HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
Pr0g3n
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 29, 2011 12:30
Zařízení: HTC desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Pr0g3n »

ty to tak to nevim jdu to zkusit , doufam ze nebudu muset to dat do opravny, protoze jsem uz bezradnej , jelikoz jsem si to kvuli tomu i wipnul :D:D

-- doplnění předchozího příspěvku (stř čer 29, 2011 14:51) --

tak porad nic , je to tam porad . vubec nechapu . prostoural jsem to poradne .
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od mist »

Telefonovani ti funguje normalne? Prehravani hudby vychazi z repro?

Nemas nahodou zaply bluetooth? Pri vypnuti ikona zmizi? V menu nastaveni zkus vypnout usnadneni.
Pr0g3n
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 29, 2011 12:30
Zařízení: HTC desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Pr0g3n »

kdyz pustim hudbu tak taky nic prave nic nehraje a bb mam vyple , ale kdyz si pripojim bb sluchatka tak to jde pri volani jenom zvolim volbu bb sluchatek a je to ok .

nebo kdyz tam dam sluchatka od HTC tak taky je to v pohode a slysim ho .

To usnadneni myslim takovou tu kravinu co je hned nastaveni ?
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Bych řekl špatnej kontakt v zástrčce... Jestli jsi už tam sluchátka měl strčený a zas je vytáhl a furt to registrovalo zastrčený sluchátka, tak to logicky bude primárně posílat všechen zvuk do sluchátek (i když přehoditelnej volbou v menu jinam - viz hovor např.)... Takže to vidím na mechanický problém v jackovi...
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od mist »

Proto sem se ptal. Pokud to reaguje jak rikas, tak bych rozhodne zkusil hardreset a kdyz nezabere, jakoze asi ne, tak reklamaci. Tohle vazne vypada na hardwarovou poruchu.
Pr0g3n
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 29, 2011 12:30
Zařízení: HTC desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Pr0g3n »

to jsem prave delal , hardreset a nic tomu nezabira , podle toho jak se to chova , tak bych to take videl na mechanickou zavadu v jacku telefonu , jelikoz uz me nic nenapada jenom me stve ze ho mam chvili .

-- doplnění předchozího příspěvku (pát črc 01, 2011 8:59) --

chtel jsem se jeste zeptat , jestli nemate nikdo nejaky firmware nebo kde je stahnu ze bych to jeste zkusil preinstalovat .
Nebo nejaky spolehlivy postup jak rootnout htc desire Z 2.2.1

-- doplnění předchozího příspěvku (pon črc 04, 2011 17:33) --

cau ,

tak jsem mluvil s kamaradem , ktery dela na service telefonu a rikal , ze je to zaneseny jack ´v tom telefonu , tak jsem se chtel zeptat , jestli nemate nejaky napady cim by to slo udelat , nejaky pripravek nebo tak diky
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Radek Hübl »

Hlavne tam nic nestrkej! Nejlepe stlaceny vzduch ;-) v horsim pripade postaci vysavac :-)
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od jenda.69 »

Po Desire Z dýl koukám a nedávno dost výrazně klesla jeho cena, tak se pomalu rozhoupávám, že bych ho pořídil (furt jsem měl výmluvu, že až přestane fungovat TP2, jenže ten furt jde a TA CENA! :-D )...

Jde při připojení k počítači zakázat nabíjení? (Nějak, třeba i s rootem.)
Paměťovka pod baterkou by mě asi hodně vytáčela, ale přežil bych to, když na ní dostanu přes USB. Jenže opravdu nerad nabíjim nevybitou baterku a ještě k tomu třeba jen pár minut.
Mimochodem fakt je výdrž tak hrozná? Data bych měl zakázaný, tak to by výdrž asi mírně prodloužilo, ale stejně pořád čtu, že tak dva dny. S TP2 se při mírným používání (pár SMS, pár hovorů, chvilka hraní her a surfování na záchode :-D ) v pohodě dostávám s výdrží tak na 4-5 dní. A když si udělam geocachingový odpoledne, tak mi většinou večer baterka taky zbývá na cca 20-30%.

Jo a co multitouch? Kámoš s normálním Desirem říkal, že normálně na mapy a obrázky funguje, ale třeba v multitouch hrách ne (a úplně stejně se to chová na wildfiru, co má přítelkyně).
streki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned říj 16, 2005 16:16
Zařízení: HTC EVO 3D, 2.3.4, 16GB Kingston class 10

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od streki »

Nabijeni netusim zda jde vypnout. Standartne urcite ne a root nemam.

Vydrz mam prumerne den. Data, gps, skoro bez sms, sem tam gamesa. Bez nabijecky v aute si bezne pouziti neumim predstavit. U HTC Diamonda jsem mel vesti vydrz. Ale tam zas byl mizernej browser. ,) mozna vetsi baterka, ale zatim jsem to zavrhnul neb cena u kvalitni je relativne vysoka.(cca 2kkc)

Multitouch pouzivam jen u prohlizeni obrazku, webovek, pripadne pdf souboru a map. V hrach jsem zatim nemel duvod. Nenasel jsem vyvojare a hru, ktera by to mela duvod vyuzit.
Misterio

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Misterio »

A co Angry Bird a zoomovani nebo odzoomovani kvuli pohledu na mapku? ;]
streki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned říj 16, 2005 16:16
Zařízení: HTC EVO 3D, 2.3.4, 16GB Kingston class 10

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od streki »

To fakt nemam naistalovany.

A ted si vzpominam, ze multitouch je pouzit u Worms.
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

U Angry Birds mi zoomování funguje naprosto bez problémů

Navíc mám od včerejška novej 2.3.3 - ofiko aktualizace se mi nabídla

P.S.: root nemám, vypnutí nabíjení z USB ani v novým nejde vypnout
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od mist »

1) multitouch - Ztko ma pravy multitouch. Tzn ne jako stary Desire, ktery ma jen pinch-to-zoom. Ztko reaguje na maximalne 4 dotyky a to opravdu na mistech, kde ma.
2) nabijeni pres usb - vypnout tuto moznost by byla chyba. Temto bateriim naopak skodi nechat je vybit. Cim casteji je nabijite a co nejmene vybijite, tim delsi maji zivotnost a kapacitu.

Oproti TP2 je to nebe a dudy:-) nevahal bych
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od jenda.69 »

ad multitouch - supr, teď jsem koukal i na youtube na nějaký videa z her, kde to hojně využívali, takže toho se bát nemusím ;-)

ad baterie - pokud se nepletu, tak baterii škodí jak vybití, tak plný nabití, ale to se řeší elektronikou (třeba hodně špatný to je, když je baterka na cca 1,8 V, a proto se tefon vypne, když je baterka už na cca 2,4V - ty hodnoty jsem si teď vycucal z prstu)...
Ale taky mají baterky omezenej počet cyklů, po kterým se jejich vlastnosti rapidně zhoršujou, tak bych si cykly nerad plácal na to, že si zrovna chci nahrát na kartu 250 kB e-book :-) Ale chápu, že je to spíš taková moje paranoia a v nejhorším se naučím si to posílat přes bluetooth


Ještě jsem četl cosi o tom, že při psaní na hw klávesnici se hodně zhoršuje příjem wifi - je to pravda? Na TP2 se příjem zhoršuje, ale ani ne nějak hodně - spíš když jsem už na kraji dosahu signálu, tak musím telefon "chytit opatrněji", abych nepřišel o spojení.

Pak jsem ještě narazil na další problémy, ale o těch se asi už nedozvím nic moc víc, než jsem četl (např. občas se SMS pošle na jiný číslo, občas mizí SMS ještě před oznámením jejich příchodu <řešení je nějakou aplikací>, LEDka se zmeškanou událostí bliká jen pár minut a pak přestane apod.)
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

O baterku strach nemám, tuhle ptákovinu neřeším, navíc mám Mugen baterku která je sice drahá ale dobrá.

Pokud jde o sms, to mě taky netrápí, protože používám SlideIt klávesnici (stejný systém jako Swype), ale ta má jen slovník český (bohatý opravdu) s diakritikou, takže na sms používám handcent sms aplikaci, která automaticky při odeslání odstraňuje diakritiku.

A co se týče té diody, tak máš pravdu, že bliká jen nějakou dobu, ale na to je další aplikace, kde si nastavím třeba i že po určité době se mi na chvilku rozsvítí displej, nebo se třeba přehraje znovu melodie, nebo cokoliv prostě. Ale ve finále ji stejně asi odstraním, protože co si budem říkat, jednou za čas (častý čas) stejně rozsvítím power tlačítkem foun a v liště vidím všechno co se událo, takže je to zbytečnost, ale mám ji tam zatím a funguje super. ;-)
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od mist »

Baterie kazdy rok ztrati 10% kapacity at ji pouzivas nebo ne, takze bych tohle zas tak neresil:-) nema vyznam se omezovat kvuli baterii, ktera stoji par stovek.

Jinak signal wifi se s drzenim na sirku zhorsuje. To tak proste je. Jinak TP2 mel vyrazne slabou wifi. Ztko ji ma podle meho silnejsi.

Me se nikdy sms neodeslala na jine cislo, ale cetl jsem o tom.
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od jenda.69 »

Děkuji za odpovědi :)
Ještě snad poslední otázka - má cenu na displej lepit nějakou fólii? Má sice gorilla glass, ale to asi stejně nespasí všechno.
b.o.i
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pát lis 13, 2009 11:16
Zařízení: HTC Titan, HTC Desire Z

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od b.o.i »

Panove, prave jsem prodal svuj milovan x10 mini pro a Ztko je muj prvni adept jako nastupce ... jak je to tedy s vydrzi ?
nejvice mailuju a porad checkuju gmail ucet.
B.
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od Twin »

Co se výdrže týče - pánové prosím Vás - je tu vlákno o výdrži, kde jsem sám dával velký test baterky Mugen co mám, takže výdrž tady už fakt neřešte....

A co se týče fólie, myslím si že určitě má. GorillaGlass je sice fajn, ale když budeš mobil nosit s klíčema, tak Ti po čase stejně něco provedou, takže Gorilla nebude samospasitelná. Řeknu to takhle: já kašlu na nošení mobilu v obalu abych ho pokaždé co mám hovor, sms nebo něco chci, ho vyndával. Mobil mám na používání a že se ošoupe neřeším. Ale folii (mám Brando) za nějaký dvě kila či kolik mě stála určitě v celkové částce je tak zanedbatelná, že prostě nebudu riskovat poškrábání... Po půl roce náročného používání mám zadní kovový kryt baterky dost ošoupaný, ale překvapivě i po pár pádech nikde jinde ani známka (ani na šedým povrchu, ani na stříbrným rámečku displeje). Řídím se prostě zásadním heslem: "Na poškrábanej obal mobil nepracuje, na displej ano". Takže folii za pár peněz co mě v ničem narozdíl od pouzdra neomezuje jednoznačně ANO...
elefanta
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 13, 2011 8:18
Zařízení: sony ericsson

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od elefanta »

ten htc je veľmi dobrý fónik, má všetky funckcie a vlastnosti, čo telefón môže mať :P
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů