Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
mi38k
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon říj 25, 2010 9:28
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mi38k »

mitman: Co se týče porovnání s TP, mohu sloužit - v úterý jsem své TP nahradil za Desire Z.

Mechanismus klávesnice mi vyhovuje víc než ta původní na TP, která měla tendence se povysunovat, když člověk chtěl zesílit zvuk atd. Klávesnice na Zetku se vyklápí, jen když opravdu chci. Jako nevýhodu bych potom viděl, že se v zavřeném stavu vrchní část s displejem mírně houpe po spodní části ve směru otevírání (dělaly to i oba modely vystavené v prodejně HTC, takže to bude vlastnost, která je ale vzhledem k mechanismu celkem logická). V ostatních směrech mechanismus drží velmi pevně (snad se to časem nezmění), žádné kroucení jako na TP se nekoná. Síla pružin mi také vyhovuje - ještě se mi nestalo, že by se mi displej zavřel nebo otevřel sám od sebe. V otevřeném stavu potom Zetko působí naprosto kompaktně. Jinak vše perfektně lícuje, nikde nejsou žádné mezery a celé to působí velmi pevně.

Chybějící řada kláves je jen o zvyku. Stačí 2x stisknout Fn a vrchní řada píše číslice. Další stisk a zase se píší písmena. Zvykl jsem si takřka okamžitě. Šipky chybí více, optický touchpad je sice nahrazuje poměrně efektně, ale šipky jsou šipky a občas je stále hledám. Ale jsem si jist, že to časem nebude problém. Stejně tak občas chybí Ctrl, pro funkce kopírovat/vložit. To ale nahrazují tlačítka na displeji, i když opět ne tak komfortně.

Výdrž baterie se mi možná ještě upraví, ale momentálně je to tak, že přes den (od 6:00 do cca 22:00) vydrží bez problémů a na noc jde na nabíječku. Nicméně minimálně 70 % baterie mi vždy vycucal displej, takže až mu přestanu dávat zabrat, myslím dva dny nebudou žádný problém.

Suma sumárum, jsem z něj nadšen a přechod můžu doporučit ;-).
TommyR
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 15, 2009 2:32
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od TommyR »

MAO píše:Tlačítka jsou z velice přímeného materiálu (o třídu lepší než u TP2)
To bude asi dost subjektivní, třeba mě tvrdý materiál tlačítek HTC TP2 vyhovuje o moc víc než ta guma, nebo co to je, tlačítek u Desire Z. Celkově mi i zdvih tlačítek TP2 vyhovuje víc. Na druhou stranu se mi na klávesnici Desire Z psalo stejně rychle a skoro stejně dobře jako na TP2, takže přechod bude jen o zvyku.

Se zbytkem porovnání TP2 vs. Desire Z souhlasím (snad až na to, že absence vyklopení displeje mi nevadí, za celou dobu ročního používání TP2 jsem to použil suma sumárum jednou :) ), hlavně s tím,že ač není Desire Z úplně bez chybičky, Android (versus WinMo) to bohatě vynahradí :)
romec
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 13, 2010 11:59
Zařízení: HTC

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od romec »

Tak už ho mám od včerejška doma...
Kdybych si nečetl tohle forum, tak bych ani neviděl, že má tento telefon problémy s tou vysouvací klávesnicí! Je pravda, že trošku volná je, ale zase tak velká závada to není...vadný kus.....to snad by jich do prodeje tolik kusů ani nedali!
Spíš mám jiný problémy: HTC sync prý nemá problémy při synchronizaci kontaktů..úkolů....přes MS Outlook...Zkusil jsem to a napsalo mě to, že nejde kopírovat přes PIM (vůbec nevím, co to znamená), takže jsem jel celej den zápisem všech kontaktů do "Z". Že to jde ostatním bez problémů? Jde, protože mám 64 bit verzi Outlooku a zatím není na ni žádná podpora!
Pak jsem zkoušel BT - zatím se mě nepodařilo spárovat se ani s jedním přístrojem (NB, HTC Cruise). Co vy, máte ten samý problém. Špatně to snad nedělám, už jsem spároval několik zařízení!
Potom mě docela překvapilo, že není dodáván žádný už. manuál, jen rychloprůvodce.
Mám ho den a trošku se mě zdá, při stisku na tl. Telefon vzniká větší prodleva než se otevře okno s kontakty....
HTC sense je dobrá věc, ale dnes jsem dodával nový kontakt a ještě se mi neuložil do kontaktů v telefonu..
Nevím, jak kde, ale někteří prodejci to nevědí, zda je předinstalována microSD karta....Já jsem si koupil na místě 16 GB a doma otevřu zadní kryt a vidím 8 GB kartu! Nevím co an ní bylo, protože se mě něchtělo to zpět vyměňovat.
Věřím tomu, že bude sloužit hodně dlouho....není to první ani poslední výrobek od HTC....
Další zkušenosti sem!
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

Další test baterie:
Přehrávání Flash videa: Youtube, film Home stále dokola, 480p, fullscreen, Wi-Fi, podsvícení 50%.

3:55 hod.
mitman
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 20, 2008 22:45
Zařízení: Samsung Galaxy S

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mitman »

Jirka: Diky za odpoved. Docela mile me prekvapila, az na ty kurzorove klavesy =( Doufam ze kluci z XDA s tim neco vymysli a nebo
zkusit neco naprogramovat. Ale to pockam az ho budu mit ;o) Zatim jinak volbu na jiny Android s klavesnici ani nemam =D (pokud chci
zustat u HTC ;o) )

mi38k: Díky ;o) takovýhle porovnání jsme přesně potřeboval :o) opravdu díky moc :o), další hřebíček do rakve pro moje TP =D
Arcao
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire Z

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od Arcao »

Tak bohužel smutně oznamuji, že mám první mikroskopickou rýhu na skle displaye. Nevím, čím se to povedlo udělat, ale až takový zázrak to sklo nebude. :(
conflux
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 23, 2010 11:29
Zařízení: HTC Desire

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od conflux »

Tak co se týká přeprogramování tlačítek na klávesnici, tak už se o něco pokoušejí zde...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=837002" onclick="window.open(this.href);return false;
pokud to chápu, jde zatím jen o znaky, ne o kurzorové klávesy...ale i tak je to myslím pokrok a cesta někam.
Arcao
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire Z

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od Arcao »

conflux: Jestli jsem dobre koukal na to forum a sem, tak staci USER2 a USER3 nahradit v vision-keypad.kl za DPAD_LEFT a DPAD_RIGHT. Akorat na ne pak nelze aplikovat FN a SHIFT.

Jinak USER1=SYM, USER2=:.1, USER3=:.2, FUNC_3=TAB, kdyby to nekoho zajimalo. Prislusne ascii kody tech klaves najdete v originalnim vision-keypad.kl.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od uni »

Zajímavé... jenže přepínat alternativní znaky tím stejně nepůjde,předpokládám. Ale dobře vědět aspoň pro posun kurzoru v textu...
conflux
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 23, 2010 11:29
Zařízení: HTC Desire

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od conflux »

Na xda vyrobili aplikaci Button remapper, zatím v beta verzi...autorem vyzkoušeno na Desire HD, nevím zda by šlo použít na HW klávesnici Zka. Lze přiřadit i funkci Dpad (c,u,d,l,r,) Třeba vyzkoušet.. ;)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850464" onclick="window.open(this.href);return false;
Lukas Kosik

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od Lukas Kosik »

Před pár hodinami HTC uvolnilo aktualizaci systému. Detaily zatím nejsou příliš známé. Ale Jirka Hrma je jistě brzo zveřejní.
První testy ukazují na zlepšení běhu Flash playeru při přehrávání YouTube videa. Dříve mělo moje Zetko problém i s 360p, nyní přehraje bez problémů to samé video i v 720p.
Když jsem takto testoval klasické Desire, nemělo problém ani s jedním. Jediné, při kterém se sekalo, byla tato Madonna v 720p.
Desire Z ho teď přehraje téměř dokonale. Sekne se na desetinku vteřiny cca po 30 sec. Desire se sekalo každách 5 sec. a načítání trvalo několikrát déle.
Konečně tak s jistým zadostiučiněním můžu konstatovat, že 2. generace mainstreamového 800Mhz Snapdragonu, překonala top model první generace na 1Ghz. :grin:

Dále došlo k zlepšení nátáčení HD videa, které se mi při rychlém pohybu výrazně sekalo. Teď naprosto bez problémů.

K více věcem jsem se zatím nedostal.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od mist »

ja ho prave updatnul :-) Jsem celkem zvedav. Kdyz si nejakych zmen vsimnu, tak napisu.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od hudyss »

Tak jsem taky zkousel update a pri instalaci se to 2x prerusilo. Muze byt pricina, ze mam ROOT a S-OFF?

Edit: takze i po unrootu stav stejny, pise mi to chybu u overovani update baliku a tam instalace skonci.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od htcjirka »

Samozrejme,kdyz mas rootnuto..
Arcao
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire Z

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od Arcao »

Bacha! Po nainstalování OTA aktualizace neexistuje způsob, jak rootnout Desire Z. A před aktualizací je nutné udělat unroot.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od hudyss »

Uz se tim probiram tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=875099 , tak at si update nechaji! radsi si dam CyanogenMod nebo Virtuous.
romec
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 13, 2010 11:59
Zařízení: HTC

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od romec »

Tak jsem zkoušel aktualizaci a nic. Po vypnutí telefonu se na displeji trvale uprostřed zobrazovala ikona telefonu a přes ní velký červený trojúhelník (jakoby nějaká výstraha)! Tak jsem musel vytáhnout baterku a znovu ho nahodit, protože ovládání telefonu vůbec nefungovalo! Už to dělat nebudu. Asi se jedná jen o vylepšení fotoaparátu a kamery...dál nevím....
Lukas Kosik

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od Lukas Kosik »

Zrychluje i systém. Jak jsem psal výše + i všechna videa v telefonu přímo z přehrávače jdou teď lépe. Např. wmv v 720p 8000kbps se mi v RockPlayeru dříve trochu sekalo a teď naprosto plynule. I softwarově akcelerovaná videa jdou o poznání lépe. Plynulost procházení menu raději hodnotit nebudu, protože dojem je vždy dost individuální. Nicméně bych řekl, že se to nijak nezměnilo. Ale s tím jsem nikdy problém neměl a neshledávám v tom žádný problém.
Mimochodem byla v nastavení položka Dok? Si ji z Desire Z nějak nepamatuju. Ta byla jen u Desire HD, ne?
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od mist »

taky jsem si ji vsiml. Rekl bych ze nebyla, protoze jsem zrovna nedavno resil s kamaradem dokovani v aute a tohohle bych si vsiml.
giggy
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 07, 2010 16:09
Zařízení: HTC Desire Z

Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Příspěvek od giggy »

Prosím vás, kde jste ten upgrade našli? A když ho udělám, budu mít pořád v telefonu všechny kontakty, češtinu, osobní nastavení atd?
A další dotaz, a dopředu se za něj omlouvám (je to můj první android). Jak se v telefonu dostanu na obsah paměťové karty? :tlem:
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů