i

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ReVoL »

Co znamená aktivovaný datový FUP?

Chtěl bych se zeptat, pojedu do zahraničí a momentálně nemám notebook, chtěl bych si pořídit Desire Z, na komunikaci domů bude stačit,ale co když budu chtít napsat delší mail, či něco napsat ve Wordu (texťáku), není nějaká možnost připojení klávesnice, jako to má N8 přes USB asi těžko, ale nějaká BT? Umí to Android?
Uživatelský avatar
pavklu
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 27, 2007 22:28
Zařízení: Motorola Droid2 Global white
Bydliště: Dlouhá Třebová

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od pavklu »

extra klávesnice není potřeba, měla by ti stačit co je na Desire Z, je potřeba to vyzkoušet, pokud nebude vyhovovat tak je lepší pořídit si nějaký netbook a máš vyřešeno
ReVoL
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:26
Zařízení: SE P1i

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ReVoL »

tak na občasné napsání to určitě stačí, ale klasickou klávesnici mi to nenahradí. Bylo by super,kdyby šlo nějakou BT klávesnici k tomu připojit. Nový tlf potřebuji a jsem pro Zetko rozhodnutý, ale dalších 10k na netbook nemám.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od uni »

ZDE, ale bohužel to poukazuje opět na fakt, že se Android ne a ne (i po třech letech:-/) zbavit dětských nemocí, ach jo...
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od All.Os »

uni: ted jsem to nepochopil - co poukazuje na nedospelost Androidu?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od uni »

"There is currently an issue on some HTC phones which means it is not possible to connect any keyboard to them. The problem appears to be that some HTC phones running the newer operating systems are still running old versions of the Android Bluetooth stack which is affecting the ability of these devices to connect to Bluetooth accessories."
Tedy asi přesněji HTC Android, nicméně pokud si G hraje na supervisora, jakým je, asi jim přesto něco (a není toho málo) uniká. A nechci poslouchat, že Android je opensource, takhle nefunguje žádný (min. mobilní) OS...
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od All.Os »

Ja jsem tam nic necet, tak jsem o tomhle problemu nevedel :-) A argument s opensourcem me ani nenapadl, Google nepovazuju za spolek linuxaku, kteri jsou chudi a maji dost casu resit svuj operacni system. Google dela velky byznys a kvalita produktu tomu musi odpovidat.
Arcao
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire Z

Re: Re: HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Arcao »

ReVoL píše:Co znamená aktivovaný datový FUP?
To, ze se mi zda, ze pri rychlosti FUPu 16 Kbps to zere vic, nez kdyz to jede normalni rychlosti. Proste, tim ze to jede pomalejc, tim dyl trva stazeni, tim dyl probiha datova komunikace, tim vice spotrebovane energie. :)

Odeslano z HTC Desire Z pomoci aplikace Tapatalk
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Původní vlákno o HTC Desire Z jsem pročistil a rozdělil do několika dalších, aby to tu bylo přehlednější.
HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů (toto vlákno)
Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice (hodnocení a recenze nových majitelů Desire Z)
Desire Z: Fotoaparát a záznam videa (ukázky + diskuze)
Desire Z: Přehrávání videa v telefonu (diskuze)

Pokud budete mít k "zetku" nějaký speciální dotaz, nebojte se pro něj založit nové téma :)
romec
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 13, 2010 11:59
Zařízení: HTC

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od romec »

A co hlásíte na výdrž baterie? Nevím,jak to pojmenovat, ale tohle mě hodně zklamalo! Nevypínám ho na noc, ráno stáhnu e-maily, trošku sudoku, pár minut na netu...do hodiny je podle indikátoru půl kapacity baterie pryč...
Kubaiss
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:14
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: CZ / Morava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Kubaiss »

aktivni pouzivani wifi, 3g, hsdpa vydrzi 6-7 hodin... v tomto stavu zapnute - baterie pres noc ubytek az 25%... vypnute wifi, 3g, hsdpa - baterie pres noc max. ubytek 1-2%
romec
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 13, 2010 11:59
Zařízení: HTC

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od romec »

A jak teda, spokojenost? Proč se výrobci něvěnují radši větší kapacitě baterie.... Taková mašinka a to aby nosil člověk elektrárnu na zádech.....škoda..jediný mínus na telefon...

-- doplnění předchozího příspěvku (úte lis 30, 2010 6:42) --

Je vůbec možný, aby plně nabitá baterie se za dve hodiny vybila o jeden dílek? Všechno mám vypnutý. No a přes noc je na indikátoru polovina vybitá! Nevím, mám to jít reklamovat? A to nemluvím o brouzdání na netu. Uznejte sami, s tímse nedá nic podnikat! Máte stejný problémy?
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

Ahojda řeším problém s FB a synchro s kontaktama, chtel bych aby se mi z FB stahli pouze vybrany kontaky a ne vsichni pratele co maji na FB vyplnenou kolonku mobilniho cisla, nevite jak na to?
Carther
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 18, 2010 17:35
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Carther »

Zdravím vlastnim tento telefon uz par dní a už někoikrát sem přetahoval data,fotky,videa aplikace atd. Pomocí HTC Sync z počítače do mobilu..(tento program je jediný na přetahování dat a komunikaci mobilu s pc?) Při jeho instalaci sem měl trošku problémy nechtěl se nainstalovat a nepracoval zrovna nejlíp.Ale dnes sem připojil mobil k pc že dám nabít baterku a hlavně přetáhnu nějaké data a co se nestalo.. Htc Sync nemůže najít žádné zařízení (vyskočila mi ikonka vytahnout a za 10sec pripojit znovu ale nepomohlo vubec) předtím to fungovalo perfektně..snad tam nebudou nějaké netěsnosti ale drží to pevně a co je zajimavé baterie se mi nabíjí..Nevíte co to může být?? už si nějak nevím rady možná jestli něco není povoleno v mobilu přístup nevím..Je popř. i něco jiného než Htc Sync ? Díky
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Přímo na synchronizaci a práci s daty kterou popisuješ je jen HTC Sync (a zvláště u zařízení od HTC). Nepřepnul sis v telefonu režim připojení na nějaký jiný (ta nabídka, co se zobrazuje, když telefon připojíš k PC). Případně zkus vypnout firewall a nebo přeinstaluj aplikaci.
Carther
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 18, 2010 17:35
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Carther »

Ne právě že ne.. to sem vše kontroloval a i ostatní nastavení sem se dival jestli je vše zaplé..:/Vše by mělo jet jinak mě nenapadá co by mohlo byt v telefonu vyplé . V té nabídce je htc sync povolený a výchozí typ připojení je to Htc Sync (nabijení baterie coz je taky ta další možnost sem nedával) To se začne samo nabíjet,ale bud musí být vyplé ještě něco v telefonu nebo je problem v kabelu a jeho přípojení k telefonu.Ale to by se zase nenabíjela baterka a vše sedí no..Aktualizace HTC Sync je tam ta poslední co je..A právě ještě včera to pracovalo uplně v pohodě synchronizace atd. Tak mi asi nezbyde než to znovu přeinstalovat:/

-- doplnění předchozího příspěvku (stř pro 22, 2010 18:52) --

Firewall sem zkousel vypnout už předtím a předešlé dny jel a fungovalo to taky..Po pul minutě připojení telefonu k usb se mi na pc ukáže Port pro htc desire z nereaguje..(v telefonu mám vše zaplé Ladění pro rozhraní USB připojeno a vše by mělo běžet takže už mě nic nenapadá :/ Tak zkusim přeinstalovat a pak uvidím..:/

-- doplnění předchozího příspěvku (stř pro 22, 2010 19:24) --

Ta Sync komplet přeinstalovaný a furt to háže tu stejnou chybu takže bude asi problém někde v kotaktech kabelu bud pc nebo mobilu i když sem to vytahoval vždy normálně tak to šlo vždycky nezvykle až s větší sílou ven a je možné že ty kontaky můžou byt nějak poškozené..To že to slo hodně ztuha mohlo být z výroby (mám telefon jak už tu někdo zminoval taky made in china.. z hypermobilu,s jinou nabíječkou..tak se možná kluci v číně špatně vyspali :/ ) I když nevim jestli to na to má vliv ale zo zpracování je konstrukce dobrá ale u předešlé nokie mi to fungovalo 3 roky usb a nic taky to nešlo tak ztuha :o) Tak pokud se to "nějak" nerozjede tak to můžu poslat na reklamaci a hádat se tam s nima..:/(nebo možná koupě nového kabelu...) Zatím díky za rady
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

Jde nějak nastavit zhasíná podsvícení senzorových tlačítek? Večír jsem koukal na fil, podsvícení displeje jsem si dal na minimum ale tlačítka svítila pořád a opravdu velice silně, že se na displej nedalo dívat :-\
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od uni »

MAO: obávám se, že toto asi nemá momentálně řešení, osobně pozoruji, že min. s touto (asi máme stejnou) FW verzí se chová podsvícení HW/senzorických dost nevyzpytatelně, zařadil bych to do skupiny "snad to opraví nová verze".
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů